بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 • منتشر شده در ۰۱-۱۰-۹۹
 • 1918 بازدید
 • 2 دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

اگر به دنبال سرگرمی و خواندن داستان‌های جذاب هستید؛ اما نمی‌خواهید به رمانی کامل و طولانی متعهد شوید، خواندن مجموعه داستان کوتاه، گزینه مناسبی برای شماست. چه قبل از خواب، چه در هنگام رفت‌و‌آمد و چه در صف انتظار ملاقات با پزشک باشید؛ خواندن داستان کوتاه بهترین شکل استفاده از زمان شماست. ما قبلا در مجله افق کوروش، بهترین و پرفروش ترین رمان‌های خارجی و ایرانی را بررسی کرده‌ایم؛ امروز می‌خواهیم بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان را برایتان معرفی کنیم. بهترین داستان های کوتاه ادبیات جهان که شامل ۷ اثر مهم و مشهور از نویسندگان بزرگ دنیای ادبیات است را بخوانید.

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده

 

فروش اینترنتی افق کوروش

۱- یک گل سرخ برای امیلی؛ ویلیام فاکنر

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

در میان بهترین داستان های کوتاه جهان مجموعه داستان کوتاه «یک گل سرخ برای امیلی»، نوشته رمان‌نویس و برنده جایزه نوبل ادبیات آمریکایی، «ویلیام فاکنر» (William Cuthbert Faulkner) نامش می‌درخشد. این مجموعه شامل ۶ داستان کوتاه است و «نجف دریابندری» مترجم خوب کشورمان، آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. نجف دریابندری درباره این کتاب می‌گوید:

«این مجموعه نمونه یک دوره معین در کار فاکنر یا نمودار یک سیر خاص در تحول سبک او نیست. به همین دلیل بیان فاکنر در این داستان‌ها متفاوت است.»

در این مجموعه داستان کوتاه متفاوت، شیوه زندگی سیاه‌پوستان در کنار سفیدپوستان را می‌بینید. جملات فاکنر در این کتاب احساسات دارند و به زیبایی همه‌چیزهایی را که برای خیال‌پردازی ذهن شما لازم است، بیان می‌کنند. به نظر نویسنده این مقاله، «یک گل سرخ برای امیلی» یکی از جذاب‌ترین و بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده است.

 

۲- اتوبوس پیر؛ ریچارد براتیگان

 

کتاب خاص و عجیب «اتوبوس پیر» یکی از کتاب‌های «ریچارد براتیگان» (Richard GaryBrautigan) است. این نویسنده سبکی عجیب و رؤیایی دارد؛ سبکی که مطمئنم تا به ‌حال آن را جایی ندیده و نخوانده‌اید. هیچ‌کس نمی‌داند سبک نوشته‌های او، در کدام مکتب و سنت تاریخی قرار می‌گیرد؛ زیرا تمام داستان‌های کوتاه او، بیشتر به شعر شبیه هستند تا داستان. براتیگان در اتوبوس پیر، به ‌سادگی به شما نشان می‌دهد که چقدر می‌تواند پشت تمام جملاتش، احساسات شلوغ و رنگارنگ را بگنجاند؛ اما در عین حال آنها را دست‌نیافتنی بسازد تا بارها و بارها به جملاتش باز گردید تا بهتر آنها را احساس کنید. با خوندن این کتاب، یک تجربه احساسی لطیف و متفاوت به طیف احساسات تجربه‌شده ذهن‌تان اضافه می‌شود.

«علیرضا طاهری عراقی» مترجم اتوبوس پیر، در پیشگفتار این کتاب نوشته است:

«بهترین راه شناختن براتیگان و شخصیت عجیب و خاصش، خواندن آثارش است. براتیگانی که در داستان‌ها می‌بینیم گاهی با نگاهی بچه‌گانه و لحنی معصومانه از گذشته‌ها یاد می‌کند و گاهی به بهانه یک فنجان قهوه، به هر دری می‌زند تا هم‌صحبتی پیدا کند، چندان تفاوتی با براتیگان واقعی ندارد.»

همیشه می‌توانید آثار متفاوت براتیگان را در لیست بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده، در کتابخانه‌ خود داشته باشید، شک نکنید!

