بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

  • منتشر شده در ۰۱-۱۰-۹۹
  • 392 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

اگر به دنبال سرگرمی و خواندن داستان‌های جذاب هستید؛ اما نمی‌خواهید به رمانی کامل و طولانی متعهد شوید، خواندن مجموعه داستان کوتاه، گزینه مناسبی برای شماست. چه قبل از خواب، چه در هنگام رفت‌و‌آمد و چه در صف انتظار ملاقات با پزشک باشید؛ خواندن داستان کوتاه بهترین شکل استفاده از زمان شماست. ما قبلا در مجله افق کوروش، بهترین و پرفروش ترین رمان‌های خارجی و ایرانی را بررسی کرده‌ایم؛ امروز می‌خواهیم بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان را برایتان معرفی کنیم. بهترین داستان های کوتاه ادبیات جهان که شامل ۷ اثر مهم و مشهور از نویسندگان بزرگ دنیای ادبیات است را بخوانید.

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده

 

۱- یک گل سرخ برای امیلی؛ ویلیام فاکنر

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

در میان بهترین داستان های کوتاه جهان مجموعه داستان کوتاه «یک گل سرخ برای امیلی»، نوشته رمان‌نویس و برنده جایزه نوبل ادبیات آمریکایی، «ویلیام فاکنر» (William Cuthbert Faulkner) نامش می‌درخشد. این مجموعه شامل ۶ داستان کوتاه است و «نجف دریابندری» مترجم خوب کشورمان، آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. نجف دریابندری درباره این کتاب می‌گوید:

«این مجموعه نمونه یک دوره معین در کار فاکنر یا نمودار یک سیر خاص در تحول سبک او نیست. به همین دلیل بیان فاکنر در این داستان‌ها متفاوت است.»

در این مجموعه داستان کوتاه متفاوت، شیوه زندگی سیاه‌پوستان در کنار سفیدپوستان را می‌بینید. جملات فاکنر در این کتاب احساسات دارند و به زیبایی همه‌چیزهایی را که برای خیال‌پردازی ذهن شما لازم است، بیان می‌کنند. به نظر نویسنده این مقاله، «یک گل سرخ برای امیلی» یکی از جذاب‌ترین و بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده است.

 

۲- اتوبوس پیر؛ ریچارد براتیگان

 

کتاب خاص و عجیب «اتوبوس پیر» یکی از کتاب‌های «ریچارد براتیگان» (Richard GaryBrautigan) است. این نویسنده سبکی عجیب و رؤیایی دارد؛ سبکی که مطمئنم تا به ‌حال آن را جایی ندیده و نخوانده‌اید. هیچ‌کس نمی‌داند سبک نوشته‌های او، در کدام مکتب و سنت تاریخی قرار می‌گیرد؛ زیرا تمام داستان‌های کوتاه او، بیشتر به شعر شبیه هستند تا داستان. براتیگان در اتوبوس پیر، به ‌سادگی به شما نشان می‌دهد که چقدر می‌تواند پشت تمام جملاتش، احساسات شلوغ و رنگارنگ را بگنجاند؛ اما در عین حال آنها را دست‌نیافتنی بسازد تا بارها و بارها به جملاتش باز گردید تا بهتر آنها را احساس کنید. با خوندن این کتاب، یک تجربه احساسی لطیف و متفاوت به طیف احساسات تجربه‌شده ذهن‌تان اضافه می‌شود.

«علیرضا طاهری عراقی» مترجم اتوبوس پیر، در پیشگفتار این کتاب نوشته است:

«بهترین راه شناختن براتیگان و شخصیت عجیب و خاصش، خواندن آثارش است. براتیگانی که در داستان‌ها می‌بینیم گاهی با نگاهی بچه‌گانه و لحنی معصومانه از گذشته‌ها یاد می‌کند و گاهی به بهانه یک فنجان قهوه، به هر دری می‌زند تا هم‌صحبتی پیدا کند، چندان تفاوتی با براتیگان واقعی ندارد.»

همیشه می‌توانید آثار متفاوت براتیگان را در لیست بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده، در کتابخانه‌ خود داشته باشید، شک نکنید!

