آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در 30 دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در ۳۰ دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم

آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در ۳۰ دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم

  • منتشر شده در ۱۰-۰۹-۹۹
  • 433 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در 30 دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم

اگر شما علاقه‌مند به داشتن گلخانه سبز و زیبای خود هستید؛ اما فضای لازم برای انجام آن را ندارید، «تراریوم» همان چیزی است که شما نیاز دارید. ایجاد این باغچه‌های کوچک رومیزی، سرگرم‌کننده هستند و راهی عالی برای زیباکردن فضای داخلی شما هستند. علاوه بر این، مراقبت از تراریوم نیز ساده است. تراریوم همچنین می‌تواند هدیه‌ای عالی باشد. آموزش گام به گام ساخت تراریوم در ۳۰ دقیقه و لیست بهترین گیاهان برای ساخت تراریوم را در مجله کوروش بخوانید.

 

تراریوم چیست؟

 

آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در 30 دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم

فروش اینترنتی افق کوروش

 

تراریوم مجموعه‌ای از گیاهان کوچک و تزئینی است که در یک محیط بسته رشد می‌کنند. ظروف تراریوم، معمولا شفاف بوده و دهانه‌ای به اندازه کافی بزرگ فراهم می‌کند که به فرد امکان دسترسی به گیاهان داخل آن را می‌دهد. بهترین نکته درمورد تراریوم این است که شما می‌توانید به نوعی، چیزی زیبا را خلق کنید. در ادامه آموزش ساخت تراریوم در ۳۰ دقیقه را بخوانید.

 

لوازم مورد نیاز ساخت تراریوم

 

آموزش گام به گام ساخت انواع تراریوم در 30 دقیقه+بهترین گیاهان برای تراریوم

 

ظرف شیشه‌ای؛ برای ایجاد تراریوم به نوعی ظرف شیشه‌ای احتیاج دارید. تعداد زیادی ظرف منحصر‌به‌فرد برای انتخاب وجود دارد. فقط مطمئن شوید که ظرف از ماده‌ای شفاف ساخته شده است تا بتوانید از باغ کوچک خود لذت ببرید.

سنگ‌های کوچک یا سنگ‌ریزه‌ها؛ سنگ‌های کوچک یا سنگ‌ریزه به‌عنوان پایه تراریوم شما استفاده می‌شود. سنگ‌ریزه‌های کوچک به‌عنوان راهی برای رسین آب به ریشه گیاهان نیز عمل می‌کند؛ تا اطمینان حاصل کنید که آب اضافی در خاک باقی نمی‌ماند و باعث پوسیدگی نمی‌شود.

ذغال فعال؛ شما به چیز زیادی نیاز نخواهید داشت، یک لایه نازک از زغال فعال آب را تازه نگه می‌دارد و به شما کمک می‌کند تا از رشد باکتری‌ها در تراریوم جلوگیری کنید.

خاک گلدان؛ خاک گلدان به‌عنوان یک لایه مهم برای تراریوم شما عمل می‌کند. هر نوع خاکی باید این کار را انجام دهد، اگرچه در صورت کاشت کاکتوس، مخلوط‌های خاصی وجود دارد.

گیاهان مختلف؛ چند گیاه مورد علاقه خود را به اندازه یک پیمانه انتخاب کنید تا در تراریوم خود استفاده کنید. «تیلاندزیا» (Tillandsia‎)، «گیاهان گوشتی» (succulents) و مینی‌کاکتوس‌ها همه گزینه‌های مناسبی هستند. لیست کامل گیاهان تراریوم توصیه شده را در ادامه مشاهده کنید.
ابزارهای کوچک باغبانی؛ابزارهای دستی مفید و کوچک به شما کمک می‌کند تا همه موارد موجود در تراریوم خود را ایجاد و در موقعیت درست قرار دهید.

 

بهترین گیاهان برای تراریوم

 

آموزش ساخت تراریوم؛ تراریوم چیست و چگونه آن را می‌سازند؟

 

هنگام انتخاب گیاهان برای استفاده برای تراریوم، نکاتی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. بهترین گیاهان برای ساخت تراریوم چه ویژگی‌هایی دارند؟

۱. گیاهانی را انتخاب کنید که به اندازه ظرف شیشه‌ای شما کوچک باشند؛ زیرا گیاهان نباید سطح شیشه را لمس کنند و باید فضای کافی برای رشد داشته باشند.

 

۲. گیاهانی که رطوبت را خوب جذب می‌کنند؛ به احتمال زیاد در تراریوم شما رشد می‌کنند. اگرچه گیاهان گوشتی و کاکتوس‌ها بزرگترین طرفداران رطوبت نیستند، اما می‌توانید با استفاده از یک ظرف شیشه‌ای با دریچه هوای جزئی، از آنها استفاده کنید.

۳. گیاهانی را انتخاب کنید که می‌توانید با تقلید از محیط طبیعی آنها در تراریوم، آنها را سالم نگه دارید. توصیه می‌کنیم چند مورد از لیست زیر را انتخاب کنید:

 

تیلاندزیا؛

پیله‌آی پرپشت (Pilea involucrata‎)؛

 

گیاهان گوشتی مختلف؛

کاکتوس‌های مختلف.

