موج دوم آنفولانزا جدید از راه رسید؛20 درمان سریع و قطعی آنفولانزای جدید و فصلی | مجله کوروش
خانه » سلامت » موج دوم آنفولانزا جدید از راه رسید؛۲۰ درمان سریع و قطعی آنفولانزای جدید و فصلی

موج دوم آنفولانزا جدید از راه رسید؛۲۰ درمان سریع و قطعی آنفولانزای جدید و فصلی

 • منتشر شده در ۱۲-۱۱-۹۸
 • 95626 بازدید
 • 2 دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 19 دقیقه
موج دوم آنفولانزا جدید از راه رسید؛ 20 درمان سریع و قطعی آنفولانزای جدید و فصلی

 پاییز و زمستان با همه زیبایی‌های‌هایشان دو فصل شیوع ویروس بیماری «آنفولانزا» و «سرماخوردگی» است. موج دوم آنفولانزا جدید ۹۸ در راه است. آنفولانزا به شدت واگیر دارد پس برای درمان آن حتما به پزشک مراجعه کنید و در منزل با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و خوراکی‌های شفابخش روند درمان را تسریع کنید. عوامل اصلی ابتلا به آنفولانزا انواع ویروس هستند. اما علائم آنفولانزا جدید چیست و درمان قطعی آنفولانزا کدام است و برای درمان آنفولانزا چه بخوریم؟ به عبارت دیگر چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ اصلا فرق آنفولانزا با سرماخوردگی در چیست؟ با مرور مقاله‌ای از سایت Very Healthy Life در مجله کوروش به شما می‌گوییم که چطور با ۲۰ درمان سریع آنفولانز در طب سنتی می‌توانید سریع‌تر از شر آنفولانزا راحت شوید.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

فرق آنفولانزا فصلی و آنفولانزا H1N1 با سرماخوردگی در هر دو گروه کودکان و بزرگسالان چیست؟

 

فرق آنفولانزا فصلی و آنفولانزا H1N1 با سرماخوردگی در هر دو گروه کودکان و بزرگسالان چیست؟

 

علائم اولیه «سرماخوردگی» سوزش و درد گلو هستند و در ادامه سرفه، آبریزش بینی و برخی مواقع خروج خلط بینی هم اتفاق می‌افتد. این در حالی است که در مورد کودکان سرماخوردگی گاهی با تب هم همراه است اما این امر در بزرگسالان با سیستم ایمنی سالم کمتر رخ می‌دهد. علائم بیماری سرماخوردگی تا ۳ روز شدید و سپس خفیف می‌شود اما معمولا ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد که سرماخوردگی بهبود پیدا کند. عامل اصلی سرماخوردگی ویروسی به نام «راینوویروس» است. علاوه بر این ویروس‌های دیگر و در برخی موارد عفونت‌های باکتریایی هم ممکن است علائم سرماخوردگی را تشدید کنند که در این صورت سرماخوردگی باعث عفونت سینوس‌ها، گلو و گوش هم می‌شود. در سرماخوردگی معمولا سردرد مشاهده نمی‌شود. درد بدن ضعیف و خفیف است و سرفه کوتاه و زیاد همراه با خلط امری طبیعی است. افراد سرماخورده معمولا دچار لرز نمی‌شوند، گلودرد طبیعی است و ناراحتی قفسه سینه متوسط است. عطسه کردن هم در فرد سرماخورده طبیعی است. گرفتگی بینی هم طبیعی است و به مرور رفع می‌شود.

تشخیص سرماخوردگی ویروسی از میکروبی در تخصص پزشک است و در صورت لزوم باید آنتی‌بیوتیک با نسخه پزشک مصرف شود.

