آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز

آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز

  • منتشر شده در ۰۴-۱۰-۹۹
  • 863 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز

به‌عنوان میزبان، ایده خوبی است که حتی در مواردی که مهمانی شام شما بسیار عادی است، از قوانین آداب رسمی و غیررسمی آگاهی داشته باشید و در صورت لزوم، آنها را اعمال کنید. با در نظر گرفتن آداب‌ و رسوم مهم در مهمانی و غذا خوردن، می‌توانید مهمانی فوق‌العاده‌ای را داشته باشید یا مهمان خوب و دلپسندی برای میزبانتان باشید. در این مقاله، ما برخی از آداب صحیح مهمانی رفتن؛ مثل آداب صحیح غذا خوردن، آداب نشستن و سرو غذا و دیگر آداب عمومی را به شما آموزش داده‌ایم.

آداب عمومی مهمانی رفتن

 

آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز

 

فروش اینترنتی افق کوروش

از جمله آداب صحیح معاشرت و مهمانی رفتن این است که اطمینان حاصل کنید که تلفن همراه شما، خاموش یا سایلنت است. یکی دیگر از آداب صحیح مهمانی رفتن، وقت‌شناس بودن است. اگر مهمان هستید، وقت‌شناس باشید و همیشه سر وقت برسید. زود رسیدن باعث معذب شدن میزبان و دیر رسیدن نیز باعث بی‌احترامی به او می‌شود. چه در مهمانی رفتن بدون دعوت و چه با دعوت، میزبان موظف نیست با شیرینی یا هدیه دیگری که میهمانان آورده‌اند، از مهمانان پذیرایی کند. به‌جز پاکسازی ظروف، هیچ تمیزکاری انجام ندهید.

 

آداب چینش صندلی‌ها و وسایل روی میز یا سفره

 

از دیگر آداب صحیح مهمانی رفتن، توجه به چینش میز یا سفره است. اگر از کارت‌های مخصوص مشخص کردن مکان افراد استفاده نمی‌کنید، وقتی میهمانان وارد اتاق غذاخوری می‌شوند، آنها را به جای خودشان هدایت کنید. میهمانان باید در یک مهمانی شام وقت‌شناس باشند؛ اما برنامه‌ریزی کنید که وعده غذایی خود را با افزایش ساعت سرو نوشیدنی، شیرنی و میوه و تنقلات و … در صورت لزوم انعطاف‌پذیر کنید. اگر زمان نشستن برای صرف شام فرا رسیده است، لازم نیست شام را برای مهمانان دیرهنگام بیش از ۱۵ دقیقه به تأخیر بیندازید. وقتی میهمانان دیر رسیدند، صرف نظر از تعداد، به همراه سایر میهمانان از آنها پذیرایی کنید.

 

ظروف غذا در سمت چپ و لیوان‌ها در سمت راست بشقاب، متعلق به شماست. اگر مهمان هستید، با ظروف و وسایل دورتر از بشقاب خود شروع به غذا خوردن کنید و با هر دوره غذا، قاشق یا چنگال مربوطه را به سمت نزدیک‌ترین بشقاب، تغییر دهید. به عبارت دیگر، اگر اولین غذا به چنگال نیاز دارد، از دورترین چنگال استفاده کنید. اگر غذا به قاشق نیاز دارد، از دورترین قاشق از بشقاب استفاده کنید. چنگال یا قاشق دسر باید بالای بشقاب شما باشد یا هنگام سرو غذا آن را بیرون بیاورید. ظروف چینی استفاده شده را از میز دور نگه دارید.

 

آداب استفاده از دستمال‌ها

 

آداب صحیح مهمانی رفتن؛ آداب صحیح غذا خوردن، آداب نشستن و آداب عمومی دیگر

 

در شمار آداب معاشرت صحیح و مهمانی رفتن، نباید آداب استفاده از دستمال‌ها را فراموش کنید. دستمال‌های شام باید تا نصف تا شده و در دامان هر فرد قرار بگیرند. اگر به‌طور موقت میز را ترک کردید، دستمال خود را روی صندلی بگذارید. میزبان با قرار دادن دستمال خود روی میز سمت چپ بشقاب، علامت پایان غذا را می‌دهد.

