این 10 اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 • منتشر شده در ۰۸-۱۲-۹۷
 • 469 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
این 10 اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 

 

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از صرف وقت و البته هزینه‌های زیاد، بعد از یکی دو بار شستن رنگ مو حسابی توی ذوق‌تان خورده است. کدر و بد رنگ شدن رنگ مویی که در آرایشگاه خیلی براق و شکیل دل‌تان را برده بود بدترین اتفاقی است که می‌تواند شب عیدی برای موهای شما بیفتد. اما اشکال کار کجاست؟ اصلا می‌شود جلوی این کدر و بد رنگ شدن را گرفت و موهای رنگ شده را براق و شاداب نگه داشت؟ ۱۰ اشتباه رایج که رنگ موی جدید شما را به سرعت کدر و مات می‌کند را از سایت Street Directory در مجله کوروش بخوانید.

 

۱- رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

یکی از مهم‌ترین دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما با موهای خشک و وز و آسیب دیده سراغ آرایشگر می‌رود تا رنگ موی جدید را روی موهای شما بگذارد. این یک اشتباه مهلک است که با یک بار شستن رنگ مو ظاهری کدر و مات به موهای شما می‌بخشد. از آرایشگر انتظار معجزه نداشته باشید. حداقل یک ماه قبل از رفتن به آرایشگاه برای گذاشتن رنگ موی جدید با انواعشامپوی تقویتی، کاندیشنر و نرم کننده   و البته روغن و ماسک‌های تقویتی موهای‌تان را کمی زنده کنید و از حالت خشک و شکننده خارج کنید.

بهتر است موها نسبتا تمیز باشند. لازم نیست همان روز موهای‌تان را شامپو کنید. یک روز قبل از رنگ کردن برای شستن موها ایده‌آل است. موقع رنگ کردن مو حتما باید موها کمی مرطوب باشند. رنگ مو را روی موی خشک و بدون آب نزنید و اگر آرایشگر قصد داشت این کار را انجام دهید حتما این نکته مهم را به او متذکر شوید.

 

۲- قبل از رنگ کردن از کاندیشنر و نرم کننده استفاده می‌کنید

درست است که قرار شده برای جلوگیری از کدر و بد رنگ شدن رنگ مو از یک ماه قبل موهای‌تان را با کاندیشنر نرم کنید و از حالت خشک و وز خارج کنید اما این کار را یکی دو روز قبل از رنگ کردن موها کنار بگذارید. بهتر است چند ساعت قبل از رنگ کردن موها را تحریک نکنید. در زمان رنگ کردن بهتر است موها تا حد امکان تمیز باشند و چربی کف سر و گرد و غبار روی موها نباشد. اما این کار را با شامپوی ملایم آن هم یک روز قبل انجام دهید نه با کاندیشنر و نرم کننده.

 

۳- رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن موها این است که شما رنگ موی مورد نظرتان را از روی کاتالوگ رنگ‌ها انتخاب می‌کنید و به مسائلی مثل تناژ رنگ پوست و نیز زمینه رنگ موهای خودتان دقت نمی‌کنید. معمولا در این زمینه آرایشگرها هم راهنمایی خاصی انجام نمی‌دهند پس بهتر است خودتان آگاه باشید و بدانید که بهترین رنگ مو برای شما رنگی است که با تناژ پوست شما همخوانی داشته باشد (در اینجا در مورد این مسئله مهم صحبت کرده‌ایم) و نیز با توجه به رنگ موهای قبلی یا رنگ موی طبیعی خودتان رنگ موی جدید را انتخاب کنید. گاهی انتخاب رنگ‌های بلوند بسیار روشن برای افرادی که موهای بسیار تیره دارند، رنگ مشکی یا شرابی روی موهای خود زده‌اند و یا اصلا رنگ و جنس موهای‌شان به گونه‌ای است که تا حد خاصی رنگ باز می‌کند کاری بسیار اشتباه و بیهوده است. این کار احتمالا فقط آسیب زدن به موهای شما می‌شود که بعد از یک یا دو بار شستن با کدر و بد رنگ شدن رنگ مو خودش را به شما نشان می‌دهد.

حتما بخوانید  4 روش برای تمیز کردن زیورآلات طلا،نقره و جواهر و روش نگهداری آن‌ها

 

۴- رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

انتخاب رنگ موهایی مثل قرمز، آلبالویی، شرابی، بنفش و سایر رنگ‌های فانتزی هم رنگ موی شما را سریع پاک می‌کند و هم نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا کدر و بد رنگ نشوند. علت این مسئله بزرگ‌تر بودن مولکول‌های این رنگ‌ها نسبت به رنگ موی طبیعی و نیز سایر رنگ‌هایی است که فانتزی نیستند. به دلیل همین بزرگی مولکول‌ها آن‌ها نمی‌توانید عمیقا در مولکول‌های مو نفوذ کنند و در نتیجه با چند بار شستن پاک می‌شوند. اگر انتخاب شما این رنگ‌ها هستند برای دوام بیشتر باید چند بار آن‌ها را روی موی خود تکرار کنید.

