10 راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌ | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۱۰ راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌

۱۰ راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌

 • منتشر شده در ۰۵-۱۰-۹۹
 • 102 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

صنایع خرده فروشی برای رسیدن به فروش بیشتر باید از استراتژی‌های درست و مناسبی استفاده کنند. معمولاً با تغییر شرایط، مدیران این صنایع باید با به کار گرفتن روش‌های متناسب راهکارهای جذاب‌تری برای تعامل با مشتریان و افزایش فروش پیدا کنند. به کار بردن برخی روش‌ها و آموزش‌های کاربردی، می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در هر شرایطی بهترین باشید و فروش خوبی را تجربه کنید. در این مقاله می‌توانید ۱۰ راهکار موثر و روش های افزایش فروش صنایع خرده فروشی را از وب‌سایت retaildoc در مجله کوروش بخوانید.

جشنواره آذر ماه

 

 

۱- در دسترس بودن و طریقه ارتباط با مشتری را به کارمندان خود آموزش دهید

 

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

 

یکی از اهداف صنایع خرده فروشی این است که با مشتریان و خریداران خود ارتباط خوبی برقرار کنند. در بسیاری از مواقع کارمندان فروش آن‌قدر در کار و امور روزمره خود غرق می‌شوند که فراموش می‌کنند به مشتریان کمک کنند و ارتباط مؤثر با آن‌ها برقرار نمایند. از بهترین روش های افزایش فروش در صنایع خرده فروشی آموزش کارمندان بخش فروش و آشنا کردن آن‌ها با تکنیک‌های ارتباط با مشتری است. کارمندان شما باید بدانند که هیچ وظیفه‌ای به اندازه پاسخگویی به مشتری و برخورد مناسب با مشتریان اهمیت ندارد.

 

۲- به مدیران خود آموزش دهید تا فروشندگان خوبی باشند

 

اگر مدیران یک کسب و کار فروشندگان خوبی نباشند، چطور می‌توانند اطلاعات را به خوبی تجزیه و تحلیل کند و سایر کارمندان را راهنمایی کنند؟ همه مدیران در صنایع خرده فروشی باید در مورد نحوه فروش و شناخت روش‌های مؤثر فروش به خوبی آموزش ببینند تا تیم شما رشد بیشتری را تجربه کند.

 

۳- به مدیران خود نحوه آموزش دادن صحیح را یاد دهید

 

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

 

در اکثر شرکت‌ها و کسب و کارها کارمندان بعد از مدتی ارتقا پیدا می‌کنند و مدیریت یک بخش را بر عهده می‌گیرند. اما به یاد داشته باشید که این مدیران حتماً باید در مورد انتقال تجربیات و نحوه برخورد با کارمندان آموزش ببیند. یک مدیر شایسته باید بداند که چه زمانی به کارمندان در مورد نحوه انجام صحیح کار گوشزد کند و در شرایط مختلف چه برخوردی داشته باشد.

حتما بخوانید  تاثیر فروش غیرحضوری و آنلاین دوران کرونا بر بازار صنایع خرده‌فروشی

 

۴- همه کارمندان باید با مهارت‌های ارتباطی آشنا باشند

 

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

 

به عنوان تیمی که در حوزه خرده فروشی فعالیت می‌کنید، باید به تمام کارمندان خود در مورد ارتباط مؤثر کلامی و نحوه ارتباط با مشتریان آموزش دهید. کلیه کارمندان باید با نحوه مکالمه صحیح با مشتریان، گوش دادن به صحبت‌های مشتری و شیوه پاسخگویی به مشتری آشنا باشند. کارمند بخش فروش یک خرده فروشی باید بتواند در زمان گران شدن یک محصول پاسخ مناسب و قانع کننده‌ای به مشتری بدهد و این موضوع از مهم‌ترین روش های افزایش فروش در این صنعت محسوب می‌شود.

 

۵- نحوه سوال پرسیدن از مشتری را آموزش دهید

 

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های پرسنل بخش خدمات با مشتریان، آشنایی با نحوه صحیح سوال پرسیدن است. هیچ خریداری دوست ندارد در زمان خرید با سیل عظیمی از سوالات مواجه شود. بهتر است اگر قصد سوال پرسیدن از مشتری را دارید، خوب فکر کنید و یک سوال کوتاه و کاربردی بپرسید.

 

۶- یاد بگیرید مثل مشتریان فکر کنید

 

یک فروشنده موفق باید با روش‌های کلی فروش آشنا باشد و بتواند در شرایط مختلف، بر مشکلات غلبه کند. او باید با درک کردن خریدار محصولی متناسب با نیاز و شرایط هر فرد را به او پیشنهاد دهد. فروشنده حقیقی می‌تواند ترس‌ها و علایق خریداران را از رفتارها و کلامشان شناسایی کند و به آن‌ها برای دستیابی به چیزی که نیاز دارند، کمک کند.

 

۷- همه کالاها را دوست داشته باشید

 

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

استخدام سفیر در افق کوروش

 

احتمالاً کالاهای زیادی در فروشگاه شما هستند که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارید و به نظرتان بی‌مصرف و بدون فایده هستند. اما شما باید با پیدا کردن جذابیت‌های هر محصول و استفاده‌هایی که دارد، راهی برای بازاریابی و فروش آن پیدا کنید. شما باید به عنوان یک فروشنده مدام از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانم راه‌های مختلفی برای فروش یک محصول پیدا کنم و جذابیت آن را برای خریداران بیشتر کنم. تا زمانی که خودتان از یک محصول متنفر باشید، نمی‌توانید در افراد دیگر علاقه ایجاد کنید، پس بهتر است کمی منطقی‌تر رفتار کنید.

