این 10 اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 • منتشر شده در ۰۸-۱۲-۹۷
 • 1092 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
این 10 اشتباه رنگ موی جدید شب عید شما را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 

 

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از صرف وقت و البته هزینه‌های زیاد، بعد از یکی دو بار شستن رنگ مو حسابی توی ذوق‌تان خورده است. کدر و بد رنگ شدن رنگ مویی که در آرایشگاه خیلی براق و شکیل دل‌تان را برده بود بدترین اتفاقی است که می‌تواند شب عیدی برای موهای شما بیفتد. اما اشکال کار کجاست؟ اصلا می‌شود جلوی این کدر و بد رنگ شدن را گرفت و موهای رنگ شده را براق و شاداب نگه داشت؟ ۱۰ اشتباه رایج که رنگ موی جدید شما را به سرعت کدر و مات می‌کند را از سایت Street Directory در مجله کوروش بخوانید.

 

۱- رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

یکی از مهم‌ترین دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما با موهای خشک و وز و آسیب دیده سراغ آرایشگر می‌رود تا رنگ موی جدید را روی موهای شما بگذارد. این یک اشتباه مهلک است که با یک بار شستن رنگ مو ظاهری کدر و مات به موهای شما می‌بخشد. از آرایشگر انتظار معجزه نداشته باشید. حداقل یک ماه قبل از رفتن به آرایشگاه برای گذاشتن رنگ موی جدید با انواعشامپوی تقویتی، کاندیشنر و نرم کننده   و البته روغن و ماسک‌های تقویتی موهای‌تان را کمی زنده کنید و از حالت خشک و شکننده خارج کنید.

بهتر است موها نسبتا تمیز باشند. لازم نیست همان روز موهای‌تان را شامپو کنید. یک روز قبل از رنگ کردن برای شستن موها ایده‌آل است. موقع رنگ کردن مو حتما باید موها کمی مرطوب باشند. رنگ مو را روی موی خشک و بدون آب نزنید و اگر آرایشگر قصد داشت این کار را انجام دهید حتما این نکته مهم را به او متذکر شوید.

 

۲- قبل از رنگ کردن از کاندیشنر و نرم کننده استفاده می‌کنید

درست است که قرار شده برای جلوگیری از کدر و بد رنگ شدن رنگ مو از یک ماه قبل موهای‌تان را با کاندیشنر نرم کنید و از حالت خشک و وز خارج کنید اما این کار را یکی دو روز قبل از رنگ کردن موها کنار بگذارید. بهتر است چند ساعت قبل از رنگ کردن موها را تحریک نکنید. در زمان رنگ کردن بهتر است موها تا حد امکان تمیز باشند و چربی کف سر و گرد و غبار روی موها نباشد. اما این کار را با شامپوی ملایم آن هم یک روز قبل انجام دهید نه با کاندیشنر و نرم کننده.

 

۳- رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن موها این است که شما رنگ موی مورد نظرتان را از روی کاتالوگ رنگ‌ها انتخاب می‌کنید و به مسائلی مثل تناژ رنگ پوست و نیز زمینه رنگ موهای خودتان دقت نمی‌کنید. معمولا در این زمینه آرایشگرها هم راهنمایی خاصی انجام نمی‌دهند پس بهتر است خودتان آگاه باشید و بدانید که بهترین رنگ مو برای شما رنگی است که با تناژ پوست شما همخوانی داشته باشد (در اینجا در مورد این مسئله مهم صحبت کرده‌ایم) و نیز با توجه به رنگ موهای قبلی یا رنگ موی طبیعی خودتان رنگ موی جدید را انتخاب کنید. گاهی انتخاب رنگ‌های بلوند بسیار روشن برای افرادی که موهای بسیار تیره دارند، رنگ مشکی یا شرابی روی موهای خود زده‌اند و یا اصلا رنگ و جنس موهای‌شان به گونه‌ای است که تا حد خاصی رنگ باز می‌کند کاری بسیار اشتباه و بیهوده است. این کار احتمالا فقط آسیب زدن به موهای شما می‌شود که بعد از یک یا دو بار شستن با کدر و بد رنگ شدن رنگ مو خودش را به شما نشان می‌دهد.

