این 10 اشتباه رنگ موی جدید شما برای سال 99 را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شما برای سال ۹۹ را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

این ۱۰ اشتباه رنگ موی جدید شما برای سال ۹۹ را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 • منتشر شده در ۲۱-۱۲-۹۸
 • 3379 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 9 دقیقه
این 10 اشتباه رنگ موی جدید شما برای سال 99 را به سرعت کدر و بد رنگ می‌‌کند

 

 

استخدام در افق کوروش

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از صرف وقت و البته هزینه‌های زیاد، بعد از یکی دو بار شستن رنگ مو حسابی توی ذوق‌تان خورده است. کدر و بد رنگ شدن رنگ مویی که در آرایشگاه خیلی براق و شکیل دل‌تان را برده بود بدترین اتفاقی است که می‌تواند شب عیدی برای موهای شما بیفتد. اما اشکال کار کجاست؟ اصلا می‌شود جلوی این کدر و بد رنگ شدن را گرفت و موهای رنگ شده را براق و شاداب نگه داشت؟ ۱۰ اشتباه رایج که رنگ موی جدید شما در سال ۹۹ را به سرعت کدر و مات می‌کند و نکات خوش‌رنگ شدن رنگ مو را از سایت Street Directory در مجله کوروش بخوانید.

 

۱- رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

رنگ کردن موهای خشک و وز و آسیب دیده

 

یکی از مهم‌ترین دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما با موهای خشک و وز و آسیب دیده سراغ آرایشگر می‌رود تا رنگ موی جدید را روی موهای شما بگذارد. این یک اشتباه مهلک است که با یک بار شستن رنگ مو ظاهری کدر و مات به موهای شما می‌بخشد. از آرایشگر انتظار معجزه نداشته باشید. برای خوش‌رنگ شدن رنگ مو حداقل یک ماه قبل از رفتن به آرایشگاه برای گذاشتن رنگ موی جدید با انواعشامپوی تقویتی، کاندیشنر و نرم کننده   و البته روغن و ماسک‌های تقویتی موهای‌تان را کمی زنده کنید و از حالت خشک و شکننده خارج کنید.

بهتر است موها نسبتا تمیز باشند. لازم نیست همان روز موهای‌تان را شامپو کنید. یک روز قبل از رنگ کردن برای شستن موها ایده‌آل است. موقع رنگ کردن مو حتما باید موها کمی مرطوب باشند. رنگ مو را روی موی خشک و بدون آب نزنید و اگر آرایشگر قصد داشت این کار را انجام دهید حتما این نکته مهم را به او متذکر شوید. اگر هم خودتان دوره‌های آموزش رنگ کردن مو در خانه را گذرانده‌اید حتما موقع رنگ کردن موها این مورد مهم را در نظر داشته باشید.

 

۲- قبل از رنگ کردن از کاندیشنر و نرم کننده استفاده می‌کنید

درست است که قرار شده برای جلوگیری از کدر و بد رنگ شدن رنگ مو از یک ماه قبل موهای‌تان را با کاندیشنر نرم کنید و از حالت خشک و وز خارج کنید اما این کار را یکی دو روز قبل از رنگ کردن موها کنار بگذارید. برای خوش‌رنگ شدن رنگ مو بهتر است چند ساعت قبل از رنگ کردن موها را تحریک نکنید. در زمان رنگ کردن بهتر است موها تا حد امکان تمیز باشند و چربی کف سر و گرد و غبار روی موها نباشد. اما این کار را با شامپوی ملایم آن هم یک روز قبل انجام دهید نه با کاندیشنر و نرم کننده.

 

۳- رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

حتما بخوانید  8 رنگ مو جذاب و شیک سال 2019 مناسب با تناژهای مختلف رنگ پوست

رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن موها این است که شما رنگ موی مورد نظرتان را از روی کاتالوگ رنگ‌ها انتخاب می‌کنید و به مسائلی مثل تناژ رنگ پوست و نیز زمینه رنگ موهای خودتان دقت نمی‌کنید. معمولا در این زمینه آرایشگرها هم راهنمایی خاصی انجام نمی‌دهند پس بهتر است خودتان آگاه باشید و بدانید که بهترین رنگ مو برای شما رنگی است که با تناژ پوست شما همخوانی داشته باشد (در اینجا در مورد این مسئله مهم صحبت کرده‌ایم) و نیز با توجه به رنگ موهای قبلی یا رنگ موی طبیعی خودتان رنگ موی جدید را انتخاب کنید. گاهی انتخاب رنگ‌های بلوند بسیار روشن برای افرادی که موهای بسیار تیره دارند، رنگ مشکی یا شرابی روی موهای خود زده‌اند و یا اصلا رنگ و جنس موهای‌شان به گونه‌ای است که تا حد خاصی رنگ باز می‌کند کاری بسیار اشتباه و بیهوده است. این کار احتمالا فقط آسیب زدن به موهای شما می‌شود که بعد از یک یا دو بار شستن با کدر و بد رنگ شدن رنگ مو خودش را به شما نشان می‌دهد.

