برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟ | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟

برنامه ریزی برای سال جدید؛ چطور در سال جدید به اهداف خود برسیم؟

 • منتشر شده در ۰۸-۱۱-۹۹
 • 454 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
برنامه-ریزی-برای-آینده

سال جدید فرصتی نو برای برنامه ریزی دوباره و کشیدن نقشه‌های جدید به منظور رسیدن به اهدافمان است. مشخص کردن هدف اولین گام برای انگیزه بخشیدن به خودتان است. برنامه ریزی برای آینده و نوشتن اهداف سال جدید به ما کمک می‌کند تا مسیر زندگی‌مان را به سوی هدفی که داریم هدایت کنیم. در این مقاله می‌توانید روش‌های هدف گذاری و برنامه ریزی برای سال جدید را از وب‌سایت virgin در مجله کوروش بخوانید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

هدف خودتان را بنویسید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

اولین قدم برنامه ریزی برای آینده این است که هدف خود را از تصورات خارج کنید و به یک کاغذ منتقل کنید. زمانی که روی کاغذ می‌نویسید که چه اهدافی دارید، این تصور دیگر به هدف شما تبدیل می‌شوند. نوشتن اهداف سال جدید در ضمیر ناخودآگاه ما یک تعهد برای رسیدن به آن هدف در ذهن ایجاد می‌کند. برای هدف گذاری یک ساله حتما این کار را چندین و چند بار تکرار کنید و روزانه برای تمرکز روی این هدف وقت بگذارید.

 

 

مدت زمان رسیدن به اهدفتان را تعیین کنید

 

اهداف زندگی افراد موفق همیشه با یک تاریخ دقیق یا حدودی برای رسیدن به آن همراه است. درست بعد از نوشتن اهداف سال جدید زمان رسیدن به آن را نیز تعیین کنید. اگر یک هدف یا چالش بزرگ در ذهن دارید، بهتر است آن را به چند مرحله تقسیم کنید. سپس برای هر مرحله یک زمان مشخص در نظر بگیرید. تمام این اهداف و تاریخ‌های آن را داخل یک دفتر یادداشت کنید و هر روز برای یاد آوری به آن نگاه کنید.

می‌توانید هدف گذاری و برنامه ریزی خود را روی یک کاغذ بنویسید و روی بخش‌های مختلف خانه بچسبانید. این کار موجب می‌شود تا هر روز باری دیگر هدف گذاری یک ساله خود را مرور کنید و انگیزه بیشتری برای رسیدن به آن پیدا کنید.

حتما بخوانید  21 تکنیک فروش بیشتر و بازاریابی موفق که فروشندگان درجه یک حتما باید بلد باشند

 

 

روی طرز فکر خودتان کار کنید

 

برنامه ریزی برای آینده آن هم زمانی که نیمه خالی لیوان را می‌بینید و منفی فکر می‌کنید، هیچ فایده‌ای ندارد. سعی کنید افکار خودتان را به سمت مثبت سوق دهید. در هر جنبه از زندگی برای مثبت بودن تلاش کنید. کتاب‌های الهام بخش بخوانید و دائم به خودتان انگیزه دهید. برای مثبت بودن سعی کنید با آدم‌های مثبت و پر انرژی ارتباط برقرار کنید و یا اهداف زندگی افراد موفق را بررسی کنید. به توانایی‌های خودتان ایمان داشته باشید و این نگرش را در تمام طول عمر خود حفظ کنید. کمی برای مطالعه اهداف زندگی افراد موفق وقت بگذارید. تا می‌توانید سرگذشت افراد موفق را بخوانید تا درک کنید هیچ انسانی در این دنیا بدون هدف گذاری و تلاش به موفقیت دست پیدا نکرده است.

 

 

مهارت‌های خود را توسعه دهید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

در نمونه اهداف شخصی افراد موفق هیچگاه تنها نوشتن و فکر کردن جواب نمی‌دهد. شما باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. برای همین موضوع باید مهارت‌های خودتان را گسترش دهید. بعد از برنامه ریزی برای آینده ببینید که به چه مهارت‌هایی در این مسیر نیاز دارید. هر روز به دنیال کسب دانش و مهارتی جدید باشید. مطمئن باشید تنها سرمایه گذاری که همیشه به سود شما خواهد بود، توسعه مهارت و دانش شما است.

