بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار

بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار

  • منتشر شده در ۲۳-۱۰-۹۹
  • 133 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

استفاده از بهترین و مناسب ترین رنگ ها در فضاهای مختلفی که در زندگی روزمره با آن سروکار داریم، از دفتر و محیط کار گرفته تا محیط منزل می‌توانند تاثیرات مثبتی روی ما بگذارند. بنابراین توجه بیشتر به ترکیب رنگ های استفاده شده در محیط‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است. رنگ ها می‌توانند خلق‌وخو و حتی میزان بهره‌وری در محیط دفتر کار را تغییر دهند. رنگ مناسب یک دفتر کار چیست؟ کارمندان با چه رنگی بهترین را خواهند داشت؟ در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به بهترین ترکیب رنگ‌ در فضاهایی کاری متفاوت می‌اندازیم.

تاثیر رنگ ها افزایش خلاقیت و بهره‌وری

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

آنجلا رایت متخصص رنگ که از دهه ۷۰ در مورد تاثیر رنگ ها بر محیط های مختلف از جمله دفتر کار بسیار تحقیق کرده است، می‌گوید تاثیر روانشناسی رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حیرت‌انگیز است. او می‌گوید که با انتخاب عمدی رنگ‌های خاص در فضاهای مختلف واکنش‌های خاص متفاوتی از افراد به دست می آید. با این حال تنها رنگ نیست که در طراحی داخلی یک دفتر کار تاثیرگذار است. صرف نظر از رنگ، دکوراسیون محیط کار نیز بسیار مهم است. بنابراین در چیدمان داخلی یک دفتر کار علاوه بر انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ ها باید به طراحی دکور آن هم بسیار توجه کرد. بسته به اینکه چه چیزی بیشتر از همه برای کارمندان در کسب وکارهای مختلف مهم است، می توان از ترکیب رنگ های متفاوتی در طراحی دفتر کار استفاده کرد.

فروش اینترنتی افق کوروش

 

 

رنگ آبی در دفتر کار

 

آبی رنگ روشنفکری است. این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی نمادی از اعتماد، منطق، ارتباطات و کارآیی است. معمولاً از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی دفتر کار با شرایط اداری استفاده می‌شود. چراکه کار اداری به تمرکز ذهنی  وتوجه بسیار بالایی نیاز دارد. بنابراین بهترین پیشنهاد برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری استفاده از رنگ آبی است.

حتما بخوانید  رنگ سال 99 یا 2020 به انتخاب شرکت پنتون ؛ همه باید اعتماد به نفس داشته باشند

 

 

قرمز بهترین رنگ برای القای هیجان در دفتر کار

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

در روانشناسی رنگ ها قرمز  را یک رنگی فیزیکی تعریف می‌کنند. رنگی که نشان دهنده شجاعت و قدرت و هیجان است. استفاده این رنگ در محل کار برای محیط‌هایی که بیشتر فعالیت های فیزیکی انجام می‌دهند بسیار توصیه می‌شود. بهترین رنگ برای فضای کار این چنینی قرمز و یا ترکیب و طیف‌های مختلف رنگ قرمز است.

 

خلاقیت و اعتماد بنفس با رنگ زرد

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

رنگ زرد در روانشناسی رنگ‌ها یکی از بهترین نمادهای خلاقیت، دوستی، خوش بینی و اعتماد بنفس است. رنگ زرد، رنگ احساسات است. اگر می‌خواهید در دفتر کار خود به کارکنان حس مثبت خلاقیت و خوشبختی را القا کنید، سعی کنید تا از رنگ زرد در فضاهای مختلف آن استفاده کنید.

 

 

تعادل در دفتر کار با رنگ سبز

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

سبز باعث ایجاد حس تعادل می‌شود. این رنگ یکی از بهترین رنگ ها در نشان دادن هارمونی، طبیعت و ترمیم است. رنگ سبز بیشتر در دفتر کارهایی بیشتر استفاده می‌شود که کارکنان مدت زمان زیادی را در آنجا سپری می‌کنند. این رنگ برای چشم بسیارمناسب است. حس روانی تعادل و ترمیم این رنگ باعث شده تا معمولاً پزشکان معمولا فضای محیط مطب خود را با رنگ سبز طراحی کنند.