 

۴- رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

رنگ‌های فانتزی انتخاب می‌کنید

 

انتخاب رنگ موهایی مثل قرمز، شامپاینی، آلبالویی، شرابی، دودی مرواریدی، بنفش و سایر رنگ‌های فانتزی هم رنگ موی شما را سریع پاک می‌کند و هم نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا کدر و بد رنگ نشوند. علت این مسئله بزرگ‌تر بودن مولکول‌های این رنگ‌ها نسبت به رنگ موی طبیعی و نیز سایر رنگ‌هایی است که فانتزی نیستند. به دلیل همین بزرگی مولکول‌ها آن‌ها نمی‌توانید عمیقا در مولکول‌های مو نفوذ کنند و در نتیجه با چند بار شستن پاک می‌شوند. اگر انتخاب شما این رنگ‌ها هستند برای دوام بیشتر باید چند بار آن‌ها را روی موی خود تکرار کنید.

 

۵- مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

مدام رنگ موی‌تان را عوض می‌کنید

 

یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو این است که شما مدام در حال رنگ کردن موهای‌تان با رنگ‌هایی از برندهای مختلف و با طیف‌های مختلف رنگی هستید. بهتر است برای خوش‌رنگ شدن رنگ مو اگر تخصص رنگ کردن مو ندارید این کار را به دست یک آرایشگر ماهر که به کار او و موادش اطمینان دارید بسپرید. هیچ وقت کار ریموو و رنگ‌بری مو را با موادی که دیگران معرفی می‌کنند خودتان در منزل انجام ندهید.

 

۶- رنگ اشتباه انتخاب می‌کنید

همان‌طور که گفتیم گاهی شما از روی کاتالوگ رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنید که با توجه به رنگدانه‌های موی شما روی موهای‌تان نمی‌نشینند. اگر قصد دارید فقط ریشه موها را خودتان در خانه رنگ کنید حتما از رنگی که فقط یک درجه روشن‌تر از رنگ موی ریشه خودتان است استفاده کنید تا ریشه نارنجی و قرمز نشود. اما اگر قصد دارید همه موهای‌تان را رنگ کنید این قانون رنگ با یک درجه روشن‌تر شامل حال‌تان نمی‌شود.

حتما بخوانید  بهترین مدل شلوار جین برای فرم اندام شما کدام است؟ مشهورترین مدل‌های جین زنانه

هیچ‌وقت به این فکر نکنید که رنگ موهایی را که نیاز به دکلره و بی‌رنگ کردن مو دارند خودتان در خانه امتحان کنید. بی‌رنگ کردن موها کاری بسیار حساس است و اگر تخصصی در آن نداشته باشید با سوزاندن موها باید مدت‌ها موهای کدر و بد رنگ و سوخته را تحمل کنید و در این صورت حتی قشنگ‌ترین رنگ موها جلوه بد و غیر قابل تحملی روی سر شما خواهند داشت.

 

۷- اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب رنگ می‌کنید حنا نزنید

 

اگر مرتب عادت دارید موهای‌تان را رنگ کنید از مواد طبیعی مثل حنا برای رنگ کردن مو استفاده نکنید. یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو استفاده از حنا به عنوان رنگ مو است. اگر همیشه حنا استفاده می‌کنید مشکلی وجود ندارد اما اگر عادت دارید از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید در فواصل رنگ کردن مو حنا نزنید. حنا موها را تیره می‌کند و در نتیجه موها به سختی روشن می‌شوند. همین مسئله سبب کدر و بد رنگ شدن رنگ موی شما می‌شود.

 

۸- با آب داغ موهای‌تان را می‌شورید

به جز ریزه کاری‌ها در نحوه رنگ کردن مو ، حمام با آب داغ یکی دیگر از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو است. بهترین آب برای شستن موها آب ولرم است. اگر بتوانید با آب سرد (تا آن‌جا که تحمل دارید) موهای‌تان را بشورید دوام و براقی رنگ موی شما چندین برابر می‌شود. به این ترتیب موهای شما دهیدراته نمی‌شود و رطوبت خودش را نگه می‌دارد. وقتی موهای شما هیدراته و و حاوی رطوبت کافی باشند خشک و کدر هم به نظر نمی‌رسد.

 

۹- زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

زیاد سشوار و اتو مو می‌کشید

 

اگر عادت دارید که مرتب از سشوار و اتو مو و سایر دستگاه‌های حالت دهنده مو با حرارت بالا استفاده کنید باید منتظر کدر شدن رنگ موهای‌تان باشید. استفاده از این وسایل موها را خشک و دهیدراته می‌کند و ظاهری کدر و مات به رنگ موی شما می‌بخشد.

