20 نکته مهم و عملی برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۲۰ نکته مهم و عملی برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید

۲۰ نکته مهم و عملی برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید

 • منتشر شده در ۲۵-۰۹-۹۷
 • 175 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 9 دقیقه
20 نکته مهم و عملی برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید

شروع کردن یک کسب و کار جدید یکی از مهم‌ترین اتفاقات در زندگی تمام افراد شاغل است. اما می‌دانید رای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید چه باید کرد؟ در این شرایط شما علاوه بر این‌که باید به خودتان ثابت کنید که کار درستی کرده‌اید و در نقطه درستی ایستاده‌اید لازم است که به همکاران یا کارمندان‌تان هم ثابت کنید که شایسته این شغل و مقام هستید. اگر به تازگی یک کسب و کار جدید راه انداخته‌اید، ۲۰ نکته مهم و عملی برای موفقیت در شروع کسب و کار جدید را از سایت the balance careers در مجله کوروش بخوانید.

 

 

۱- با افراد مثبت همکاری کنید

 

با افراد مثبت همکاری کنید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید با افراد مثبت همکاری و از افراد منفی‌نگر دوری کنید. اگر در شروع کار برخی افراد منفی را نمی‌شناسید در ادامه از همکاری با آن‌ها عذرخواهی کنید. اگر فردی مستقیما نزد شما آمد و شروع به غر زدن و شکایت کرد تا آن‌جا که می‌توانید بی‌طرفانه و بدون جانبداری مستقیم از کسی با او صحبت کنید. اگر نمی‌توانید موضوع صحبت را عوض کنید به جای ادامه بحث سوالات سازنده مطرح کنید و سعی کنید مسئله را مدیریت و حل کنید.

 

۲- افراد با استعداد را شناسایی کنید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید افراد با استعداد را شناسایی کنید و این مسئله را تجزیه و تحلیل کنید که چرا در سمت خود موفق بوده‌اند. این مسئله در مورد شناخت مهارت‌ها، توانایی‌ها و ارزش‌های سازمانی آن‌ها به شما کمک فراوانی می‌کند.

 

۳- ارزیابی انتظارات و الویت‌ها

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید الویت‌ها و انتظارات خود را شناسایی کنید. در این زمینه با مدیر شرکت مشورت کنید و به مشاوره و دستورالعمل‌هایی که او به شما ارائه می‌دهد با دقت گوش فرا دهید. همچین از سایر همکاران مورد اعتماد خود در مورد پیشنهادات و توقعات مدیر شرکت صحبت کنید.

 

۴- مدیر شرکت را از وضعیت پروژه‌ها مطلع کنید

 

مدیر شرکت را از وضعیت پروژه‌ها مطلع کنید

مدیر شرکت را از وضعیت پروژه‌های شرکت مطلع کنید و به این ترتیب او را از ارزش و موقعیتی که با حضور خود به شرکت اضافه کرده‌اید مطلع کنید.

 

۵- مسائل را پیگیری کنید و کمک بگیرید

 

سعی کنید تا آن‌جا که در توان‌تان است مسائل را حل کنید و در این زمینه از همکارانی که در سطح خودتان هستند کمک بگیرید. اگر نیاز است سوال بپرسید و با روش‌های مخصوص به خودتان مسائل و مشکلات را حل کنید.

 

۶- در جلسات و مکالمات با استراتژی شرکت کنید

 

در این که برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید باید زیاد کار کنید شکی وجود ندارد اما جلسه پشت جلسه برگزار کردن هم سود و تاثیری آنچنانی در کسب موفقیت ندارد. در واقع برای کسب موفقیت در جلسات و مکالمات با همکاران با استراتژی، اهداف روشن و پرسش‌های مشخص و هوشمندانه شرکت کنید تا وقت را هدر نداده باشید.