 

 

قدم اول را بردارید

 

بعد از هدف گذاری و برنامه ریزی باید گام اول را برای رسیدن به هدفتان بردارید. نیازی به صبر کردن نیست. تا قدمی برندارید، هیچ هدفی تحقق پیدا نخواهد کرد. همین حالا و درست همین لحظه شروع کنید. فکر نکنید برای هدف گذاری یک ساله‌تان وقت و زمان زیادی دارید. منتظر هیچ معجزه‌ای هم نباشید. همیشه برداشتن قدم اول سخت‌ترین کار است. اما وقتی شروع کردید، مراحل بعدی برایتان راحت‌تر خواهد شد. اولین قدم خود را متعهد و قوی بردارید. به خودتان انگیزه دهید و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

حتما بخوانید  معرفی بهترین و پر فروش‌ترین کتابهای موفقیت و انگیزشی دنیا

 

 

تا رسیدن به هدفتان، دست از تلاش نکشید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

برای رسیدن به تلاش معمولا راه پر پیچ و خم و درازی را در پیش خواهید داشت. باید قوی پیش بروید و همه موانع و مشکلات را کنار بگذارید. اگر میانه راه تسلیم شوید، هیچکاه به اهدافتان نخواهید رسید. تنها روی نتیجه نهایی‌تان تمرکز کنید. هیجان و اشتیاقتان را از حفظ کنید و به سمت جلو حرکت کنید. قبول کنید که در این مسیر احتمالا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. اما به هر حال همه این مشکلات می‌تواند فرصتی برای یادگیری و رشد شما باشند. متعهد شوید که هر روی یک گام برای تحقق اهدافتان بردارید و هیچ لحظه‌ای حرکت را متوقف نسازید.

 

 

به خودتان پاداش دهید

 

برنامه-ریزی-برای-آینده

 

در هر مرحله از هدف گذاری، زمانی که به یک هدف خود می‌رسید، باید این موفقیت را جشن بگیرید.  برای ایجاد انگیزه و لذت بردن از این کامیابی، به خودتان پاداش بدهید. بعد از رسیدن به یک هدف، هدف بعدی خود را  تعیین کنید و سعی کنید این بار چالشی سخت‌تر و بزرگ‌تر برای خودتان در نظر بگیرید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  1 + 12 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی‌های شخصیتی

  چه گلی دوست دارید؟ رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی‌های شخصیتی شما

  علاقه به گل و گیاه در سرشت همه انسان‌ها نهفته است. اما شخصیت افرادی که گل دوست دارند چگونه است ؟ شما چه گلی را دوست دارید؟ می‌دانستید میان گلی که شما دوست دارید با ویژگی‌های شخصیتی شما ارتباط نزدیکی وجود دارد؟ روانشناسان دریافته‌اند که از روی گل یا گل‌های مورد علاقه هر شخص می‌توانند به ویژگی‌های شخصیتی او پی ببرند. دوست دارید بدانید علاقه‌تان به یک گل خاص در مورد شخصیت شما چه می‌گوید؟ رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی‌های شخصیتی یا همان طالع بینی گل مورد علاقه را از سایت PsycholoGenie در مجله کوروش بخوانید.
  • 8102 بازدید
  • انتشار: ۰۷-۰۹-۹۷
  مترجم فریلنسر

  ۴ قدم مهم برای اینکه یک مترجم فریلنسر موفق شوید

  مترجمی حرفه ای جذاب و لذت بخش است. از سوی دیگر فریلنسری و دورکاری در سال های اخیر حسابی بازار داغی داشته و اغراق نیست اگر بگوییم تبدیل به یک سبک زندگی شده است. این در حالی است که مترجمان می توانند به صورت حضوری یا دورکاری و فریلنسری به کار خود بپردازند. با ما در مجله کوروش همراه باشید تا بیشتر درباره شغل جذاب «مترجم فریلنسر» بدانید.
  • 114 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۰۳-۰۰
  مهارت‌های شغلی لازم برای استخدام

  ۱۱ مهارت شغلی برای پیدا کردن کار و استخدام در قرن ۲۱

  توسعه کسب و کار یک جمله به ظاهر ساده است اما واقعیت این است که هیچ وقت به وضوح مشخص نیست که برای رسیدن به این هدف باید روی چه چیزی تمرکز کنید. در واقع حالا شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که برای پیشرفت در شغل فعلی یا برنده شدن در بازار رقابت استخدام در یک شرکت معتبر باید به سلاح مهارت‌ های متعددی مجهز باشید تا بتوانید از رقبا پیشی بگیرید. اما چگونه کار پیدا کنیم و از کجا کار پیدا کنیم؟ فرقی نمی‌کند چه در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اید یا قرار است در مصاحبه استخدامی کدام شرکت معتبر ...
  • 4175 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۰۱-۰۰