 

آداب صحیح غذا خوردن در مهمانی

 

آداب صحیح مهمانی رفتن؛ از نحوه صحیح غذا خوردن تا نشستن و چیدن میز

 

در ادامه این مقاله، آداب صحیح غذا خوردن در مهمانی را شرح داده‌ایم:

 

*مهمانان باید غذا را بعد از اینکه میزبان قاشق و چنگالش را برداشت و شروع به خوردن غذا کرد، آغاز کنند.

*سوپ را با قاشق میل کنید و بی‌صدا بخورید. غذا را هورت نکشید و کل محتوی ظرف خود را با در دهان نگذارید.

*هر بار، غذا را در حد یک یا دو لقمه برش دهید.

*روی غذای گرم و داغ، بیش از حد فوت نکنید، بگذارید غذا خودش خنک شود.

*اگر بقیه غذا خوردن را تمام کردند، به غذا خوردن ادامه ندهید.

*هرگز از کسی نپرسید چرا غذایش را تمام نکرده است.

*غذا را هرگز تف نکنید. ممکن است استخوان‌های ماهی یا مرغ را بجوید؛ اما برای خارج کردن این مواد از دهان خود، از دستمال استفاده کنید.

*هنگام فشردن لیمو، مراقب باشید که به اطراف نپاشد.

*آرنج خود را از روی میز نگه دارید.

*دست چپ خود را در دامان خود نگه دارید؛ اگر از آن استفاده نمی‌کنید.

*اگر نوشیدنی بیشتری نمی‌خواهید، دست خود را روی لیوان نگه دارید تا به میزبان سیگنال دهید که دیگر نوشیدنی را نمی‌خواهید.

*غذای مصرف شده را به سمت راست منتقل کنید.

*غذا را از سمت چپ سرو کنید.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

13 + سه =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

دکوراسیون داخلی حمام کوچک

۲۵ نکته کاربردی برای دکوراسیون داخلی حمام کوچک

حمام کوچک و نقلی دارید؟ وقتی که وارد حمام می‌شوید نخستین چیزی که برای‌تان مهم است کدام نکته است؟ قطعا تمیزی. با این‌ همه به جز تمیزی، مسائلی چون دکوراسیون و معماری و نحوه چیدمان و رنگ برای وسیع‌تر و دلبازتر به نظر رسیدن حمام‌های کوچک هم امری ضروری است.  اگر حمام منزل شما هم کوچک است، 25 نکته کاربردی برای دکوراسیون داخلی حمام کوچک را در مجله کوروش بخوانید.
  • 5121 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۳-۰۰
تمیز کردن سرویس بهداشتی

تکنیک های تمیز کردن سرویس بهداشتی

  نکاتی که باید در تمیز کردن سرویس بهداشتی منزل خود جدی بگیرید   تا به حال نشده است که خانم خانه داری پیدا شود و بر تمیز کردن سرویس بهداشتی وسواس نداشته باشد. سرویس بهداشتی، مهم ترین قسمت منزل است که باید در تمیز نگه داشتن آن دقت بسیاری کرد؛ زیرا به علت نوع استفاده آن، منبع تجمع انواع میکروب و قارچ است و به راحتی بعد از هربار استفاده و در صورتی که خود افراد منزل هم نکات بهداشتی را رعایت نکنند، وارد محیط خانه می شوند. متاسفانه خیلی از خانم ها هنوز نمی دانند که در تمیز کردن سرویس بهداشتی چه ...
  • 6202 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۲-۹۷
روش اتو زدن انواع لباس

۱۲ نکته مهم در مورد بهترین روش اتو زدن انواع لباس و قسمت‌های مختلف آن

اتو زدن انواع لباس از آن دسته کارهایی است که اکثر افراد با آن مشکل دارند و با ترفندهای درست انجام این کار آشنا نیستند. برای اتو کردن انواع لباس باید از حرارت مناسبی از اتو استفاده کرد. دمایی که برای اتو زدن لباس بافتنی استفاده می‌شود، با دما و روش اتو زدن لباس پلیسه یا نخی متفاوت است. به همین دلیل آشنا بودن با آموزش صحیح اتو زدن می‌تواند به شما کمک کند تا هم لباس‌هایتان را بهتر اتو بزنید و هم از خراب شدن آن‌ها جلوگیری کنید. در این مقاله می‌توانید طریقه اتو زدن لباس را از سرویس ...
  • 273 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۲-۰۰