بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی | مجله کوروش
خانه » هنر و سینما » فیلم و سریال » بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

  • منتشر شده در ۲۴-۰۹-۹۹
  • 334 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

مجله اینترتینمنت ویکلی بهترین و بدترین فیلم های ۲۰۲۰ را در شرایطی اعلام کرد که امسال به دلیل بحران کرونا بسیاری از فیلم ها موفق به اکران نشدند. در این گزارش از مجله کوروش نگاهی می‌اندازیم به فیلم های انتخابی این مجله. مجله اینترتینمنت ‌ویکلی در شروع گزارش خود به بحران کرونا در ۲۰۲۰ اشاره می‎کند. اینترتینمنت می‌نویسد: دنیا در ۲۰۲۰ متحمل یک شکنجه اجباری شد. شاید بهتر باشد در این شرایط ده انتخاب شیرین داشته باشیم. نویسنده اینترتینمنت با اشاره به ۱۰ فیلم از بهترین فیلم های سال ۲۰۲۰ می‌گوید که بهتر است با دیدن این فیلم های ناب کمی از زندگی روزمره دورشویم. بهترین و بدترین فیلم‌های سال عجیب ۲۰۲۰ را از نگاه مجله اینترتیمنت ویکلی در مجله کوروش بخوانید.

 

بهترین فیلم های ۲۰۲۰

 

بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

دیک جانسون مرده است

 

فیلم جانسون مرده است، به کارگردانی «کریستن جانسون» اولین انتخاب این مجله در دسته بهترین فیلم ها است. فیلم روایت دیک، تراپیستی بازنشسته و مبتلا به زوال عقل است. این مرد در این فیلم در کنار شوخ طبعی‌ها و تخیلات دختر فیلم‌سازش گذران زندگی می‌کند.

فیلم دیک جانیون مرده است، تجربه یک زندگی خارق‌العاده است. این فیلم که در دسته بهترین فیلم های ۲۰۲۰  در انتخاب بهترین و بدترین فیلم های اینترتینمنت قرار گرفته، حاوی جملات بسیار عمیق و صادقانه است.

همین موضوع آن را به بهترین انتخاب اینترتیمنت تبدیل کرده است. فیلم عشق عمیق والدین به فرزندان را به تصویر می‌کشد. فضای سورئال فیلم یکی از نکته‌های جذاب آن است.

 

زن جوان نوید دهنده

 

در تقسیم‌بندی بهترین و بدترین فیلم ها در سال ۲۰۲۰ یکی از بهترین فیلم های معرفی شده، فیلم «زن جوان نوید دهنده» به کارگردانی «امرالد فنل» است.

فیلم با تصویری پرتره از یک زن جوان پشت یک آب‌نبات شروع می‌شود. زن جوانی که در کودکی مورد تحقیر قرار گرفته است، حالا تصمیم به انتقام از مردانی که در مسیرش قرار می‌گیرند، گرفته است. زن جوانی که دچار آسیب های اجتماعی شده،  نامش کاسی است.

 

یک شب در میامی

 

فیلم «یک شب در میامی» هم جزو برترین و بهترین فیلم های انتخاب شده است. این فیلم داستان یک شب باور نکردنی است. چهار چهره بزرگ تاریخی از «محمد علی کلی» گرفته تا «جیم بروان»، «سم کوک» و «مالکوم ایکس» در سال ۱۹۸۴ بعد از پیروزی کلی در مقابل «سانی لیستون» دور هم جمع می‌شوند .

این چهار سیاه‌پوست در فیلم یک شب را در میامی با صحبت کردن پیرامون موضوعاتی چون جنبش‌های حقوق مدنی در سال ۱۹۶۰ سپری می‌کنند. این فیلم در حالی که تجربه اول کارگردان با نام ر«یجنا کینگ»است، در دسته بهترین فیلم ها در تقسیم‌بندی بهترین و بدترین فیلم های ۲۰۲۰ قرار گرفت.

حتما بخوانید  مشهورترین سلبریتی های دنیا که سیاستمدار شدند

 

کجیلیونر

 

بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

 

این فیلم که به کارگردانی «میراندا ژوئیه» ساخته شده داستان دختری است که زندگیش تغییر می‌کند. این تغییر بعد از آن اتفاق می‌افتد که پدر و مادر خلافکار او از یک فرد غریبه برای همکاری در یک سرقت بزرگ کمک می‌خواهند. دختر ۲۶ ساله فیلم کجیلیونر که در لیست بهترین فیلم های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته، صمیمیت خاصی با خانواده‌اش دارد.

