چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه - مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

  • منتشر شده در ۰۴-۰۹-۹۹
  • 1515 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه

کاناپه چرمی، گران است و هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را به دلیل داشتن خراشی ساده، در پیاده‌رو پرت کند. به‌راحتی و با استفاده از چسب می‌توانید خراش‌های کوچک را در مبل چرمی ترمیم کنید. برای آسیب‌های جدی‌تر، یک کیت تعمیر چرم تهیه کنید. کیف ابزار باید شامل «وصله‌های چرمی جایگزین» برای ترمیم بریدگی‌های عمیق و یک «پرکننده انعطاف‌پذیر» برای ترمیم ترک‌ها و نواحی پوسته‌ای باشد. ما در این مقاله از سایت wikiHOW در مجله کوروش به سؤال چگونه مبل‌های چرمی آسیب دیده و ترک خورده و دارای پارگی را تعمیر کنیم پاسخ می‌دهیم و روش‌های تعمیر مبل چرم در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

۱. تعمیر چرم جدا یا آویزان ‌شده از مبل

 

مرحله اول

 

فروش اینترنتی افق کوروش

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

برای تعمیر ترک خوردگی مبلمان چرم منطقه ترک خورده را با مالیدن الکل و یک پارچه نرم تمیز کنید. به آرامی ۷۰٪ الکل ایزوپروپیل را روی هر نوع ترک کوچک یا برآمدگی روی سطح مالش دهید. با این کار هرگونه چربی یا کثیفی پاک می‌شود تا سطح برای چسب چرم آماده شود. اجازه ندهید که الکل اضافی روی سطح بنشیند، زیرا می‌تواند به پوشش‌های سطح براق و کاملا براق چرم آسیب برساند. برای این کار، می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پاک‌کننده چرم استفاده کنید، اما بسیاری از این محصولات چرم را خراب می‌کنند یا لکه‌های چربی را از بین نمی‌برند.

 

مرحله دوم

 

در قسمت زیرین بخش جداشده، چسب بزنید. نوبوک، جیر و مواد مصنوعی مانند چرم مصنوعی به یک چسب چرمی برای استفاده روی مواد شما نیاز دارند. در مورد انواع دیگر چرم اصل، ممکن است با چسب سوپر نتایج بهتری بگیرید. با استفاده از یک سوزن بزرگ یا خلال دندان، مقدار کمی چسب به قسمت زیرین قسمت جداشده بزنید و آن را به صورت لایه نازکی درآورید.

 

مرحله سوم

 

بخش آویزان‌شده را دوباره وصل کنید. در حالی که چسب هنوز مرطوب است، بخش جداشده را به‌آرامی در محل خود روی سطح چرم فشار دهید. این بخش را طوری تنظیم کنید که هیچ یک از مواد زیر بخش مورد نظر قابل مشاهده نباشد. قبل از خشک‌شدن سریع چسب اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

 

مرحله چهارم

 

مناطق چسب‌زده را به‌آرامی سمباده بزنید. اگر از چسب سوپر روی چرم اصل استفاده می‌کنید، قبل از خشک‌شدن آن را با کاغذ سنباده ۳۲۰ ریز، مرطوب یا خشک بکشید. این کار باعث ایجاد گرد‌وغبار ریز می‌شود که با چسب مرطوب ترکیب‌شده و پرکننده‌ای ایجاد می‌کند. در جهت ترک سمباده بزنید تا سطح صاف شود. اگر از چسب چرم مخصوص مبل چرم استفاده کردید این مرحله را رد کنید.

 

مرحله پنجم

 

چرم را رنگ کنید. اگر محل ترمیم‌شده با بقیه کاناپه رنگ دیگری دارد، با اسفنج مرطوب رنگ چرم بزنید. صبر کنید تا خشک شود.
برچسب رنگ را بررسی کنید تا مناسب‌بودن نوع چرم شما را تأیید کند. اگر مطمئن نیستید؛ ابتدا روی یک منطقه نامحسوس آزمایش کنید.
اگر احساس می کنید تعمیرات شما به کار بیشتری احتیاج دارد، سطح را به آرامی سمباده بزنید و مراحل را تکرار کنید، و با یک چسب جدید شروع کنید.