 

۳- شب‌های روشن؛ فیودور داستایوفسکی

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

حتما نام این رمان‌نویس و در واقع می‌توان گفت «روان‌شناس» بزرگ روسی را شنیده‌اید. «فیودور داستایوفسکی» (Fyodor Dostoevsky) یکی از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین نویسنده‌های روسیه و جهان است. اگر هنوز آثاری از این نویسنده را نخوانده‌اید؛ هیچ اثری بهتر از «شب‌های روشن» به شما کمک نمی‌کند. این کتاب که در واقع رمانی کوتاه است، شما را به‌ خوبی با آثار او آشنا می‌کند. شاید شخصیت‌پردازی این کتاب به خوبی کتاب‌های دیگرش، مثل «جنایت و مکافات» یا «برادران کارامازوف» نباشد؛ اما می‌تواند به‌خوبی به شما نشان دهد که یک نویسنده چطور می‌تواند با همین تعداد صفحات اندک، شخصیت‌هایش را پخته کند و جریان داستان را جلو ببرد.

 

۴- آگراندسیمان و چند داستان دیگر؛ خولیو کرتاثار

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

شاید با شنیدن اسم «آگراندسیمان» و «خولیو کرتاثار» تعجب کنید؛ چون این اسم‌ها را کمتر کسی شنیده است. خولیو کورتاثار (Julio Cortázar‎) رمان‌نویس و نویسنده داستان کوتاه آرژانتینی بود. این نویسنده، یکی از جهانی‌ترین نویسنده‌های آمریکای لاتین است و در اثر «آگراندسیمان و چند داستان دیگر» شما را به تحسین وا می‌دارد. کرتاثار در این کتاب، بر لبه مرز بین امور روزمره و عجایب قدم بر می‌دارد و هر آن چیزی را که انتظار ندارید، پیش پای شما می‌گذارد. کرتاثار که علاوه بر ذوق نویسندگی، مردی موسیقی‌شناس نیز بود؛ آثار دیگر مهمی مثل «لی لی»، «دروازه‌های بهشت» و «امتحان نهایی» را نوشته است. جالب است بدانید که نویسنده‌ بزرگ دیگری چون «گاربریل گارسیا مارکز» (Gabriel García Márquez) یکی از شیفتگان او بود.

کتاب آگراندسیمان را از دست ندهید؛ این کتاب که به‌راستی یکی دیگر از بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در ایران است، ارزش چندبار خواندن را دارد.

 

۵- بعد از زلزله؛ هاروکی موراکامی

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

جشنواره 100% افق کوروش

 

شاید بیشتر کتاب‌خوان‌ها، نام «هاروکی موراکامی» (Haruki Murakami) را با رمان معروفش، «کافکا در کرانه» شناخته باشند. کتاب‌های این نویسنده ژاپنی، در سطح جهان بسیار پرفروش شده و به بیش از ۵۰ زبان مختلف ترجمه شده‌اند.

موراکامی در مجموعه داستان کوتاه «بعد از زلزله» به نشان‌دادن خشونت‌های پنهان در جامعه مدرن ژاپن می‌پردازد و می‌توان گفت که این اثر، کتابی متفاوت در حوزه جامعه‌شناسی و روان‌شناسی است. البته برخی از منتقدان، می‌گویند که این مجموعه داستان کوتاه، به‌نوعی رمان است؛ زیرا نکات و رمزهای ویژه‌ای تمام داستان‌های کوتاه آن را به هم مرتبط می‌کند. این اثر نیز یکی از ببهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در کشور ماست.

 

۶- حومه؛ ویلیام فاکنر

 

ویلیام فاکنر در کتاب «حومه» با ۶ داستان کوتاه جذاب دیگر، شما را سرگرم می‌کند و به فکر فرو می‌برد. اگر به آثار دیگر این نویسنده علاقه‌مند هستید؛ خواندن کتاب حومه را از دست ندهید. باید این کتاب را بخوانید تا با ترکیبی منحصربه‌فرد از تراژدی و طنز همراه شوید.

