چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

  • منتشر شده در ۰۴-۰۹-۹۹
  • 444 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

کاناپه چرمی، گران است و هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را به دلیل داشتن خراشی ساده، در پیاده‌رو پرت کند. به‌راحتی و با استفاده از چسب می‌توانید خراش‌های کوچک را در مبل چرمی ترمیم کنید. برای آسیب‌های جدی‌تر، یک کیت تعمیر چرم تهیه کنید. کیف ابزار باید شامل «وصله‌های چرمی جایگزین» برای ترمیم بریدگی‌های عمیق و یک «پرکننده انعطاف‌پذیر» برای ترمیم ترک‌ها و نواحی پوسته‌ای باشد. ما در این مقاله از سایت wikiHOW در مجله کوروش به سؤال چگونه مبل‌های چرمی آسیب دیده و ترک خورده و دارای پارگی را تعمیر کنیم پاسخ می‌دهیم و روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

۱. تعمیر چرم جدا یا آویزان ‌شده از مبل

 

مرحله اول

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

فروش اینترنتی افق کوروش

 

برای تعمیر ترک خوردگی مبلمان چرم منطقه ترک خورده را با مالیدن الکل و یک پارچه نرم تمیز کنید. به آرامی ۷۰٪ الکل ایزوپروپیل را روی هر نوع ترک کوچک یا برآمدگی روی سطح مالش دهید. با این کار هرگونه چربی یا کثیفی پاک می‌شود تا سطح برای چسب چرم آماده شود. اجازه ندهید که الکل اضافی روی سطح بنشیند، زیرا می‌تواند به پوشش‌های سطح براق و کاملا براق چرم آسیب برساند. برای این کار، می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پاک‌کننده چرم استفاده کنید، اما بسیاری از این محصولات چرم را خراب می‌کنند یا لکه‌های چربی را از بین نمی‌برند.

 

مرحله دوم

 

در قسمت زیرین بخش جداشده، چسب بزنید. نوبوک، جیر و مواد مصنوعی مانند چرم مصنوعی به یک چسب چرمی برای استفاده روی مواد شما نیاز دارند. در مورد انواع دیگر چرم اصل، ممکن است با چسب سوپر نتایج بهتری بگیرید. با استفاده از یک سوزن بزرگ یا خلال دندان، مقدار کمی چسب به قسمت زیرین قسمت جداشده بزنید و آن را به صورت لایه نازکی درآورید.

 

مرحله سوم

 

بخش آویزان‌شده را دوباره وصل کنید. در حالی که چسب هنوز مرطوب است، بخش جداشده را به‌آرامی در محل خود روی سطح چرم فشار دهید. این بخش را طوری تنظیم کنید که هیچ یک از مواد زیر بخش مورد نظر قابل مشاهده نباشد. قبل از خشک‌شدن سریع چسب اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

 

مرحله چهارم

 

مناطق چسب‌زده را به‌آرامی سمباده بزنید. اگر از چسب سوپر روی چرم اصل استفاده می‌کنید، قبل از خشک‌شدن آن را با کاغذ سنباده ۳۲۰ ریز، مرطوب یا خشک بکشید. این کار باعث ایجاد گرد‌وغبار ریز می‌شود که با چسب مرطوب ترکیب‌شده و پرکننده‌ای ایجاد می‌کند. در جهت ترک سمباده بزنید تا سطح صاف شود. اگر از چسب چرم مخصوص مبل چرم استفاده کردید این مرحله را رد کنید.

 

مرحله پنجم

 

چرم را رنگ کنید. اگر محل ترمیم‌شده با بقیه کاناپه رنگ دیگری دارد، با اسفنج مرطوب رنگ چرم بزنید. صبر کنید تا خشک شود.
برچسب رنگ را بررسی کنید تا مناسب‌بودن نوع چرم شما را تأیید کند. اگر مطمئن نیستید؛ ابتدا روی یک منطقه نامحسوس آزمایش کنید.
اگر احساس می کنید تعمیرات شما به کار بیشتری احتیاج دارد، سطح را به آرامی سمباده بزنید و مراحل را تکرار کنید، و با یک چسب جدید شروع کنید.

