چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم

 • منتشر شده در ۱۶-۰۶-۹۸
 • 72024 بازدید
 • 11 دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم؛روز جهانی ریش

انواع مدل ریش و سبیل برای فرم صورت برای بسیاری از آقایان یک دغدغه مهم در مرتب کردن استایل و ظاهر است. بسیاری از آقایان دوست دارند مدل ریشی را انتخاب کنند که به مدل و زاویه‌بندی چهر‌ه‌شان بیشتر بیاید. در حقیقت از نظر علم زیبایی‌شناسی هم مدل ریش برای کسی که چهره گرد دارد با فردی که چهره کشیده و استخوانی دارد فرق دارد و بهتر است تناسب در این زمینه در نظر گرفته شود. ۷ سپتامبر هر سال روز جهانی «ریش» است. به همین مناسبت در مجله کوروش مقاله‌ای از سایت Jean Coutu بخوانید که به شما می‌گوید انواع مدل ریش و سبیل برای مدل‌های مختلف استخوانبندی فرم صورت کدام است.

 

 

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت گرد

 

فروش اینترنتی افق کوروش

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم؛روز جهانی ریش

 

بگذارید با هم روشن و واضح صحبت کنیم. صورت گرد به این معنا نیست که شما حتما اضافه وزن دارید. فارغ از این‌که چاق هستید یا متناسب و بدون اضافه وزن، ممکن است فرم صورت شما گرد باشد. اگر می‌خواهید گردی صورت خود را تا حدودی بپوشانید و آن را لاغرتر و کشیده‌تر نشان دهید در میان انواع مختلف ریش و سبیل بهترین مدل برای شما این است که اندازه ریش در قسمت چانه بلندتر و کشیده‌تر و در اطراف صورت و گونه‌ها کوتاه‌تر باشد. اما چگونه این مدل ریش و سبیل را خوب درآوریم؟ این مدل در واقع همان مدل ریش و سبیل پروفسوری است که چهره شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. در حقیقت با پرپشت کردن ریش در قسمت چانه و تیزکردن ریش در قسمت گونه صورت شما لاغرتر به نظر می‌رسد.

 

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت‌ مربعی

 

 

تجزیه و تحلیل بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت‌ مربعی

 

برای صورت‌های مربعی بهتر است صورت کمی کشیده‌تر به نظر برسد. در صورت مربعی‌ها باید قسمت چانه پرتر و اطراف صورت و گونه‌ها لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسد. به همین دلیل بهتر است در میان انواع مدل ریش و سبیل برای شما مدل ریش و سبیل پروفسوری است. بهتر است در این مدل پروفسوری دو خط باریک از ریش را در اطراف چانه باقی بگذارید و ریش در قسمت چانه کشیده‌تر و بلندتر باشد و سبیل‌ها را هم بلندتر بگذارید.یک مدل دیگر ریش و سبیل برای صورت مربعی ریش پروفسوری گرد است. در این مدل ریش و سبیل روی چانه یک دایره را تشکیل می دهند. ریش شما نباید پرپشت به نظر برسد و برای پروفسوری کردن ریش، یک ریش ۳ تا ۱۰ روزه برای شما کافی است. در صورتی که فرم صورت شما مربعی است به هیچ‌وجه نگذارید ریش شما خیلی پر و بلند شود.

 

حتما بخوانید  روش‌های صحیح پوشاندن جوش صورت با آرایش و کانسیلر و کرم پودر

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت‌ مثلثی و کشیده

 

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم؛روز جهانی ریش

 

تمرکز در صورت‌هایی که فرم مثلثی دارند روی چانه است. بنابراین بهترین مدل ریش برای شما این است چانه را محوتر کنید. کسانی که صورت مثلثی دارند به هیچ‌وجه نباید ریش خود را بلند نگه دارند و اجازه دهند که ریش از چانه پایین‌تر بیاید. برای این‌که چانه شما پهن‌تر به نظر برسد بهتر است ریش را در قسمت چانه پرپشت‌تر نگه دارید یا یک ته ریش به همراه سبیل پرپشت داشته باشید.