در مورد «آنفولانزا» قضیه فرق می‌کند. در واقع تفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی در این است که ویروس‌های عامل آنفولانزا از گروهی دیگر هستند و توسط ویروس‌های خانواده «ارتومیکسو ویروس» ایجاد می‌شود. این ویروس‌ها هم خودشان به سه گروه A ,B و C تقسیم می‌شوند. علائم اولیه آنفولانزای فصلی در بزرگسالان و کودکان شامل تب، عرق کردن، گلو درد، درد مفاصل و عضلات و گرفتگی بینی و سردرد است. در آنفولانزای فصلی بدن درد، سرفه خشک و کوتاه، لرز متوسط، خستگی متوسط، گلو درد و درد قفسه سینه به صورت متوسط وجود دارد. دوره آنفولانزای فصلی معمولا ۴ تا ۷ روز است.

 

موج دوم آنفولانزا جدید در راه؛چگونه درمانش کنیم+20 درمان سریع و قطعی آنفولانزا

 

علائم شروع آنفولانزا مواردی مثل درد شدید بدن، لرز، تب و سرفه خشک، سردرد و ناراحتی قفسه سینه هستند که در آنفولانزا H1NA یا همان نوع a متداول است، اما در این نوع آنفولانزا معمولا گلو درد مشاهده نمی‌شود. افرادی که به نوع خاصی از آنفولانزا موسوم به آنفولانزای خوکی یا همان H1N1 یا آنفولانزای پرندگان که جز گروه A است مبتلا می‌شوند، ممکن است دچار اسهال و استفراغ هم بشوند. طول دوره درمان بیماری آنفولانزا ۲ تا ۷ روز و مسری است.

در برخی موارد علائم آنفولانزا به خصوص آنفولانزای H1N1 یا همان آنفولانزا جدید در کودکان، سالمندان و کسانی که مشکلات قلبی – عروقی و یا تنفسی دارند، ممکن است با عفونت ریه (پنومونی یا ذات الریه) همراه باشد که معمولا در افراد بزرگسال با سیستم ایمنی قوی این موارد رخ نمی‌دهد. ذکر این نکته مهم ضروری است که برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در کودکان و بزرگسالان حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و به درمان‌های خانگی بسنده و اتکا نکنید. علاوه بر این یادتان باشد بعد از بهبود علائم تب آنفولانزا، تا ۲۴ ساعت در منزل بمانید و در اجتماع و مکان‌های شلوغ حاضر نشوید.

اما چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ برای درمان خانگی آنفولانزا و سرماخوردگی چی بخوریم؟ در کنار معالجه زیر نظر پزشک و شستن مرتب دست‌ها با آب گرم و صابون و استفاده از ماسک (برای خواندن تاثیر شستن دست‌ها و استفاده از ماسک بر ممانعت از انتشار ویروس آنفولانزا اینجا را کلیک کنید)، انجام درمان‌های خانگی جانبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

ویروس آنفولانزا فصلی و a چطور به دیگران سرایت می‌کند و بهترین روش درمان آنها کدام است؟

 

ویروس آنفولانزا فصلی و a چطور به دیگران سرایت می‌کند و بهترین روش درمان سریع آنها کدام است؟

 

ویروس آنفولانزا  در قطرات ریزی که همراه عطسه و سرفه و حرف زدن با دیگران به هوا پرتاب می‌شوند به بقیه سرایت می‌کند، به همین راحتی. در واقع این قطرات ریز وارد دهان و بینی شده و ویروس را وارد بدن می‌کنند. پس برای جلوگیری از انتقال آنفولانزا اولین گام این است که در صورت بروز بیماری ارتباط خود را با دیگران به خصوص گروه‌های حساس مثل کودکان و سالمندان و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند به کمترین میزان ممکن برسانید. یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از آنفولانزا این است که در صورتی که دست‌هایتان آلوده است به سمت بینی، چشم و دهان نبرید چون ویروس آنفولانزا از این طریق هم منتقل می‌شود. بیماری آنفولانزا، چه آنفولانزای فصلی و چه آنفولانزا جدید در سه یا چهار روز نخست ابتلا بیش از هر زمان دیگری امکان سرایت و انتقال به دیگران را دارد و حتی تا هفت روز بعد از ابتلا هم ممکن است واگیر داشته باشد. علائم بیماری آنفولانزا در بزرگسالان و کودکان گاهی چند روز پنهان است اما معمولا یک یا دو روز بعد از ابتلا به ویروس علائم آن هم شروع می‌شوند.

