20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۲۰ ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

۲۰ ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

  • منتشر شده در ۲۵-۰۹-۹۷
  • 2693 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه
20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

شروع کردن یک کسب و کار جدید یکی از مهم‌ترین اتفاقات در زندگی تمام افراد شاغل است. اما می‌دانید برای موفقیت در شروع یک کسب‌ و کار جدید چه باید کرد؟ در این شرایط شما علاوه بر این‌که باید به خودتان ثابت کنید که کار درستی کرده‌اید و در نقطه درستی ایستاده‌اید لازم است که به همکاران یا کارمندان‌تان هم ثابت کنید که شایسته این شغل و مقام هستید. اگر به تازگی یک کسب و کار جدید راه انداخته‌اید، ۲۰ نکته مهم و عملی و ایده‌های موفق شدن برای مشاوره در شروع مدیریت کسب‌ و‌ کار جدید را از سایت the balance careers در مجله کوروش بخوانید.

 

 

۱- با افراد مثبت همکاری کنید

 

فروش اینترنتی افق کوروش

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

یکی از انواع مشاوره برای شروع مدیریت یک کسب‌ و‌ کار جدید و البته انواع کسب و کار این توصیه است که با افراد مثبت همکاری و از افراد منفی‌نگر دوری کنید. اگر در شروع کار برخی افراد منفی را نمی‌شناسید در ادامه از همکاری با آن‌ها عذرخواهی کنید. اگر فردی مستقیما نزد شما آمد و شروع به غر زدن و شکایت کرد تا آن‌جا که می‌توانید بی‌طرفانه و بدون جانبداری مستقیم از کسی با او صحبت کنید. اگر نمی‌توانید موضوع صحبت را عوض کنید به جای ادامه بحث سوالات سازنده مطرح کنید و سعی کنید مسئله را مدیریت و حل کنید.

 

۲- افراد با استعداد را شناسایی کنید

 

یکی دیگر از ایده‌های موفقیت در شروع یک کسب‌ و‌ کار جدید این است که افراد با استعداد را شناسایی کنید و این مسئله را تجزیه و تحلیل کنید که چرا در سمت خود موفق بوده‌اند. این مسئله در مورد شناخت مهارت‌ها، توانایی‌ها و ارزش‌های سازمانی آن‌ها به شما کمک فراوانی می‌کند.

 

۳- ارزیابی انتظارات و الویت‌ها

 

یکی از بهترین توصیه‌های مشاوره برای شروع مدیریت یک کسب و کار جدید این است که الویت‌ها و انتظارات خود را شناسایی کنید. در این زمینه با مدیر شرکت مشورت کنید و به مشاوره و دستورالعمل‌هایی که او به شما ارائه می‌دهد با دقت گوش فرا دهید. همچین از سایر همکاران مورد اعتماد خود در مورد پیشنهادات و توقعات مدیر شرکت صحبت کنید.

 

۴- مدیر شرکت را از وضعیت پروژه‌ها مطلع کنید

 

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

مدیر شرکت را از وضعیت پروژه‌های شرکت مطلع کنید و به این ترتیب او را از ارزش و موقعیتی که با حضور خود به شرکت اضافه کرده‌اید مطلع کنید.

 

۵- مسائل را پیگیری کنید و کمک بگیرید

 

سعی کنید تا آن‌جا که در توان‌تان است مسائل را حل کنید و در این زمینه از همکارانی که در سطح خودتان هستند کمک بگیرید. اگر نیاز است سوال بپرسید و با روش‌های مخصوص به خودتان مسائل و مشکلات را حل کنید.

 

۶- در جلسات و مکالمات با استراتژی شرکت کنید

 

یک توصیه مشاوره ای دیگر برای شروع مدیریت یک کسب و کار جدید این است که برای برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید باید زیاد کار کنید. در این مسئله شکی وجود ندارد اما جلسه پشت جلسه برگزار کردن هم سود و تاثیری آنچنانی در کسب موفقیت ندارد. در واقع برای کسب موفقیت در جلسات و مکالمات با همکاران با استراتژی، اهداف روشن و پرسش‌های مشخص و هوشمندانه شرکت کنید تا وقت را هدر نداده باشید.

 

حتما بخوانید  5 راهکار عملی فروش بیشتر برای فروشنده‌ها که کسب و کارتان را متحول می‌کنند

۷- کانال‌های ارتباطی با اعضای کسب و کارتان ایجاد کنید

 

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

با مدیران ارشد خود و نیز تمام اعضای تیم‌تان کانال‌های ارتباطی برقرار کنید. این کانال‌های ارتباطی می‌توانند در قالب جلسات هفتگی، ایمیل یا از طریق سایر شبکه‌های پیام‌رسان اجتماعی باشند. به این ترتیب نه تنها قادر خواهید بود با مدیران ارشد خود مطابق آخرین تحولات همکاری و تبادل نظر کنید بلکه می‌توانید سوالات جمعی و گروهی مطرح کنید و به جای طرح سوالات روزانه و هفتگی به صورت یک جا و هر وقت نیاز بود آن‌ها را بپرسید.