 

حتما بخوانید  چرا نمی توانیم درست تصمیم گیری کنیم؟

۷- کانال‌های ارتباطی با اعضای کسب و کارتان ایجاد کنید

 

کانال‌های ارتباطی با اعضای کسب و کارتان ایجاد کنید

 

با مدیران ارشد خود و نیز تمام اعضای تیم‌تان کانال‌های ارتباطی برقرار کنید. این کانال‌های ارتباطی می‌توانند در قالب جلسات هفتگی، ایمیل یا از طریق سایر شبکه‌های پیام‌رسان اجتماعی باشند. به این ترتیب نه تنها قادر خواهید بود با مدیران ارشد خود مطابق آخرین تحولات همکاری و تبادل نظر کنید بلکه می‌توانید سوالات جمعی و گروهی مطرح کنید و به جای طرح سوالات روزانه و هفتگی به صورت یک جا و هر وقت نیاز بود آن‌ها را بپرسید.

 

۸- زود بیایید و دیر بروید

 

برای این‌که به مدیر ارشد خود ثابت کنید مرد روزهای سخت هستید زود بیایید و دیر بروید.

 

۹- روابط کاری مثبت را گسترش دهید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید بهتر است روابط کاری مثبت را با کارکنان و افراد سطوح مختلف سازمان افزایش دهید. نه تنها روابط قوی و مثبت، تجربه کلی کار شما را افزایش می‌دهند، بلکه بیشتر سازمان‌ها ارزیابی‌های ۳۶۰ درجه ای از کارکنان را انجام می‌دهند. از سوی دیگر مهم است با همکاران خود که ممکن است شما را مورد ارزیابی قرار دهند هم روابط موثر و مثبتی داشته باشد.

 

۱۰- بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات را به صورت منظم پیگیری کنید

 

بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات را به صورت منظم پیگیری کنید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید بازخوردها را بپرسید و انتقادات و پیشنهادات را به صورت منظم پیگیری کنید. به انتقادات سازنده پاسخ مثبت بدهید. در این مورد به مدیر و سایر کارکنان توضیح بدهید که تمام این موارد برای بهبود هر چه بیشتر روند کار است.

 

۱۱- یک برنامه توسعه حرفه‌ای ایجاد کنید

 

یک برنامه توسعه حرفه‌ای با اهداف مشخص ایجاد کنید و مشخص کنید که چه مهارت‌های جدیدی باید یاد بگیرید. با مدیران، بخش منابع انسانی یا متخصصین در زمینه خود تماس بگیرید و ببینید که چه گواهینامه‌ها، گذراندن دوره‌های کارشناسی و یا مدارکی در پیشرفت حرفه شما تاثیر می‌گذارد.

 

۱۲- زمان را در طول سال اول محاسبه کنید

 

توجه کنید که در طول سال نخست تجربه کسب و کارتان چه مقدار زمان از شما گرفته می‌شود. از آن‌جایی که چند ماه نخست در شروع یک کار جدید برای رسیدن به موقعیت جدید بسیار مهم و حیاتی است، باید در صورت امکان تمام وقت خود را صرف کار کنید، به استثنای اینکه تعطیلات قبلا برنامه ریزی شده‌ای که در تقویم وجود دارند و یا تعطیلاتی که در جریان مصاحبه شغلی‌تان به آن‌ها اشاره شده است. اگر به هر دلیلی وقت خود را صرف مسئله‌ای به جز کار کردید اطمینان حاصل کنید که بر خروجی شما تأثیر منفی ندارد.

 

۱۳- در رخدادهای اجتماعی مرتبط شرکت کنید

 

در رخدادهای اجتماعی مرتبط شرکت کنید

 

در رخدادهای اجتماعی سازمان شرکت کنید تا بتوانید شخصا با همکاران خود روبرو شوید. شروع یک کار جدید می‌تواند خسته کننده باشد و به جای تمرکز روی فعالیت‌های متعدد بهتر است روی رویدادهای مهم و ضروری تمرکز کنید. با این‌همه اگر شما متوجه شدید که در موقعیتهای رو در رو بهتر با هم ارتباط برقرار می‌کنید، از همکاران بخواهید که گاهی اوقات با هم یک فنجان قهوه بنوشید یا با هم قرار ناهار بگذارید.

 

حتما بخوانید  فریلنسر کیست؛ 5 شرط لازم و ضروری برای فریلنسر شدن

۱۴- به گروه‌های حرفه‌ای کشوری و منطقه‌ای بپیوندید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید به گروه‌های حرفه‌ای کشوری و منطقه‌ای در زمینه کاری خود ملحق شوید و در دوره‌های آموزشی و جلسات این گروه‌ها شرکت کنید.