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 20 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

 

راه درمان آنفولانزای فصلی همان مراجعه به پزشک، عدم تماس و بیرون رفتن از منزل به دلایل غیر ضروری و مصرف دمنوش‌ها و مواد خوراکی است که در کنار نسخه پزشک و داروها بدن شما را تقویت می‌کنند. اما در مورد آنفولانزای جدید یا همان آنفولانزا h1n1 که از نوع آنفولانزای a است و معمولا بیشتر گروه‌های آسیب‌پذیر و حساس  مثل کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار و کسانی که ناراحتی ریه، قلب، دیابت و نقص ایمنی مادرزادی یا بیماری‌های مثل ایدز دارند را درگیر می‌کند نیاز به مراقبت‌های تخصصی‌تر و حتی در مواردی بستری شدن در بیمارستان است.

یکی از مهم‌ترین سوال‌ها این است: آنفولانزا تا کی ادامه دارد؟ یادتان باشد اغلب بیماران مبتلا به آنفولانزا فقط با درمان‌های عادی سرماخوردگی، استراحت در منزل، گرم نگه داشتن بدن و خوردن مواد غذایی مقوی و مایعات به اندازه کافی و استفاده از داروهای تب‌بُر درمان می‌شود و اگر تمام موارد فوق را رعایت کنید نباید باعث نگرانی شما شود. با رعایت این موارد آنفولانزا را می‌توانید درمان کنید و البته معمولا تا پایان فصل سرما نشانه‌ها و علائم آنفولانزا فصلی ادامه دارد.

حتما بخوانید  11 راهکار قطعی از بین بردن بوی بد عرق بدن+روش‌های درمانی تعریق شدید

 

برای درمان سریع و قطعی آنفولانزا و سرماخوردگی چه بخوریم؟

 

۱- ریشه جینسنگ همان نوش‌دارو است

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 19 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

 

از زمان‌های قدیم و در طب باستان ریشه گیاه «جینسنگ» یکی از بهترین و موثرترین درمان‌‌های طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن بوده است. ریشه جینسنگ که پیشینیان به آن «نوشدارو» می‌گفتند با تقویت سیستم ایمنی بدن قدرت ویروس و باکتری‌ها را به کمترین میزان ممکن می‌رساند و سبب می‌شود که به راحتی دچار بیماری‌هایی مثل آنفولانزا یا سرماخوردگی نشوید یا در صورت ابتلا زودتر سلامت خود را به دست بیاورید و بیماری در شما خفیف‌تر بروز کند.

استخدام سفیر در افق کوروش

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها روزانه دو بار و هر بار ۱۰۰ میلی‌گرم ریشه جینسنگ را به صورت دمنوش و حتما در قوری چینی یا لعابی یا پیرکس (فلزی نباشد) یا در غذا به صورت تکه تکه یا به تنهایی میل کنید. ریشه جینسنگ به صورت کپسول هم موجود است. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید حتما در مورد مصرف جینسنگ با پزشک مشورت کنید چون ممکن است در پروسه تاثیر داروهای دیگر اختلال ایجاد کند.

