۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان

۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان

 • منتشر شده در ۲۳-۱۰-۹۹
 • 21 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

سال ۲۰۲۰ را می‌توان سال تهدیدها در صنعت خرده فروشی جهان و ۲۰۲۱ را سال فرصت ها برای بازار خرده فروشی در دنیا نام‌گذاری کرد. مردم در زمان بحران کرونا سبک زندگی جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها با این سبک زندگی سازگاری پیدا کردند. مردم در اقصی نقاط جهان تا حدودی به زندگی در انزوا خو گرفتند. آن‌ها آموختند که نیازهای خود را در قالب خواسته‌های فوری محدود کنند. باید پذیرفت که زندگی و نوع آن در همه جای دنیا تغییر کرده است. فرصتها و تهدیدهای زیادی در بازار و صنعت خرده فروشی در جهان ایجاد شده است. مصرف‌کنندگان در بازار خرده فروشی رفتارهای متفاوتی نشان داده‌اند. آن‌ها انعطاف‌پذیر شده‌اند و روال گذشته خرید و زمانی که برای خرید صرف می‌کردند تا حد زیادی تغییر کرده است. در این میان مراکز خرده فروشی بدون تغییر نبوده‌اند. آن‌ها یا کاملا از بین رفته‌اند و ورشکسته شده‌اند و یا سود زیادی کرده‌اند. برندهای چون چون «تارگتو» یا «اولترا بیوت» در دوران پاندمی کرونا نه‌ تنها فرصت ها را از دست ندادند بلکه سود هم کردند. برخی از شرکت‌های خرده فروشی در جهان هم توانستند تنها از بحران نجات پیدا کنندو در دوره پرتنش پاندمی کرونا با شرایط سازگار شوند. اما شکل جدید تغییرات در زمان حاضر در صنعت خرده فروشی در جهان به چه صورت است. چه فرصت‌‌ هایی در سال ۲۰۲۱ پیش روی صنعت خرده فروشی است؟ در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می اندازیم به فرصت های صنعت خرده فروشی در جهان که تحت تاثیر پاندمی کرونا در دنیا ایجاد شده است.

 

جشنواره آذر ماه

قدرت دیجیتال در صنعت خرده فروشی به عنوان یک فرصت

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

در حال حاضر شرکت‌هایی برنده هستند که از فرصت‌ های فضای آنلاین و دیجیتال استفاده کرده و ارتباط پر رنگی را با مشتری در این فضا برقرار می‌کنند. برندگان واقعی خرده‌فروشانی هستند که کاملاً درک کردند که مشتریان بیشتر نیازهای خود را با استفاده از تجارت الکترونیک برآورده می‌کند.

 

 

کم شدن سفرها، یک فرصت برای صرفه‌جویی در کاهش هزینه‌ها

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

یکی از اتفاقاتی که در اکثر کشورها در زمان بحران کرونا در جهان افتاد، کم شدن سفرها بود. مسافرت به حالت تعلیق درآمد. گرچه دو تا سه سال آینده مردم به عادات سفری خود باز می‌گردند، اما یک حقیقت را باید پذیرفت. اکنون بازار به سمت و سویی رفته است که افراد ترجیح‌ می‌دهند جلسات را به صورت آنلاین برگزار کنند. این خود یک فرصت تلقی می‌شود. چرا که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه مالی، می‌شود زمان کمتری را هم برای شرکت در یک جلسه کاری اختصاص داد. بنابراین بهتر است تا با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین در فضای مجازی از فرصت برگزاری جلسات آنلاین استفاده کرد. تا هم در زمان و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

حتما بخوانید  تاثیر کرونا بر فرانچایزهای فست فود و رستورانها و واکنش صاحبان کسب ‌و کار

 

 

اتحادی عمیق در میان صنف خرده فروشی در جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

آنچه در زمان بحران کرونا در سال ۲۰۲۰ به وضوح شاهدش بودیم، روند شکنندگی و ورشکستگی فروشنده‌های سنتی صنایع خرده فروشی بود. بحران برای تامین‌کنندگان در بازار خرده فروشی و از دیگر سو فروشندگان در این بازار را نمی‌توان نادیده گرفت. طرفین توانایی پرداخت هزینه‌ها را نداشتند. در سال جدید با از سرگذراندن چنین تجربه‌ای، قطعاً روابط جدید و عمیق‌تری بین طرفین در زنجیره تامین صنعت خرده فروشی در جهان شکل خواهد گرفت. فرصتی که منجر به مشارکت‌های طولانی مدت در راستای رشد فروش مداوم و سودآوری در بازار خواهد شد.

