چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ ۱۰ نکته طلایی

چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ ۱۰ نکته طلایی

 • منتشر شده در ۲۱-۰۸-۹۹
 • 101 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی

 

چگونه یک استارتاپ یا شرکت نو پا موفق و سود ده راه بیندازیم؟ تاریخچه استارتاپ‌های ایرانی و بین‌المللی مملو از افرادی است که می‌خواهند کسب ‌و کار خودشان را راه بیندازند و تلاش هم می‌کنند؛ اما موفق نمی‌شوند. دلیل اصلی این امر این است که بسیاری از کارآفرینان نمی‌دانند چگونه کارشان را پیش ببرند و از ایده، به کسب درآمد برسند. مهم‌ترین استراتژی در قوانین استارتاپ این است که ایده خود را هرچه سریع‌تر به بازار عرضه کنید؛ زیرا تأخیر باعث نابودی ایده می‌شود. در این مقاله از سایت entrepreneur در مجله کوروش ما برایتان ۱۰ نکته طلایی به عنوان چک لیست راه‌اندازی استارتاپ موفق و کم هزینه و سود ده را شرح داده‌ایم.

صد ماه خرید رایگان

چک لیست راه‌اندازی استارتاپ موفق

 

۱. ‌از شروع‌کردن نترسید

 

چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی

 

در چک لیست راه‌اندازی استارتاپ مهم‌ترین و سخت‌ترین گام در واقع همان شروع آن است. درمورد آن فکر کنید؛ اگر تجارت خود را شروع نکنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. آنچه را که جلوی راه‌اندازی استارتاپ شما را می‌گیرد، متوقف کنید. این همان چیزی است که شما باید نادیده بگیرید یا به‌ طور جدی آن را حل کنید. بنابراین برای شروع می‌توانید:

 

کد برنامه استارتاپتان را بنویسید؛

 

دامین آن را ثبت کنید؛

محصولتان را ترسیم کنید؛

نمونه اولیه را طراحی کنید.

به جز خود شما، هیچ مشکلی برای شروع کار وجود ندارد.

 

جشنواره آذر ماه

۲. هر چیزی را بفروشید

 

برخی از کارآفرینان هستند که دقیقا می‌دانند چه چیزی می‌خواهند بفروشند. کارآفرینان دیگری هستند که نمی‌دانند چه چیزی را می‌خواهند بفروشند. اگر نمی‌دانید چه چیزی را می‌خواهید بفروشید یا عرضه کنید، بهتر است بدانید که بسیاری از بزرگترین کارآفرینان جهان چیز جدیدی نمی‌فروشند؛ یکی از قوانین استارتاپ‌های موفق این است که چیزهای معمولی را متفاوت یا بهتر می‌فروشند. برای مثال چند نمونه طرح استارتاپ موفق که این قانون را رعایت کردند عبارتند از:

 

تد ترنر (Ted Turner) به‌سادگی تلویزیون می‌فروخت و تبلیغات انجام می‌داد؛
هوارد شولتز (Howard Schultz) قهوه می‌فروخت.
وارن بافت (Warren Buffett) سهام دیگران را خریداری می‌کرد و می‌فروخت.

 

 

۳. از افراد حرفه‌ای مشاوره و کمک بخواهید

 

چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی

 

در صفر تا صد راه‌اندازی استارتاپ اجتماعی یا استارتاپی که کار آن صرفا فروش و کسب و کار است از همان ابتدای شروع کار، قطعا همه پاسخ ها را نخواهید داشت. برای دریافت پاسخ، می‌توانید از یک وکیل سؤال کنید. وکیل مشاوره‌ای را ارائه می‌دهد و می‌تواند در مسائل حقوقی ثبت شرکت هم به شما کمک کند. وقتی مشکلی پیش آمد و شما جوابی برای آن ندارید، شخصی را پیدا کنید که در ازای پرداخت پول، کاری را برایتان انجام دهد. تجارت شما بیش از هر زمان دیگری به کمک، دانش و مهارت‌های حرفه‌ای شغلی نیاز دارد. افرادی را راضی کنید که برای شما کار کنند.

 

۴. افراد دورکار را استخدام کنید

 

اگر می‌خواهید بهترین و مقرون‌ به‌صرفه‌ترین استعدادها را پیدا کنید و یک استارتاپ با هزینه کم راه بیندازید؛ ممکن است نتوانید افراد زیادی را پیدا کنید. برای انجام این کار، افراد دورکار را استخدام کنید. استخدام تخصص‌های مورد نیاز و اعضای تیم استارتاپ به صورت دورکار یک سرمایه‌گذاری موفق در راه انداختن یک استارتاپ به خصوص در بدو شروع کسب و کار است.