 

۳- شب‌های روشن؛ فیودور داستایوفسکی

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

حتما نام این رمان‌نویس و در واقع می‌توان گفت «روان‌شناس» بزرگ روسی را شنیده‌اید. «فیودور داستایوفسکی» (Fyodor Dostoevsky) یکی از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین نویسنده‌های روسیه و جهان است. اگر هنوز آثاری از این نویسنده را نخوانده‌اید؛ هیچ اثری بهتر از «شب‌های روشن» به شما کمک نمی‌کند. این کتاب که در واقع رمانی کوتاه است، شما را به‌ خوبی با آثار او آشنا می‌کند. شاید شخصیت‌پردازی این کتاب به خوبی کتاب‌های دیگرش، مثل «جنایت و مکافات» یا «برادران کارامازوف» نباشد؛ اما می‌تواند به‌خوبی به شما نشان دهد که یک نویسنده چطور می‌تواند با همین تعداد صفحات اندک، شخصیت‌هایش را پخته کند و جریان داستان را جلو ببرد.

 

۴- آگراندسیمان و چند داستان دیگر؛ خولیو کرتاثار

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

شاید با شنیدن اسم «آگراندسیمان» و «خولیو کرتاثار» تعجب کنید؛ چون این اسم‌ها را کمتر کسی شنیده است. خولیو کورتاثار (Julio Cortázar‎) رمان‌نویس و نویسنده داستان کوتاه آرژانتینی بود. این نویسنده، یکی از جهانی‌ترین نویسنده‌های آمریکای لاتین است و در اثر «آگراندسیمان و چند داستان دیگر» شما را به تحسین وا می‌دارد. کرتاثار در این کتاب، بر لبه مرز بین امور روزمره و عجایب قدم بر می‌دارد و هر آن چیزی را که انتظار ندارید، پیش پای شما می‌گذارد. کرتاثار که علاوه بر ذوق نویسندگی، مردی موسیقی‌شناس نیز بود؛ آثار دیگر مهمی مثل «لی لی»، «دروازه‌های بهشت» و «امتحان نهایی» را نوشته است. جالب است بدانید که نویسنده‌ بزرگ دیگری چون «گاربریل گارسیا مارکز» (Gabriel García Márquez) یکی از شیفتگان او بود.

کتاب آگراندسیمان را از دست ندهید؛ این کتاب که به‌راستی یکی دیگر از بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در ایران است، ارزش چندبار خواندن را دارد.

 

۵- بعد از زلزله؛ هاروکی موراکامی

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

شاید بیشتر کتاب‌خوان‌ها، نام «هاروکی موراکامی» (Haruki Murakami) را با رمان معروفش، «کافکا در کرانه» شناخته باشند. کتاب‌های این نویسنده ژاپنی، در سطح جهان بسیار پرفروش شده و به بیش از ۵۰ زبان مختلف ترجمه شده‌اند.

موراکامی در مجموعه داستان کوتاه «بعد از زلزله» به نشان‌دادن خشونت‌های پنهان در جامعه مدرن ژاپن می‌پردازد و می‌توان گفت که این اثر، کتابی متفاوت در حوزه جامعه‌شناسی و روان‌شناسی است. البته برخی از منتقدان، می‌گویند که این مجموعه داستان کوتاه، به‌نوعی رمان است؛ زیرا نکات و رمزهای ویژه‌ای تمام داستان‌های کوتاه آن را به هم مرتبط می‌کند. این اثر نیز یکی از ببهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در کشور ماست.

 

۶- حومه؛ ویلیام فاکنر

 

ویلیام فاکنر در کتاب «حومه» با ۶ داستان کوتاه جذاب دیگر، شما را سرگرم می‌کند و به فکر فرو می‌برد. اگر به آثار دیگر این نویسنده علاقه‌مند هستید؛ خواندن کتاب حومه را از دست ندهید. باید این کتاب را بخوانید تا با ترکیبی منحصربه‌فرد از تراژدی و طنز همراه شوید.