 

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت‌ بیضی

 

 

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم؛روز جهانی ریش

شاید فکر کنید صورت‌های بیضی مدل خاصی ندارند اما در صورت‌های بیضی استخوان‌های چانه از استخوان‌های فک پهن‌تر هستند و طول صورت از عرض گونه‌ها بیشتر است به همین دلیل بهتر است میان این دو عضو توازن ایجاد شود. بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت‌ بیضی انواع مختلف ریش و سبیل پروفسوری است. به این ترتیب مدل ریش بزی، ریش بلند پروفسوری و یک ریش پرپشت پروفسوری یا مدل ریش لنگری به چهره شما می‌نشیند. با این‌همه بهتر است از مدل ریش بزی خیلی بلند اجتناب کنید.

 

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مستطیلی

 

چگونه انواع مدل ریش و سبیل برای انواع فرم صورت را تشخیص بدهیم؛روز جهانی ریش

 

اگر فرم استخوان‌بندی صورت شما مستطیلی است این به معنای پهن‌تر بودن استخوان پیشانی و چانه است. در این صورت شما باید صورت را کوتاه‌تر و گردتر نشان دهید و زاویه‌های صورت را کم‌رنگ‌تر کنید و از تیزی آن‌ها کم کنید. بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت مستطیلی کوتاه‌ نگه داشتن ریش در قسمت چانه و پرتر نگه داشتن آن در اطراف صورت و داشتن خط ریش است. یک توصیه دیگر این است که همیشه ریش داشته باشید و به هیچ‌وجه سراغ مدل‌های پروفسوری و بزی و مدل ریش بلند نروید. بهتر است خط ریش و ریش را به هم متصل نگه دارید و نگذارید طول ریش پایین‌تر از چانه بیاید.

 

حتما بخوانید  7 نکته برای خوش استایل به نظر رسیدن خانم های چاق و دارای اضافه وزن

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت الماسی

 

تجزیه و تحلیل بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت الماسی

 

این فرم صورت چیزی مابین فرم صورت بیضی و مربعی است. در فرم صورت الماسی، استخوان‌های گونه و فک پهن‌تر و استخوان چانه باریک‌تر و کشیده‌تر است. بنابراین بهتر است فرم صورت خود را تا آن‌جا که ممکن است مربعی کنید. بهتر است مدل ریش و سبیل پروفسوری را انتخاب کنید که در قسمت چانه و در کناره‌های صورت کوتاه و به صورت ته ریش باشد. به مدل ریش و سبیل بزی اصلا فکر نکنید چون چانه شما را بلندتر و کشیده‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد.

 

بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت قلبی

 

تجزیه و تحلیل بهترین مدل ریش و سبیل برای فرم صورت قلبی

 

فرم صورت قلبی یعنی این‌که شما چانه باریک و پیشانی پهن دارید. پس بهتر است مدل ریش و سبیل را انتخاب کنید که روی چانه شما را بپوشاند. بهتر است ریش در قسمت چانه پر باشد و تا زیر گردن برسد. در صورتی که نمی‌خواهید ریش بلند داشته باشید کناره‌های صورت را هم کوتاه نکنید و ته ریش نگه دارید. با این‌همه ریش پر در اطراف چانه و سبیل بلند و پر چانه شما را پرتر و پهن‌تر نشان می‌دهد.

 

این مطالب را هم مطالعه کنید:

 

۱۰ ماده غذایی مفید و خوشمزه برای پیشگیری از سفید شدن مو

 

روغن آرگان؛ ۹ خاصیت شگفت‌انگیز روغن آرگان برای زیبایی پوست و مو

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

 • طراحی بنر:

  با توجه به کار من که طراحی بنر می باشد ، در بنرهای ماسکی که متشکل از صورت اشخاص می باشد من چندین بار از این مدلها استفغاده کرده ام و همه اینها واقعا بسیار درست توضیح داده شده است و کلا شکل و شمایل ریش گذاشتن برای انواع صورتهای مختلف به خوبی در این مقاله قید شده است . در بعضی موارد ته ریش بسیار جذابتر از ریش زیادمی باشد

  • افق کوروش:

   ممنون هستیم که مطلب را با دقت خواندید و نظر دادید دوست عزیز 🙂

 • علی:

  برای اولین بار مطلبی جالب کامل و قابل فهم همگان را در خصوص قیافه در سایت های فارسی زبان ملاحظه کردم اتفاقا بنده پس از سال ها که هم ریشم را می زدم و هم سبیل به دلیل فوت یکی از دوستان نزدیکم ریش و سبیلم را نزدم و هر کسی بعد از آن اینجانب را دید گفت چقدر ریش و سبیل به تو می آید و البته در این میان همسر قدیمم گفت بهتر است مثلا اینجا را کوتاه نکنی آنجا را کوتاه کنی خلاصه این مطلب شما بسیار خوب و جامع بود امیدوارم در خصوص موارد دیگر که متاسفانه مدیران ، مسئولان کشور کمتر به آنها اهمیت می دهند از جمله لباس پوشیدن بخصوص رنگ جوراب گفش و غیره نیز مطالبی داشته باشید موفق و سربلند و سلامت

 • رهام رحمانی:

  دوستان عزیز تو این وضعیت بد و اسفناک اقتصادی سیاسی اجتماعی فرهنگی تنها کاری که دارید میکنید اینه که مدل ریش و سبیل مناسب پیشنهاد میدین ؟ رسانه های دولتی و نیمه دولتی یه جور مخاطب رو آزار میدن شما هزار جور . به سادگی میتونید مثمرثمرتر و بهترین باشید ولی ذهن و وقت و انرژیتون رو به عنوان رسانه گذاشتید روی دری وری هایی که اولویتهای آخر اکثریت مخاطبینتون هم نیست . به سادگی میتونی بهترین باشی ولی به سادگی نمیتونی ثمربخش باشی به آسونی میشه مدل ریش مناسب رو پیدا کرد ولی به راحتی نمیشه مثلا شغل مناسب رو پیدا کرد . اصلا بهترین یعنی چی ؟! یعنی بهترین ظاهر برای پنهان کردن کدام ضعف ؟! پوشاندن و پنهان کردن کدام یک از ضعفهای درونی ، روحی و روانی ؟ اصلا در مورد مقالات و مطالبی که منتشر میکنید یک دقیقه فکر میزارید که چرا و برای چه کسانی منتشر میکنید ؟ البته احتمالا شما هم مثل بقالی سرکوچه ما استنباطتون اینه که مشتری یا مخاطب خاص خودتون رو دارید و درواقع عرضه میکنید . سرکوچه ما بقالی به هر قیمتی محصولاتش رو عرضه میکنه شما برای خودتون چه قیمتی دارید به عنوان یک رسانه نه یک بقالی ؟ بقالیها در حال عرضه هستند و شما هم ولی سوال اصلی اینجاست که به وجود میاد که براستی به چه قیمتی ؟

  • افق کوروش:

   دوست عزیز؛ جالب است که از میان حدود هزار مقاله منتشر شده در این رسانه با پیش زمینه موضوعات سبک زندگی، سلامت، آشپزی و رشد و توسعه فردی که برای آن تعریف شده شما فقط همین یک مفاله را مطالعه فرمودید. البته که ظاهر آراسته با کمترین هزینه امید به زندگی را در فرد بالا می‌برد و در این مسئله شکی نیست. اما مجله کوروش یک رسانه سبک زندگی است. پیشنهاد می‌کنیم با یک جستجوی ساده در رسانه مجله کوروش مقالاتی که در مورد آشپزی با ساده‌ترین مواد، خرید به صرفه و اقتصادی با در پیش گرفتن ترفندهای ساده و صدها مطلب در مورد سبک‌ درست زندگی کردن و خورد و خوراک و پوشاک حتی در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی در این رسانه منتشر شده را مطالعه کنید. توصیه ما این است که از یک رسانه با شعار سبک زندگی بهتر و سالم‌تر به دنبال مطالب سیاسی و مطالب تخصصی اقتصادی نباشید چون رویکرد رسانه ما یک رویکرد سیاسی نیست. قطعا ده‌ها رسانه دیگر در این زمینه به این امر مهم می‌پردازند و نیازی به ورود ما به مقوله‌ای که در تخصص ما نیست احساس نمی‌شود. ما تا آنجایی که در توانمان باشد سعی می کنیم مقالات مفید و به درد بخور برای تغییر سبک و روش زندگی با در پیش گرفتن راه و روش زندگی سالم و تغییر نگرش ما نسبت به امور روزمره، ارتقای سلامت و بهداشت فردی و جمعی،پیشرفت شغلی و اقتصادی و بهبود سلامت روان فردی و اجتماعی منتشر کنیم و امیدواریم که شما هم در آینده باز هم همراه ما باشید.

