10 سوال مهم که در مصاحبه استخدامی باید از کارفرما بپرسید | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۱۰ سوال مهم که در مصاحبه استخدامی باید از کارفرما بپرسید

۱۰ سوال مهم که در مصاحبه استخدامی باید از کارفرما بپرسید

  • منتشر شده در ۰۸-۰۹-۹۹
  • 312 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
10 سوال مهم که در مصاحبه استخدامی حتما باید از کارفرما بپرسید

مصاحبه استخدامی باید مانند یک مکالمه باشد؛ یعنی دو نفر صحبت می‌کنند، از هم سؤال می‌کنند و به یکدیگر پاسخ می‌دهند. شما باید از مصاحبه‌گر خود پیروی کنید و اطلاعات مربوط به خود را در اولویت قرار دهید؛ اما این را بدانید که مصاحبه‌کنندگان نیز از شما انتظار سؤال‌کردن دارند. وقتی این کار را انجام می‌دهید، نشان می‌دهید که شما علاقه و اشتیاق زیادی نسبت به کار دارید. اما در مصاحبه چه سؤال‌هایی باید از کارفرما بپرسیم؟ در این مقاله سوالات مهم که در مصاحبه استخدامی باید از کارفرما بپرسید را در مجله کوروش بخوانید.

سؤالات مصاحبه استخدامی که باید از کارفرما بپرسیم

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

همیشه توصیه می‌شود که سؤالات متفکرانه و مرتبطی را از مصاحبه‌کننده خود بپرسید. با انجام این کار می‌توانید درک بهتری از موقعیت مناسب برای خودتان داشته باشید. همچنین به مصاحبه‌کننده نشان می‌دهید که شما علاقه واقعی به شغل مورد نظر دارید. اگر زمان پرسیدن سؤال شما فرا برسد و به مصاحبه‌کننده اطلاع دهید که هیچ‌گونه سؤالی ندارید؛ ممکن است به‌عنوان نشانه‌ای از عدم آمادگی یا جدی‌نگرفتن موقعیت شناخته شود.

 

۱- آیا می‌توانید مسئولیت‌های روزمره‌ای شغل مذبور را توضیح دهید؟

 

این سؤال خوبی برای پرسیدن از مدیر استخدام است. هنگامی که تعیین می‌کنید این شغل مناسب شماست یا خیر، درنظرگرفتن پاسخ مهم خواهد بود.

 

۲- خصوصیات فردی که در این نقش موفق می‌شود، چیست؟

 

در مصاحبه کاری، چه سؤال‌هایی باید از کارفرما بپرسیم؟

 

یکی از سوالات مهم مصاحبه استخدامی در تمام رده‌های شغلی. این سؤال را از مدیر استخدام یا کسانی بپرسید که ممکن است با آنها همکار شوید. پاسخ‌های آنها به‌سرعت به شما ایده‌ای از خصوصیاتی می‌دهد که آنها امیدوارند در افراد استخدام‌شده، ببینند.

 

حتما بخوانید  4 نکته کلیدی و مهم برای طرز نوشتن صحیح یک رزومه کاری حرفه‌ای و موثر

۳- مهم‌ترین کاری که می‌توانم در ۹۰ روز اول استخدام انجام دهم، چیست؟

 

با استفاده از این سؤال، شما تمایل و توانایی خود را برای مشارکت از روز اول به نمایش می‌گذارید.

 

۴- برخی از چالش‌هایی که افراد در این موقعیت شغلی یا در این تیم با آن روبه‌رو شده‌اند، چیست؟

 

در طول مصاحبه‌های خود، می‌توانید دید واضحی از چگونگی این شغل به دست آورید؛ مثلا چرا این شغل سخت و پردرآمد است. دریافت دیدگاه‌های مصاحبه گران درمورد موانع احتمالی، تصویری کلی از این شغل به شما می‌دهد.

 

۵- عملکرد کارمندان در این شغل چگونه ارزیابی می‌شود؟

 

در مصاحبه کاری، چه سؤال‌هایی باید از کارفرما بپرسیم؟

 

در مصاحبه خود با مدیر استخدام، این سؤال را بپرسید تا درمورد چگونگی موفقیت در این کار، جزئیات بیشتری کسب کنید. پاسخ به این سؤال حتی اگر در این شغل استخدام نشوید نیز برای شما مفید خواهد بود؛ ممکن است بتوانید از بینش‌هایی که آنها برای به اشتراک گذاشتن زمینه‌های جدید و توسعه حرفه‌ای استفاده می‌کنند، بهره‌مند شوید.

 

۶- مسیر شغلی شخصی که در این نقش قرار دارد چگونه است؟

 

این سؤال می‌تواند علاقه شما را برای رشد در این شرکت نشان دهد.

 

۷- این تیم بیشتر با چه توابع یا بخش‌هایی کار می‌کند؟ ویژگی‌های یک همکاری موفق چیست؟

 

جشنواره 100% افق کوروش

اگر شرکتی که با آن مصاحبه می‌کنید یک کسب‌وکار بزرگ یا متوسط ​​است؛ این یک سؤال مهم است. دانستن چگونگی همکاری بخشی اساسی از توانایی شما در انجام کار خواهد بود.

