12 نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟ | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۱۲ نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟

۱۲ نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟

 • منتشر شده در ۲۹-۰۳-۹۸
 • 3781 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 9 دقیقه
12 نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟

 

لاغر و قد بلند به نظر رسیدن بیشتر از این‌که به تلاش‌های شما بستگی داشته باشد به ژنتیک شما ربط دارد. اگر در یک خانواده با ژن قد بلند به دنیا آمده باشید لازم نیست زیاد برای بلند قد به نظر رسیدن تلاش کنید. این مسئله اگر چه در مورد لاغری هم صدق می‌کند اما با ورزش و سالم‌خوری تا حدود زیادی می‌توان وزن را کنترل کرد و به تناسب اندام دست پیدا کرد. در این میان شما به انتخاب رنگ لباس مناسب و البته مدل لباس‌ها که انتخاب می‌کنید تا حدودی می‌توانید لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید. در این مقاله از سایت Style Craze 12 نکته را برای نحوه انتخاب رنگ و مدل لباس جهت لاغرتر و قد بلندتر به نظر رسیدن را به شما می‌گوییم.

 

کدام رنگ و مدل لباس شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهد؟

کدام رنگ و مدل لباس شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهد؟

۱- لایه لایه لباس بپوشید

اجازه دهید این افسانه را یک بار برای همیشه کنار بگذاریم. اغلب افراد تصور می‌کنند هر چه لباس نازک‌تر و کمتری بپوشند لاغرتر به نظر می‌رسند. اما واقعیت این است که گاهی لایه لایه لباس پوشیدن برای یک فرد چاق یک نعمت است چون پستی و بلندی‌های بدن شما را کمتر نمایان می‌کند. به هر حال یکی دو لایه لباس پوشیدن برای افرادی که اضافه وزن دارند یک نعمت است.

 

۲- رنگ تیره هنوز هم جواب است

از قدیم افرادی که با چاقی دست و پنجه نرم می‌کرده‌اند سراغ رنگ‌‌های تیره می‌رفتند. حتی اگر عاشق رنگ‌های روشن و پاستلی هستید باز هم مشکلی نیست و می‌توانید آن‌ها را بپوشید اما برای لاغرتر و قد بلندتر به نظر رسیدن همان رنگ لباس تیره بیشتر جواب می‌دهد.

 

۳- از گن‌های حالت دهنده مثل ساعت شنی استفاده کنید

نسل جدید گن‌ها حالتی شبیه ساعت شنی دارند و خواه ناخواه هم شما را لاغرتر نشان می‌دهند و هم با فرم دادن به بدن سبب می‌شوند قد بلندتر به نظر برسید.

 

۴- شلوار جین فاق بلند بپوشید

 

بهترین مدل شلوار جین برای این‎‌که لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید

 

اگر کوتاه قد هستید و اضافه وزن هم دارید بهتر است قید شلوار جین‌های فاق کوتاه را بزنید. این مدل شلوار جین بیشتر از حد واقعی شما را کوتاه‌تر و چاق‌تر نشان می‌دهند. در عوض شلوار جین فاق بلند شما را بلندتر، باریک‌تر و کشیده‌تر و البته لاغرتر نشان می‌دهد. یک نکته دیگر هم برای افرادی با قد کوتاه و دارای اضافه وزن این است که شلوار جین کوتاه یا به اصطلاح قد بالای مچ یا برمودا نپوشید. شلوار شما بهتر است از مچ شما پایین‌تر باشد تا پاهای شما کشیده‌تر به نظر برسند. شلوار پاکتی را هم فراموش کنید چون حسابی کار را خراب می‌کند.

 

۵- اکسسوری و جواهرات بسیار مهم هستند

 

راهنمای انتخاب نوع جواهرات برای لاغرتر و قد بلندتر به نظر رسیدن

 

علاوه بر مدل و رنگ لباس برای لاغرتر و قد بلندتر به نظر رسیدن اکسسوری و جواهرات نقش مهمی دارند. اگر اهل استفاده از اکسسوری هستید به جزییات آن‌ها خیلی دقت کنید. گردنبند، گوشواره، دستمال گردن و حتی ساعت و دستمال سر هم در این زمینه تاثیرگذارند. از دستمال گردن و سربند ساده یا دارای خطوط عمودی استفاده کنید. دستمال گردن کوتاه قد شما را کوتاه‌تر می‌کند. گوشواره، گردنبند و حتی کمربند، ساعت و دستبندی استفاده کنید که کوتاه و دایره‌ای شکل نباشند. بهترین شکل و طرح اکسسوری برای شما مدل‌های بلند و با اشکال هندسی کشیده هستند. اگر اهل بستن کمربند هستید از کمربندهای باریک استفاده کنید، کمربندهای پهن و بزرگ برای شما مناسب نیستند. اگر کراوات می‌بندید حتما از کراوات بلند استفاده کنید. کراوات کوتاه قد شما را حسابی کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