 

۲- روغن نارگیل استفاده کنید

 

19 درمان سریع آنفولانزا در طب سنتی که احتمالا برای‌تان جالب و عجیب است

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ با یک داروی شگفت‌انگیز و خوشبو برای آنفولانزا. روغن طبیعی نارکیل دارای «اسید لائوریک» است، همان اسیدی که به صورت طبیعی در شیر زنان شیرده وجود دارد و معمولا بدن نوزادانی که شیر مادر را می‌خورند در برابر ابتلا به ویروس‌ها قوی می‌کند. یک درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی استفاده از اسید لائوریک است. اسید لائوریک این توانایی را دارد که بسیاری از ویروس‌ها و باکتری‌های مضر را از بین ببرد و البته یک چربی‌سوز طبیعی هم هست. اسید لائوریک یک ماده طبیعی موثر در از بین بردن ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا است و درمان سریع بیماری است. روغن نارگیل سرشار از چربی‌های خوب و کمترین میزان چربی مضر برای بدن است. برای این‌که از خواص شگفت‌انگیر روغن نارگیل به بهترین صورت ممکن استفاده کنید، حتما روزی ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص در سالاد و غذا میل کنید.

 

۳- دمنوش برگ زیتون میل کنید

 

موج دوم آنفولانزا جدید، چگونه آن را درمان کنیم؟ 20 درمان سریع و قطعی آنفولانزا

 

مصریان باستان از برگ زیتون برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کردند. اما چرا برگ زیتون یک درمان طبیعی و سریع آنفولانزا در طب سنتی محسوب مب‌شود؟ برگ زیتون سرشار از پلیفنولی به نام «اولئوروپین» است که شامل خواص زیر است:

*انرژی را زیاد می‌کند

*قاتل سلول‌های سرطانی است

*کاهنده قند خون، کلسترول و فشار خون است

*سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد

*خواص آنتی‌باکتریال و آنتی‌اکسیدان دارد

*سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند که عامل مهمی در درمان آنفولانزاست

*از آلزایمر و کم شدن حافظه پیشگیری می‌کند

یکی از راه‌های درمان آنفولانزا این است که روزانه ۵۰۰ میلی گرم برگ زیتون را به صورت دمنوش یا کپسول میل کنید.

 

۴- روغن برگ درخت اکالیپتوس

 

موج دوم آنفولانزا جدید، چگونه آن را درمان کنیم؟ 20 درمان سریع و قطعی آنفولانزا

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ اگر به دنبال یکی از آسان‌ترین روش‌های درمان سریع آنفولانزا در طب سنتی می‌گردید باید بگوییم روغن برگ درخت اکالیپتوس از زمان‌های قدیم به خاطر خواص درمانی‌اش همواره مورد استفاده پزشکان و طبیبان بوده است. این روغن کاهنده التهاب و درد، مشکلات هضم و گوارش، مشکلات تنفسی و گرفتگی گلو است. روغن برگ درخت اکالیپتوس را به صورت بخور یا اسپری می‌توانید استفاده کنید.

 

۵- روغن پونه کوهی

 

روغن پونه کوهی یا «اورگانو» یکی از قوی‌ترین آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی و از جمله بهترین درمان‌ های آنفولانزا در طب سنتی است. دلیل این امر وجود عناصری مثل «کارواکرول» و «ترپن» است. این عناصر از جمله بهترین درمان‌ها برای بیماری‌های ناشی از انواع ویروس و باکتری از جمله بیماری‌های کشنده‌ای مثل «سالمونلا» یا همان «آنفولانزای مرغی» محسوب می‌شوند.

روزانه ۵ قطره روغن کوهی خالص میل کنید. مزه خوبی ندارد پس حتما بلافاصله یک لیوان آب میل کنید.