او در فیلم بسیار متفاوت به تصویر کشیده شده است. این دختر معمولاً لباس های گشاد می‌پوشد و بدنش انعطاف زیادی دارد. او می‌تواند با انجام حرکاتی به صندوق‌های پستی دسترسی پیدا کرده و به راحتی دزدی کند.

 

اما

 

داستان فیلم «اما» برمی‌گردد به سال ۱۸۰۰ میلادی . اما دختری است که در زندگی احساسی دوستانش وارد می‌شود و بسیار خودخواه و خودشیفته جلوه می‌کند. فیلم اما به کارگردانی «آتم دا ولید» اقتباسی که در بهترین فیلم های ۲۰۲۰ در تقسیم‌بندی بدترین و بهترین فیلم ها قرار گرفته است، از کتاب جین آستین است.

 

ببر سفید

 

«ببر» سفید هم در لیست بهترین فیلم ۲۰۲۰ مجله اینترتیمنت به کارگردانی «رامین بحرانی» قرار گرفته است. این فیلم روایت سفر یک راننده فقیر هندی است. او با استفاده از هوش و تدبیر خود برای آزادی از رعیتی‌ تلاش می‌کند و بعد از آن به مردی آزاد تبدیل می شود.

 

جشنواره 100% افق کوروش

اولین گاو

 

«اولین گاو » که در سال ۲۰۱۹ در آمریکا توسط «کلید رایکارت» ساخته شده هم جز برترین و بهترین فیلم ها در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. ماجرای فیلم با پیدا کردن تعدادی استخوان توسط یک فرد شروع میشود.

داستان حول روایتی از نخستین روزهای صاحبان این استخوان‌هاست. این فیلم  منتقدان بسیار زیادی داشته است. فیلم اولین گاو، با برداشتی از رمان «نیمه عمر» اثر «جاناتان ریموند»، نقدهایی به نقص‌های موجود در سیستم سرمایه‌داری می‌کند.

 

روح

 

بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

 

«روح» هم که یک کمدی فانتزی جذاب است، در لیست بهترین فیلم های ۲۰۲۰ قرار گرفته است. قطعا انتظاری جز این نمی‌شد داشت که این فیلم در دسته بهترین ها از تقسیم‌بندی بهترین و بدترین فیلم ها قرار بگیرد. این انیمیشن را «پیتر داکتر» کارگردانی کرده است.

فیلم ژانر ماجراجویی کمدی درام دارد و محصول مشترک والت دیزنی پیکچرز و پیکسار است. داستان روح ماجرای یک معلم نوازندگی در دبیرستان است.

او بعد از مدت‌ها فرصتی پیدا می‌کند تا به آرزوهایش در زمینه نوازندگی جاز، دست پیدا کند. اما در یک حادثه به طور عجیبی روح از بدنش جدا می‌شود و به جایی تحت عنوان «سمینار یو» منتقل می‌شود.

در این سمینار روح‌ها برای اینکه به بدن نوزادان تازه متولد شده منتقل شوند، نیاز به روح زندگی و اشتیاق دارند و گارتنر برای بازگشت به زمین باید بر روی روح یکی از این نوزادان کار کند. این در حالی است که نوزادی که او مسئولش است، بعد از سال‌ها ماندن در زندگی، دیدش نسبت به زندگی عوض شده و درکی متفاوت از مفاهیم زندگی ندارد.

حتما بخوانید  معرفی پرفروش ترین فیلمهای تاریخ سینمای دنیا 10 فیلم پرفروش تاریخ سینما

 

میناری

 

فیلم «میناری» الهام گرفته از زندگی کارگردان کره‌ای آن یعنی «ایزاک چانک» است. کارگردان زندگی خودش را به عنوان یک مهاجر کره‌ای در دهه ۱۹۸۰ به همراه خانواده‌اش به تصویر می‌کشد.

میناری با به تصویر کشیدن زندگی خود و خانواده‌اش فیلم قوی را رقم زده است که در لیست بهترین فیلم های ۲۰۲۰  در تقسیم‌بندی بهترین و بدترین فیلم ها، قرار گرفته است.

 

عشایر

 

کارگردان یکی از بهترین فیلم های ۲۰۲۰ به نام عشایر «کلویی ژائو» است. این فیلم که لقب بهترین در تقسیم بندی بهترین و بدترین فیلم های ۲۰۲۰ را از آن خود کرده، داستان زندگی زنی است که در یک ون زندگی می‌کند. در فیلم عشایر روایت سقوط یک شرکت از لحاظ اقتصادی در نوادا به تصویر کشیده شده است.