 

مرحله ششم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

اگر رنگ بیش از حد مات به نظر می‌رسد، روی آن را کاملا تمیز کنید و صبر کنید تا خشک شود. اجازه دهید تا چسب جا بیفتد. قبل از ایجاد انعطاف‌پذیری در سطح مواد حداقل ۱ ساعت صبر کنید. این کار باعث می‌شود که چسب چرمی زمان مناسبی برای چسباندن و اتصال مواد داشته باشد.
برای بهترین نتیجه، بگذارید چسب به خودی خود بسته شود. گرما می‌تواند به چرم آسیب برساند، بنابراین استفاده از سشوار برای سرعت بخشیدن به خشک‌شدن خطرناک است.

 

ترمیم پارگی و برش‌های عمیق

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

مرحله اول

 

برای این روش تعمیر مبل در خانه ابتدا یک قطعه را برای لایه‌ درونی مبل برش دهید. پارگی‌های عمیقی که بستر زیر چرم را نشان می‌دهد، نیاز به «زیر وصله» دارند تا یک پشتوانه محکم برای ترمیم شما ایجاد کند. کیت تعمیر چرم راهی مناسب برای خرید مواد است، زیرا شامل سایر ابزارهای مورد نیاز برای این تعمیر نیز می‌شود. اگر کیت تعمیر ندارید، می‌توانید از هر نوع پارچه اصلاح‌کننده محکم و انعطاف‌پذیر یا تکه چرم طبیعی یا مصنوعی دیگری استفاده کنید. قطعه مورد نظر را ببرید تا کمی بزرگ‌تر از سوراخ یا پارگی باشد. لایه بریده‌شده را در قسمت سوراخ قرار دهید. با استفاده از یک موچین زیر لایه را درون سوراخ قرار دهید، سپس چین و چروک یا چین‌های آن را صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که وصله فرعی سوراخ را کاملا پوشانده و به آرامی بین لایه زیرین و چرم قرار گرفته است.

 

جشنواره 100% افق کوروش

مرحله دوم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

چسب زیر را به چرم بچسبانید. با استفاده از یک سوزن بزرگ یا خلال دندان، پارچه‌ای انعطاف‌پذیر یا چسب چرمی به قسمت زیرین چرم بزنید. هرجا که چرم با وصله فرعی تماس بگیرد، چسب را در یک لایه نازک پخش کنید. چرم را روی وصله فرعی فشار دهید، به آرامی قسمت پاره‌شده را به شکل اولیه خود بکشید. چسب اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

 

مرحله سوم

 

پارگی را خشک کنید. یک تکه چوب یا کتاب سنگین روی کل منطقه قرار دهید تا فشار یکنواختی وارد شود. صبر کنید تا چسب حداقل ۲۰ دقیقه یا طبق دستورالعمل‌های برچسب خشک شود.برچسب چسب مورد استفاده خود را بررسی کنید و ببینید آیا استفاده از سشوار برای سرعت بخشیدن به خشک‌شدن را نشان می‌دهد یا نه. حتی اگر هم امکان آن وجود باشد، گرما را کم کنید و از نگه‌داشتن سشوار به‌طور مستقیم در برابر چرم خودداری کنید. گرمای بیش ‌از حد می‌تواند چرم را خشک کند یا به آن آسیب برساند.

 

مرحله چهارم

 

منطقه را تمیز کنید. قبل از اینکه از پرکننده چرمی برای ترمیم سوراخ استفاده کنید، به یک سطح تمیز برای اتصال آن نیاز دارید. پارچه تمیز را با پاک‌کننده چرم یا الکل ایزوپروپیل ۷۰٪ به آرامی مرطوب کنید و سپس محل آسیب‌دیده را به آرامی تمیز کنید. الکل معمولا نسبت به پاک‌کننده چرم در ازبین‌بردن لکه‌های اضافی چسب یا چربی مؤثرتر است.

 

مرحله پنجم

 

پرکننده چرمی بزنید. اگر هنوز فاصله کمی بین دو لبه وجود دارد، با استفاده از یک چاقوی پالت مقدار کمی پرکننده چرم را در شکاف پخش کنید. از قسمت مسطح چاقوی پالت برای صاف‌کردن پرکننده استفاده کنید. با استفاده از یک حوله کاغذی، مواد اضافی پرکننده و لبه‌های پر را در جایی که به سطح آسیب ندیده چرم لمس کند، پر کنید. پرکننده چرم در کیت‌های تعمیر چرم موجود است.