 

مرحله ششم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

اگر رنگ بیش از حد مات به نظر می‌رسد، روی آن را کاملا تمیز کنید و صبر کنید تا خشک شود. اجازه دهید تا چسب جا بیفتد. قبل از ایجاد انعطاف‌پذیری در سطح مواد حداقل ۱ ساعت صبر کنید. این کار باعث می‌شود که چسب چرمی زمان مناسبی برای چسباندن و اتصال مواد داشته باشد.
برای بهترین نتیجه، بگذارید چسب به خودی خود بسته شود. گرما می‌تواند به چرم آسیب برساند، بنابراین استفاده از سشوار برای سرعت بخشیدن به خشک‌شدن خطرناک است.

 

ترمیم پارگی و برش‌های عمیق

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

مرحله اول

 

برای این روش تعمیر مبل در خانه ابتدا یک قطعه را برای لایه‌ درونی مبل برش دهید. پارگی‌های عمیقی که بستر زیر چرم را نشان می‌دهد، نیاز به «زیر وصله» دارند تا یک پشتوانه محکم برای ترمیم شما ایجاد کند. کیت تعمیر چرم راهی مناسب برای خرید مواد است، زیرا شامل سایر ابزارهای مورد نیاز برای این تعمیر نیز می‌شود. اگر کیت تعمیر ندارید، می‌توانید از هر نوع پارچه اصلاح‌کننده محکم و انعطاف‌پذیر یا تکه چرم طبیعی یا مصنوعی دیگری استفاده کنید. قطعه مورد نظر را ببرید تا کمی بزرگ‌تر از سوراخ یا پارگی باشد. لایه بریده‌شده را در قسمت سوراخ قرار دهید. با استفاده از یک موچین زیر لایه را درون سوراخ قرار دهید، سپس چین و چروک یا چین‌های آن را صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که وصله فرعی سوراخ را کاملا پوشانده و به آرامی بین لایه زیرین و چرم قرار گرفته است.

 

مرحله دوم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

چسب زیر را به چرم بچسبانید. با استفاده از یک سوزن بزرگ یا خلال دندان، پارچه‌ای انعطاف‌پذیر یا چسب چرمی به قسمت زیرین چرم بزنید. هرجا که چرم با وصله فرعی تماس بگیرد، چسب را در یک لایه نازک پخش کنید. چرم را روی وصله فرعی فشار دهید، به آرامی قسمت پاره‌شده را به شکل اولیه خود بکشید. چسب اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید.

 

مرحله سوم

 

پارگی را خشک کنید. یک تکه چوب یا کتاب سنگین روی کل منطقه قرار دهید تا فشار یکنواختی وارد شود. صبر کنید تا چسب حداقل ۲۰ دقیقه یا طبق دستورالعمل‌های برچسب خشک شود.برچسب چسب مورد استفاده خود را بررسی کنید و ببینید آیا استفاده از سشوار برای سرعت بخشیدن به خشک‌شدن را نشان می‌دهد یا نه. حتی اگر هم امکان آن وجود باشد، گرما را کم کنید و از نگه‌داشتن سشوار به‌طور مستقیم در برابر چرم خودداری کنید. گرمای بیش ‌از حد می‌تواند چرم را خشک کند یا به آن آسیب برساند.

 

مرحله چهارم

 

منطقه را تمیز کنید. قبل از اینکه از پرکننده چرمی برای ترمیم سوراخ استفاده کنید، به یک سطح تمیز برای اتصال آن نیاز دارید. پارچه تمیز را با پاک‌کننده چرم یا الکل ایزوپروپیل ۷۰٪ به آرامی مرطوب کنید و سپس محل آسیب‌دیده را به آرامی تمیز کنید. الکل معمولا نسبت به پاک‌کننده چرم در ازبین‌بردن لکه‌های اضافی چسب یا چربی مؤثرتر است.

 

مرحله پنجم

 

پرکننده چرمی بزنید. اگر هنوز فاصله کمی بین دو لبه وجود دارد، با استفاده از یک چاقوی پالت مقدار کمی پرکننده چرم را در شکاف پخش کنید. از قسمت مسطح چاقوی پالت برای صاف‌کردن پرکننده استفاده کنید. با استفاده از یک حوله کاغذی، مواد اضافی پرکننده و لبه‌های پر را در جایی که به سطح آسیب ندیده چرم لمس کند، پر کنید. پرکننده چرم در کیت‌های تعمیر چرم موجود است.