 

۱۵- حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید

 

حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و یادتان باشد که هر گونه اطلاعات شخصی قابل مشاهده برای عموم مردم نشان دهنده یک تصویر حرفه‌ای از شما است.

 

۱۶- حساب کاربری لینکدین را به روز نگه دارید

 

حساب کاربری لینکدین خود را به روز نگه دارید و موقعیت فعلی شغلی خود را به آن اضافه کنید. با همکاران جدید در ارتباط باشید، به گروه‌های حرفه‌ای مربوط بپیوندید و در طول زمان از همکاران، ارباب رجوع و مشتری‌ها و سایر ارتباطات حرفه‌ای خود نظرخواهی کنید.

 

۱۷- کارکنان ارشد را شناسایی کنید

 

کارکنان ارشد را شناسایی کنید

 

کارکنان ارشد و قوی را در سازمان شناسایی کنید. علاوه بر این افراد قوی هم سطح خود یا در سطوح بالاتر را خوب بشناسید و اگر چه ممکن است سرشان حسابی شلوغ باشد اما برای شروع با درخواست خوردن یک قهوه یا یک قدم زدن می‌توانید پیش بروید.

 

۱۸- همکاران ارشد قبلی را بشناسید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید همکاران ارشد قبلی خورد را بشناسید و تحقیق کنید که در حال حاضر کدام یک شاغل و کدام یک بیکار هستند. از آن‌هایی که به نظر می‌رسد می‌توانند به شما کمک کنند درخواست همکاری کنید.

 

۱۹- مراتب قدردانی خود را ابراز کنید

 

مراتب قدردانی خود را از همکاران و کارکنان شرکت حتما ابراز کنید و با تمام افراد در ارتباط باشید. تمام این افراد می‌توانند در آینده در صورت نیاز به شما کمک کنند و سبب پیشرفت حرفه‌ای شما شوند.

 

۲۰- مراقب خودتان باشید

 

مراقب خودتان باشید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید مراقب خودتان باشید. شروع کردن یک کسب و کار جدید می‌تواند از لحاظ روحی و جسمی بسیار خسته کننده و فرساینده باشد. اما حواس‌تان باشد که در روزهای نخست تمام انرژی خودتان را هدر ندهید. مراقب سلامتی خود باشید تا ضعف جسمی و روحی تاثیر منفی روی کار شما نگذارد. سعی کنید میان زندگی شخصی و کاری خود از همان ابتدا توازن و تعادل برقرار کنید.

 

این مطالب را هم حتما بخوانید:

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 3 میانگین: 3]

این مطالب را نیز از دست ندهید

آلبالو پلو؛ 2 دستور پخت برای آلبالو پلو شیرازی و مجلسی

آلبالو پلو؛ ۲ دستور پخت برای آلبالو پلو شیرازی و مجلسی

«آلبالو پلو » از جمله قدیمی‌ترین غذاهای ایرانی است که به خصوص در فصل تابستان هواداران فراوانی دارد. ...
 • انتشار: ۰۴-۲۶-۹۷
بابا غنوج؛ خوشمزه‌ترین طرز تهیه بابا غنوج یا بابا قانوش رژیمی با بادمجان کبابی

بابا غنوج؛ خوشمزه‌ترین طرز تهیه بابا غنوج یا بابا قانوش رژیمی با بادمجان کبابی

«بابا غنوج»، «بابا قنوش» «بابا گانوش»، « بابا قانوش»، «بابا غنوش» و ... همگی اسم یک پیش غذای ...
 • انتشار: ۰۵-۳۱-۹۷

دیدگاه‌ها

14 + 7 =

در بلاگ افق کوروش

9 روش جهت افزایش انگیزه

۹ روش برای تقویت انگیزه

هر کاری که در زندگی انجام می دهیم، یک هدف مشخصی دارد؛ حتی خوردن یک لیوان آب ساده هم به منظور و هدف رفع تشنگی افراد می شود. هدف بعضی از فعالیت ها برای بسیاری از ما بسیار باارزش است، بطوریکه برنامه زندگی خود را برای رسیدن به آن  تغییر می دهیم. به عبارتی دیگر، ما برای شروع انجام کار کلی انگیزه داریم. بله انگیزه! اصطلاحی که بارها در طول زندگی خود آن را توسط افراد مختلف مانند مشاور، خانواده، دوست و غیره شنیده ایم؛ اما واقعا انگیزه چیست و چرا بعد از مدتی دیگر شور و نشاط اولیه یا ...
 • 1740 بازدید
 • انتشار: ۲۶-۰۲-۹۷
4 نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر

