10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۱۰ ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

۱۰ ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 • منتشر شده در ۲۰-۰۹-۹۹
 • 296 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

شیوع ویروس کرونا بر عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ تاثیر زیادی گذاشته است. بسیاری از شرکت‌ها با گسترش این بیماری ورشکسته شدند و شرکت‌های زیادی با مدیریت درست و استفاده از روش‌های صحیح بازاریابی در زمان کرونا از این موقعیت به نفع خود استفاده کردند و به سود و درآمد بیشتری دست پیدا کردند. در این مقاله می‌توانید ۱۰ استراتژی و ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع بیماری کرونا و ویروس کووید-۱۹ را از وب‌سایت impactplus در مجله کوروش بخوانید و به کسب و کار خود رونق بیشتری دهید.

جشنواره آذر ماه

 

۱۰ ایده بازاریابی موثر برای فروش بیشتر در زمان پاندمی کرونا

 

۱- به سراغ افرادی بروید که تا به حال از شما خرید نکرده‌اند

 

یک ایده موثر بازاریابی برای فروش بیشتر در دوران شیوع بیماری کرونا این است که سعی کنید افرادی را پیدا کنید که قبلا از شما سوال پرسیده‌اند و یا اقدام به خرید کرده‌اند و روال خرید خود را کامل نکرده‌اند. برای این کار بهتر است داده‌ها و پیام‌‌های شرکت را یک بار مرور کنید و این افراد ارزشمند را پیدا کنید. سعی کنید با این افراد صحبت کنید و یا جهت اعتمادسازی و آشنایی بیشتر آن‌ها با خدمات و محصولات‌‌تان پیام‌هایی موثر برایشان ارسال کنید. توجه داشته باشید که پیام‌ها باید به صورت شخصی برای هر فرد ارسال شود و او را به خرید ترغیب کند.

 

۲- برای بازاریابی در زمان کرونا از پیام‌های ۹ کلمه‌ای استفاده کنید

 

10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 

شاید فرستادن پیام یا ایمیل برای ترغیب همه افراد موثر نباشد، اما یک تکنیک سریع جهت یادآوری به مشتری و روشی کاربردی برای بازاریابی در زمان کرونا است. شما می‌توانید یک پیام ساده و کوتاه به مشتری بدهید و از او بپرسید آیا هنوز هم به خرید فلان محصول علاقه دارید؟ یا اینکه هنوز هم دوست دارید خریدهای خود را درب منزل دریافت کنید؟ این پیام می‌تواند روی ذهن مخاطب تاثیر بگذارد و او را به خرید ترغیب کند.

 

۳- بیشتر بنویسید و بیشتر محتوا منتشر کنید

 

10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 

اگر یک وب‌سایت دارید، این روزها مهم‌ترین دارای شما محتوای وب‌سایت‌تان خواهد بود. بهتر است تا می‌توانید روی محتوای با ارزش وب‌سایت‌تان هزینه کنید و در مورد محصولات، خدمات، نحوه خرید در دوران کرونا و هر آن چیزی که مشتری در ارتباط با کار شما نیاز دارد، مقاله منتشر کنید.

 

۴- مقالات خود را در لینکدین بازنشر کنید

 

لینکدین یکی از آن رسانه‌های اجتماعی است که باید برای آن وقت بگذارید. بهتر است برای بهتر دیده شدن در دوران شیوع کرونا مقالات ارزشمند، توئیت‌های جذاب و پیام‌های موثر در شبکه‌های اجتماعی مختلف‌تان را در لینکدین بازنشر کنید. شاید خریداران شما در لینکدین حضور نداشته باشند، اما همه رقبا و مدیران سایر شرکت‌ها در لینکدین حاضر هستند و قوی بودن شما در برابر رقبا یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید روی آن تمرکز کنید.

حتما بخوانید  راهکارهای ساده در نحوه ارائه خدمات به مشتری که همه خرده فروشی‌ها باید بدانند

 

۵- از عملکرد تیم خود در دوران شیوع کرونا یک ویدئو درست کنید

 

10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 

برای بهبود بازاریابی در زمان کرونا و جلب اعتماد بیشتر مشتریان، بهتر است هر از چند گاهی یک ویدئو از عملکرد تیم خود تهیه کنید و چهره واقعی خودتان را به مخاطب نشان دهید. اجازه دهید مردم صدای شما را بشنوند و تصویرتان را ببینند. لازم نیست برای این کار ویدئویی حرفه‌ای آماده کنید، حتی یک ویدئوی موثر که با گوشی موبایل نیز گرفته شده باشد، می‌تواند برای مخاطب شما جذاب باشد. سعی کنید در این ویدئو ترس‌ها و اضطراب‌های خرید اینترنتی را در مشتریان خود از بین ببرید و به آن‌ها یادآوری کنید که تیم شما تنها یک هدف دارد و آن کمک کردن به مشتریان در این دوران سخت است. استفاده از ویدئو روشی تاثیرگذار برای ارتباط با خریداران است و بهتر است در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت منتشر شود.