حتما بخوانید  تغییر سیاست‌های فروش آنلاین صنعت خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا

 

۸- مشتریان خود را با نام فامیل صدا کنید

 

خطاب کردن افراد با نام فامیل یکی دیگر از روش های افزایش فروش در صنایع خرده فروشی است. بهتر است نام فامیل مشتریان همیشگی‌تان را به خاطر بسپارید و یا در زمان خرید محصول نام مشتری را در کامپیوتر وارد کنید و آن‌ها را به نام خطاب کنید. این کار موجب می‌شود تا مشتری شما احساس بهتری را تجربه کند.

 

۹- از اهمیت زبان بدن غافل نشوید

 

مواجه شدن با یک فروشنده که همه جا پشت سر مشتری حرکت می‌کند و مستقیم می‌ایستد و به او خیره می‌شود، جلوه ناخوشایندی برای خریدار دارد. بهتر است به کارمندان خود در بخش فروش آموزش دهید تا رفتاری دوستانه با مشتریان داشته باشند و به نوع ایستادن و حتی قدم زدن خود در فروشگاه دقت کنند تا مشتری شما احساس بدی را تجربه نکند.

 

۱۰- کانترهای بسته را از بخش صندوق فروشگاه حذف کنید

 

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

 

در بسیاری از فروشگاه‌ها مشتری باید برای حساب کردن محصولات خریداری شده با کارمندانی که پشت یک کانتر و در محیطی بسته نشسته‌اند، صحبت کنید. این موضوع کمی برای مشتری ناخوشایند است. در این شرایط طوری به نظر می‌رسد که انگار شما در مقابل خریداران قرار دارید و برای در امان ماندن از دست مشتریان به آن پشت پناه برده‌اید. بهتر است بخش صندوق فروشگاه را طوری طراحی کنید که مشتری شما بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کند و احساس راحت‌تری را تجربه کند.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۲ میانگین: ۵]
فروش اینترنتی افق کوروش

این مطالب را نیز از دست ندهید

راهنمای خرید حلقه ازدواج و مهم ترین نکاتی که حتماً باید بدانید

راهنمای خرید حلقه ازدواج و مهم ترین نکاتی که حتماً باید بدانید

حلقه ازدواج یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های زندگی است که یادگار روز عشق و یکی شدن زوجین است. نمادی ...
 • انتشار: ۱۰-۱۵-۹۹
روز جهانی پاستا؛ 3 طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی با مرغ و سس آلفردو

روز جهانی پاستا؛ ۳ طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی با مرغ و سس آلفردو

پاستا پنه چیکن آلفردو یکی از محبوب‌ترین غذاهای فست فودی و رستورانی است. «پاستا» از جمله غذاهای محبوب ...
 • انتشار: ۰۸-۰۳-۹۹
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

روز جهانی خانواده؛ 10 نکته مهم مدیریت خانواده و سبک زندگی یک خانواده شاد

روز جهانی خانواده؛ ۱۰ نکته مهم مدیریت خانواده و سبک زندگی یک خانواده شاد

«خانواده شاد» و شاد بودن روحیه افراد خانواده یکی از مهم‌ترین ارکان داشتن یک خانواده پویا، سالم و موفق است. روز 24 سپتامبر روز جهانی «خانواده» است. آیا خانواده شما شاد و سالم است؟ برای شاد نگه داشتن افراد خانواده از چه ترفندهایی استفاده می‌کنید؟ 10 نکته مدیریت خانواده و سبک زندگی برای داشتن یک خانواده شاد و سالم را از سایت تخصصی family lives در مجله کوروش بخوانید.  
 • 3377 بازدید
 • انتشار: ۰۲-۰۷-۹۷
5 نکته کاربردی راه‌های افزایش تمرکز و تقویت حافظه

۵ نکته کاربردی راه‌های افزایش تمرکز و تقویت حافظه

تقویت حافظه و افزایش قدرت تمرکز مغز همواره یکی از دغدغه‌های انسان‌های امروزی در زندگی مدرن و پرتنش امروزی است. راه‌های زیادی برای تقویت حافظه و افزایش قدرت مغز وجود دارد که در صورت پیروی از آن‌ها می‌توانید به نتایج خوبی برسید. 5 نکته کاربردی و آسان برای افزایش قدرت تمرکز مغز و تقویت حافظه را از سایت Verrywell Mind  در مجله افق کوروش بخوانید.  
 • 27713 بازدید
 • انتشار: ۱۹-۰۶-۹۷
چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ 8 روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن

چطور غم و اندوه را شکست بدهیم؛ ۸ روش برای مدیریت غم و اندوه و رهایی از آن

علت غم و اندوه هر چه که باشد، گرفتار شدن در چنگال در غم و اندوه و رهایی از غم یک معضل جهانی است. شاید اصلا به همین دلیل روز 30 آگوست (8 شهریور) هر سال روز جهانی «آگاهی در مورد غم و اندوه و روش‌های غلبه کردن بر آن » است. اما برای رهایی از غم و اندوه چه کنیم؟ در مقاله‌ای از سایت pra psychology به شما می‌گوییم چگونه با 8 روش موثر در مواقع لزوم مدیریت غم و اندوه را بر عهده بگیرید تا از پس آن بربیایید.  
 • 8832 بازدید
 • انتشار: ۲۷-۱۰-۹۸