 

۴- رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

انتخاب رنگ موهایی مثل قرمز، آلبالویی، شرابی، بنفش و سایر رنگ‌های فانتزی هم رنگ موی شما را سریع پاک می‌کند و هم نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا کدر و بد رنگ نشوند. علت این مسئله بزرگ‌تر بودن مولکول‌های این رنگ‌ها نسبت به رنگ موی طبیعی و نیز سایر رنگ‌هایی است که فانتزی نیستند. به دلیل همین بزرگی مولکول‌ها آن‌ها نمی‌توانید عمیقا در مولکول‌های مو نفوذ کنند و در نتیجه با چند بار شستن پاک می‌شوند. اگر انتخاب شما این رنگ‌ها هستند برای دوام بیشتر باید چند بار آن‌ها را روی موی خود تکرار کنید.

 

۵- مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما مدام در حال رنگ کردن موهای‌تان با رنگ‌هایی از برندهای مختلف و با طیف‌های مختلف رنگی هستید. بهتر است اگر تخصص رنگ کردن مو ندارید این کار را به دست یک آرایشگر ماهر که به کار او و موادش اطمینان دارید بسپرید. هیچ وقت کار ریموو و رنگ‌بری مو را با موادی که دیگران معرفی می‌کنند خودتان در منزل انجام ندهید.

 

۶- رنگ اشتباه انتخاب می‌کنید

همان‌طور که گفتیم گاهی شما از روی کاتالوگ رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنید که با توجه به رنگدانه‌های موی شما روی موهای‌تان نمی‌نشینند. اگر قصد دارید فقط ریشه موها را خودتان در خانه رنگ کنید حتما از رنگی که فقط یک درجه روشن‌تر از رنگ موی ریشه خودتان است استفاده کنید تا ریشه نارنجی و قرمز نشود. اما اگر قصد دارید همه موهای‌تان را رنگ کنید این قانون رنگ با یک درجه روشن‌تر شامل حال‌تان نمی‌شود.

هیچ‌وقت به این فکر نکنید که رنگ موهایی را که نیاز به دکلره و بی‌رنگ کردن مو دارند خودتان در خانه امتحان کنید. بی‌رنگ کردن موها کاری بسیار حساس است و اگر تخصصی در آن نداشته باشید با سوزاندن موها باید مدت‌ها موهای کدر و بد رنگ و سوخته را تحمل کنید.

 

۷- اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب عادت دارید موهای‌تان را رنگ کنید از حنا برای رنگ مو استفاده نکنید. یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو استفاده از حنا به عنوان رنگ مو است. اگر همیشه حنا استفاده می‌کنید مشکلی وجود ندارد اما اگر عادت دارید از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید در فواصل رنگ کردن مو حنا نزنید. حنا موها را تیره می‌کند و در نتیجه موها به سختی روشن می‌شوند. همین مسئله سبب کدر و بد رنگ شدن رنگ موی شما می‌شود.

 

۸- با آب داغ موهای‌تان را می‌شورید

حمام با آب داغ یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو است. بهترین آب برای شستن موها آب ولرم است. اگر بتوانید با آب سرد (تا آن‌جا که تحمل دارید) موهای‌تان را بشورید دوام و براقی رنگ موی شما چندین برابر می‌شود. به این ترتیب موهای شما دهیدراته نمی‌شود و رطوبت خودش را نگه می‌دارد. وقتی موهای شما هیدراته و و حاوی رطوبت کافی باشند خشک و کدر هم به نظر نمی‌رسد.

 

۹- زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

اگر عادت دارید که مرتب از سشوار و اتو مو و سایر دستگاه‌های حالت دهنده مو با حرارت بالا استفاده کنید باید منتظر کدر شدن رنگ موهای‌تان باشید. استفاده از این وسایل موها را خشک و دهیدراته می‌کند و ظاهری کدر و مات به رنگ موی شما می‌بخشد.

 

۱۰- استخر و آفتاب ممنوع

وقتی که موهای‌تان رنگ می‌کنید و بعد از چند روز آفتاب می‌گیرید، سولاریوم می‌روید یا استخر می‌روید انتظار کدر و مات شدن موهای‌تان به سرعت برق و باد را داشته باشد. اصلا یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو آفتاب است و اگر مجبورید ساعت‌های طولانی خارج از منزل و در معرض آفتاب باشید حتما باید از روغن‌های تقویت کننده مثل آرگان یا روغن و ماسک محافظ مو با SPF مناسب استفاده کنید. استخر هم به خاطر کلر موجود در آب به سرعت رنگ موی شما را کدر و مات می‌کند. اگر عادت دارید به استخر بروید یا مربی شنا و نجات غریق هستید حتما از کلاه شنای استاندارد استفاده کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