 

۶- یک برنامه مشخص برای خریدارانی که خرید خود را لغو می‌کنند داشته باشید

 

یک خریدار که خرید خود را کامل نمی‌کند، احتمالا با ترس‌ها، نگرانی‌ها و سوالات زیادی روبرو است. یک ایده بازاریابی موثر برای فروش بیشتر در دوران کرونا این است که با این مشتریان تماس بگیرید و علت را جویا شوید. برای چند لحظه خودتان را در موقعیت این افراد قرار دهید و از خودتان بپرسید چه کارهایی می‌تواند بر جلب اعتماد این افراد موثر باشد. با این مشتریان ارتباط برقرار کنید و سعی کنید به آن‌ها اطمینان دهید که از سامانه‌ای امن خرید خواهند کرد. آن‌ها به کمک شما نیاز دارند، بهتر است در مورد روال خرید برایشان توضیح دهید و ببیند برای خرید با چه چالش‌هایی روبرو هستند. می‌توانید یک فیلم کوتاه از عملکرد اعضای تیمتان برای آن‌ها ارسال کنید و از این راه بهتر اعتماد مشتری را جلب نمایید.

 

۷- برای بازاریابی در زمان کرونا علایق مشتریان خود را شناسایی کنید

 

بهتر است لیستی از مشتریان قدیمی خود داشته باشید و بررسی کنید که این افراد بیشتر چه محصولاتی از شما خریداری می‌کنند. با دقت بازبینی کنید که مشتریان شما چه صفحاتی را نگاه می‌کنند و از چه عباراتی برای خرید استفاده می‌کنند. علایق مشتریان خود را پیدا کنید و در راستای همان، محتوای موثر تولید کنید و محصولات‌تان را تبلیغ کنید. این داده‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا برای لحظه‌ای دنیا را از دید مشتریان‌تان ببینید و شرایطی را فراهم کنید که این افراد احساس بهتری را تجربه کنند.

استخدام سفیر در افق کوروش
حتما بخوانید  6 تکنیک مهم زبان بدن یا بادی لنگویج کشورهای مختلف دنیا برای تجارت و مذاکره

 

۸- وب‌سایت خود را طبق نیاز خریداران بهینه کنید

 

10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 

حال که با شیوع ویروس کرونا اکثر مردم به خرید اینترنتی روی آورده‌اند، بهتر است نیازها و علایق مشتریان‌تان را در این روزها شناسایی کنید. می‌توانید به طور مرتب لیستی از لوازمی که بیشترین بازدید را دارند و مردم بیشتر اقدام به خرید آن محصولات می‌کنند، تهیه کنید. حالا سایت خود را طبق همین محصولات یا خدمات بهینه سازی کنید. هر بار که تغییرات جدید حاصل می‌شود، صفحه دسترسی وب‌سایت‌تان را طبق همان داده‌ها تنظیم کنید. قرار دادن این محصولات در صفحه اول سایت موجب می‌شود تا افراد ساده‌تر به هر آن چیزی که نیاز دارند، دسترسی داشته باشند.

 

۹- محتوای خود را جایی که خریدارانتان حضور دارند، منتشر کنید

 

10 ایده موثر و کم هزینه برای بازاریابی و فروش بیشتر در دوران شیوع کرونا

 

یک ایده موثر بازاریابی دیگر برای فروش بیشتر در دروان کرونا . بهتر است پرسونای مشتریان خود را در شرایط کنونی دوباره بازبینی کنید. ببینید مشتریان شما بیشتر مخاطب کدام شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر بیشتر مشتریان شما در اینستاگرام هستند، بهتر است محتوای خود را علاوه بر وب‌سایت در این شبکه نیز منتشر کنید. اگر مشتریان شما بیشتر از مخاطبین تلویزیون هستند، می‌توانید محتواهای تبلیغاتی مناسبی برای این افراد در نظر بگیرید و از هر راهی که مشتری شما بیشتر استفاده می‌کند، با او ارتباط برقرار کنید. فراموش نکنید بازاریابی در زمان کرونا یعنی شناخت نیاز مشتری و ارتباط موثرتر از راهی که او ترجیح می‌دهد.

