بهترین تکنیک های استراتژی بازاریابی فروش در ایام تعطیلات | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین تکنیک های استراتژی بازاریابی فروش در ایام تعطیلات

بهترین تکنیک های استراتژی بازاریابی فروش در ایام تعطیلات

  • منتشر شده در ۲۹-۱۰-۹۹
  • 105 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
استراتژی-بازاریابی-فروش-در-تعطیلات

تعطیلات عید نوروز در حال نزدیک شدن است و اکنون زمان مناسبی است تا استراتژی بازاریابی خود برای فروش در تعطیلات نوروز را مرور کنید. تعطیلات زمان بسیار مناسبی است تا مشتریان جدیدی را جذب کنید و حتی فرصتی برای بازگشت دوباره مشتریان به چرخه فروش است. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به یک استراتژی بازاریابی خوب و موثر در زمان تعطیلات می‌اندازیم.

 

چرا بازاریابی در تعطیلات مهم است؟

 

استراتژی-بازاریابی-فروش-تعطیلات

 

فروش اینترنتی افق کوروش

یک استراتژی بازاریابی مناسب برای تعطیلات بسیار تاثیرگذار است. در تعطیلات مصرف‌کنندگان بیش از هر زمان دیگری به دنبال برندها و خرید مناسب با علایق و خواسته‌های خود هستند. اگر می‌خواهید در این فصل مهم دیده شوید، باید یک استراتژی بازاریابی مناسب را تدوین کنید. با به کارگیری بهترین روش‌های بازاریابی در صنعت خرده‌فروشی می‌توانید یک فروش بسیار خوب داشته و بیشتر دیده شوید. معمولاً در تعطیلاتی مثل مناسبت‌های سال جدید و یا حتی به مناسبت‌هایی چون روز مادر، کریسمس و نوروز مشتریان بخشی از درآمد خود را صرف خرید هدیه می‌کنند. شما می‌توانید در این میان با بهترین استراتژی بازاریابی نقش مهمی را ایفا کنید. سعی کنید در استراتژی‌های بازاریابی خود خلاقیت به خرج دهید و رویکردهای متفاوتی را اتخاذ کنید. آیا قصد دارید تا رویکرد بازاریابی شما احساسی باشد و نام برند شما در ذهن مشتری ثبت شود. یا اینکه فروش بیشتری داشته باشید؟ بر روی هدف خود استراتژی تعیین کنید. چراکه در این فصل، فصل بیشتر دیده خواهید شد.

 

 

استراتژی تخفیف‌های زیاد در تعطیلات

 

از جمله استراتژی های بازاریابی که در فروش تعطیلات برای صنعت خرده‌فروشی بسیار جواب می‌دهد، تخفیف‌های زیاد بر روی محصولات است. سعی کنید بر روی محصولات و خدماتی تخفیف دهید که بسیار محبوب و مورد تقاضا هستند. شاید بهترین مثال برای یک چنین استراتژی بازاریابی برای افزایش فروش، مثال جمعه سیاه باشد. مردم به معنای واقعی کلمه مایلند تا در تخفیف‌های این روز شرکت کنند.
حالا به این موضوع فکر کنید که اگر در استراتژی خود کالاهایی را قرار دهید که تقاضا برای آن ها زیاد است چه اتفاقی می‌افتد؟ تخفیف زیاد بر روی کالاهایی که تقاضای بسیار بالایی برای آن‌ها هست، تاثیر شگرفی در فروش و ثبت نام برند شما در ذهن مشتری دارد.

