14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۱۴ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

۱۴ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 • منتشر شده در ۰۳-۰۶-۹۸
 • 825 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

اغراق نیست اگر بگوییم اتاق خواب مهم‌ترین و حیاتی‌ترین بخش خانه شماست. در طول یک روز کاری پرمشغله فکر کردن به لم دادن روی تخت اتاق خواب تمیز، مرتب، راحت و پر از انرژی مثبت منزل‌تان تنها چیزی است که ممکن است سختی کار را برای شما آسان کند. از سوی دیگر در زندگی آپارتمانی امروزی اغلب فضایی که برای اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود حداقل فضای ممکن با در نظر گرفتن تمام الویت‌ها و محدودیت‌هاست. اما راه‌حل‌های جالبی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق خواب کوچک وجود دارد. ۱۴ ایده طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک برای این‌که بزرگ‌تر به نظر برسد را از سایت تخصصی دکوراسیون apartment list در مجله کوروش بخوانید.

جشنواره باتخفیف افق کوروش

 

۱- از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

برخلاف رنگ‌های تیره که نور را به خود جذب می‌کنند رنگ‌های ملایم، پاستلی و روشن‌تر نور را در اتاق خواب منعکس می‌کنند. همین انعکاس نور اتاق خواب را روشن‌تر و دلبازتر می‌کند. استفاده از رنگ‌هایی مثل سفید، استخوانی و رنگ‌های پاستلی فضا را بازتر نشان می‌دهد. پس اگر مساحت اتاق خواب شما کوچک است حتما برای در و دیوار و اثاثیه و البته پرده‌های اتاق رنگ‌های روشن انتخاب کنید.

 

۲- رنگ سقف را روشن کنید

 

با این ترفند با یک تیر دو نشان می‌دهید. اگر رنگ سقف نسبت به رنگ دیوارها روشن‌تر باشد نور را به سمت دیوارها و کف اتاق بیشتر منعکس می‌کند و به این ترتیب انعکاس نور فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به خصوص اگر رنگ دیوارها کمی تیره است حتما رنگ سقف را روشن انتخاب کنید. از سوی دیگر رنگ روشن‌تر سقف یک حقه نوری ایجاد می‌کند و انگار که چشم شما نور بیشتر و عمیق‌تری را می‌بیند چون به این ترتیب سقف بلندتر از چیزی که هست به نظر می‌رسد.

 

۳- هماهنگی رنگ‌ها را جدی بگیرید

 

در این ترفند باید هنر سایه‌کاری را جدی بگیرید. انتخاب سایه‌های مختلف از یک طرح رنگ واحد برای رنگ دیوارها، اسباب و اثاثیه و حتی فرش و کف اتاق سبب ایجاد یک حس وحدت و همدلی در کل فضا می‌شود. انسجام بصری سبب می‌شود به نظر ذهن شما یک فضای کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

۴- ترفند سیاه و سفید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

شاید به نظر شما عجیب به نظر برسد چون رنگ سیاه قرار است فضا را تیره و کوچک کند اما رنگ‌های متضاد مثل سیاه و سفید یک خطای دید ایجاد می‌کند، چشم را فریب می‌دهد و لایه‌بندی و عمق رنگ‌های متضاد سبب می‌شود که فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

حتما بخوانید  6 راز انتخاب و ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی منزل از زبان یک کارشناس رنگ

 

۵- راه راه عمودی

 

حتما تا به حال پیراهن یا لباس راه راه با راه‌های عمودی پوشیده‌اید و متوجه شده‌اید در این صورت قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر می‌رسید. کاغذ دیواری‌های راه راه یا پتو و ملافه و روتختی و فرش‌های راه راه همین نقش را برای اتاق خواب کوچک ایجاد می‌کنند. با خطوط راه راه در اتاق خواب سقف اتاق خواب هم بلندتر به نظر می‌رسد و به این ترتیب مساحت اتاق خواب وسیع‌تر به نظر می‌رسد.

 

جشنواره باتخفیف افق کوروش

۶- مبلمان را فراموش نکنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

خرید مبلمان برای یک اتاق خواب کوچک کار آسانی نیست چون فضای محدودی در اختیار دارید و باید حسابی خلاقیت به خرج دهید. در واقع وسایل اتاق خواب شما باید به اندازه ابعاد فضای اتاق خواب باشد و مبلمان را بر این اساس انتخاب کنید. اگر در اتاق خواب فضای زیادی ندارید بهتر است از یک کاناپه رنگ روشن جمع و جور یا یک نیمکت سبک و نقلی استفاده کنید. میز توالت هم بهتر است کم جا و در عین حال جادار باشد تا لوازم اضافی در اتاق سرگردان نشوند.

