بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار

بهترین رنگ‌ ها برای دفتر کار کدامند؛ بررسی اثرات روانی رنگها در محیط کار

  • منتشر شده در ۲۳-۱۰-۹۹
  • 218 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

استفاده از بهترین و مناسب ترین رنگ ها در فضاهای مختلفی که در زندگی روزمره با آن سروکار داریم، از دفتر و محیط کار گرفته تا محیط منزل می‌توانند تاثیرات مثبتی روی ما بگذارند. بنابراین توجه بیشتر به ترکیب رنگ های استفاده شده در محیط‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است. رنگ ها می‌توانند خلق‌وخو و حتی میزان بهره‌وری در محیط دفتر کار را تغییر دهند. رنگ مناسب یک دفتر کار چیست؟ کارمندان با چه رنگی بهترین را خواهند داشت؟ در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به بهترین ترکیب رنگ‌ در فضاهایی کاری متفاوت می‌اندازیم.

تاثیر رنگ ها افزایش خلاقیت و بهره‌وری

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

فروش اینترنتی افق کوروش

آنجلا رایت متخصص رنگ که از دهه ۷۰ در مورد تاثیر رنگ ها بر محیط های مختلف از جمله دفتر کار بسیار تحقیق کرده است، می‌گوید تاثیر روانشناسی رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حیرت‌انگیز است. او می‌گوید که با انتخاب عمدی رنگ‌های خاص در فضاهای مختلف واکنش‌های خاص متفاوتی از افراد به دست می آید. با این حال تنها رنگ نیست که در طراحی داخلی یک دفتر کار تاثیرگذار است. صرف نظر از رنگ، دکوراسیون محیط کار نیز بسیار مهم است. بنابراین در چیدمان داخلی یک دفتر کار علاوه بر انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ ها باید به طراحی دکور آن هم بسیار توجه کرد. بسته به اینکه چه چیزی بیشتر از همه برای کارمندان در کسب وکارهای مختلف مهم است، می توان از ترکیب رنگ های متفاوتی در طراحی دفتر کار استفاده کرد.

 

 

رنگ آبی در دفتر کار

 

آبی رنگ روشنفکری است. این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی نمادی از اعتماد، منطق، ارتباطات و کارآیی است. معمولاً از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی دفتر کار با شرایط اداری استفاده می‌شود. چراکه کار اداری به تمرکز ذهنی  وتوجه بسیار بالایی نیاز دارد. بنابراین بهترین پیشنهاد برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری استفاده از رنگ آبی است.

 

 

قرمز بهترین رنگ برای القای هیجان در دفتر کار

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

در روانشناسی رنگ ها قرمز  را یک رنگی فیزیکی تعریف می‌کنند. رنگی که نشان دهنده شجاعت و قدرت و هیجان است. استفاده این رنگ در محل کار برای محیط‌هایی که بیشتر فعالیت های فیزیکی انجام می‌دهند بسیار توصیه می‌شود. بهترین رنگ برای فضای کار این چنینی قرمز و یا ترکیب و طیف‌های مختلف رنگ قرمز است.

 

خلاقیت و اعتماد بنفس با رنگ زرد

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

رنگ زرد در روانشناسی رنگ‌ها یکی از بهترین نمادهای خلاقیت، دوستی، خوش بینی و اعتماد بنفس است. رنگ زرد، رنگ احساسات است. اگر می‌خواهید در دفتر کار خود به کارکنان حس مثبت خلاقیت و خوشبختی را القا کنید، سعی کنید تا از رنگ زرد در فضاهای مختلف آن استفاده کنید.

 

 

تعادل در دفتر کار با رنگ سبز

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

سبز باعث ایجاد حس تعادل می‌شود. این رنگ یکی از بهترین رنگ ها در نشان دادن هارمونی، طبیعت و ترمیم است. رنگ سبز بیشتر در دفتر کارهایی بیشتر استفاده می‌شود که کارکنان مدت زمان زیادی را در آنجا سپری می‌کنند. این رنگ برای چشم بسیارمناسب است. حس روانی تعادل و ترمیم این رنگ باعث شده تا معمولاً پزشکان معمولا فضای محیط مطب خود را با رنگ سبز طراحی کنند.