حتما بخوانید  5 نکته بسیار مهم در مصاحبه استخدامی؛در مصاحبه استخدامی چه بگوییم چه نگوییم؟

 

 

یک استراتژی مناسب برای ایجاد حس نوستالژی

 

استراتژی-بازاریابی-فروش-تعطیلات

 

معمولاً بسیاری از جشن‌ها و تعطیلات پیشینه‌ای دیرینه در سنت و فرهنگ دارند. تعطیلاتی مثل نوروز، کریسمس، روز مادر و روز پدر از این دست تعطیلات هستند. در چنین تعطیلاتی از موسیقی خاص گرفته تا تصاویر خاص و برخی خاطرات نوستالژیک مرور می‌شوند. بر روی این خاطرات مانور بدهید. اگر تبلیغات بصری و یا شنیداری داررید، از صداها و تصاویر مرتبط با این مناسبت‌ها استفاده کنید. یک استراتژی مناسب بازاریابی برای فروش تنظیم کنید و در بخش تبلیغات، فضای بصری شنیداری و حتی موسیقی خاصی را انتخاب کنید. ایده‌ها در این زمینه بسیار زیاد هستند و شما حتی می‌توانید از رنگ برخی از تعطیلات در تبلیغات استفاده کنید.

 

 

اول هدف تعیین کنید و بعد استراتژی بازاریابی

 

قبل از تعیین استراتژی بازاریابی برای تعطیلات، بهتر است هدف از بازاریابی و مارکتینگ در تعطیلات برای فروشگاه خود را مشخص کنید. آیا قصد دارید نام برند شما در ذهن مشتری ثبت شود و یا قصد افزایش فروش دارید. بهتر است پیش از هر چیز این سوال را از خود بپرسید. مرحله اصلی، پاسخ دادن به این سوال است. مرحله بعد استراتژی تدوین استراتژی و حرکت در مسیر استراتژی است.

 

 

تقسیم وظایف کنید

 

استراتژی-بازاریابی-فروش-تعطیلات

 

یکی از مهمترین کارها پس از تدوین استراتژی بازاریابی، تقسیم وظایف است. همه چیز را مشخص کنید. همه افراد را درگیر کنید. اما وظایف آن‌ها را کاملاً مشخص کنید. حتی اگر قرار است یک بشقاب از روی یک میز برداشته شود، باید فردی که آن کار را انجام می‌دهد، مشخص شود. معمولاً در تعطیلات فروشگاه‌های خرده فروشی بسیار شلوغ می‌شوند و افراد وظایف زیادی بر دوششان است. بنابراین ممکن است تصور کنند که یک کار را فرد دیگری در مجموعه می‌تواند انجام دهد. اما اگر وظایف را تقسیم کنید و اولویت بندی‌ها را برای کارکنان مشخص کنید، قطعاً در فروش تعطیلات به مشکل بر نخواهید خورد. سعی کنید بخشی از کارها را به صورت اتوماسیون و نرم افزاری انجام دهید. این موضوع باعث می‌شود تا زمان زیادی از کارمندان خالی شود و به کارهای دیگر رسیدگی کنند. تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و برخی کارهای دیگر را کاملا می‌توان اتوماسیون سازی کرد. بهتر است از تکنیک مدیریت زمان در کارها بهره بگیرید.

حتما بخوانید  بهترین نرم افزار های بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

 

 

استفاده از تکنیک هیجان در استراتژی بازاریابی

 

استراتژی-بازاریابی-فروش-تعطیلات

جشنواره 100% افق کوروش

 

تعطیلات برای مصرف‌کنندگان و مشتریان یک زمان بسیار هیجان انگیز است. هیجانی که با خرید همراه است، خرید برای یک عزیز. بنابراین بهترین زمان است تا از استراتژی بازاریابی هیجان برای فروش استفاده کنید. برای تخفیف‌ها در فروش کالاهای خود زمان تعیین کنید. از تایمرهای شمارش معکوس و کدهای تخفیف برای مدت زمان محدود در وب سایت خود و رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. ایمیل مارکتینگ در تعطیلات را فراموش نکنید. مشتریان را تشویق به خرید کنید. این که زمانی که تعطیلات تمام می‌شود دیگر خبری از تخفیفات این چنینی نیست. شما می‌توانید از کلمه‌های کلیدی چون آخرین فرصت و فرصت نهایی استفاده کنید.

