14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۱۴ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

۱۴ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 • منتشر شده در ۰۳-۰۶-۹۸
 • 220 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

اغراق نیست اگر بگوییم اتاق خواب مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش خانه شماست. در طول یک روز کاری پرمشغله فکر کردن به لم دادن روی تخت اتاق خواب تمیز، مرتب، راحت و پر از انرژی مثبت منزل‌تان تنها چیزی است که ممکن است سختی کار را برای شما آسان کند. از سوی دیگر در زندگی آپارتمانی امروزی اغلب فضایی که برای اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود حداقل فضای ممکن با در نظر گرفتن تمام الویت‌ها و محدودیت‌هاست. اما راه‌حل‌های جالبی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق خواب کوچک وجود دارد. ۱۴ ایده طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک برای این‌که بزرگ‌تر به نظر برسد را از سایت تخصصی دکوراسیون apartment list در مجله کوروش بخوانید.

 

۱- از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

برخلاف رنگ‌های تیره که نور را به خود جذب می‌کنند رنگ‌های ملایم، پاستلی و روشن‌تر نور را در اتاق خواب منعکس می‌کنند. همین انعکاس نور اتاق خواب را روشن‌تر و دلبازتر می‌کند. استفاده از رنگ‌هایی مثل سفید، استخوانی و رنگ‌های پاستلی فضا را بازتر نشان می‌دهد. پس اگر مساحت اتاق خواب شما کوچک است حتما برای در و دیوار و اثاثیه و البته پرده‌های اتاق رنگ‌های روشن انتخاب کنید.

 

۲- رنگ سقف را روشن کنید

 

با این ترفند با یک تیر دو نشان می‌دهید. اگر رنگ سقف نسبت به رنگ دیوارها روشن‌تر باشد نور را به سمت دیوارها و کف اتاق بیشتر منعکس می‌کند و به این ترتیب انعکاس نور فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به خصوص اگر رنگ دیوارها کمی تیره است حتما رنگ سقف را روشن انتخاب کنید. از سوی دیگر رنگ روشن‌تر سقف یک حقه نوری ایجاد می‌کند و انگار که چشم شما نور بیشتر و عمیق‌تری را می‌بیند چون به این ترتیب سقف بلندتر از چیزی که هست به نظر می‌رسد.

 

۳- هماهنگی رنگ‌ها را جدی بگیرید

 

در این ترفند باید هنر سایه‌کاری را جدی بگیرید. انتخاب سایه‌های مختلف از یک طرح رنگ واحد برای رنگ دیوارها، اسباب و اثاثیه و حتی فرش و کف اتاق سبب ایجاد یک حس وحدت و همدلی در کل فضا می‌شود. انسجام بصری سبب می‌شود به نظر ذهن شما یک فضای کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

۴- ترفند سیاه و سفید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

شاید به نظر شما عجیب به نظر برسد چون رنگ سیاه قرار است فضا را تیره و کوچک کند اما رنگ‌های متضاد مثل سیاه و سفید یک خطای دید ایجاد می‌کند، چشم را فریب می‌دهد و لایه‌بندی و عمق رنگ‌های متضاد سبب می‌شود که فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

۵- راه راه عمودی

 

حتما تا به حال پیراهن یا لباس راه راه با راه‌های عمودی پوشیده‌اید و متوجه شده‌اید در این صورت قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر می‌رسید. کاغذ دیواری‌های راه راه یا پتو و ملافه و روتختی و فرش‌های راه راه همین نقش را برای اتاق خواب کوچک ایجاد می‌کنند. با خطوط راه راه در اتاق خواب سقف اتاق خواب هم بلندتر به نظر می‌رسد و به این ترتیب مساحت اتاق خواب وسیع‌تر به نظر می‌رسد.

 

۶- مبلمان را فراموش نکنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

خرید مبلمان برای یک اتاق خواب کوچک کار آسانی نیست چون فضای محدودی در اختیار دارید و باید حسابی خلاقیت به خرج دهید. در واقع وسایل اتاق خواب شما باید به اندازه ابعاد فضای اتاق خواب باشد و مبلمان را بر این اساس انتخاب کنید. اگر در اتاق خواب فضای زیادی ندارید بهتر است از یک کاناپه رنگ روشن جمع و جور یا یک نیمکت سبک و نقلی استفاده کنید. میز توالت هم بهتر است کم جا و در عین حال جادار باشد تا لوازم اضافی در اتاق سرگردان نشوند.