صبر کنید تا پرکننده خشک شود. برای تخمین زمان خشک‌شدن به دستورالعمل‌های محصول خود مراجعه کنید. پس از خشک شدن، باید بتوانید ناحیه ترمیم‌شده را بدون جابجایی، به آرامی فشار دهید. اگر بعد از خشک‌شدن، سطح هنوز ناهموار است، از لایه دوم پرکننده استفاده کنید.

 

مرحله ششم

 

چگونه مبل‌های چرمی را تعمیر کنیم؟ روش‌های تعمیر مبل چرمی

 

محل ترمیم‌شده را رنگ کنید. می‌توانید با استفاده از دستورالعمل موجود در کیت تعمیرات، رنگ خود را با دست مخلوط کنید یا نمونه‌ای از چرم را به یک شرکت رنگ‌آمیزی چرم سفارشی ارسال کنید تا مطابقت دقیق داشته باشد. پس از داشتن رنگ مناسب، مقدار کمی رنگ را با یک اسفنج مرطوب روی ترمیم قرار دهید. سپس صبر کنید تا خشک شود. اگر اطمینان ندارید که رنگ سایه مناسبی دارد، ابتدا مخلوط را در گوشه‌ای نامشخص از چرم امتحان کنید. اگر رنگ اشتباه به نظر می‌رسد، سریع آن را پاک کنید.

 

ما در این مقاله سعی کردیم ۲ مورد از روش‌های تعمیر مبل چرمی را به شما آموزش دهیم. امیدواریم که به کارتان بیاید.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هفده − 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

راهنمای ست‌ کردن رنگ و مدل لباس مردانه رسمی و اسپرت در مراسم مختلف

راهنمای ست‌ کردن رنگ و مدل لباس مردانه رسمی و اسپرت در مراسم مختلف

وقتی عبارت «کد لباس» را می‌شنویم، به احتمال زیاد آن را با قوانین محل کار مرتبط می‌کنیم. در بسیاری از مشاغل، دستورالعمل‌هایی با درجات سخت‌گیری مختلف برای لباس کارمندان نوشته شده است. علاوه بر اینکه در محل کار باید لباسی مناسب و رسمی بپوشید، در موقعیت‌های مختلف دیگر مثل مصاحبه یا جلسات مهم هم باید لباس رسمی بپوشید. در مجله کوروش، ما طرز ست‌کردن لباس مردانه و لباس‌پوشیدن رسمی و غیررسمی (کژوال) و اسپرت در مراسم مختلف رسمی و نیمه رسمی و مهمانی را برای آقایان شرح داده‌ایم.
  • 575 بازدید
  • انتشار: ۰۲-۰۹-۹۹
گیاه آپارتمانی تصفیه هوا

۲۰ گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای آلوده خانه و محل کار

راهنمای خرید و انتخاب گل و گیاه آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوای منزل و محل کار از جمله مواردی است برای بسیاری از افراد مهم و مورد نیاز است. اگر این روزها که در قرنطینه خانگی هستید بیشتر از گذشته به فکر خرید گیاهان آپارتمانی افتاده اید، با ما همراه باشید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در  مجله کوروش اطلاعات مفیدی برای انتخاب 20 نمونه از بهترین گیاه آپارتمانی تصفیه هوا و ضدعفونی فضای خانه و محل کار بخوانید.
  • 708 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۰۲-۰۰
مهم ترین مراقبت ‌های زیبایی پوست در بارداری که باید انجام دهید

مهم ترین مراقبت ‌های زیبایی پوست در بارداری که باید انجام دهید

درست از همان لحظه‌ای که باردار می‌شود، تغییراتی محسوس و خاص در بدن شما اتفاق می‌افتد. تغییراتی که احتمالاً روی روحیات و پوست و موهایتان تغییر می‌گذارد و به شما یادآوری می‌کند تا از این پس با روشی متفاوت از خودتان مراقبت کنید. استفاده از روتین مراقبت پوستی در بارداری یک روش مؤثر برای داشتن پوستی زیبا در این 9 ماه است. به علاوه این کار به شما کمک می‌کند تا بعد از بارداری نیز پوستتان کمتر آسیب ببیند. در این مقاله می‌توانید بهترین روش‌های مراقبت از پوست در بارداری را در مجله کوروش بخوانید.
  • 148 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۱۱-۹۹