جشنواره 100% افق کوروش

 

۸- زود بیایید و دیر بروید

 

برای این‌که به مدیر ارشد خود ثابت کنید مرد روزهای سخت هستید زود بیایید و دیر بروید.

 

۹- روابط کاری مثبت را گسترش دهید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید بهتر است روابط کاری مثبت را با کارکنان و افراد سطوح مختلف سازمان افزایش دهید. نه تنها روابط قوی و مثبت، تجربه کلی کار شما را افزایش می‌دهند، بلکه بیشتر سازمان‌ها ارزیابی‌های ۳۶۰ درجه ای از کارکنان را انجام می‌دهند. از سوی دیگر مهم است با همکاران خود که ممکن است شما را مورد ارزیابی قرار دهند هم روابط موثر و مثبتی داشته باشد.

 

۱۰- بازخوردها، انتقادات و پیشنهادات را به صورت منظم پیگیری کنید

 

مشاوره برای شروع مدیریت در راه‌اندازی انواع کسب و کار

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید بازخوردها را بپرسید و انتقادات و پیشنهادات را به صورت منظم پیگیری کنید. به انتقادات سازنده پاسخ مثبت بدهید. در این مورد به مدیر و سایر کارکنان توضیح بدهید که تمام این موارد برای بهبود هر چه بیشتر روند کار است.

 

۱۱- یک برنامه توسعه حرفه‌ای ایجاد کنید

 

یک برنامه توسعه حرفه‌ای با اهداف مشخص ایجاد کنید و مشخص کنید که چه مهارت‌های جدیدی باید یاد بگیرید. با مدیران، بخش منابع انسانی یا متخصصین در زمینه خود تماس بگیرید و ببینید که چه گواهینامه‌ها، گذراندن دوره‌های کارشناسی و یا مدارکی در پیشرفت حرفه شما تاثیر می‌گذارد.

 

۱۲- زمان را در طول سال اول محاسبه کنید

 

توجه کنید که در طول سال نخست تجربه کسب و کارتان چه مقدار زمان از شما گرفته می‌شود. از آن‌جایی که چند ماه نخست در شروع یک کار جدید برای رسیدن به موقعیت جدید بسیار مهم و حیاتی است، باید در صورت امکان تمام وقت خود را صرف کار کنید، به استثنای اینکه تعطیلات قبلا برنامه ریزی شده‌ای که در تقویم وجود دارند و یا تعطیلاتی که در جریان مصاحبه شغلی‌تان به آن‌ها اشاره شده است. اگر به هر دلیلی وقت خود را صرف مسئله‌ای به جز کار کردید اطمینان حاصل کنید که بر خروجی شما تأثیر منفی ندارد.

 

۱۳- در رخدادهای اجتماعی مرتبط شرکت کنید

 

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

در رخدادهای اجتماعی سازمان شرکت کنید تا بتوانید شخصا با همکاران خود روبرو شوید. شروع یک کار جدید می‌تواند خسته کننده باشد و به جای تمرکز روی فعالیت‌های متعدد بهتر است روی رویدادهای مهم و ضروری تمرکز کنید. با این‌همه اگر شما متوجه شدید که در موقعیتهای رو در رو بهتر با هم ارتباط برقرار می‌کنید، از همکاران بخواهید که گاهی اوقات با هم یک فنجان قهوه بنوشید یا با هم قرار ناهار بگذارید.

 

حتما بخوانید  معرفی مشهورترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی دنیا

۱۴- به گروه‌های حرفه‌ای کشوری و منطقه‌ای بپیوندید

 

برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید به گروه‌های حرفه‌ای کشوری و منطقه‌ای در زمینه کاری خود ملحق شوید و در دوره‌های آموزشی و جلسات این گروه‌ها شرکت کنید.

 

۱۵- حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید

 

حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و یادتان باشد که هر گونه اطلاعات شخصی قابل مشاهده برای عموم مردم نشان دهنده یک تصویر حرفه‌ای از شما و از جمله ایده‌های کسب‌و‌کار جدید است.

 

۱۶- حساب کاربری لینکدین را به روز نگه دارید

 

از جمله مهم‌ترین ایده‌های کسب‌و‌کار جدید این است که حساب کاربری لینکدین خود را به روز نگه دارید و موقعیت فعلی شغلی خود را به آن اضافه کنید. با همکاران جدید در ارتباط باشید، به گروه‌های حرفه‌ای مربوط بپیوندید و در طول زمان از همکاران، ارباب رجوع و مشتری‌ها و سایر ارتباطات حرفه‌ای خود نظرخواهی کنید.