 

 

تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای فروش تعطیلات

 

در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید. یک بخش مهم استراتژی بازاریابی برای بهترین فروش در تعطیلات جستجو و تحقیق در مورد کلمات کلیدی CEO محور است. و در مرحله بعد تبلیغات با مانور بر روی این کلمات. کلمات کلیدی CEO محور فصل به فصل تغییر می‌کنند. سعی کنید هزینه‌ای را اختصاص به این موضوع دهید. بعد از پیدا کردن کلمات مناسب در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت خود و حتی از طریق ایمیل مارکتینگ از این کلمات استفاده کنید. این کلمات تاثیر زیادی در دیده شدن شما در فضای مجازی دارند.

 

 

بسته بندی متفاوت برای فروش در تعطیلات

 

استراتژی-بازاریابی-فروش-تعطیلات

 

یک استراتژی بازاریابی مناسب با توجه به بسته بندی محصولات می‌تواند میزان فروش و نرخ تبدیل شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد. می‌توانید از رنگ‌های مناسب تعطیلات خاص در بسته بندی کالا برای مشتریان استفاده کنید. این موضوع در ثبت نام برند شما در ذهن مشتری بسیار تاثیرگذار است.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

سیزده − 9 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

مشهورترین و برترین برندهای لوکس جواهرات دنیا از گذشته تا کنون

مشهورترین و برترین برندهای لوکس جواهرات دنیا از گذشته تا کنون

جواهرات همیشه بخشی از تاریخ بشر بوده‌اند که از گذشته تا به امروز برای نشان دادن موقعیت اجتماعی، ریشه‌های خانوادگی و همچنین زیبایی بخشیدن به ظاهر انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برترین برندهای جواهرات دنیا کدام شرکت‌ها هستند و از چه سالی کار خود را آغاز کرده‌اند؟ در این مقاله می‌توانید برندهای برتر جواهرات دنیا و 7 برند برتر جواهرات دنیا را از وب‌سایت cwordsworth را در مجله کوروش بخوانید.
  • 98 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۱۰-۹۹
اتو-زدن-انواع-لباس

۱۲ نکته مهم در مورد بهترین روش اتو زدن انواع لباس و قسمت‌های مختلف آن

اتو زدن انواع لباس از آن دسته کارهایی است که اکثر افراد با آن مشکل دارند و با ترفندهای درست انجام این کار آشنا نیستند. برای اتو کردن انواع لباس باید از حرارت مناسبی از اتو استفاده کرد. دمایی که برای اتو زدن لباس بافتنی استفاده می‌شود، با دما و روش اتو زدن لباس پلیسه یا نخی متفاوت است. به همین دلیل آشنا بودن با آموزش صحیح اتو زدن می‌تواند به شما کمک کند تا هم لباس‌هایتان را بهتر اتو بزنید و هم از خراب شدن آن‌ها جلوگیری کنید. در این مقاله می‌توانید طریقه اتو زدن لباس را از وب‌سایت‌های ...
  • 63 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۱۱-۹۹
10 نکته مهم که قبل از شروع یک رابطه عاطفی و ازدواج باید بدانید

۱۰ نکته مهم که قبل از شروع یک رابطه عاطفی و ازدواج باید بدانید

رابطه عاطفی شبیه بازی شطرنج است. اگر اهداف، انگیزه‌ها و انتظارات دو طرف یک رابطه عاطفی با هم هماهنگ نباشد آن رابطه عاطفی راهی جز شکست و پایان ندارد. اگر قصد دارید یک رابطه عاطفی جدی را شروع کنید بهتر است در مورد 10 نکته پیش از شروع یک رابطه عاطفی و ازدواج بیشتر بدانید.  
  • 6357 بازدید
  • انتشار: ۰۸-۰۳-۹۷