صبر کنید تا پرکننده خشک شود. برای تخمین زمان خشک‌شدن به دستورالعمل‌های محصول خود مراجعه کنید. پس از خشک شدن، باید بتوانید ناحیه ترمیم‌شده را بدون جابجایی، به آرامی فشار دهید. اگر بعد از خشک‌شدن، سطح هنوز ناهموار است، از لایه دوم پرکننده استفاده کنید.

 

مرحله ششم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

محل ترمیم‌شده را رنگ کنید. می‌توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در کیت تعمیرات، رنگ خود را با دست مخلوط کنید یا نمونه‌ای از چرم را به یک شرکت رنگ‌آمیزی چرم سفارشی ارسال کنید تا مطابقت دقیق داشته باشد. پس از داشتن رنگ مناسب، مقدار کمی رنگ را با یک اسفنج مرطوب روی ترمیم قرار دهید. سپس صبر کنید تا خشک شود. اگر اطمینان ندارید که رنگ سایه مناسبی دارد، ابتدا مخلوط را در گوشه‌ای نامشخص از چرم امتحان کنید. اگر رنگ اشتباه به نظر می‌رسد، سریع آن را پاک کنید.

 

ما در این مقاله سعی کردیم ۲ مورد از روش‌های تعمیر مبل چرمی را به شما آموزش دهیم. امیدواریم که به کارتان بیاید.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۳]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

سه × 3 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

کمپین جدید افق کوروش: «۸۰ میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان

کمپین جدید افق کوروش: «۸۰ میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان

نخستین شعبه فروشگاه زنجیره‌ای «افق ‌کوروش» با هدف عرضه محصولات مصرفی با قیمت و کیفیت مناسب با توان بخش خصوصی، آذر سال ۱۳۹۲ تاسیس شد. شرکتی که به سرعت توانست مسیر خود را در میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیاید و طی سال‌های گذشته شاهد افتتاح روزانه ۲ تا ۳ شعبه جدید آن در شهرهای مختلف ایران بودیم. قرار است که تعداد شعبه‌های این فروشگاه زنجیره‌ای به ۶ هزار شعبه برسد. به همین مناسبت، دکتر نعیم ابراهیمیان، معاون بازاریابی افق کوروش در مصاحبه با اقتصادنیوز در رابطه با کمپین جدید افق کوروش با نام «هشتاد میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان ...
  • 983 بازدید
  • انتشار: ۱۶-۰۹-۹۹
معرفی بهترین اپلیکیشن ‌های کتابخوان فارسی برای اندروید و iOS

معرفی بهترین اپلیکیشن ‌های کتابخوان فارسی برای اندروید و iOS

اگر جزو افراد کتابخوان باشید، احتمالا می‌دانید که ورق زدن کتاب‌های کاغذی بسیار لذت‌بخش است. اما در کنار آن، مطالعه کتاب در تلفن همراه نیز می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. اولین مزیت این روش، فرمت تغییر پذیر اپلیکیشن‌ های خواندن کتاب یا کتابخوان الکترونیک برای انواع سیستم عامل اندروید و آیفون یا ios و ... است که شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید سریع‌تر از کتاب‌های فیزیکی، جستجوی عبارت موردنظر خود را انجام دهید. همچنین تغییر فونت و حتی تغییر پس زمینه نیز در برخی اپلیکیشن ‌های کتابخوانی فراهم شده است که ممکن است خواندن کتاب را ...
  • 327 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۹-۹۹
۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان

سال ۲۰۲۰ را می‌توان سال تهدیدها در صنعت خرده فروشی جهان و ۲۰۲۱ را سال فرصت ها برای بازار خرده فروشی در دنیا نام‌گذاری کرد. مردم در زمان بحران کرونا سبک زندگی جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها با این سبک زندگی سازگاری پیدا کردند. مردم در اقصی نقاط جهان تا حدودی به زندگی در انزوا خو گرفتند. آن‌ها آموختند که نیازهای خود را در قالب خواسته‌های فوری محدود کنند. باید پذیرفت که زندگی و نوع آن در همه جای دنیا تغییر کرده است. فرصتها و تهدیدهای زیادی در بازار و صنعت خرده فروشی در جهان ایجاد شده است. مصرف‌کنندگان ...
  • 82 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۱۰-۹۹