 

۶- طرح و چاپ پارچه مهم است

در انتخاب طرح و چاپ پارچه دقت کنید. هر چه از طرح‌های عمودی باریک و نازک و کشیده استفاده کنید قد بلندتر و لاغرتر به نظر می‌رسید. از پارچه‌هایی با چاپ افقی  چه درشت و چه ریز استفاده نکنید. اگر اهل لباس دوختن هستید از خیاط بخواهید ساسون‌های عمودی در دوخت لباس شما به کار ببرد. پارچه‌های طرح برجسته با نقوش دایره‌ای، خال خالی و شلوغ و پر نقش و نگار برای شما مناسب نیستند. یادتان باشد کمربند را طوری روی لباس نبندید که بدن شما به دو قسمت با دو رنگ لباس مختلف تقسیم شود. اگر اهل کمربند بستن هستید حتما لباس‌تان باید در قسمت بالاتنه و پایین تنه یک‌رنگ و یکدست باشد. در فصل زمستان از بافت‌ها طرح درشت و پر گره استفاده نکنید. بهتر است یقه لباس زمستانی شما به صورت هفت باشد تا کشیده‌تر به نظر برسید و گره و بافت لباس هم کمتر و ریز باشد.

 

۷- لباس دو تکه و پایین زانو بپوشید

بهتر است به جای لباس‌های یکسره از لباس دو تکه با یک طرح و رنگ استفاده کنید. مثلا بلوز و دامن از یک طرح و رنگ. دامنی را انتخاب کنید که طول بیشتری نسبت به عرض داشته باشد مثل دامن ماکسی یا دامن راسته و دارای چاک در جلو یا پشت. دامن پف و پر از چین نپوشید. دامن شما بهتر است از زانو پایین‌تر باشد. اگر مانتو و شلوار می‌پوشید بهتر است یک رنگ باشد. اما اگر مانتو و شلوار یک‌رنگ دوست ندارید از یک طیف رنگی استفاده کنید. مثلا از یک طیف رنگی خاکستری شبیه به هم استفاده کنید. برای این‌که کشیده‌تر و لاغرتر به نظر برسید لباس بالای زانو نپوشید، بهتر است لباس پایین‌تر از زانو باشد.

 

۸- پیراهن گشاد و شلوار فیت

اگر بلوز گشاد دوست دارید شلوار را گشاد انتخاب نکنید. بهتر است با یک بلوز گشاد و راحت از یک شلوار فیت استفاده کنید. طیف رنگی مشابه را برای انتخاب بلوز و شلوار فراموش نکنید. چه دامن می‌پوشید و چه شلوار حتما بلوز را داخل دامن یا شلوار بگذارید. بهتر است بلوز را روی دامن و شلوار نگذارید چون هم تیپ شما به هم ریخته به نظر می‌رسد و هم قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

۹- علاوه بر لباس طرز ایستادن و نشستن شما هم مهم است

 

12 نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟

 

اگر درست و در وضعیت مناسب نایستد و پوزیشن مناسبی نداشته باشید هر چقدر هم نحوه و مدل و رنگ لباس پوشیدن را رعایت کنید دردی را درمان نمی‌کند. در هنگاه ایستادن و نشستن قوز نکنید. راست بایستید، شانه‌ها را کمی عقب بدهید، سینه را کمی جلو بدهید و شکم را کمی تو دهید تا کمتر قوز کنید و سعی کنید شق و رق راه بروید. سرتان را بالا نگه دارید در این صورت اگر صورت چاقی داشته باشید و غبغب داشته باشید صورت شما لاغرتر نشان داده می‌شود و غبغب هم کوچک‌تر می‌شود.

 

۱۰- لباس یقه هفت بپوشید

اگر اضافه وزن دارید و قدتان هم چندان بلند نیست بهتر است دور یقه‌های گرد و قایقی و یقه‌هایی از این دست را خط بکشید. بهترین مدل یقه برای شما یقه «هفت» یا همان V شکل است. این مدل یقه گردن شما را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد و در نتیجه شما قد بلندتر و لاغرتر به نظر می‌رسید.

 

۱۱-لباس سایز خودتان را بپوشید

 

12 نکته مهم؛ چه رنگ‌ها و چه مدل لباسی شما را لاغرتر و قد بلندتر نشان می‌دهند؟

 

لباس سایز خودتان را بپوشید. لباس سایز کوچک‌تر با بزرگ‌تر شما را چاق‌تر از چیزی که هستید نشان می‌دهد. از لباس زیر مناسب استفاده کنید. لباس زیر شما هم نباید خیلی تنگ یا گشاد و شل و ول باشد. لباس زیر سایز مناسب به شما کمک زیادی می‌کند که لباس رو خوش‌ فرم‌تر به نظر برسد.