 

۶- گُلدن سیل

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؛ فرق سرماخوردگی و آنفولانزا؛ 19 درمان طب سنتی آنفولانزا

 

«گلدن‌سیل» یا «اکسینا» یک گیاه دارویی با برگ‌های سبز و گل‌های سفید از خانواده آلاله‌هاست که از زمان‌های قدیم یک درمان موثر برای سرماخوردگی بوده است. گلدن‌سیل خواص ضدعفونی کننده دارد و غشای مخاطی آسیب دیده داخل بینی، دهان و حلق را ترمیم می‌کند. اکسینا با تحریک بخشی از کبد که مسئول مقابله با عفونت در بدن است و به همین دلیل یک درمان آنفولانزا در طب سنتی محسوب می‌شود. اکیناسیا، خون و غدد لنفاوی را تصفیه و پاکسازی می‌کند و به این ترتیب موجب گردش بهتر و بیشتر پادتن‌ها که وظیفه مبارزه باعوامل بیماری‌زا و خارج کردن مواد سمی از بدن را به عهده دارند می‌شوند. روزانه دو تا سه بار و به مدت حداکثر ۱۰ روز ۱۲ قطره از افشره این گیاه استفاده کنید.

 

۷- خوارکی‌های ضد باکتری بخورید

 

موادی مثل دوغ کفیر، ماست، کلم رنده شده و آبپز با سرکه با تقویت باکتری‌های خوب موجود در معده و دستگاه گوارش، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند و باکتری‌های مضر را در سرماخوردگی از بین می‌برند. اگر مبتلا به آنفولانزا شدید نوشیدن دوغ و خوردن ماست و کفیر چندان توصیه نمی‌شود.

 

۸- دارچین شفابخش است

 

19 درمان سریع آنفولانزا در طب سنتی که احتمالا برای‌تان جالب و عجیب است؛ دارچین را چطور بخوریم؟

 

دارچین یکی از قدیمی‌ترین خوراکی‌های شفابخش است که به عقیده مصریان باستان ارزشی بیش از طلا و نقره دارد. دارچین سرشار از کلسیم، منیزیم و فیبر است. دارچین خواص ضدالتهاب، ضدمیکروب، کاهنده قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت کننده مغز و حافظه، تضمین کننده سلامت روده بزرگ، ضد سرطان و تقویت قلب و عروق است. شاید به همین دلیل هم دارچین یک درمان طبیعی آنفولانزا در طب سنتی است. هنگام ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی روزانه دو بار و هر بار مخلوطی از یک قاشق چایخوری دارچین و ¼ قاشق چایخوری عسل میل کنید. دمنوش چوب دارچین، لیمو، زنجفیل و عسل هم شفا دهنده آنفولانزا است.

 

۹- زردچوبه

 

زردچوبه حاوی «کورکومین» است و این ماده به خاطر خواص ضدبیماری و مقابله با انواع تومورهای سرطانی مشهور است. زردچوبه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و ضد التهاب است.برای استفاده از زردچوبه به عنوان یک درمان طبیعی آنفولانزا در طب سنتی به روش زیر عمل کنید:

*مقداری زردچوبه به چای یا دمنوش مورد علاقه‌تان اضافه کنید. ترکیب دمنوش زنجفیل با زردچوبه فوق‌العاده است.

*مقداری زردچوبه را به یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید تا التهاب و گرفتگی گلو را برظرف کنید.

*کمی زردچوبه در مقداری آب جوشیده بریزید و با آن غرغره کنید یا با انگشت داخل دهان و گلوی ملتهب بمالید و سپس با آب بشورید.

 

حتما بخوانید  10 روش آسان و طبیعی برای رشد مجدد و درمان ریزش شدید مو زنان و مردان

۱۰- زنجفیل بخورید

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 19 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

 

زنجفیل یا زنجبیل ضد باکتری، ضد التهاب، آنتی‌اکسیدان و تسکین دهنده درد است. با یک برش زنجفیل تازه و مقدار آب لیموترش و آب دمنوش درست کنید. این دمنوش باید حدود یک ساعت روی شعله ملایم گاز بجوشد و سپس با عسل میل کنید تا به عنوان یک درمان قوی و سریع آنفولانزا در طب سنتی برای کودکان و بزرگسالان عمل کند. نقش عسل در درمان آنفولانزا هم که از دیرباز مورد توجه پزشکان بوده است. 

