برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟ | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟

برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟

  • منتشر شده در ۰۸-۱۱-۹۹
  • 299 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
برنامه-ریزی-برای-آینده

سال جدید فرصتی نو برای برنامه ریزی دوباره و کشیدن نقشه‌های جدید به منظور رسیدن به اهدافمان است. مشخص کردن هدف اولین گام برای انگیزه بخشیدن به خودتان است. برنامه ریزی برای آینده و نوشتن اهداف سال جدید به ما کمک می‌کند تا مسیر زندگی‌مان را به سوی هدفی که داریم هدایت کنیم. در این مقاله می‌توانید روش‌های هدف گذاری و برنامه ریزی برای سال جدید را از وب‌سایت virgin در مجله کوروش بخوانید.

 

 

هدف خودتان را بنویسید

 

فروش اینترنتی افق کوروش

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

اولین قدم برنامه ریزی برای آینده این است که هدف خود را از تصورات خارج کنید و به یک کاغذ منتقل کنید. زمانی که روی کاغذ می‌نویسید که چه اهدافی دارید، این تصور دیگر به هدف شما تبدیل می‌شوند. نوشتن اهداف سال جدید در ضمیر ناخودآگاه ما یک تعهد برای رسیدن به آن هدف در ذهن ایجاد می‌کند. برای هدف گذاری یک ساله حتما این کار را چندین و چند بار تکرار کنید و روزانه برای تمرکز روی این هدف وقت بگذارید.

 

 

مدت زمان رسیدن به اهدفتان را تعیین کنید

 

اهداف زندگی افراد موفق همیشه با یک تاریخ دقیق یا حدودی برای رسیدن به آن همراه است. درست بعد از نوشتن اهداف سال جدید زمان رسیدن به آن را نیز تعیین کنید. اگر یک هدف یا چالش بزرگ در ذهن دارید، بهتر است آن را به چند مرحله تقسیم کنید. سپس برای هر مرحله یک زمان مشخص در نظر بگیرید. تمام این اهداف و تاریخ‌های آن را داخل یک دفتر یادداشت کنید و هر روز برای یاد آوری به آن نگاه کنید.

می‌توانید هدف گذاری و برنامه ریزی خود را روی یک کاغذ بنویسید و روی بخش‌های مختلف خانه بچسبانید. این کار موجب می‌شود تا هر روز باری دیگر هدف گذاری یک ساله خود را مرور کنید و انگیزه بیشتری برای رسیدن به آن پیدا کنید.

حتما بخوانید  چگونه در محل کار فردی منظم باشیم؟ 5 مهارت و اصول منظم بودن در محل کار

 

 

روی طرز فکر خودتان کار کنید

 

برنامه ریزی برای آینده آن هم زمانی که نیمه خالی لیوان را می‌بینید و منفی فکر می‌کنید، هیچ فایده‌ای ندارد. سعی کنید افکار خودتان را به سمت مثبت سوق دهید. در هر جنبه از زندگی برای مثبت بودن تلاش کنید. کتاب‌های الهام بخش بخوانید و دائم به خودتان انگیزه دهید. برای مثبت بودن سعی کنید با آدم‌های مثبت و پر انرژی ارتباط برقرار کنید و یا اهداف زندگی افراد موفق را بررسی کنید. به توانایی‌های خودتان ایمان داشته باشید و این نگرش را در تمام طول عمر خود حفظ کنید. کمی برای مطالعه اهداف زندگی افراد موفق وقت بگذارید. تا می‌توانید سرگذشت افراد موفق را بخوانید تا درک کنید هیچ انسانی در این دنیا بدون هدف گذاری و تلاش به موفقیت دست پیدا نکرده است.

 

 

مهارت‌های خود را توسعه دهید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

در نمونه اهداف شخصی افراد موفق هیچگاه تنها نوشتن و فکر کردن جواب نمی‌دهد. شما باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. برای همین موضوع باید مهارت‌های خودتان را گسترش دهید. بعد از برنامه ریزی برای آینده ببینید که به چه مهارت‌هایی در این مسیر نیاز دارید. هر روز به دنیال کسب دانش و مهارتی جدید باشید. مطمئن باشید تنها سرمایه گذاری که همیشه به سود شما خواهد بود، توسعه مهارت و دانش شما است.