 • میلاد:

  جالب بود من دقت نکرده بودم رو فرم صورت برلی ریش ممنون از مطلب خوبتون

  • افق کوروش:

   ممنون که مطلب رو خوندید و نظر دادید دوست عزیز. بله برای داشتن یک ظاهر مناسب بهتر است مدل ریش با توجه به فرم صورت انتخاب شود 🙂

 • انابل:

  خیلی مسخره بود، همشون گفتن ریش پرفسوری بزارین، ۱۰،۱۵ مدل سیبیل میشه گذاشت، مدلهای خط ریش گوناگون، ۲۰ مدل ریش میشه گذاشت که کل صورت رو عوض کنه، صورت گردرو می شه کشیده کرد،تو همشون نوشته پرفسوری کوتاه،پرفسولی بلند، پرفسوری کج، پرفسوری نازک، و…
  ما نخایم پروفسور بشیم باید چیکا کنیم
  الکی وقت گرانبهای ماروهم نگیرین
  مردین انتقادهاروهم اکسپت کنید

  • افق کوروش:

   دوست عزیز ما یک بار دیگر مطلب را خواندیم. واقعا برای تمام مدل‌ها و فرم‌های صورت گفته نشده که ریش پروفسوری بگذارید! در هر صورت به فرم و مدل صورت شما بستگی دارد. انواع مختلف مدل پروفسوری که البته با آنچه در ذهن شما تعریف شده ممکن است متفاوت باشد برای این است که فرم صورت متعادل‌تر شود 🙂

20 + 8 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

5 روش ساده و مطمئن برای داشتن یک رابطه زناشویی شاد و سالم

۵ روش ساده و مطمئن برای داشتن یک رابطه زناشویی شاد و سالم

شاد و گرم نگه داشتن رابطه زناشویی به طور مداوم گاهی حتی برای زوج‌های خوشبخت و موفق تبدیل به یک چالش می‌شود. برای این‌که رابطه زناشویی را شاد نگه دارید باید بدانید چگونه بایدها و نبایدهای زندگی زناشویی را مدیریت کنید. در این مقاله که از سایت معتبر  Marriage انتخاب شده است به شما می‌گوییم چگونه با 5 روش ساده و مطمئن رابطه زناشویی خود را هر روز شاد و سالم نگه دارید.  
 • 3611 بازدید
 • انتشار: ۲۴-۰۵-۹۷
دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی

۱۱ ایده عالی و آسان برای دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی و دکوراسیون و چیدمان آن معمولا از جمله مهم‌ترین دغدغه‌ها به خصوص در منازل امروزی است که هال و اتاق پذیرایی از هم جدا نیستند و همه چیز جلوی چشم است. بهره‌گیری از کاغذ دیواری‌های شیک و مدرن و لوسترها و آباژور با سبک‌های مدرن می‌توانند بخشی از اکسسوری‌های یک اتاق پذیرایی دلپذیر باشند. کارشناسان سایت دکوراسیون به ما می‌گویند که چطور با 10 ایده عالی و آسان دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی داشته باشیم. در این مقاله با از بخش سبک زندگی در  مجله کوروش همراه ما باشید.  
 • 6008 بازدید
 • انتشار: ۱۶-۰۱-۰۰
راهنمای خرید عطر و ادکلن اصل زنانه و مردانه؛9 نکته مهم برای خرید عطر و ادکلن

راهنمای خرید عطر و ادکلن اصل زنانه و مردانه با ۹ نکته مهم و اصولی

  یک جهان ایده‌آل جایی است که هر آدمی عطری داشته باشد که برای حافظه دوستان قدیمی و نزدیکانش مثل یک امضا باشد. اما رسیدن به این نقطه مشکل است، جایی که مثلا بگویند: اِ، علی اینجا بوده! نه نه، این بوی تام فورده، احتمالا آرمان اینجا بوده. پیدا کردن یک عطر که به عنوان امضای شخصی شما ثبت شود فقط یک راه دارد و آن هم این است که عطری را که دوست دارید پیدا کنید. در این مقاله راهنمای خرید عطر و ادکلن اصل و انتخاب عطر و این‌که چگونه بهترین عطرهای پرفروش زنانه و مردانه را تبدیل به ...
 • 1843 بازدید
 • انتشار: ۰۸-۰۵-۹۸