۴ نکته کلیدی برای نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر

نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر و دقیق، تاثیرگذار و اصولی یکی از مهم‌ترین مراحل به دست آوردن شغل دلخواه است. اگر چه نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر و دقیق با رعایت کامل قوانین رزومه نویسی کار مشکلی است، اما توانایی در نوشتن یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر می‌تواند کارفرما را برای استخدام شما هر چه بیشتر قانع کند. رزومه نوشتن قواعد خاص خودش را دارد اما هر چه شما در نوشتن رزومه خلاقیت بیشتری به خرج دهید و با توجه به جزییات جذاب، رزومه کاری خود را بنویسید در به دست آوردن شغل مورد علاقه‌تان ...
 • 214 بازدید
 • انتشار: ۱۸-۱۰-۹۷
فرانچایز چیست و چگونه ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد

فرانچایز چیست و چگونه ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد

  «فرانچایز» یکی از آن اصطلاحاتی است که در سال‌های اخیر زیاد به گوش می‌خورد. فرانچایز در اصل اجازه استفاده از نام تجاری و  اعطای نمایندگی برندهای بزرگ تجاری، خدماتی و صنعتی در ازای دریافت درصدی از درآمد طبق توافقی بلندمدت برای حق استفاده از نام برند و امتیاز آن به منظور گسترش کسب و کار برندها و نام‌های بزرگ و مشهور است. به نظر می‌رسد این پدیده تجاری در دنیای امروز آن‌قدر اهمیت پیدا کرده که روز 3 شهریور (25 آگوست) هر سال به نام «روز جهانی فرانچایز» نامگذاری شده است. در این نوشتار با استناد به بخش‌هایی از کتاب ...
 • 1026 بازدید
 • انتشار: ۰۱-۰۶-۹۷
رازهای شاد بودن؛ 10 روش مفید برای شاد بودن در محل کار

رازهای شاد بودن؛ ۱۰ روش مفید برای شاد بودن در محل کار

شاد بودن در محل کار برای چقدر برایتان اهمیت دارد؟ اصل دوست دارید درمحل کار یک فرد خنده‌رو و محبوب و کار راه‌انداز باشید یا شغل‌تان را دوست ندارید و فقط چون مجبورید و چاره‌ای ندارید ادامه می‌دهید؟ جز هر دسته که باشید خوشحال و شاد بودن در محل کار و شرکت تاثیر زیادی در راندمان مفید شغل شما دارد. روز 28 سپتامبر روز جهانی «شاد بودن در محل کار» است. 10 روش مفید روانشناسان برای شاد بودن در محل کار را از سایت the balance careers در مجله افق کوروش بخوانید.  
 • 835 بازدید
 • انتشار: ۰۳-۰۷-۹۷
8 دلیل منطقی برای این‌که عاشق دشمن‌تان باشید و خشم‌تان را کنترل کنید

۸ دلیل منطقی برای این‌که عاشق دشمن‌تان باشید و خشم‌تان را کنترل کنید

همه ما دشمنانی داریم. افرادی که شاید از درد و بدبختی ما خوشحال می‌شوند. گاهی اوقات توسعه این دشمنی به خاطر تفاوت‌های میان افراد یا برخی اتفاقاتی است که میان شما افتاده است. گاهی اوقات هم ظاهرا انگار هیچ دلیل مشخصی ندارد. با این‌همه بهترین کار این است که دشمنان‌تان را درک کنید. 8 دلیل محکم که چرا باید عاشق دشمن‌‌تان باشید و خشم خود را در برابر او کنترل کنید را از سایت lifehack در مجله کوروش بخوانید.
 • 356 بازدید
 • انتشار: ۰۱-۱۰-۹۷