 

۱۲- مدل ریش بلند برای شما مهم است

 

بهترین مدل ریش برای اینکه لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید کدام است؟

 

فارغ از این‌که چاق هستید یا متناسب و بدون اضافه وزن، ممکن است فرم صورت شما گرد باشد. اگر می‌خواهید گردی صورت خود را تا حدودی بپوشانید و آن را لاغرتر و کشیده‌تر نشان دهید در میان انواع مختلف ریش و سبیل بهترین مدل برای شما این است که اندازه ریش در قسمت چانه بلندتر و کشیده‌تر و در اطراف صورت و گونه‌ها کوتاه‌تر باشد. این مدل در واقع همان مدل ریش و سبیل پروفسوری است که چهره شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. در حقیقت با پرپشت کردن ریش در قسمت چانه و تیزکردن ریش در قسمت گونه صورت شما لاغرتر به نظر می‌رسد.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 10 میانگین: 3]

این مطالب را نیز از دست ندهید

3 طرز تهیه سالاد ماکارونی ساده با مرغ، تن ماهی و پنیر و لوبیا

۳ طرز تهیه سالاد ماکارونی ساده با مرغ، تن ماهی و پنیر و لوبیا

سالاد ماکارونی از آن‌دسته غذاها یا پیش غذاهایی خوشمزه و آسان است که تقریبا تمام افراد طعم و ...
 • انتشار: ۰۴-۱۶-۹۷
طرز تهیه و مزه دار کردن جوجه کباب در فر؛ غذایی ایده‌آل برای افراد دیابتی

طرز تهیه و مزه دار کردن جوجه کباب در فر؛ غذایی ایده‌آل برای افراد دیابتی

دیابت از آن جمله بیماری‌هایی است که نیاز به رژیم غذایی خاصی دارد، هر چند چه مبتلا به ...
 • انتشار: ۰۶-۱۲-۹۷

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از

همراه با افق کوروش

نمایندگی افق کوروش
جشنواره نانسی و مرسی در افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

روز جهانی سالمندان؛ 7 نکته جهت ایمن کردن خانه برای سالمندان

روز جهانی سالمندان؛ ۷ نکته جهت ایمن کردن خانه برای سالمندان

روز 1 اکتبر (9 مهر) هر سال از سوی سازمان ملل متحد به نام روز جهانی سالمندان تعیین شده است. طبق تعریف مرسوم دوره سالمندی از 60 تا 65 سالگی آغاز می‌شود که معمولا با تحولات قابل توجه جسمی، روحی و اجتماعی همراه است. مهم‌ترین مسئله در دوران سالمندی علاوه بر آرامش روحی و تامین مالی، توجه به سلامت جسمانی سالمندان به خصوص برای سالمندانی است که به تنهایی زندگی می‌کنند. در روز جهانی سالمندان 7 نکته برای ایمن کردن خانه برای آن‌ها را از سایت Healthin Againg.Org در مجله افق کوروش بخوانید.  
 • 903 بازدید
 • انتشار: ۰۹-۰۷-۹۷
آسان‌ترین روش جرم گیری، تمیز کردن و از بین بردن بوی بد انواع مدل ماشین لباسشویی

آسان‌ترین روش جرم گیری و از بین بردن بوی بد انواع مدل ماشین لباسشویی

  درست است که لوازمی مثل ماشین لباسشویی هر بار که روشن می‌شوند با مواد شوینده پر شده و کار می‌کنند اما این به آن معنی نیست که این لوازم نیازی به تمیز کردن و حتی جرم گیری ندارند. در واقع همان‌طور که ماشین لباسشویی کارش تمیز کردن لباس‌ها است همان اجرام و کثیفی‌ها در ماشین باقی می‌مانند و به این‌ها باید باقی‌مانده مواد شوینده و رسوبات را هم اضافه کنید. یادتان باشد ماشین لباسشویی یک محیط مرطوب است و احتمالا قارچ و کپک هم در محیط‌های مرطوب فراوان است. در این مقاله به شما می‌گوییم چطور انواع مدل ماشین ...
 • 316 بازدید
 • انتشار: ۱۸-۰۳-۹۸
5 روش برای تمیز کردن کفش ورزشی، جیر، چرم و ...

۵ روش برای تمیز کردن کفش ورزشی، جیر، چرم و …

«تمیز کردن کفش» یکی از آن کارهایی است که گاهی اوقات با تمام سهل بودنش سخت و ممتنع می‌شود. اگر شما هم از آن‌دسته افرادی هستید که از هر جنس و رنگ یک جفت کفش دارید این مقاله که از از سایت The Spruce انتخاب شده 5 روش ساده برای تمیز کردن کفش با جنس و رنگ‌های مختلف را به شما آموزش می‌دهیم.  
 • 2198 بازدید
 • انتشار: ۲۵-۰۵-۹۷