 

۱۷- کارکنان ارشد را شناسایی کنید

 

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

ایده‌های کسب‌و‌کار جدید یعنی این‌که برای موفق شدن کارکنان ارشد و قوی را در سازمان شناسایی کنید. علاوه بر این افراد قوی هم سطح خود یا در سطوح بالاتر را خوب بشناسید و اگر چه ممکن است سرشان حسابی شلوغ باشد اما برای شروع با درخواست خوردن یک قهوه یا یک قدم زدن می‌توانید پیش بروید.

 

۱۸- همکاران ارشد قبلی را بشناسید

 

از جمله ایده‌های موفق شدن در شروع یک کسب‌و‌کار جدید همکاران ارشد قبلی خود را بشناسید و تحقیق کنید که در حال حاضر کدام یک شاغل و کدام یک بیکار هستند. از آن‌هایی که به نظر می‌رسد می‌توانند به شما کمک کنند درخواست همکاری کنید.

 

۱۹- مراتب قدردانی خود را ابراز کنید

 

مراتب قدردانی خود را از همکاران و کارکنان شرکت حتما ابراز کنید و با تمام افراد در ارتباط باشید. تمام این افراد می‌توانند در آینده در صورت نیاز به شما کمک کنند و سبب پیشرفت حرفه‌ای شما شوند.

 

۲۰- مراقب خودتان باشید

 

20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

به دنبال ایده‌های یک کسب و کار جدید هستید؟ این مهم است که مراقب خودتان باشید. شروع کردن یک کسب و کار جدید می‌تواند از لحاظ روحی و جسمی بسیار خسته کننده و فرساینده باشد. اما حواس‌تان باشد که در روزهای نخست تمام انرژی خودتان را هدر ندهید. مراقب سلامتی خود باشید تا ضعف جسمی و روحی تاثیر منفی روی کار شما نگذارد. سعی کنید میان زندگی شخصی و کاری خود از همان ابتدا توازن و تعادل برقرار کنید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۵ میانگین: ۳.۲]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هفده − چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

چطور شانس و انرژی مثبت کائنات را جذب کنیم؟ 10 روش ساده جذب خوش شانسی

چطور شانس و انرژی مثبت کائنات را جذب کنیم؟ ۱۰ روش ساده جذب خوش شانسی

  شما آدم خوش‌ شانسی هستید یا فکر می‌کنید در زندگی شانس ندارید؟ اصلا به خوش شانسی و بد شانسی، شانس داشتن یا شانس نداشتن اعتقاد دارید؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید خوش شانس باشید و انرژی مثبت را جذب کنید؟ تاثیر انرژی مثبت در زندگی بر کسی پوشیده نیست. اگر بخواهیم به صراجت بگوییم انرژی مثبت چیست باید بگوییم در حقیقت انرژی مثبت و خوش شانسی دو روی یک سکه هستند. زمانی که فضای اطراف شما سرشار از انرژی مثبت باشد شانس خوب هم خود به خود به سمت شما سرازیر می‌شود و شما آن ...
  • 5454 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۱۰-۹۷
موفق ترین استارتاپهای خاورمیانه در سال 2020 ؛ امارات در صدر بهترین‌ها

موفق ترین استارتاپهای خاورمیانه در سال ۲۰۲۰ ؛ امارات در صدر بهترین‌ها

بحران همه گیری کرونا در سال 2020 اکوسیستم استارتاپی خاورمیانه را دستخوش تغییرات چشمگیری کرد. بسیاری از استارتاپ ها از بین رفتند اما در این میان استارتاپ هایی که از فرصت استفاده کردند موفق به رشد و توسعه شده و در دسته موفق ترین ها قرار گرفتند. رشد و توسعه استارتاپ های بازار آنلاین بیشتر از دیگر استارتاپ ها بود. سرمایه گذاران اشتهای خاصی به سرمایه گذاری بر روی موجی از موفقترین استارتاپ ها در حوزه تکنولوژی، حمل و نقل، دلیوری و پلتفرم های رستورانی داشتند. در این میان بحث استارتاپهای فعال در حوزه تکنولوژی و کشاورزی را نباید نادیده ...
  • 98 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۱-۹۹
رابطه زناشویی شاد؛ 9 نشانه که می‌گویند در یک رابطه زناشویی شاد و سالم هستید

رابطه زناشویی شاد؛ ۹ نشانه که می‌گویند در یک رابطه زناشویی شاد و سالم هستید

نشانه‌های یک رابطه زناشویی شاد و سالم را می‌شناسید؟ شما هم مثل اغلب افراد تصور می‌کنید برای داشتن یک رابطه زناشویی شاد و سالم داشتن عشق و علاقه به همسر و فرزندان‌تان شرط لازم و کافی است؟ ماه آوریل ماه قدردانی همسران از یکدیگر است و اولین گام در جهت قدردانی از همسر توانایی در برقراری یک رابطه عاطفی شاد و سالم در زندگی زناشویی است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا به طور مفصل در مورد 9 نشانه که می‌گویند شما در یک رابطه زناشویی شاد و سالم هستید صحبت کنیم.  
  • 59309 بازدید
  • انتشار: ۳۰-۰۱-۹۸