 

 

نارنجی رنگ مناسب برای سالن‌های اداری

 

نارنجی ترکیبی است از رنگ قرمز که رنگی فیزیکی تعبیر می‌شود با رنگ زرد که نمادی از احساسات است. بنابراین بهتر است در دفتر کار که حالت سالن اداری دارد از رنگ نارنجی استفاده شود. نارنجی از نظر روانی تعادل رنگی خاصی به سالن‌های اداری می‌دهد. حتی بهتر است تا بخشی از سالن غذاخوری در دفتر کار نیز ترکیبی از رنگ نارنجی و قرمز باشد. چرا که این رنگ بهترین رنگ برای القای حس اشتها برای غذا خوردن است.

حتما بخوانید  دلیل انتخاب رنگ سال 2019 پنتون؛ «مرجانی زنده» برای این‌که به شادی نیاز داریم

 

 

رنگ خاکستری در دفتر کار مدرن

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دفاتر کاری مدرن، استفاده از رنگ خاکستری است. خاکستری به دفتر کار ظاهری زیبا و مدرن می‌بخشد. با این حال اگر از این رنگ درست استفاده نشود، ممکن است در محیط کار به کارکنان عدم اعتماد به نفس را القا کند. این اثر روانی رنگ خاکستری ممکن است باعث ایجاد افسردگی در میان کارکنان در محیط کار شود. بنابراین بهتر است تا زمان استفاده از رنگ خاکستری در دفتر کار با بهترین طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید. آن‌ها می‌دانند که چگونه رنگ خاکستری را در فضای مناسب و خاص خود به کار برند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

3 × 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

6 ایده برای تیپ و استایل شیک مردانه زمستانی کلاسیک، اسپرت و رسمی

۶ ایده برای تیپ و استایل شیک مردانه زمستانی کلاسیک، اسپرت و رسمی

هوا در حال سرد شدن است و به زودی باید به سراغ لباس‌های زمستانی برویم. اگر از آن دسته از افراد هستید که فکر می‌کنید در زمستان مهم گرم ماندن است و داشتن یک استایل زمستانی مردانه در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارد، باید این را بدانید که گرم ماندن و خوش استایل بودن جدا از هم نیستند. زمستان باید فرصتی برای شما باشد تا بتوانید گزینه ها و سبک‌های جدیدی را که معمولاً نمی‌پوشید، را پیدا کنید و به آن‌ها شانس امتحان بدهید. اگر برایتان سوال است که چطور یک استایل و تیپ زمستانی مردانه و پسرانه شیک و ...
  • 806 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۸-۹۹
آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

15 فوریه روز جهانی غذا خوردن است. در راستای اهمیت غذا خوردن همین بس که هنگام مسافرت به هند، به گردشگران توصیه می‌شود -به هر قیمتی- از غذا خوردن روی میز شام با دست چپ خودداری کنند. اگر در ایتالیا دستان خود را زیر میز گذاشته باشید، به عنوان یک مهمان غیر قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شوید. ممکن است تعجب کنید؟ اما یک حرکت ساده در یک کشور ممکن است در کشور دیگر تفسیر کاملا متفاوتی داشته باشد. در واقع، فرهنگ کشورهای مختلف در سراسر جهان دارای مجموعه‌های منحصر به فرد است که از نسلی به نسل دیگر منتقل ...
  • 256 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۱-۹۹
10 نکته و ترفند مهم و کاربردی برای پیدا کردن مسیرهای مختلف در گوگل مپ مکان یاب

۱۰ نکته و ترفند مهم و کاربردی برای پیدا کردن مسیرهای مختلف در گوگل مپ مکان یاب

 در سال‌های اخیر اپلیکیشن مسیریابی گوگل مپ مکان یاب تبدیل به یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغات و بازاریابی به خصوص برای شرکت‌های بزرگ شده است. در حقیقت کسب و کارهای بزرگ برای جذب بیشتر مخاطب از طریق جستجو شدن اسم کسب و کارشان در «گوگل» و نیز به دست آوردن اعتماد بیشتر مشتریان اقوام به ثبت مکان خود در اپلیکیشن مسیریابی گوگل مپ مکان یاب می‌کنند.   10نکته و ترفند کاربردی ساده و مهم برای استفاده از اپلیکیشن گوگل مپ مکان یاب و پیدا کردن آسان آدرس‌ها و مسیرهای در دسترس و نیز اطلاعاتی در مورد ثبت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ...
  • 2714 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۸