 

هنگامی که گیاهان مورد نظر خود را انتخاب کردید، زمان شروع ساخت تراریوم فرا رسیده است. گام‌به‌گام دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید تا در کمترین زمان بتوانید باغ تزئینی خود را بسازید.

 

آموزش ساخت تراریوم به صورت گام‌به‌گام

 

زمان پروژه ۳۰ دقیقه

 

آموزش ساخت تراریوم؛ تراریوم چیست و چگونه آن را می‌سازند؟

مرحله اول

 

پایین تراریوم خود را با یک لایه سنگ یا سنگ‌ریزه به ضخامت ۱ اینچ یا ۲.۵ سانتی‌متر بپوشانید.

 

مرحله دوم

 

یک لایه بسیار نازک از زغال فعال اضافه کنید.

زغال فعال آب را تازه نگه م‌ دارد و از رشد باکتری‌ها در تراریوم جلوگیری می‌کند.

 

مرحله سوم

 

یک لایه خاک گلدان اضافه کنید.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، هر نوع مخلوط خاک گلدان را می‌توانید استفاده کنید، اگرچه اگر شما کاکتوس می‌کارید، مخلوط‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. شما باید به اندازه کافی خاک گلدان اضافه کنید تا آنقدر عمیق باشد که گیاهان شما بتوانند در آن ریشه بزنند. ما لایه‌ای را پیشنهاد می‌دهیم که حدود ۲ اینچ باشد.

 

مرحله چهارم

 

آموزش ساخت تراریوم؛ تراریوم چیست و چگونه آن را می‌سازند؟

 

اکنون وقت آن است که گیاهان خود را اضافه کنید.

ابتدا با کاشت بزرگ‌ترین گیاه خود شروع کنید. گیاه را از ظرف آن خارج کرده و ریشه‌ها را هرس کنید؛ دقیقا همان طور که وقتی گیاهی را به گلدان بزرگ‌تری منتقل می‌کنید.
سپس، یک سوراخ در خاک ایجاد کنید که به اندازه کافی مناسب ریشه گیاهان باشد.
بعد، گیاه را درون خاک بگذارید.

نکته مهم این است که هنگام دست‌زدن به کاکتوس یا هر گیاه خاردار دیگر، از دستکش استفاده کنید.

 

مرحله پنجم

 

آموزش ساخت تراریوم؛ تراریوم چیست و چگونه آن را می‌سازند؟

 

بعد از اینکه همه گیاهان در ظرف شیشه‌ای شما قرار گرفتند، یک لایه سنگ‌ریزه درون تراریوم بریزید. پس از اتمام ساخت تراریوم، باید به‌طور صحیح از آن مراقبت کنید. نور خورشید و آب دو مورد اساسی برای موفقیت در نگهداری تراریوم شما هستند.

اطمینان حاصل کنید که پایه را هر دو هفته یک بار، که خاک به نظر خشک شده است، کمی آبیاری کنید. شما همچنین باید تراریوم خود را در احیه‌ای از خانه قرار دهید که نور شدید و غیرمستقیم خورشید را دریافت می‌کند.

 

تراریوم‌ها در میان انواع گیاهان خانگی و یا به تنهایی بسیار عالی به نظر می‌رسند. می‌توانید تراریوم دست‌ساز خود را به دوستانتان نیز هدیه کنید تا آنها نیز از این جسم شیشه‌ای سبز، لذت ببرند.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

سه × چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

دلیل شکرک و کپک زدن مربا

دلیل شکرک و کپک زدن مربا و راه حل های آسان جلوگیری و رفع آن

حتما با شکرک زدن و کپک زدن مربا مواجه شده اید. اما می دانید که به سادگی می توانید جلوی شکرک و کپک زدن مربا را بگیرید؟ در سرویس آشپزی مجله کوروش دلیل شکرک زدن مربا و کپک زدن مربا را به شما می گوییم و راه کارهایی را برای جلوگیری از کپک زدن و حل کردن مساله شکرک زدن مربا به شما ارائه خواهیم کرد.
  • 84 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۲-۰۰
تابلو برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک

راهنمای خرید انواع سبک تابلو برای دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک

هیچ خانه‌ای با دیوارهای خالی و سفید آن چنان که باید، زیبایی نخواهد داشت. یکی از جذاب‌ترین راهکارها برای روح بخشیدن به دیوارهای خالی، انتخاب تابلو برای منزل است. تابلوها انواع و سبک‌های متفاوتی دارند که باید با توجه به سبک دکوراسیون خانه و در نظر گرفتن فضایی که قصد قرار دادن آن را دارید، انتخاب شوند. در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید با انواع سبک تابلو برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک آشنا شوید.
  • 367 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۱۱-۹۹
معرفی-اماکن-تفریحی-و-تاریخی-استانبول

معرفی اماکن تفریحی و تاریخی استانبول که حتما باید ببینید

اماکن تفریحی و تاریخی استانبول هر سال گردشگران زیادی را به این شهر هیجان انگیز می کشاند. مساجد کلیساها و بازارهای باستانی از میراث تاریخی جذاب استانبول هستند. فریبندگی بزرگترین شهر ترکیه انکارناپذیر است. در این مقاله از مجله کوروش به معرفی برخی از مکانهای دیدنی تفریحی و تاریخی استانبول می‌پردازیم.
  • 177 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۱۰-۹۹