 

۷- زیاده‌روی نکنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

به نظر می‌رسد این یک مورد خیلی واضح باشد اما هر چقدر هم روی آن تاکید کنیم کم است. هر چه اتاق خلوت‌تر و کمتر درهم و برهم باشد فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است در فضای اتاق از لوازمی استفاده کنید که چند کاربرد مختلف داشته باشند. برای مثال برخی کمدها چند محفظه برای رختخواب و پتو و بالش دارند. از سوی دیگر می‌توانید تختخوابی انتخاب کنید که تعداد زیادی کشو داشته باشد تا به جای کمد لباس برای جا دادن لباس‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

 

۸- وسایلی با ارتفاع کوتاه انتخاب کنید

 

احتمالا تا به امروز به این موضوع فکر نکرده‌اید اما بد نیست بدانید که این هم یک ایده بسیار جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک جهت بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق خواب است. وسایل کم ارتفاع که فاصله کمی از زمین دارند سبب می‌شوند که فضای بیشتری نسبت به سقف باقی بماند و در نتیجه اتاق بزرگ‌تربه نظر برسد. علاوه بر این با این روش از آسیب دیدن دیوارها در برابر ضایعات و خط و خش هم جلوگیری می‌کنید و دیوارهای تمیز و مرتب هم همیشه بزرگ‌تر و وسیع‌تر به نظر می‌رسند.

 

۹- مبلمان و وسایل رنگ روشن انتخاب کنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

شاید باورش برای شما مشکل باشد اما زمانی که وسایل شفاف و روشن در اتاق باشند اصلا به چشم نمی‌آیند و انگار اصلا در اتاق نیستند. به همین دلیل بهتر است برای وسایل مورد نظر اتاق خواب از وسایل رنگ روشن و شفاف استفاده کنید. در واقع اگر آدمی باهوش یا حتی با هوش نرمال باشید مغز شما برای پردازش اطلاعات زمان زیادی را تلف نمی‌کند و به همین دلیل فقط یک ثانیه طول می‌کشد که وسایل اطراف را ببیند. همین مسئله سبب ایجاد خطای دید می‌شود.

 

۱۰- آینه‌ها را دست کم نگیرید

 

آینه همانند رنگ‌های روشن نور را منعکس می‌کند و همین انعکاس نور سبب ایجاد عمق و ارتفاع در ذهن شما می‌شود؛ یعنی همان خطای دید. یک روش استفاده از یک آینه قدی بلند است و روش دیگر تعبیه آینه روی درهای کمد دیواری‌ها. می‌توانید یک اینه قدی بلند هم کنار دیوار بگذارید.

 

۱۱- وسایل را با فاصله از زمین بگذارید

 

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

برای مثال به جای استفاده از قفسه‌های کتاب زمینی از قفسه کتاب دیواری استفاده کنید. هر چه بیشتر از لوازم دیواری استفاده کنید کف اتاق بزرگ‌تر و وسیع‌تر به نظر می‌رسند. اگر هم از قفسه‌های زمینی استفاده می‌کنید بهتر است این قفسه‌ها عمودی و با عرض کم باشند.

 

۱۲- از تختخواب‌های مدرن و ساده استفاده کنید

 

به جای استفاده از تختخواب‌های کتیبه‌دار و سلطنتی بهترین کار این است که از تختخواب‌های کم جا و مدرن و ساده که در فضای زیر آن‌ها کشو و دراور طراحی شده استفاده کنید.

 

۱۳- از یک لوستر بلند استفاده کنید

 

یک ایده خوب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک نور اتاق خواب است. هر چه نور اتاق خواب بیشتر باشد بزرگ‌تر به نظر می‌رسد البته این برای زمان‌هایی است که خواب یا در حال استراحت نیستید. لوسترهای آویزان از سقف باعث می‌شوند که یک فضای زنده داشته باشید. لوسترهای آویزان از سقف توجه را از کف به سمت سقف می‌برند و البته کف را هم روشن و دلبازتر نشان می‌دهند.