 

۷- زیاده‌روی نکنید

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

به نظر می‌رسد این یک مورد خیلی واضح باشد اما هر چقدر هم روی آن تاکید کنیم کم است. هر چه اتاق خلوت‌تر و کمتر درهم و برهم باشد فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است در فضای اتاق از لوازمی استفاده کنید که چند کاربرد مختلف داشته باشند. برای مثال برخی کمدها چند محفظه برای رختخواب و پتو و بالش دارند. از سوی دیگر می‌توانید تختخوابی انتخاب کنید که تعداد زیادی کشو داشته باشد تا به جای کمد لباس برای جا دادن لباس‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

 

۸- وسایلی با ارتفاع کوتاه انتخاب کنید

 

احتمالا تا به امروز به این موضوع فکر نکرده‌اید اما بد نیست بدانید که این هم یک ایده بسیار جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک جهت بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق خواب است. وسایل کم ارتفاع که فاصله کمی از زمین دارند سبب می‌شوند که فضای بیشتری نسبت به سقف باقی بماند و در نتیجه اتاق بزرگ‌تربه نظر برسد. علاوه بر این با این روش از آسیب دیدن دیوارها در برابر ضایعات و خط و خش هم جلوگیری می‌کنید و دیوارهای تمیز و مرتب هم همیشه بزرگ‌تر و وسیع‌تر به نظر می‌رسند.

 

۹- مبلمان و وسایل رنگ روشن انتخاب کنید

 

حتما بخوانید  5 ترفند ساده که ملک و آپارتمان خود را حتی در شرایط رکود با بهترین قیمت بفروشید

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

شاید باورش برای شما مشکل باشد اما زمانی که وسایل شفاف و روشن در اتاق باشند اصلا به چشم نمی‌آیند و انگار اصلا در اتاق نیستند. به همین دلیل بهتر است برای وسایل مورد نظر اتاق خواب از وسایل رنگ روشن و شفاف استفاده کنید. در واقع اگر آدمی باهوش یا حتی با هوش نرمال باشید مغز شما برای پردازش اطلاعات زمان زیادی را تلف نمی‌کند و به همین دلیل فقط یک ثانیه طول می‌کشد که وسایل اطراف را ببیند. همین مسئله سبب ایجاد خطای دید می‌شود.

 

۱۰- آینه‌ها را دست کم نگیرید

 

آینه همانند رنگ‌های روشن نور را منعکس می‌کند و همین انعکاس نور سبب ایجاد عمق و ارتفاع در ذهن شما می‌شود؛ یعنی همان خطای دید. یک روش استفاده از یک آینه قدی بلند است و روش دیگر تعبیه آینه روی درهای کمد دیواری‌ها. می‌توانید یک اینه قدی بلند هم کنار دیوار بگذارید.

 

۱۱- وسایل را با فاصله از زمین بگذارید

 

 

14 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک‌ که بزرگ‌تر به نظر برسد

 

برای مثال به جای استفاده از قفسه‌های کتاب زمینی از قفسه کتاب دیواری استفاده کنید. هر چه بیشتر از لوازم دیواری استفاده کنید کف اتاق بزرگ‌تر و وسیع‌تر به نظر می‌رسند. اگر هم از قفسه‌های زمینی استفاده می‌کنید بهتر است این قفسه‌ها عمودی و با عرض کم باشند.

 

۱۲- از تختخواب‌های مدرن و ساده استفاده کنید

 

به جای استفاده از تختخواب‌های کتیبه‌دار و سلطنتی بهترین کار این است که از تختخواب‌های کم جا و مدرن و ساده که در فضای زیر آن‌ها کشو و دراور طراحی شده استفاده کنید.

 

۱۳- از یک لوستر بلند استفاده کنید

 

یک ایده خوب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک نور اتاق خواب است. هر چه نور اتاق خواب بیشتر باشد بزرگ‌تر به نظر می‌رسد البته این برای زمان‌هایی است که خواب یا در حال استراحت نیستید. لوسترهای آویزان از سقف باعث می‌شوند که یک فضای زنده داشته باشید. لوسترهای آویزان از سقف توجه را از کف به سمت سقف می‌برند و البته کف را هم روشن و دلبازتر نشان می‌دهند.