 

 

قدم اول را بردارید

 

بعد از هدف گذاری و برنامه ریزی باید گام اول را برای رسیدن به هدفتان بردارید. نیازی به صبر کردن نیست. تا قدمی برندارید، هیچ هدفی تحقق پیدا نخواهد کرد. همین حالا و درست همین لحظه شروع کنید. فکر نکنید برای هدف گذاری یک ساله‌تان وقت و زمان زیادی دارید. منتظر هیچ معجزه‌ای هم نباشید. همیشه برداشتن قدم اول سخت‌ترین کار است. اما وقتی شروع کردید، مراحل بعدی برایتان راحت‌تر خواهد شد. اولین قدم خود را متعهد و قوی بردارید. به خودتان انگیزه دهید و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

حتما بخوانید  15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق؛ راهنمای کامل آموزش تاجر شدن

 

 

تا رسیدن به هدفتان، دست از تلاش نکشید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

برای رسیدن به تلاش معمولا راه پر پیچ و خم و درازی را در پیش خواهید داشت. باید قوی پیش بروید و همه موانع و مشکلات را کنار بگذارید. اگر میانه راه تسلیم شوید، هیچکاه به اهدافتان نخواهید رسید. تنها روی نتیجه نهایی‌تان تمرکز کنید. هیجان و اشتیاقتان را از حفظ کنید و به سمت جلو حرکت کنید. قبول کنید که در این مسیر احتمالا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. اما به هر حال همه این مشکلات می‌تواند فرصتی برای یادگیری و رشد شما باشند. متعهد شوید که هر روی یک گام برای تحقق اهدافتان بردارید و هیچ لحظه‌ای حرکت را متوقف نسازید.

 

 

به خودتان پاداش دهید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

در هر مرحله از هدف گذاری، زمانی که به یک هدف خود می‌رسید، باید این موفقیت را جشن بگیرید.  برای ایجاد انگیزه و لذت بردن از این کامیابی، به خودتان پاداش بدهید. بعد از رسیدن به یک هدف، هدف بعدی خود را  تعیین کنید و سعی کنید این بار چالشی سخت‌تر و بزرگ‌تر برای خودتان در نظر بگیرید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

پنج × 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

به بهانه روز جهانی اوریگامی؛ کاردستی اوریگامی چیست و چه فوایدی دارد؟

به بهانه روز جهانی اوریگامی؛ کاردستی اوریگامی چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا می‌دانستید روز جهانی اوریگامی هم داریم؟ حتما کلمه اوریگامی را شنیده‌اید و حتما هم یکی از انواع آن را درست کرده‌اید، حتی اگر نمی‌دانستید که دارید این کار را می‌کنید. ساخت اوریگامی از اوریگامی ساده تا اوریگامی متحرک و پیچیده، علاوه بر سرگرمی فوایدی دارد که شاید از آن غافل باشید. فواید اوریگامی برای کودکان و بزرگسالان باعث شده است چنان اهمیتی پیدا کند که برای آن یک روز جهانی هم در نظر گرفته شود. ۲۰ آبان مصادف با ۱۱ نوامبر به روز جهانی اوریگامی اختصاص دارد. اما بیایید به بهانه روز جهانی اوریگامی بدانیم که اوریگامی چیست و ...
  • 701 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۸-۹۹
تحلیل جالب شخصیت شما؛ ارتباط روانشناسی شخصیت با افسردگی زمستانی

تحلیل جالب شخصیت شما؛ ارتباط روانشناسی شخصیت با افسردگی زمستانی

از نظر علم روانشناسی علاقه داشتن به یک فصل خاص از سال می‌توانند گوشه‌هایی از شخصیت شما را آشکار کند. برخی افراد عاشق روزهای گرم تابستان هستند، بعضی در پاییز و زمستان دچار افسردگی می‌شوند و برخی دیگر از سرمای زمستان و روزهای کوتاهش لذت می‌برند. شما به کدام فصل علاقه دارید؟ می‌دانستید یک درمان برای علائم افسردگی پاییزی و زمستانی که افسردگی فصلی است استفاده از رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی است؟رابطه میان روانشناسی شخصیت زنان مردان افسردگی زمستانی را می‌دانید؟ در مجله کوروش مقاله‌ای از دو سایت Verrywell Mind و P&G Everyday می‌خوانید که به شما می‌گوید که چرا ...
  • 11101 بازدید
  • انتشار: ۰۷-۰۷-۹۹
8 راهکار موثر برای ایجاد ارتباط موفق با دیگران در محل کار

۸ راهکار موثر برای ایجاد ارتباط موفق با دیگران در محل کار

ایجاد ارتباط موفق در محل کار از جمله مهمترین رکن های پیشرفت و توسعه فردی و گروهی است. روابط مثبت در محیط کار بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت شغلی شما است. هنگام ایجاد روابط در محل کار، متوجه افزایش بهره وری و رضایت شغلی کلی خواهید شد. با برداشتن گام های اصولی در جهت درک هوش هیجانی خود و شناختن همکاران خود، می توانید روابط حرفه ای و ماندگاری ایجاد کنید. در این مقاله از مجله کوروش، ما در مورد مزایای ایجاد ارتباط موفق با دیگران در محل کار و همچنین مراحل خاصی که می توانید هنگام ایجاد روابط شخصی ...
  • 107 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۲-۹۹