 

۱۴- پرده‌های پنجره مهم هستند

 

بهتر از پرده‌های ضخیم برای پنجره‌های اتاق خواب استفاده نکنید. پرده‌های ضخیم با رنگ‌های تیره فضای اتاق را خفه و کوچک‌تر از آن‌چه که هست نشان می‌دهند. البته اگر تاریکی اتاق خواب را به بزرگ‌تر نشان دادن فضای آن ترجیح می‌دهید قضیه کاملا فرق می‌کند.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]

این مطالب را نیز از دست ندهید

طرز تهیه خورشت باقلا قاتق مجلسی رشتی و نکات مهم خوشمزه شدن آن

طرز تهیه خورشت باقلا قاتق مجلسی رشتی و نکات مهم خوشمزه شدن آن

  باقلا قاتق از جمله غذاهای خوشمزه شمالی است که اهالی گیلان و رشت تبحر خاصی در پخت آن ...
 • انتشار: ۰۲-۲۶-۹۸
طرز تهیه 2 غذای مقوی و سالم برای رژیم غذایی زنان باردار

زنان باردار چه بخورند ؟ طرز تهیه ۲ غذای مقوی برای رژیم غذایی زنان باردار

رژیم غذایی زنان باردار از جمله مهم‌ترین موضوعات در طول 9 ماه حساس و حیاتی برای مادر و ...
 • انتشار: ۰۶-۲۵-۹۷

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از

همراه با افق کوروش

جشنواره نانسی و مرسی در افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

چگونه با فنگ‌ شویی منزل پولدار شویم؟ 8 اصل فنگ‌ شویی برای جذب پول و ثروت

چگونه با فنگ‌ شویی منزل پولدار شویم؟ ۸ اصل فنگ‌ شویی برای جذب پول و ثروت

به دست آوردن ثروت و پول در همه جای دنیا یکی از مهم‌ترین اهداف و به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین انگیزه برای کار و تلاش است. اما می‌دانستید براساس اصول فنگ‌ شویی، نحوه دکوراسیون منزل و محل کار سبب جذب انرژی پول و ثروت در فضا می‌شود. در حقیقت فنگ‌ شویی منزل و محل کار برای کسب پول و ثروت در همه جای دنیا یکی از مهم‌ترین کارکردهای فنگ‌شویی است. 8 مورد از اصول فنگ شویی منزل و محل کار برای جذب پول و ثروت در خانه یا محل کار را از سایت Know Feng SHui در مجله کوروش بخوانید.  
 • 2734 بازدید
 • انتشار: ۰۸-۰۹-۹۷
با رعایت این 10 نکته رنگ و پارچه لباس‌ها را تا سال‌ها نو نگه دارید

با رعایت این ۱۰ نکته رنگ و پارچه لباس‌ها را تا سال‌ها نو نگه دارید

  لباس خریدن در عین حال که یک کار مفرح و خوشحال کننده است اما به خاطر قیمت بالای لباس‌های با کیفیت گاهی سبب می‌شود تا دخل و خرج‌تان با هم نخواند. از سوی دیگر طبق تحقیقات کارشناسان محیط زیست یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی محیط زیست و اسراف در مصرف آب صنعت مد و به خصوص پوشاک است. به نظر می‌رسد بهترین راهکار برای پس انداز پول و آلوده نکردن محیط زیست و صرفه‌جویی در مصرف آب مراقبت در نحوه نگهداری از لباس‌ها بسیار موثر است. 10 نکته برای افزایش عمر لباس‌ها تا 40 درصد بیشتر را از سایت 20 ...
 • 724 بازدید
 • انتشار: ۲۵-۰۲-۹۸
کمپ ترک اعتیاد گوشی های هوشمند افتتاح شد!

معضل اعتیاد به گوشی های هوشمند را به بهترین شیوه حل کنید

اعتیاد بلای خانمان سوز است. تا چند سال که همه سرشان تو کار بود و زندگی به این صورت ماشینی نشده بود، هر کسی که از مواد مخدر استفاده می کرد، به عنوان یک معتاد می شناختند؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزارهای جدیدی مانند کامپیوتر و گوشی و تغییر رویه زندگی، تعریف معتاد تغییر کرد یا شاید بهتر است که بگوییم، حوزه وسیعی را دربرگرفت. یکی از این حوزه هایی که اصطلاح اعتیاد وارد آن شده است، گوشی های همراه است. فهمیدن و درک آن اصلا کار سختی نیست؛ کافی است که فقط یک روز به خیابان و مکان ...
 • 1620 بازدید
 • انتشار: ۲۱-۰۳-۹۷