 

۷- بهترین داستان‌های کوتاه چخوف؛ آنتوان چخوف

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

نام «چخوف» (Anton Chekhov) همیشه در کنار نام نویسندگان بزرگی مثل «تولستوی»، «داستایوفسکی» و «تورگینوف» می‌آید. برخی از صاحب‌نظران می‌گویند که چخوف بزرگ‌ترین داستان کوتاه نویس روسیه است. چخوف درباره داستان‌نویسی‌اش گفته است:«در زندگی ادبی ۲۰ساله‌ام؛ صرفنظر از گزارش‌های حقوقی، یادداشت‌ها و مقالاتی که روز به روز در روزنامه منتشر کرده‌ام؛ بیش از ۳۰۰ داستان و افسانه نوشته و به چاپ رسانده‌ام.»

این نویسنده فعال و بزرگ روسی، داستان کوتاه‌های منحصربه‌فرد خودش را دارد. در کتاب «بهترین داستان‌های کوتاه چخوف» ۳۴ داستان کوتاه را از این نویسنده روسی می‌خوانید. این کتاب نیز یکی از بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در ایران است.

 

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

18 − 3 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

روز جهانی گردشگری؛ 10 کشور پرطرفدار و جذاب دنیا برای توریست‌ها

روز جهانی گردشگری؛ ۱۰ کشور پرطرفدار و جذاب دنیا برای توریست‌ها

گردشگری و سفر از جمله قدیمی‌ترین عادات بشر از همان ابتدا تاکنون است. در ایران هم از دیرباز گردشگری و سفر چه به صورت مهمان شدن و چه میزبان بودن رونق داشته است. وجود کاروانسراها و چاپارخانه‌های بی‌شمار در بافت قدیمی اغلب شهرهای ایران، ساخت جاده ابریشم و به تدریج توسعه راه‌ها و امکانات مناسب برای سفر دلیلی بر این مدعاست. 27 سپتامبر (5 مهر) روز جهانی گردشگری است. جذاب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای دنیا که تا به حال بیشترین میزان گردشگر را در میان سایر کشورها داشته‌اند را از سایت تخصصی جهانگردی Worldatlas در مجله کوروش بخوانید.  
  • 3189 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۰۷-۹۷
10 رنگ مو که در سال 2020 یا 99 ترند هستند و به احتمال زیاد مد می‌شوند

۱۰ رنگ مو که در سال ۲۰۲۰ یا ۹۹ ترند هستند و به احتمال زیاد مد می‌شوند

  رنگ مو از آن دسته مقولاتی است که خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای استفاده از آن طبق مد روز پیش بروند. معمولا هر سال تعداد زیادی  رنگ مو ترند می‌شوند (در مورد مقوله ترند شدن و چرایی و چگونگی آن در اینجا گفته‌ایم) و این رنگ موهای ترند شده در اغلب موارد تبدیل به رنگ موی مورد علاقه خانم‌ها شده و وارد جریان مد رنگ مو می‌شوند. به عقیده کارشناسان مد در کنار رنگ موهایی مثل شکلاتی و قهوه‌ای بلوند و شرابی که معمولا مورد اقبال همیشگی خانم‌ها هستند انواع رنگ مو سال 99 یا 2020 از میان این رنگ مو ...
  • 18298 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۱۰-۹۸
عوارض و تاثیر خوب و بد تلویزیون روی کودکان+نظرات مثبت و منفی پزشکان در این زمینه

عوارض و تاثیر خوب و بد تلویزیون روی کودکان+نظرات مثبت و منفی پزشکان در این زمینه

  خیلی مشکل است که از بچه‌ها بخواهیم تلویزیون تماشا نکنند چون معمولا در تمام خانه‌ها تلویزیون در اغلب ساعات شبانه‌روز، حتی اگر کسی برنامه‌هایش را تماشا نکند، روشن است و بچه‌ها هم ناگزیر با تلویزیون و برنامه‌هایش در تماس هستند. در برخی موارد والدین از تلویزیون به عنوان جایگزینی برای پرستار بچه استفاده می‌کنند یا گاهی سی دی فیلم‌هایی را برای کودکان می‌خرند که تصور می‌کنند برای بچه‌ها مفید است و حتی ممکن است روی هوش و حافظه آن‌ها تاثیر مثبت بگذارد. اما واقعا تلویزیون دیدن برای کودکان به خصوص کودک زیر 2 سال، کودکان پیش دبستانی و دبستانی و ...
  • 1238 بازدید
  • انتشار: ۰۷-۱۰-۹۸