 

 

ارایه محصولات بیشتر در بازار خرده فروشی، لزوماً نتایج مالی بهتری ندارند

 

تجربه بحران کرونا در جهان گهگاه شرکت‌ها را مجبور به حرکت در جهت کاهش عرضه برخی محصولات کرد. آن‌ها در شرایط بحران و فشار مجبور به تغییرات فوری در نحوه عرضه محصولات شدند. این خود یک آزمون بزرگ بود. آن‌ها فرصت پیدا کردند تا تغییر روند تقاضا در دنیا را درک کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن مطابق با این تغییرات حرکت کنند. آن‌ها آموختند که باید سرمایه‌گذاری‌های خود را بر اساس نیاز فعلی بازار تنظیم کنند. شرکت‌های فعال در صنعت خرده فروشی باید انعطاف‌پذیری فصلی داشته باشند و به طبقه بندی انواع تقاضا در زمان مناسب توجه کنند.

 

 

کاهش تقاضا به عنوان یک تغییر در بازار خرده فروشی در جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

این یک واقعیت است، اکثر مردم در دنیا پس از بحران کرونا در پروسه دورکاری قرار گرفتند. پروسه دورکاری باعث کاهش تقاضا در بسیاری از محصولات شد. حالا مصرف کنندگان کمتر به پوشاک، لوازم جانبی و کفش نیاز دارند. چرا که بیشتر زمان خود را در خانه سپری می‌کنند. مصرف کنندگان پول خود را صرف خرید کالاهایی می‌کنند که متناسب با نیاز آن‌ها در محیط خانه است. حالا شرکت‌های خرده فروشی با استفاده از این تحلیل در رفتار مشتری، شکست کمتری را تجربه می‌کنند. بازار خرده فروشی در سال ۲۰۲۱ فرصت تحلیل پیدا کرده است.

 

 

استخدام سفیر در افق کوروش

برندهای معروف و لوکس در بازار خرده فروشی طرفدار دارند

 

مصرف کنندگان در صنعت خرده فروشی علیرغم آنکه بیشتر زمان خود را در فضای خانه سپری می‌کنند، اما برای ظاهر خود همچنان هزینه می‌کنند. آن‌ها به دنبال احساس خوب هستند. این احساس خوب می‌تواند با یک کیف دستی از برند لویی ویتون ایجاد شود یا یک ژاکت از گوچی. همین موضوع باعث شده تا برندهای لوکس دنیا نگران شکست در بازار خرده فروشی نباشند. برندهای لوکس فرصت شناخت از مشتری در شرایط بحران بدست آوردند. ان‌ها حالا می‌دانند که انزوای مصرف‌کنندگان از عطش ان‌ها برای غرور و لذت استفاده از کالای لوکس کم نکرده است.بنابراین چه فرصتی از این بهتر برای ادامه پر قدرت در مسیر تولید.

حتما بخوانید  معرفی کسب و کارهای موفق که در دوران پاندمی کرونا حسابی سود کردند

 

 

سرعت یک مزیت مهم در صنعت خرده فروشی جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

بهتر است از فرصت ایجاد شده در تشخیص نیاز مشتری در صنعت خرده فروشی استفاده شود. مصرف‌کنندگان یک تغییر مهم در جهان داشته‌اند. رفتار مصرف‌کننده به سمت سرعت و شتاب حرکت کرده است. این سرعت می‌تواند خود را خواه در زمان تحویل کالا یا غذا و کتاب نشان داده و خواه در استفاده از سریع‌ترین روند ثبت سفارش. فروشگاه‌های مهم اکنون با افزودن گزینه تحویل در همان روز به این نیاز مشتری پاسخ داده‌اند. آن‌ها موفق شده‌اند با تحلیل رفتار مصرف‌کننده خود را با شرایط جدید وفق دهند.

 

 

فرصت شناخت پرسنل در صنعت خرده فروشی جهان

 

شرایط یک سال گذشته در تمام نقاط جهان نشان داد که بازار خرده فروشی و به خصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای در صنعت خرده فروشی دنیا با پرسنل خود هویت می‌گیرند. فرصتی پیش آمد تا مدیران سطح از خود گذشتگی پرسنل را بسنجند. در طول بحران کرونا شمار زیادی از کارگران صنعت خرده فروشی در معرض ویروس کرونا قرار گرفتند. کارگرانی که سخت کار کردند و از جسم و جان‌شان مایه گذاشتند. این شرایط فرصتی ارزشمند برای مدیران بود. اینکه بدانند هویت برند آن‌ها کارگرانی هستند که از جان خود مایه گذاشتند. بنابراین باید در حفظ و پرداخت حق و حقوق این نیروی کار بیشتر تلاش کنند. چرا که نیروی کار در نقطه کلیدی در این بازار قرار گرفته و نقش پر رنگی را ایفا می‌کند.