 

۵- مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما مدام در حال رنگ کردن موهای‌تان با رنگ‌هایی از برندهای مختلف و با طیف‌های مختلف رنگی هستید. بهتر است اگر تخصص رنگ کردن مو ندارید این کار را به دست یک آرایشگر ماهر که به کار او و موادش اطمینان دارید بسپرید. هیچ وقت کار ریموو و رنگ‌بری مو را با موادی که دیگران معرفی می‌کنند خودتان در منزل انجام ندهید.

 

۶- رنگ اشتباه انتخاب می‌کنید

همان‌طور که گفتیم گاهی شما از روی کاتالوگ رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنید که با توجه به رنگدانه‌های موی شما روی موهای‌تان نمی‌نشینند. اگر قصد دارید فقط ریشه موها را خودتان در خانه رنگ کنید حتما از رنگی که فقط یک درجه روشن‌تر از رنگ موی ریشه خودتان است استفاده کنید تا ریشه نارنجی و قرمز نشود. اما اگر قصد دارید همه موهای‌تان را رنگ کنید این قانون رنگ با یک درجه روشن‌تر شامل حال‌تان نمی‌شود.

حتما بخوانید  5 مدل کوتاهی مو زنانه و دخترانه 2019 برای انواع فرم صورت

هیچ‌وقت به این فکر نکنید که رنگ موهایی را که نیاز به دکلره و بی‌رنگ کردن مو دارند خودتان در خانه امتحان کنید. بی‌رنگ کردن موها کاری بسیار حساس است و اگر تخصصی در آن نداشته باشید با سوزاندن موها باید مدت‌ها موهای کدر و بد رنگ و سوخته را تحمل کنید.

 

۷- اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب عادت دارید موهای‌تان را رنگ کنید از حنا برای رنگ مو استفاده نکنید. یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو استفاده از حنا به عنوان رنگ مو است. اگر همیشه حنا استفاده می‌کنید مشکلی وجود ندارد اما اگر عادت دارید از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید در فواصل رنگ کردن مو حنا نزنید. حنا موها را تیره می‌کند و در نتیجه موها به سختی روشن می‌شوند. همین مسئله سبب کدر و بد رنگ شدن رنگ موی شما می‌شود.

 

۸- با آب داغ موهای‌تان را می‌شورید

حمام با آب داغ یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو است. بهترین آب برای شستن موها آب ولرم است. اگر بتوانید با آب سرد (تا آن‌جا که تحمل دارید) موهای‌تان را بشورید دوام و براقی رنگ موی شما چندین برابر می‌شود. به این ترتیب موهای شما دهیدراته نمی‌شود و رطوبت خودش را نگه می‌دارد. وقتی موهای شما هیدراته و و حاوی رطوبت کافی باشند خشک و کدر هم به نظر نمی‌رسد.

 

۹- زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

اگر عادت دارید که مرتب از سشوار و اتو مو و سایر دستگاه‌های حالت دهنده مو با حرارت بالا استفاده کنید باید منتظر کدر شدن رنگ موهای‌تان باشید. استفاده از این وسایل موها را خشک و دهیدراته می‌کند و ظاهری کدر و مات به رنگ موی شما می‌بخشد.

 

۱۰- استخر و آفتاب ممنوع

وقتی که موهای‌تان رنگ می‌کنید و بعد از چند روز آفتاب می‌گیرید، سولاریوم می‌روید یا استخر می‌روید انتظار کدر و مات شدن موهای‌تان به سرعت برق و باد را داشته باشد. اصلا یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو آفتاب است و اگر مجبورید ساعت‌های طولانی خارج از منزل و در معرض آفتاب باشید حتما باید از روغن‌های تقویت کننده مثل آرگان یا روغن و ماسک محافظ مو با SPF مناسب استفاده کنید. استخر هم به خاطر کلر موجود در آب به سرعت رنگ موی شما را کدر و مات می‌کند. اگر عادت دارید به استخر بروید یا مربی شنا و نجات غریق هستید حتما از کلاه شنای استاندارد استفاده کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

این مطالب را نیز از دست ندهید

طرز تهیه چنجه ماستی ترد و آبدار رستورانی در خانه+فوت و فن چنجه ترد

طرز تهیه چنجه ماستی ترد و آبدار رستورانی در خانه+فوت و فن چنجه ترد

    «کباب چنجه» یکی از خوشمزه‌ترین و لذیذترین کباب‌های منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه است که حالا تقریبا در ...
 • انتشار: ۱۰-۱۲-۹۷
مصرف آجیل و بیماری قلبی

مصرف منظم آجیل و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

طبق  تحقیقی که در تاریخ 22آبان96 در مجله کالج آمریکایی منتشر شد، افرادی که به طور مرتب  آجیل ...
 • انتشار: ۰۲-۰۳-۹۷