 

۱۱- چای سبز

 

چای سبز حاوی ۶ آنتی‌اکسیدان مختلف است به همین دلیل یک ضدسرطان و ضد سکته مغزی و قلبی قوی است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. شاید به همین دلیل یکی از مفیدترین نوشیدنی‌ها برای سلامت بدن و البته برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا است. برخی دلیل عمر طولانی ژاپنی‌ها را مصرف روزانه چای سبز می‌دانند. علاوه بر این چای سبز تصفیه کننده خون، باز کننده تنفس، کاهنده اضطراب و افسردگی و انرژی‌زا است. روزانه سه فنجان چای سبز بنوشید و این کار را یک ساعت بعد از خوردن غذا انجام دهید تا دچار کم‌خونی نشوید.

 

۱۲- مقداری زینک بخورید

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 19 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

 

زینک و مواد خوراکی سرشار از زینک مثل ماهی، میگو، سیر، حبوبات، گوشت قرمز، سبزیجات برگ سبز مثل اسفناج و …علائم و آثار سرماخوردگی و آنفولونزا را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. اگر به آنفولانزا مبتلا شدید روزانه ۷۵ میلی‌گرم زینک به صورت کپسول یا مواد غذایی حتی برای زنان شیرده یا باردار شفابخش است. علاوه بر این زینک کاهنده فشار خون و تنظیم کننده قند خون است.

 

۱۳- جلبک سبز

 

«کلرلا» نوعی جلبک سبز تک سلولی ساکن آب‌های شیرین است که به صورت قرص در داروخانه‌ها موجود است. کلرلا یک سوپر ماده غذایی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. کلرلا حاوی ویتامین‌های A,B,C و E و سرشار از پتاسیم، کلروفیل، فسفر، بیوتین، بتاکاروتن و منیزیم است. کلرلا سرشار از آنتی‌بادی است به همین دلیل در زمان ابتلا به آنفولانزا یک شفابخش واقعی است اما برای مصرف آن حتما با پزشک مشورت کنید.

 

۱۴- اکیناسه یا سرخارگل

 

راه‌های درمان سریع آنفولانزا در طب سنتی؛ چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ چه بخوریم و چه نخوریم؟

 

گیاهی از خانواده کاسنی است که با تقویت سیستم ایمنی بدن، تصفیه خون، کاهش التهاب و درد در درمان آنفولانزا موثر است. سرخارگل میزان ماده شیمیایی «پروپردین» را در خون افزایش می‌دهد و به این ترتیب مانع گسترش باکتری و ویروس در بدن می‌شود.

 

۱۵- ویتامین D  بخورید

 

ویتامین D تنها ویتامینی است که بدن انسان قادر به تولید آن تنها ۳۰ دقیقه بعد از آفتاب گرفتن است. طبق تحقیقات پزشکی انجام شده ارتباط مستقیمی میان کمبود ویتامین D و ابتلا به آنفولانزا وجود دارد. زمانی که بدن شما کمبود ویتامین D نداشته باشد ۵۰ درصد احتمال ابتلا به آنفولانزا در شما کاهش پیدا می‌کند. ویتامین D کلسیم را به استخوان‌های شما هدایت می‌کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. اگر روزانه به اندازه کافی در معرض آفتاب قرار نمی‌گیرید باید زیر نظر پزشک و با توجه به نیاز بدن‌تان روزانه قرص ویتامین D مصرف کنید.

 

۱۶- سرکه سیب به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 19 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

 

سرکه‌ سیب یک ماده‌ی کاملا طبیعی برای درمان گلودرد است. سرکه سیب سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و یک ضد میکروب و ضد باکتری قوی است. یک‌چهارم فنجان سرکه‌ سیب را با همین مقدار آب گرم ترکیب کنید و آن را غرغره کنید. سرکه سیب فضای اطراف گلو را اسیدی می‌کند و همین امر سبب می‌شود میکروب‌های عامل سرماخوردگی از بین بروند. آب‌گرم، سرکه‌ سیب، آب لیموترش فلفل قرمز یا دارچین و عسل طبیعی را با هم ترکیب کنید و به صورت نوشیدنی سه بار در روز میل کنید. سرکه سیب یکی از بهترین درمان‌ های طبیعی آنفولانزا در طب سنتی محسوب می‌شود.