 

۷- بهترین داستان‌های کوتاه چخوف؛ آنتوان چخوف

 

بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده جهان؛ ۷ اثر مشهور ادبیات داستانی

 

نام «چخوف» (Anton Chekhov) همیشه در کنار نام نویسندگان بزرگی مثل «تولستوی»، «داستایوفسکی» و «تورگینوف» می‌آید. برخی از صاحب‌نظران می‌گویند که چخوف بزرگ‌ترین داستان کوتاه نویس روسیه است. چخوف درباره داستان‌نویسی‌اش گفته است:«در زندگی ادبی ۲۰ساله‌ام؛ صرفنظر از گزارش‌های حقوقی، یادداشت‌ها و مقالاتی که روز به روز در روزنامه منتشر کرده‌ام؛ بیش از ۳۰۰ داستان و افسانه نوشته و به چاپ رسانده‌ام.»

این نویسنده فعال و بزرگ روسی، داستان کوتاه‌های منحصربه‌فرد خودش را دارد. در کتاب «بهترین داستان‌های کوتاه چخوف» ۳۴ داستان کوتاه را از این نویسنده روسی می‌خوانید. این کتاب نیز یکی از بهترین داستان های کوتاه ترجمه شده در ایران است.

 

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

 • محسن اعتمادی:

  سلام . خسته روزگار نباشید . بسیار عالی . هر کسی برای ادبیات زحمت بکشد شایسته تقدیر است . انگار روح ما رو زنگار گرفته با هر مطلبی که می خونیم کمی از این زنگ زدگی پاک میشه . و بهترین راه شروع آگاهی توی جامعه خواندن کتاب است . چه بهتر برای ترویج و تشویق مطالعه از داستان کوتاه شروع کنیم . متشکرم کارتان شایسته تقدیر است .

  • افق کوروش:

   ممنون از نظر شما دوست عزیز

یک × دو =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

ویژگی‌‌های طراحی دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی با معرفی 7 طراح مشهور

ویژگی‌‌های طراحی دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی با معرفی ۷ طراح مشهور

  قرن‌هاست که فرانسه جایگاه هنری خود را در صحنه جهان، تثبیت کرده است. علاوه بر انواع غذاها و دسرها و صنعت فشن و مد، این کشور به دلیل سبک طراحی معماری و دکوراسیون داخلی فرانسوی نیز معروف است. بنابراین جای تعجب نیست که وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی فرانسوی می‌شود، می‌توانید تأثیرگذارترین محرک‌هایی را که صنعت طراحی داخلی تاکنون شناخته است، پیدا کنید. در این مقاله، با ۷ طراح داخلی برتر فرانسه و دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی، آشنا می‌شوید.
 • 386 بازدید
 • انتشار: ۳۰-۰۹-۹۹
خرید شب عید

خرید شب عید خود را با تکنیک انجام دهید

  همه ما قبول داریم که شرایط اقتصادی دنیا مانند گذشته روی غلطک نیست؛ اما این دلیل بر توقف بسیاری از فعالیت های روزانه زندگی نمی شود. بعضی از خانواده ها به ظاهر برای صرفه جویی در هزینه های زندگی خود، خرید کردن بسیاری از اقلام را از زندگی روزمره خود حذف می کنند و اگر به دنبال خرید محصول یا کالایی باشند، ارزان ترین روش را به هر قیمتی انتخاب می کنند.   زمانی خرید کردن می تواند باعث آسیب به اقتصاد خانواده شود که بدون برنامه انجام شود؛ منظور ما از بدون برنامه این است که شما بدون هیچ فکری و ...
 • 3005 بازدید
 • انتشار: ۱۰-۰۲-۹۷
مدل کیف زنانه جدید

۱۷ مدل از جدیدترین ترندهای کیف زنانه و دخترانه ۲۰۲۱/۱۴۰۰

کیف ‌ها یکی از جذاب ‌ترین بخش‌ های استایل ما هستند که به شدت روی به روز و زیبا به نظر رسیدن تیپ ما تأثیر می‌ گذارند. شاید به جرات بتوان گفت که سرمایه گذاری روی مدل اکسسوری کیف زنانه جدید می ‌تواند ظاهری به روزتر و جذاب ‌تر به شما ببخشد. اگر دوست دارید عید امسال ظاهری به روز و مطابق مد سال برای خودتان رقم بزنید، بهتر است به فکر خرید یک کیف جدید برای خودتان باشید. در سرویس سبک زندگی مجله کوروش می ‌توانید با لیستی از جدیدترین مدل کیف جدید سال 2021 /1400 آشنا شوید.
 • 1032 بازدید
 • انتشار: ۲۶-۰۲-۰۰