 

بدترین فیلم های سال ۲۰۲۰

 

بهترین و بدترین فیلم های 2020 از نگاه اینترتیمنت ویکلی

 

اینترتینمنت در کنار معرفی بهترین فیلم های ۲۰۲۰ نام پنج فیلم را با عنوان بدترین فیلم های ۲۰۲۰ آورده است. فیلم «کاپون» که داستان یک گانگستر بدنام است، نام فیلمی در دسته بدترین فیلم‌ های ۲۰۲۰ است. «مرثیه هیل بیلی» دومین فیلم در دسته بدترین فیلم های ۲۰۲۰ است. این فیلم ماجرای دانشجوی حقوق اهل جنوب اوهایو است .دانشجویی که در تلاش برای پیدا کردن شغل ایده آلش است.

«آخرین چیزی که او می‌خواست» به کارگردانی «دی ریس» و فیلم «سرسخت» به کارگردانی «جان استوارت» دو فیلم بعدی هستند که در این لیست قرار گرفته‌اند. در سرسخت شاهد یک کمدی سیاسی هستیم. فیلم تلاش‌های یک استراتژیست برای شهردار کردن یک کهنه‌کار جنگی را به تصویر می‌کشد.

آخرین چیزی که او می‌خواست هم ماجرای روزنامه‌نگاری است که ناخواسته درگیر ماجراهای گروه‌های قاچاق اسلحه می‌شود.

 

بهترین و بدترین فیلم های سینمایی سال 2020 از نگاه مجله اینترتینمنت ویکلی

 

در انتهای لیست اینترتینمنت در معرفی بدترین و بهترین فیلم های ۲۰۲۰، فیلم «جادوگران » یک فانتزی تاریک با ژانری کمدی، به عنوان بدترین فیلم ۲۰۲۰ آمده است. جادوگران به کارگردانی «رابرت زمکیس» داستان یک نوجوان است که با مادربزرگش زندگی می‌کند. این نوجوان به همراه مادربزرگش تلاش می‌کنند تا از شر یک عده جادوگر خلاص شود.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

3 × یک =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

نقد و بررسی فیلم بسیار مراقبت می ‌کنم ( I Care a Lot)

نقد و بررسی فیلم بسیار مراقبت می کنم ( I Care a Lot)

«بسیار مراقبت می کنم»، فیلم معمایی و دلهره آوری است که طی هفته های اخیر به یکی از پرفروش ترین فیلم های نتفلیکس تبدیل شده است. نقد و بررسی فیلم بسیار مراقبت می کنم را در مجله کوروش بخوانید.
  • 17 بازدید
  • انتشار: ۱۷-۱۲-۹۹
نقد و بررسی انیمیشن Soul

نقد و بررسی انیمیشن Soul روح

در حالی که بیشتر فیلم های پیکسار برای هر دوی کودکان و بزرگسالان جذابیت دارند، ولی فیلم روح احتمالا بیشتر مناسب مخاطبان بزرگسال باشد. نقد و بررسی نقد و بررسی انیمیشن Soul روح  را در مجله افق کوروش بخوانید.   استودیو انیمیشن پیکسار این بار با جدیدترین فیلم انیمیشن خود در عین آنکه مخاطبان را به فکر کردن وا می دارد، در عین گسترده ی فرهنگی (با بهره بردن از ظرفیت های فرهنگی سیاه پوستان) و افق تازه ای را پیش روی ببینندگان خود می گشاید. ما آدم ها شخصیت خود را از کجا به دست می آوریم؟ آیا والدین نقشی در ...
  • 21 بازدید
  • انتشار: ۱۴-۱۲-۹۹
پرفروش ‌ترین فیلم‌های جهان

معرفی پرفروش ترین فیلمهای تاریخ سینمای دنیا ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما

برخی از فیلم‌ها به طور شگفت انگیزی در تاریخ سینمای دنیا مؤثر بودند و توانستند به بیشترین فروش ممکن دست پیدا کنند. قرار گرفتن در لیست پرفروش ترین فیلمهای تاریخ موضوعی نیست که به سادگی اتفاق بیفتد. معمولاً فیلمهای پرفروش سینمای دنیا فیلم‌هایی هستند که از دید مردم دنیا جذاب و تماشایی بوده‌اند و از همین رو سود و درامد زیادی نیز برای سازندگان فیلم ایجاد می‌کنند. در این مقاله می‌توانید لیستی از پرفروش ‌ترین فیلم‌های جهان از وب‌سایت cnbc را در مجله کوروش بخوانید.
  • 85 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۱-۹۹