 

۱۰- استخر و آفتاب ممنوع

وقتی که موهای‌تان رنگ می‌کنید و بعد از چند روز آفتاب می‌گیرید، سولاریوم می‌روید یا استخر می‌روید انتظار کدر و مات شدن موهای‌تان به سرعت برق و باد را داشته باشد. اصلا یکی از دلایل کدر و بد رنگ شدن رنگ مو آفتاب است و اگر مجبورید ساعت‌های طولانی خارج از منزل و در معرض آفتاب باشید حتما باید از روغن‌های تقویت کننده مثل آرگان یا روغن و ماسک محافظ مو با SPF مناسب استفاده کنید. استخر هم به خاطر کلر موجود در آب به سرعت رنگ موی شما را کدر و مات می‌کند. اگر عادت دارید به استخر بروید یا مربی شنا و نجات غریق هستید حتما از کلاه شنای استاندارد استفاده کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۶ میانگین: ۲.۸]
جشنواره من اوکی ام

این مطالب را نیز از دست ندهید

11 روش به همراه آموزش تصویری کوچک کردن انواع بینی پهن و عقابی بدون عمل

۱۱ روش به همراه آموزش تصویری کوچک کردن انواع بینی پهن و عقابی بدون عمل

  بینی‌ها شکل و اندازه‌های مختلفی دارند و البته هر کدام از آن‌ها به نوبه خودشان منحصر به فرد ...
 • انتشار: ۰۹-۱۱-۹۸
12 نکته مهم در مورد روش های صحیح درس خواندن بچه‌ها در فصل امتحانات

۱۲ نکته مهم در مورد روش های صحیح درس خواندن بچه‌ها در فصل امتحانات

«فصل امتحانات» دانش‌آموزان نزدیک است و فراهم کردن شرایط مطلوب و کمک به فرزندان برای گرفتن نتیجه بهتر ...
 • انتشار: ۰۲-۱۰-۹۸

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از

همراه با افق کوروش

نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

سلولوزی

مواد سلولزی – معرفی و دسته بندی آن ها

  هر چیزی که باید در خصوص محصولات سلولزی بدانیم   اجسام از آنچه در آینه مشاهده می‌کنید، به شما نزدیک است. این جمله را بارها خوانده‌اید. درواقع، شاید بهتر است که به این صورت بیان کنیم:" اجسام از آنچه که ما فکر می‌کنیم، به ما نزدیک‌تر هستند." محصولات زیادی در کنار ما وجود دارد که نام همه آن‌ها را می‌دانیم اما در خصوص ساختار و دسته‌بندی که قرار دارند، اطلاعاتی نداریم؛ محصولات سلولزی هم جز این موارد است. خیلی از ما فکر می‌کنیم محصولات سلولزی موادی هستند که فقط در عناصر خاصی مانند گیاهان وجود دارد و از طریق آزمایشگاه تجزیه می‌شوند، اما خیلی از ...
 • 4602 بازدید
 • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۷
راهنمای معنی کلمات و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف

راهنمای معنی کلمات و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف

  برای اغلب ما استفاده از ماشین لباسشویی در شستن لباس‌ها در دمای 40 درجه سانتی‌گراد خلاصه می‌شود. اما گاهی اوقات برای بهتر تمیز شدن لباس‌ها گاهی لازم است از دمای کمتر یا بیشتر از 40 درجه سانتی‌گراد استفاده کنیم. راهنمای معنی کلمات و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای لباس‌های مختلف از جین گرفته تا لباس بچه و لباس‌های رنگی و سفید که تقریبا در تمام مدل‌های ماشین لباسشویی اتوماتیک یکسان است را از سایت which در مجله کوروش بخوانید.
 • 1176 بازدید
 • انتشار: ۲۰-۰۷-۹۸
4 شهر خنک و بکر ایران؛ شهرهای دیدنی ایران برای مسافرت در فصل تابستان

۴ شهر خنک و بکر ایران؛ شهرهای دیدنی ایران برای مسافرت در فصل تابستان

سفرهای تابستانی اغلب به خاطر گرمای بیش از حد هوا به دریای شمال و تن زدن به آب ختم می‌شوند. اما مسئله اینجاست که اگر کمی طبیعت کشور چهار فصل‌مان آشنا باشیم مناطق خنک و معتدل زیادی می‌توانند مقصد سفر تابستان ما باشند. معرفی 4 مقصد خنک و معتدل که از جمله شهرهای دیدنی ایران برای مسافرت در فصل تابستان و روزهای گرم هستند را در مجله کوروش بخوانید.  
 • 109040 بازدید
 • انتشار: ۱۲-۰۴-۹۸