این مطالب را نیز از دست ندهید

12 وسیله در حمام منزل که شما را بیمار می‌کنند

۱۲ وسیله در حمام منزل که شما را بیمار می‌کنند

برخلاف تصور عموم که حمام منزل را یکی از تمیزترین نقاط منزل می‌دانند اما یک خبر بد برای ...
 • انتشار: ۰۵-۲۷-۹۷
انواع کوکوهای ساده ؛ طرز تهیه کوکو ماهی با گوشت ماهی یا تن ماهی

انواع کوکوهای ساده ؛ طرز تهیه کوکو ماهی با گوشت ماهی یا تن ماهی

  ماهی به هر شکلی که طبخ شود لذیذ و خوشمزه و البته مقوی است. ایرانی‌ها معمولا ماهی را ...
 • انتشار: ۰۲-۲۵-۹۸

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از

همراه با افق کوروش

نمایندگی افق کوروش
جشنواره نانسی و مرسی در افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

بهترین گیاهان آپارتمانی در پاییز و زمستان؛ 8 نکته برای انتخاب گیاهان مقاوم به سرما

بهترین گیاهان آپارتمانی در پاییز و زمستان؛ ۸ نکته برای انتخاب گیاهان مقاوم به سرما

نگهداری از گل و گلدان در پاییز و زمستان کار نیاز به دانستن برخی نکات حرفه‌ای باغبانی دارد. مراقبت از گل و گلدان در برابر گزند سرمای زمستان، نحوه آب دادن به آن‌ها در روزهای سرد، رسیدن نور کافی به آن‌ها و البته انتخاب گیاهان مناسب برای فصول پاییز و زمستان دغدغه بسیاری از کسانی است که تعداد زیادی گلدان دارند یا در نگهداری از گل و گیاه تازه‌کارند. 8 نکته مهم برای انتخاب بهترین گیاهان آپارتمانی در پاییز و زمستان را از سایت The English Garden در مجله کوروش بخوانید.  
 • 1701 بازدید
 • انتشار: ۲۹-۰۸-۹۷
22 روش پس انداز پول؛ چگونه بعد از تولد نوزاد می‌توانید پول پس‌انداز کنید

۲۲ روش پس انداز پول؛ چگونه بعد از تولد نوزاد می‌توانید پول پس‌انداز کنید

  پس‌انداز کردن پول هم یک هنر است و هم یک ضرورت. زمانی که شما تشکیل خانواده نداده‌اید و یا صاحب فرزند نشده‌اید شاید این ضرورت چندان روی جدی‌اش را به شما نشان ندهد اما زمانی که شما صاحب فرزند می‌شوید پس‌انداز کردن پول و چگونگی پس انداز کردن پول تبدیل به یک امر حیاتی می‌شود. اگر اهل ولخرجی کردن باشید و معمولا کاری به حساب دخل و خرج‌تان نداشته باشید پس‌انداز کردن برای شما کار چندان آسانی نیست. حتی اگر حقوق ماهانه شما چندان زیاد هم نباشد باید بلد باشید که چگونه پول پس‌انداز کنید. 22 روش برای پس‌انداز کردن ...
 • 554 بازدید
 • انتشار: ۱۷-۰۱-۹۸
خرید به صرفه

خرید به صرفه – روش ها و تکنیک های آن

  نکاتی که با رعایت آن‌ها خرید به صرفه خواهید داشت   بعضی از فعالیت‌ها و کارها در زندگی وجود دارند که همیشه با ما هستند و به‌صورت ناخودآگاه مجبور به انجام آن‌ها هستیم؛ یکی از این فعالیت‌ها که اتفاقاً در بین خانم‌ها طرفداران بیشتری دارد، خرید کردن است. ذات خرید کردن بد نیست، اما اگر بدون برنامه‌ریزی انجام شود، عواقب بدی را می‌تواند برای اقتصاد خانواده و جیب شما داشته باشد. برای همین است بیشتر افراد دنبال مکان یا روش‌هایی هستند که بتوانند به‌ نوعی خرید به صرفه و کم‌هزینه‌ای را داشته باشند.   خرید به صرفه چیست؟   متأسفانه بعضی از افراد خرید به صرفه ...
 • 970 بازدید
 • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۷