 

۱۴- پرده‌های پنجره مهم هستند

 

بهتر از پرده‌های ضخیم برای پنجره‌های اتاق خواب استفاده نکنید. پرده‌های ضخیم با رنگ‌های تیره فضای اتاق را خفه و کوچک‌تر از آن‌چه که هست نشان می‌دهند. البته اگر تاریکی اتاق خواب را به بزرگ‌تر نشان دادن فضای آن ترجیح می‌دهید قضیه کاملا فرق می‌کند.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
جشنواره باتخفیف افق کوروش

این مطالب را نیز از دست ندهید

طرز تهیه برنج

طرز تهیه پلو – خواص و کاربردها

  طرز تهیه پلو ساده چگونه است   پلو، چلو و برنج؛ سه نامی که اغلب به جای همدیگر به کار ...
 • انتشار: ۰۲-۰۸-۹۷
بهترین زمان خوردن صبحانه، ناهار و شام برای لاغری چه ساعتی است؟

بهترین زمان خوردن صبحانه، ناهار و شام برای لاغری چه ساعتی است؟

به احتمال زیاد شما هم از آن‌دسته افرادی هستید که مرتب به این فکر می‌کنید که در وعده‌های ...
 • انتشار: ۰۷-۰۲-۹۷

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از

همراه با افق کوروش

جشنواره باتخفیف افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

خرید مواد غذایی در ماه رمضان

برنامه ریزی برای خرید مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان

ماه رمضان ضیافت پربرکتی از دوستی‌ها،عبادت و خودسازی است. سفره‌ی افطار ماه رمضان هم همیشه مملو از خوردنی‌های لذیذ که به ما چشمک می‌زنند. علاوه براین جنب و جوش و ازدحام در بازارهای عصرگاهی برای خرید ماه رمضان بسیار دیدنی است. مردم روزه داری که بالطبع هوس خوردنی‌هایی را برای افطار می‌کنند و فروشندگان هم که از این موضوع آگاه هستند بهترین‌های اجناسشان را جلوی ویترین می‌گذارند.   ولی باید بدانید که هرچند خرید ماه رمضان بسیار دلچسپ است ولی معمولا به سبد خرید شما اقلام دیگری هم اضافه می‌شوند . مانند شیرینی زولبیا بامیه، خرما و حلیم‌ها و آش‌هایی که جزیی ...
 • 1558 بازدید
 • انتشار: ۰۱-۰۲-۹۷
8 روش موثر و جالب برای درمان ریشه‌ای فوبیا یا ترس سفر با هواپیما

۸ روش موثر و جالب برای درمان ریشه‌ای فوبیا یا ترس سفر با هواپیما

    شما هم از سفر با هواپیما می‌ترسید؟ فوبیا یا ترس سفر با هواپیما یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های بشر در سرتاسر دنیاست. فرقی ندارد که شهروندی پاکستانی هستید یا اهل ایالات متحده که قرار است با پیشرفته‌ترین هواپیماهای مسافرتی سفر کنید. این ترس در افراد زیادی از سرتاسر دنیا نهادینه شده و معمولا در ساعات پیش از پرواز و در طول سفر روح و روان‌شان را به هم می‌ریزد. یک راه‌حل منطقی این است که با هواپیما سفر نکنید و یک راه‌حل منطقی‌تر این است که فوبیا یا ترس سفر با هواپیما را به صورت ریشه‌ای درمان کنید. 8 روش موثر و ...
 • 1336 بازدید
 • انتشار: ۲۹-۱۰-۹۷
تست روانشناسی شخصیت شناسی براساس خوراکی مورد علاقه شما

تست روانشناسی شخصیت شناسی براساس خوراکی مورد علاقه شما

تست روانشناسی شخصیت براساس خوراکی‌ مورد علاقه افراد از آن‌دسته تست‌های روانشناسی جذاب و هیجان‌انگیز است در سرتاسردنیاست که هواداران فراوانی دارد. در این تست حالات و خلق‌و‌خوی افراد را براساس غذاها و خوراکی‌هایی که بیشتر از بقیه دوست دارند تجزیه و تحلیل می‌کنند. در این نوشتار با ما باشید تا تست جذاب روانشناسی شخصیت براساس خوراکی‌‌های مورد علاقه افراد را از سایت ریدرز دایجست با هم مرور کنیم.
 • 1559 بازدید
 • انتشار: ۲۲-۰۳-۹۸