 

۵. کارمندان قراردادی را استخدام کنید

 

استخدام سفیر در افق کوروش

۱۰ نکته طلایی برای راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق

 

کارفرما شدن بارهای زیادی را به همراه دارد. در واقع، ممکن است چنان سدی ایجاد کند که روند راه‌اندازی استارتاپ شما را کند کند. علاوه بر این، تعداد کمی از مردم مایل به همکاری با استارتاپی آشفته و نامنظم هستند. به جای استخدام کارمندان، آنها را به صورت قراردادی استخدام کنید. نکته این است که شما باید راهی پیدا کنید تا استعداد خود را در ارائه خدمات نشان دهید.

 

۶. یک بنیان‌گذار پیدا کنید

 

۱۰ نکته طلایی برای راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق

 

وقتی ایده استارتاپ به ذهن‌تان رسید از همان ابتدا وجود یک بنیان‌گذار یا مؤسس کاربلد، می‌تواند الهام‌بخش راه‌اندازی استارتاپ شما باشد. بنیان‌گذاران می‌توانند مهارت‌هایی را که شما ندارید، فراهم کنند و سطح پیشرفت را بیش از آنچه که انتظار داشتید، برسانند.

 

 

۷. با کسی کار کنید که به شما فشار بیاورد

 

۱۰ نکته طلایی برای راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق

 

یکی از دلایلی که استیو جابز (Steve Jobs) توانست اپل (Apple) را به یکی از ابتکاری‌ترین و با ارزش‌ترین برندهای جهان تبدیل کند، این بود که مردم را تحت‌فشار قرار داد. در ادامه نحوه مدیریت او را شرح داده‌ایم.

 

«کار من این است که با افراد، سخت‌گیر باشم. کار من این است که آنها را بهتر کنم. وظیفه من جمع کردن کارها از قسمت‌های مختلف شرکت و به‌دست‌آوردن منابع پروژه‌های کلیدی است. ما افراد متخصص را استخدام می‌کنیم، آنها را تحت‌فشار قرار می‌دهیم و حتی بهتر می‌کنیم.»

 

مطمئنا، جابز می‌تواند پرخاش‌گر و نامهربان باشد، اما همچنین می‌تواند از افراد، اشخاص بهتری را بسازد. همین خصوصیات را می‌توانید در یک بنیان‌گذار، یک شریک، یک دوست، یک مربی یا یک کارمند پیدا کنید. از همه مهم‌تر، شما می‌توانید همان سطح انتظار را برای اعضای تیم خود فراهم کنید. همانطور که جابز گفت: «با انتظار از آنها برای انجام کارهای بزرگ، می‌توانید آنها را وادار به انجام کارهای بزرگ کنید.»

 

۸. روی پول تمرکز نکنید

 

۱۰ نکته طلایی برای راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق

 

فراموش نکنید که یک محصول یا خدمات خوب، همیشه راهی برای کسب درآمد پیدا می‌کند. درست است. تمرکز زیاد روی پول می‌تواند تجارت شما را از مسیر خارج کند. از تمرکز زیاد بر بودجه، سرمایه، وام تجاری یا مدل قیمت گذاری عالی، صرف نظر کنید و اجازه دهید همه چیز کامل شود. رشد با بودجه برابر نیست. رشد به معنای پیشرفت، استخدام افراد درست فروش موفق و در نهایت کسب درآمد خوب است.

 

۹. وقت و هزینه خود را صرف بازاریابی کنید

 

۱۰ نکته طلایی برای راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق

 

بازاریابی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای تجارت خود انجام دهید. هنگامی که محصول یا خدمات خود را به بازار عرضه می‌کنید، آن را در مقابل افرادی که واقعا آن را خریداری می‌کنند، به نمایش می‌گذارید. بازاریابی اتلاف وقت نیست؛ بلکه یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های اولیه است که می‌توانید در تجارت خود انجام دهید.