 

۱۷- در خوردن پیاز و سیر دست و دلباز باشید

 

سیر و پیاز خام سرشار از آنتی‌اکسیدان، ضد قارچ، ضد ویروس و ضد باکتری هستند. چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ سیر و پیاز را به صورت خام، به صورت میکس با آب‌میوه و نوشیدنی یا آب میل کنید. می‌توانید برای ضدعفونی کردن هوای منزل سیر و پیاز را قاچ کنید و به مدت چند ساعت در اتاق، آشپزخانه و سالن پذیرایی بگذارید. برای خواند طرز تهیه سوپ شلغم و پیاز برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در کودکان و زنان باردار و بزرگسالان اینجا را کلیک کنید.

 

۱۸- فلفل قرمز بخورید

 

19 درمان سریع آنفولانزا در طب سنتی که احتمالا برای‌تان جالب و عجیب است

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ اگر دچار مشکل معده نیستید بی‌محابا همراه با غذا فلفل قرمز بخورید. فلفل قرمز یک درمان طبیعی آنفولانزا در طب سنتی محسوب می‌شود. فلفل سرشار از ویتامین C است و ویتامین C یک نوع آنتی اکسیدان است که بسیار برای سلامتی مفید است سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و سبب می‌شود کمتر دچار بیماری و آنفولانزا شوید. فلفل قرمز نه تنها به هضم غذا کمک می‌کند، بلکه ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد و به دلیل خاصیت ضدباکتری یک ماده ضد اسهال هم محسوب می‌شود.

 

۱۹- ویتامین c  را فراموش نکنید

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم ؟ مصرف ۴۰۰میلی گرم ویتامین سی به همراه آب فراوان ۴ وعده در روز می تواند تاثیر زیادی در بهبود سرماخوردگی داشته باشد و اتفاقا یک درمان طبیعی آنفولانزا در طب سنتی است. در مجموع دریافت ویتامین C از طریق منابع طبیعی آن نظیر میوه‌ها و سبزی‌ها بی‌خطر است. در اکثر افراد نیز مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین C در دوزهای مجاز آن عارضه‌ای ندارد. میزان دوز توصیه‌شده این ویتامین روزانه ۹۰ میلی گرم برای مردان و ۷۵ میلی گرم برای زنان است. به هر حال به یاد داشته باشید دوزهای بیشتر از ۲ هزار میلی‌گرم در روز این ویتامین برای بزرگسالان توصیه نمی‌شود.

 

۲۰- سوپ مرغ بخورید

 

چگونه آنفولانزا را درمان کنیم؟ 20 درمان سریع و قطعی آنفولانزا در طب سنتی

سوپ مرغ یک غذای ضد التهاب است. سوپ مرغ به خاطر مواد مغذی که در ترکیب آن به کار می‌رود یک غذای مفید برای تسریع درمان بیماری‌هایی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی است و بدن ضعیف شده در اثر بیماری را تقویت می‌کند. از سوی دیگر سوپ پای مرغ هم خواص بی‌نظیری برای تقویت بدن و درمان ضعف بدن به خصوص در دوره ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا دارد. طرز تهیه کامل سوپ پای مرغ را در اینجا بخوانید.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۱۳۷ میانگین: ۳.۵]
جشنواره هم خریدار هم سهامدار

این مطالب را نیز از دست ندهید

عنکبوت

از بین بردن تار عنکبوت در منزل

  چگونه از شر تار عنکبوت در منزل خلاص شویم     موجودی است با هشت پا و جثه ریز؛ اما ...
 • انتشار: ۰۲-۰۹-۹۷
بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی‌خوابی چه ساعتی از روز است؟