 

۱۰- برای بهبود بازاریابی در زمان کرونا از چت آنلاین در وب‌سایتتان استفاده کنید

 

برای پاسخگویی بهتر و سریع‌تر به مشتریان‌تان حتما از خدمات چت آنلاین با پاسخگویی ۲۴ ساعته در وب‌سایت‌تان استفاده کنید. افرادی را برای پاسخگویی سریع به مشتریان استخدام کنید و از آن‌ها بخواهید به سرعت به سوالات مشتری جواب دهند. این کار می‌تواند در زمان خرید، اطمینان خاطر بیشتری به مشتری دهد و مشکلات او را برای تجربه یک خرید آنلاین و راحت، برطرف کند.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۹ میانگین: ۴.۶]
فروش اینترنتی افق کوروش

این مطالب را نیز از دست ندهید

طرز تهیه املت مکزیکی؛ املت مقوی و انرژی ‌زا

طرز تهیه املت مکزیکی؛ املت مقوی و انرژی ‌زا

تخم‌مرغ به همراه حبوبات و ادویه، ترکیب مورد علاقه مکزیکی‌ها برای صبحانه است. املت مکزیکی، یکی از انواع ...
 • انتشار: ۱۰-۰۱-۹۹
روز کتاب و کتاب‌خوانی؛ معرفی بهترین و پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی

روز کتاب و کتاب‌خوانی؛ معرفی بهترین و پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی

رنه دکارت (به فرانسوی: René Descartes) فیلسوف و ریاضی‌دان بزرگ عصر روشن‌گری گفته است: «خواندن همه کتاب‌های خوب، ...
 • انتشار: ۰۸-۲۴-۹۹
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

10 فایده شگفت‌انگیز حل جدول سودوکو برای کودکان و بزرگسالان

۱۰ فایده شگفت‌انگیز حل جدول سودوکو برای کودکان و بزرگسالان

آیا در روزنامه‌ها یا اینترنت با معماهای سودوکو روبه‌رو شده‌اید و سعی در حل آنها دارید؟ یا صفحات سودوکو را نادیده می‌گیرید و رد می‌کنید؟ تا‌ به ‌حال به این فکر کرده‌اید که بچه‌ها را به حل‌کردن پازل سودوکو تشویق کنید؟ برای انجام این بازی، نیازی به پیش‌زمینه و تخصص ریاضی نیست. با تمرین می‌توانید در تکمیل معماهای سودوکو بهتر از افراد مسن یا با تجربه در زمینه‌های ریاضی باشید و به کودکان نیز آموزش دهید. اگر به شما بگویم پازل‌های سودوکو مهارت استدلال و منطق کودکان را افزایش می‌دهد و چقدر برای تقویت ذهن بزرگسالان نیز مفید است؛ حتما ...
 • 259 بازدید
 • انتشار: ۰۴-۰۹-۹۹
چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی

چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ ۱۰ نکته طلایی

  چگونه یک استارتاپ یا شرکت نو پا موفق و سود ده راه بیندازیم؟ تاریخچه استارتاپ‌های ایرانی و بین‌المللی مملو از افرادی است که می‌خواهند کسب ‌و کار خودشان را راه بیندازند و تلاش هم می‌کنند؛ اما موفق نمی‌شوند. دلیل اصلی این امر این است که بسیاری از کارآفرینان نمی‌دانند چگونه کارشان را پیش ببرند و از ایده، به کسب درآمد برسند. مهم‌ترین استراتژی در قوانین استارتاپ این است که ایده خود را هرچه سریع‌تر به بازار عرضه کنید؛ زیرا تأخیر باعث نابودی ایده می‌شود. در این مقاله از سایت entrepreneur در مجله کوروش ما برایتان ۱۰ نکته طلایی به عنوان ...
 • 204 بازدید
 • انتشار: ۲۱-۰۸-۹۹
روز جهانی معلولین؛ تاریخچه و لزوم احترام به حقوق معلولین

روز جهانی معلولین؛ تاریخچه و لزوم احترام به حقوق معلولین

هر ساله درست روز 3 دسامبر میلادی مصادف با 12 آذر، روز جهانی معلولین نام گذاری شده است. روز معلولین با شعار یک روز برای همه در جهت و همچنین درکی بیشتر از شرایط معلولین ایجاد شده است. پذیرش این موضوع که همه انسان‌ها ممکن است در برهه‌ای از زندگی خود نقص یا مشکلاتی را تجربه کنند و این موضوع امری طبیعی و خارج از اراده انسان است، از مهم‌ترین پیام‌های روز معلولین است. طبق آماری که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است، بیشتر از 1 میلیارد نفر از جمعیت جهان به نوعی معلولیت و ناتوانی را تجربه می‌کنند و ...
 • 220 بازدید
 • انتشار: ۱۰-۰۹-۹۹