 

 

نارنجی رنگ مناسب برای سالن‌های اداری

 

نارنجی ترکیبی است از رنگ قرمز که رنگی فیزیکی تعبیر می‌شود با رنگ زرد که نمادی از احساسات است. بنابراین بهتر است در دفتر کار که حالت سالن اداری دارد از رنگ نارنجی استفاده شود. نارنجی از نظر روانی تعادل رنگی خاصی به سالن‌های اداری می‌دهد. حتی بهتر است تا بخشی از سالن غذاخوری در دفتر کار نیز ترکیبی از رنگ نارنجی و قرمز باشد. چرا که این رنگ بهترین رنگ برای القای حس اشتها برای غذا خوردن است.

 

 

رنگ خاکستری در دفتر کار مدرن

 

بهترین-رنگ‌-ها-برای-دفتر-کار-کدامند

 

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دفاتر کاری مدرن، استفاده از رنگ خاکستری است. خاکستری به دفتر کار ظاهری زیبا و مدرن می‌بخشد. با این حال اگر از این رنگ درست استفاده نشود، ممکن است در محیط کار به کارکنان عدم اعتماد به نفس را القا کند. این اثر روانی رنگ خاکستری ممکن است باعث ایجاد افسردگی در میان کارکنان در محیط کار شود. بنابراین بهتر است تا زمان استفاده از رنگ خاکستری در دفتر کار با بهترین طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید. آن‌ها می‌دانند که چگونه رنگ خاکستری را در فضای مناسب و خاص خود به کار برند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

پنج × دو =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

گیاه آپارتمانی تصفیه هوا

۲۰ گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای آلوده خانه و محل کار

راهنمای خرید و انتخاب گل و گیاه آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوای منزل و محل کار از جمله مواردی است برای بسیاری از افراد مهم و مورد نیاز است. اگر این روزها که در قرنطینه خانگی هستید بیشتر از گذشته به فکر خرید گیاهان آپارتمانی افتاده اید، با ما همراه باشید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در  مجله کوروش اطلاعات مفیدی برای انتخاب 20 نمونه از بهترین گیاه آپارتمانی تصفیه هوا و ضدعفونی فضای خانه و محل کار بخوانید.
  • 446 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۰۲-۰۰
مزایا-معایب-آموزش-آنلاین

مزایا معایب مشکلات تدریس و آموزش آنلاین + فواید کلاس های مجازی

در سال جاری بحران پاندمی کرونا باعث شد تا اکثر مدارس در دنیا به آموزش آنلاین با پذیرش تمام مزایا و معایب آن روی بیاورند. اگر تا پیش از این در بسیاری از کشورها این دانشجویان بودند که از امکانات آموزش آنلاین بهره‌مند می‌شدند، اما حالا دانش‌آموزان در اکثر مقاطع تحصیلی ناگزیر به استفاده از روش آنلاین برای آموزش هستند. آماده نبودن زیرساخت‌ها برای مدیریت حضور تعداد زیادی دانش آموزان در بستر آموزشی مجازی، تا آگاهی از متدهای آموزشی انلاین و...برخی از مشکلات جدی در زمینه آموزش مجازی بودند. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی مزایا و معایب ...
  • 544 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۰-۹۹
۷ تکنیک مهم زبان بدن یا بادی لنگویج کشورهای مختلف دنیا برای تجارت و مذاکره

۷ تکنیک مهم زبان بدن یا بادی لنگویج کشورهای مختلف دنیا برای تجارت و مذاکره

  زبان بدن یا بادی لنگویج در سرتاسر دنیا قوانین مشترکی دارد. یعنی ممکن است شما به کشوری بیگانه سفر کنید و با زبان آن کشور آشنایی نداشته باشید اما از طریق زبان بدن و بادی لنگویج تا حدود زیادی می‌توانید منظور یکدیگر را متوجه شوید. اگر در زمینه کارهای تجاری و بازرگانی بین‌المللی فعال هستید بد نیست ۷ مورد از تکنیک‌های زبان بدن یا بادی لنگویج کشورهای مختلف در زمینه کسب و کار و مذاکره، تجارت و بیزینس برای تجارت و بازرگانی را در مجله کوروش بخوانید.
  • 5484 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۰۳-۰۰