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: ۳ میانگین: ۵]
فروش اینترنتی افق کوروش

این مطالب را نیز از دست ندهید

نحوه نوشتن خودبازبینی: چطور درباره خود بنویسیم؟

نحوه نوشتن خودبازبینی: چطور درباره خود بنویسیم؟

کلمه Self-review به معنی خودمروری یا خودبازبینی است. وقتی سخن از نوشتن خودبازبینی به میان می آید منظور ...
 • انتشار: ۰۵-۱۵-۹۷
7 عادت روزانه افراد موفق؛ افراد موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

۷ عادت روزانه افراد موفق؛ افراد موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

افراد موفق چه ویژگی‌های دارند؟ اصلا موفقیت از نظر شما چیست؟ برخی افراد سلامت جسم و روان را ...
 • انتشار: ۰۴-۲۷-۹۷
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در بلاگ افق کوروش

فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی

فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی

فروشگاه های زنجیره ای از جمله نهادهایی هستند که در ادامه فرایند نهادسازی با تکمیل نهادهای ابتدایی، جهت تحقق دو آرمان "فراوانی" و " امکان دسترسی همگانی" ایجاد شده‌اند. این صنعت که روش نوینی از تأمین و توزیع کالا به شمار می‌رود محصول تجربه تاریخی انسان در بستر اجتماع است و توانسته است روند فراوانی امکانات و دسترسی همگانی به آن را که یکی از شاخص‌های توسعه است تا حدی بهبود بخشند. این بخشی از یادداشت دکتر حسین صبوری، قائم مقام مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در خبرگزاری برنا است. ادامه‌ی این یادداشت را در مجله کوروش بخوانید.
 • 106 بازدید
 • انتشار: ۲۵-۰۹-۹۹
چطور با اتو موها را حالت دهیم و صاف کنیم؛ معرفی و قیمت بهترین مارک‌های اتو مو

چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؛معرفی و قیمت بهترین مارک‌‌های اتو

  حالت دادن مو با اتو مو در سال‌های اخیر کار آرایش و درست کردن موها برای مناسبت‌های مختلف را راحت کرده است. حالت دادن و مدل دادن به مو از جمله ترفندهای آرایشی بسیار کاربردی در منزل است. اما برای این‌که در صورت استفاده از اتو مو به موهای‌تان آسیب نزنید باید قلق‌های این کار را بلد باشید. در مجله کوروش به شما می‌گوییم چطور با اتو مو، موها را حالت دهید و فر یا صاف کنید تا موهای شما کمترین آسیب را ببینند و البته برخی از پرفروش‌ترین و بهترین مارک‌های اتو موی موجود در بازار برای حالت دادن ...
 • 3260 بازدید
 • انتشار: ۰۸-۱۱-۹۸
جالب‌ترین آداب و رسوم و خوراکیهای شب چهارشنبه سوری در 5 شهر تاریخی ایران

جالب‌ترین آداب و رسوم و خوراکیهای شب چهارشنبه سوری در ۵ شهر تاریخی ایران

  چهارشنبه سوری یکی از قدیمی‌ترین جشن‌های ایران باستان است. تاریخ چهارشنبه سوری سال 98 ، 27 اسفند ماه است اما با توجه به شیوع ویروس بیماری کرونا به نظر می‌رسد مراسم چهارشنبه سوری امسال بیشتر در منزل و در حد یک دورهمی خانوادگی محدود برگزار شود. اصلا تا پیش از این‌که در سال‌های اخیر چهارشنبه سوری تبدیل به نبرد فشفشه و ترقه‌بازی شود مراسمی بود که در آن تمام اعضای خانواده و دوستان دور هم جمع می‌شدند، خوراکی‌های مخصوص چهارشنبه سوری را می‌خوردند و از روی آتش می‌پریدند. نام‌های دیگر چهارشنبه سوری در مناطق مختلف ایران عبارتند از: گول چارشَمبه ...
 • 2575 بازدید
 • انتشار: ۲۱-۱۲-۹۸