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی‌خوابی چه ساعتی از روز است؟

همه‌ی ما عاشق نوشیدنی قهوه هستیم و چه کسی است که قهوه دوست نداشته باشد؟ از قهوه ترک ...
 • انتشار: ۰۳-۰۷-۹۹

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 دیدگاه ها
1 پاسخ به دیدگاه
0 دنبال کننده
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین دیدگاه ها
2 نویسنده دیدگاه
افق کوروشعسل آخرین دیدگاه نویسنده
  عضویت  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
عسل
عسل

مصرف عسل و آبلیموی تازه در زمستان بهترین گزینه برای جلوگیری از سرماخوردگی است

سپاس بابت مطالب مفید و کاربردی شما

همراه با افق کوروش

جشنواره هم خریدار هم سهامدار
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

بهترین زمان خوردن صبحانه، ناهار و شام برای لاغری چه ساعتی است؟

بهترین زمان خوردن صبحانه، ناهار و شام برای لاغری چه ساعتی است؟

به احتمال زیاد شما هم از آن‌دسته افرادی هستید که مرتب به این فکر می‌کنید که در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام چه بخورید و چگونه توازن و تعادل را میان سبزی و میوه‌جات، پروتئین، چربی و کربوهیدرات دریافتی برقرار کنید. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که بهترین زمان خوردن این خوراکی‌ها چه ساعتی است؟ در مجله کوروش با استناد به مقاله‌ای از سایت Forklift and Plate به شما می‌گوییم که بهترین زمان غذا خوردن برای کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام یا به عبارت دیگر بهترین زمان برای خوردن صبحانه، ناهار و شام چه ساعتی است.  
 • 15675 بازدید
 • انتشار: ۰۲-۰۷-۹۷
چرا میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا در مردان بیشتر از زنان است؟

چرا میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا در مردان بیشتر از زنان است؟

از زمان شیوع سندرم حاد تنفسی بیماری کرونا ویروس کووید 19 حدس و گمان‌های فراوانی در مورد این ویروس خانواده کرونا از سوی دانشمندان مطرح شده است. مثلا حالا ما طبق آمار کشورهای مختلف می‌دانیم که اغلب قربانیان این ویروس دچار بیماری‌های زمینه‌ای یا نقص ایمنی بوده‌اند و البته مردان (اغلب مردان بالای 50 سال) بیشتر از زنان و کودکان به کرونا مبتلا شده و جان خودشان را از دست داده‌اند. تا زمانی که دارو و واکسن بیماری کرونا ساخته شود و بیماری ادامه داشته باشد ما باید به این نشانه‌ها توجه کنیم و ریسک ابتلا به خودمان را با ...
 • 235 بازدید
 • انتشار: ۲۴-۰۱-۹۹
چطور در سفر از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کنیم؟

چطور در سفر از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کنیم؟

در ایام شروع کرونا سفر رفتن و مقوله گردشگری تبدیل به یکی از مهم‌ترین معضلات بشر شده است. به عقیده پزشکان در سرتاسر دنیا سفر رفتن احتمال ابتلا به ویروس کرونا را بالا می‌برد دلیلش هم ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در طول سفر است. اما اگر سفر ضروری پیش آمد چه کار کنیم و چه تدابیری را رعایت کنیم تا به ویروس بیماری کرونا کووید 19 مبتلا نشویم. CDC، مرکز مدیریت پیشگیری بیماری‌های عفونی و واگیردار آمریکا برای سفر در زمان کرونا تا پیش از پیدا شدن درمان قطعی کرونا و ساخت واکسن و اینکه چطور در سفر از ...
 • 85 بازدید
 • انتشار: ۲۹-۰۲-۹۹

WhatsApp chat