 

۱۰. با مشتریان بالقوه صحبت کنید

 

یک ایده استارتاپ فقط در ذهن کارآفرین وجود ندارد. استارتاپ در چشم‌انداز مشتریان و مشتریان بالقوه وجود دارد. اگر افرادی وجود دارند که محصول شما را خریداری یا استفاده می‌کنند، باید تمام توان خود را بگذارید تا درمورد این افراد، از این افراد و برای این افراد بیاموزید. تجارت شما بر اساس میزان استقبال از محصول یا خدمات، زندگی خواهد کرد یا خواهد مرد.

قوانین راه‌اندازی یک استارتاپ موفق این است که هرچه زودتر درمورد مشتریان خود اطلاعات کسب کنید به این ترتیب سریع‌تر قادر خواهید بود که خدمات بهتری را ارائه دهید.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۵]
فروش اینترنتی افق کوروش

این مطالب را نیز از دست ندهید

چرا مشاغل میان رده به من پیشنهاد نمی گردد؟

چرا مشاغل میان رده به من پیشنهاد نمی گردد؟

کسانی که در یک سازمان بعنوان یک کارمند شروع به کار می کنند معمولا پس از گذشت یک ...
 • انتشار: ۰۵-۲۰-۹۷
طرز تهیه آسان حلوا شیری زعفرانی مجلسی+نکات طلایی پخت حلوا مجلسی

طرز تهیه آسان حلوا شیری زعفرانی مجلسی+نکات طلایی پخت حلوا مجلسی

«حلوا شیری زعفرانی مجلسی» در میان انواع و اقسام حلواهای ایرانی و عربی  از جمله شیرینی‌ها و دسرهای ...
 • انتشار: ۰۳-۰۳-۹۷
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

فرانچایز چیست،چگونه فرانچایز شویم و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهیم؟

فرانچایز چیست،چگونه فرانچایز شویم و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهیم؟

«فرانچایز» یکی از آن اصطلاحاتی است که در سال‌های اخیر زیاد به گوش می‌خورد. فرانچایز در اصل اجازه استفاده از نام تجاری و  اعطای نمایندگی برندهای بزرگ تجاری، خدماتی و صنعتی در ازای دریافت درصدی از درآمد طبق توافقی بلندمدت برای حق استفاده از نام برند و امتیاز آن به منظور گسترش کسب و کار برندها و نام‌های بزرگ و مشهور است. به نظر می‌رسد این پدیده تجاری در دنیای امروز آن‌قدر اهمیت پیدا کرده که روز 3 شهریور (25 آگوست) هر سال به نام «روز جهانی فرانچایز» نامگذاری شده است. در این نوشتار با استناد به بخش‌هایی از کتاب ...
 • 4281 بازدید
 • انتشار: ۰۳-۰۶-۹۸
حال خوب؛ 7 روش موثر و عملی برای داشتن حال خوب

حال خوب؛ ۷ روش موثر و عملی برای داشتن حال خوب

حال خوب و داشتن احساس خوب نسبت به خود از جمله مهم‌ترین عوامل برای پیشبرد زندگی فرد، اجتماعی و شغلی است. وقتی که شما حالتان خوب باشد و وجود خودتان را با تمام کم و کاستی‌ها، تمام و کمال بپذیرید و از آن لذت ببرید می‌توانید تا حدود زیادی در تمام جوانب زندگی موفقیت رو پیش روی خودتان ببیندید. در این مقاله که ترجمه‌ای از سایت روانشناسی  psychology Of Self است به شما می‌گوییم که چگونه با 7 روش موثر و ساده حال خوبی داشته باشید.  
 • 18519 بازدید
 • انتشار: ۱۶-۰۵-۹۷
10 راز مهم و آسان زنان شاد؛ تمرین راه‌های ساده برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی

۱۰ راز مهم و آسان زنان شاد؛ تمرین راه‌های ساده برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی

شما یک زن شاد هستید؟ اصلا به عنوان یک زن می‌دانید چگونه شاد باشید؟ اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم حتی افرادی که روحیه شاد و سرخوشی دارند و ذاتا شادی را سرلوحه زندگی‌شان قرار داده‌اند هم همیشه نمی‌توانند به این رویه خود کنند. به هر حال در کنار شادی، غم هم همیشه هست. اما آن‌چه که مهم است این است که شما راز و رمز شاد بودن را به عنوان یک زن بلد باشید. برای شاد بودن نه نیاز به ثروت زیادی دارید، نه شرایط آن‌چنانی زندگی و کار. شاد بودن قواعد ساده‌ای دارد. 10 چیزی که زنان برای شاد بودن ...
 • 14086 بازدید
 • انتشار: ۲۸-۰۹-۹۷