 

۸- کارکردن در اینجا را دوست دارید؟

 

در مصاحبه کاری، چه سؤال‌هایی باید از کارفرما بپرسیم؟

 

این سؤال می‌تواند راهی ساده برای جذب مصاحبه‌گر در سطح شخصی و در عین حال کسب تجربیات ارزشمند در مورد تجربیات او در شرکت باشد. در صورت امکان، حتما با مثال‌هایی به پاسخ آنها، پاسخ دهید که چرا فکر می‌کنید این نوع محیط برای شخصیت و سبک کار شما بسیار مناسب است.

حتما بخوانید  10 سوال مهم مصاحبه‌های استخدامی و بهترین جواب‌هایی که باید بدهید

 

۹- بزرگ‌ترین رقیب خود را چه کسی می‌بینید و چرا؟

 

این سؤال می‌تواند نشان دهد که شما به تصویر بزرگ‌تر شرکت و صنعت علاقه دارید. همچنین می‌تواند فرصتی برای شما باشد که با پیگیری پاسخ مصاحبه‌کننده، درمورد شرکت خودشان و شرکت رقیبشان تحقیق کنید.

 

۱۰- این شرکت در چند سال گذشته با چه چالش‌هایی روبه‌رو بوده است؟ چه چالش‌هایی را در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنید؟

 

در میان سوالات مهم مصاحبه استخدامی و شغلی اگر با مدیران یا رهبران ارشد مصاحبه می‌کنید این یک سؤال عالی است. این سؤال علاقه شما به عملکرد شرکت را نشان می‌دهد و می‌تواند به شما درمورد نقاط پرچالش و تجربیات آنها اطلاعات ارزشمندی را بدهد. در صورت امکان، می‌توانید با هر تجربه‌ای که می‌توانید درمورد این چالش‌ داشته باشید، به آنها پاسخ بدهید یا پاسخ آنها را دنبال کنید.

 

یادتان باشد در مصاحبه استخدامی ۱۰ سوال مهم هم از شما معمولا پرسیده می‌شود و شما باید بهترین جواب‌ها را داشته باشید. تکنیک‌های بدن هم در مصاحبه استخدامی در جلب توجه مصاحبه کننده بسیار مهم هستند که در مجله کوروش به آن‌ها پرداخته‌ایم.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

18 + سیزده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

به بهانه روز جهانی اوریگامی؛ کاردستی اوریگامی چیست و چه فوایدی دارد؟

به بهانه روز جهانی اوریگامی؛ کاردستی اوریگامی چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا می‌دانستید روز جهانی اوریگامی هم داریم؟ حتما کلمه اوریگامی را شنیده‌اید و حتما هم یکی از انواع آن را درست کرده‌اید، حتی اگر نمی‌دانستید که دارید این کار را می‌کنید. ساخت اوریگامی از اوریگامی ساده تا اوریگامی متحرک و پیچیده، علاوه بر سرگرمی فوایدی دارد که شاید از آن غافل باشید. فواید اوریگامی برای کودکان و بزرگسالان باعث شده است چنان اهمیتی پیدا کند که برای آن یک روز جهانی هم در نظر گرفته شود. ۲۰ آبان مصادف با ۱۱ نوامبر به روز جهانی اوریگامی اختصاص دارد. اما بیایید به بهانه روز جهانی اوریگامی بدانیم که اوریگامی چیست و ...
  • 541 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۸-۹۹
10 تکنیک‌ زبان بدن در مصاحبه استخدامی برای تضمین قبولی در مصاحبه

۱۰ تکنیک‌ زبان بدن در مصاحبه استخدامی برای تضمین قبولی در مصاحبه

     کارشناسان زبان بدن مطالعات عمیق و مفصلی در مورد زبان بدن برای شناخت فردی که در مصاحبه استخدامی شرکت می‌کند انجام داده‌اند. برای این‌که بدانید کدام حرکت و زبان بدن در مصاحبه استخدامی حیاتی است و از چشم مصاحبه‌کنندگان دور نمی‌ماند بد نیست قبل از مصاحبه استخدامی کمی در این مورد مطالعه کنید تا بتوانید مصاحبه‌کنندگان را تحت تاثیر قرار دهید. 10 نمونه از تکنیک‌های زبان بدن در مصاحبه استخدامی و مذاکره که مصاحبه کننده و مخاطب شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، برگرفته از مصاحبه هایی با دکتر لیلیان گلس، نویسنده کتاب Body Language Advantage، خانم پتی وود، متخصص ...
  • 3894 بازدید
  • انتشار: ۱۳-۱۰-۹۷
قانون-جذب-مثبت-اندیشی

قانون جذب چیست؛ آیا قانون جذب و مثبت اندیشی حقیقت دارد؟

قانون جذب فلسفه‌‌ای است که می‌گوید افکار مثبت و مثبت اندیشی نتایج مثبتی را در زندگی فرد به ارمغان می‌آورد. در حالی که افکار منفی نتایج منفی را به همراه دارد. بر اساس این باور افکار نوعی انرژی هستند. اینکه انرژی موج مثبت، موفقیت را در تمام زمینه‌های زندگی اجتماعی، شخصی، سلامت، امور مالی و روابط به همراه دارد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به فلسفه قانون جذب و مثبت اندیشی از نگاه هواداران و معتقدان به این می‌اندازیم.
  • 133 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۱۱-۹۹