دیدگاه‌ها

17 − هشت =

در بلاگ افق کوروش

پول خرج کردن و روانشناسی بو؛ ۴ رایحه‌ای که وادارتان می‌کند پول خرج کنید

پول خرج کردن و روانشناسی بو؛ ۴ رایحه‌ای که وادارتان می‌کند پول خرج کنید

پول خرج کردن اصلا به عطر و بو ارتباطی دارد؟ آیا شما هم معمولا تحت تاثیر برخی بوها و عطرها قرار می‌گیرید و سرخوش می‌شوید؟ می‌دانستید برخی بوها شما را تشویق به خرید بیشتر و در نتیجه پول خرج کردن می‌کنند؟ این یکی از زیرکانه‌ترین ترفندهایی است که صاحبان فروشگاه‌ها و مراکز خرید برای ترغیب مشتری‌ها به پول خرج کردن به کار می‌برند. در مقاله‌ای از سایت psych2go به شما می‌گوییم که چطور با تحت‌تاثیر قرار گرفتن توسط  4 رایحه و بوی محبوب چگونه مجاب می‌شوید که پول بیشتری در فروشگاه‌ها و مراکز خرید خرج کنید.  
 • 1007 بازدید
 • انتشار: ۳۱-۰۶-۹۷
کالا با قیمت مناسب

چگونه می توان کالایی با قیمت مناسب خریداری کرد؟

  قیمت مناسب – تکنیک ها و روش ها   دو عامل وجود دارد که مشتری خرید خود را بر اساس آن‌ها انجام می‌دهد: قیمت مناسب و کیفیت بالای کالا. ازاین‌ رو شرکت‌ها و کارخانه‌ها سعی می‌کنند که از این مزیت‌های رقابتی استفاده کرده و با ارائه کالای باکیفیت و قیمت مناسب بتوانند گوی رقابت را به دست بیاورند. شرکت‌ها برای اینکه بتوانند فروش کالای خود را افزایش دهند، استراتژی‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند و حال اینکه آیا این استراتژی موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر، بسته به این دارند که تحقیقات بازار خود را چگونه انجام داده‌اند؟ شما به‌عنوان یک خریدار، به دنبال ...
 • 1108 بازدید
 • انتشار: ۰۸-۰۲-۹۷
رنگ لباس و روانشناسی شخصیت؛11 رنگ لباس که شخصیت آدم‌ها را فاش می‌کند

رنگ لباس و روانشناسی شخصیت؛۱۱ رنگ لباس که شخصیت آدم‌ها را فاش می‌کند

    به عقیده «دیوید زیلا» طراح مد و نویسنده کتاب «رنگ استایل شما» اگر چه احتمالا شما در کمد لباس‌تان رنگ‌های مختلف را به بازی گرفته‌اید و از رنگ‌های مختلف هم حداقل یک دست لباس دارید، اما همیشه یک رنگ را بیشتر از بقیه دوست دارید. این دقیقا همان رنگی است که شما بیشتر با آن احساس راحتی می‌کنید و حس خوبی نسبت به آن دارید و البته اعتماد به نفس‌تان را هم بالا می‌برد. اما آیا می‌دانستید رنگ مورد علاقه شما برای پوشش و استایل در حقیقت بیانگر شخصیت شماست؟ برای این‌که رابطه میان رنگ لباس و روانشناسی شخصیت را ...
 • 650 بازدید
 • انتشار: ۱۷-۱۰-۹۷
لیست خرید

چگونه جنگ جهانی خانه خود را خاتمه دهیم؟

  تکنیک های نوشتن لیست خرید   با تاریخ جنگ جهانی آشنا هستید، جنگی که در آن کشورهای مختلف بنا بر دلایلی با یکدیگر جنگ می کنند و در آخر هم برای خاتمه دادن به آن، پیمان نامه ای را بین یکدیگر امضا می کنند. جالب است که بدانید، این اصلاح فقط مخصوص به دوره خاصی تاریخی نبوده است؛ بلکه از آن امروزه در بسیاری گفتارهای مردم استفاده می شود و حتی می توان نمونه کوچکی از آن را در بسیاری از مکان ها هم مشاهده کرد. یکی از این مکان ها، منزل و بین افراد خانواده در هنگام خرید کردن است. در هنگام ...
 • 910 بازدید
 • انتشار: ۱۰-۰۲-۹۷
آداب و رسوم متفاوت نوروز در کلاردشت را برای نخستین بار در مجله کوروش بخوانید

آداب و رسوم متفاوت نوروز در کلاردشت را برای نخستین بار در مجله کوروش بخوانید

با نزدیک شدن به ایام نوروز اقوام ایرانی هر کدام با رسم و رسوم و آداب خاص خودشان به پیشواز این جشن بزرگ می روند. در استان مازندران از قدیم عید نوروز آداب و رسوم و جزییات فراوانی داشته و در این میان کلاردشتی ها هم این جشن دیرینه را با شکوه تمام برگزار می‌کنند. هر چند که با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی بسیاری از این آداب به دست فراموشی سپرده شده است با این همه در منطقه کلاردشت به دلیل وجود قومیت‌های مختلف این مراسم هنوز با جزییات فراوان برگزار می‌شود. برای مثال در گذشته در برخی ...
 • 200 بازدید
 • انتشار: ۲۰-۱۲-۹۷