بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

  • منتشر شده در ۲۵-۰۵-۰۰
  • 1291 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
شغل‌های مناسب تیپ شخصیتی

تا به‌ حال به یک راهنما برای یافتن شغل مورد علاقه‌تان نیاز داشته‌اید؟ شاید شما هم با خودتان گفته‌اید که ای کاش کسی مرا می‌شناخت و با شخصیت من بهتر از خودم آشنا بود و مرا راهنمایی می‌کرد که شغل مناسب من چیست و در چه کاری موفق می‌شوم. عجله نکنید! چنین راهنمایی برای شما وجود دارد. ما در این مطلب با معرفی شغل‌های مناسب تیپ‌های شخصیتی، به شما کمک می‌کنیم که شغل مناسب خودتان را پیدا کنید و بفهمید که چه شغلی برای تیپ شخصیتی شما مناسب است. این مقاله براساس تست شخصیتی myers-briggs-personality-types و تجزیه و تحلیل بهترین شغل‌ها برای تیپ شخصیتی شما در سرویس  سبک زندگی  مجله کوروش نوشته شده است.

تست شخصیت‌شناسی MBTI چیست؟

 

تست شخصیت‌شناسی MBTI چیست و تاثیر آن در شغل های مناسب تیپ های شخصیتی

فروش اینترنتی افق کوروش

 

تست شخصیت‌شناسی مایرز-بریگز ( Myers-Briggs Type Indicator) یا به اختصار تست MBTI، یکی از مشهورترین تست‌های شخصیت‌شناسی است که در سراسر جهان، برای درک بهتر شخصیت افراد استفاده می‌شود. این تست، با توجه به نوع شخصیتتان، به شما شغل‌هایی را معرفی می‌کند. این تست مشهور و معتبر، در تمام سایت‌ها آنلاین موجود است و معمولا بعضی از شرکت‌ها از آن برای شناخت بهتر کارمندانشان استفاده می‌کنند. پس از پاسخ ‌دادن به سؤالات این تست، نمره آزمون شما با ۴ مشخصه اصلی مشخص می‌شود که در ادامه آنها را معرفی کرده‌ایم.

 

 

تست جالب روانشناسی عشق طرف مقابل ؛ ۹ تست برای شناخت زوایای پنهان زوجین

 

 

شاخصه‌های تست شخصیت‌شناسی MBTI

 

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

 

۴ شاخصه تست MBTI به شرح زیر هستند؛ شخصیت غالب شما یکی از این دو مورد از هر جفت شاخصه است:

 

*درون‌گرایی (Introverts) و برون‌گرایی (Extraverts)؛ درون‌گرایی نشان می‌دهد که شما از تنها بودن انرژی می‌گیرید نه در جمع ‌بودن، برون‌گرایی نیز دقیقا برعکس درون‌گرایی است.

 

*حسی (Sensing) یا شهودی (Intuition)؛ افرادی که با شاخصه «حسی» (N) مشخص می‌شوند؛ توجه زیادی با واقعیت‌ها دارند و از طریق حواسشان، چیزهای جدید را می‌آموزند. افراد شهودی نیز در دنیای انتزاعات زندگی می‌کنند؛ از احتمالات و تصورات لذت می‌برند و بیشتر به الگوها توجه می‌کنند.

حتما بخوانید  ارتباط ماه تولد و همسر آینده | زوج مناسب شما متولد چه ماهی است؟

 

*منطقی (Thinking) یا احساسی (Feeling) ؛ افراد منطقی، افرادی هستند که تصمیم‌های استوار و قاطعانه می‌گیرند و به داده‌های عینی توجه می‌کنند. افراد احساسی، همان طور که از نام‌شان پیداست، بیشتر به احساسات افراد توجه می‌کنند.

 

*قضاوت‌گر (Judging) یا ادراکی (Perceiving)؛ افراد قضاوت‌گر ساختار و تصمیمات استوار را ترجیح می‌دهند، در حالی که افراد ادراکی فکر بازتر، منعطف‌تر و سازگارتری دارند.

 

 

رابطه جالب روانشناسی شخصیت‌ و وضعیت سلامتی بدن افراد با دستخط و شکل امضا

 

 

از کنار هم ‌گذاشتن حرف اول این شاخصه‌ها، نتیجه تست شما به دست می‌آید. یعنی نتیجه تست شما کلمه‌ای ۴ حرفی مثلا مثل عبارت «INFP» (درون‌گرا، شهودی، احساسی و ادراکی) است. نکته مهم در این تست این است که به خاطر داشته باشید نتیجه تست شما در زمان‌های مختلف و مراحل مختلف زندگی‌تان متفاوت است. همچنین ممکن است شما در عین حال که «درون‌گرا» هستید، «برون‌گرا» نیز باشید؛ ولی این تست شاخصه غالب در شخصیت شما را شناسایی می‌کند و به شما گزارش می‌دهد.

 

 

شغل‌های مناسب تیپ‌های شخصیتی

 

شغل‌های مناسب تیپ‌های شخصیتی

 

در ادامه، لیستی از ۱۶ نوع شخصیت به دست آمده در تست MBTI را همراه با شغل متناسب با آنها، شرح داده‌ایم. این نتایج معتبر هستند و در طول زمان به دست آمده‌اند؛ اما بازهم به خاطر داشته باشید که تنها شغل موجود برای هر تیپ شخصیتی نیست! بلکه مهم‌ترین نمونه از هر کدام است. شغل‌های مناسب تیپ شخصیتی عبارتند از:

 

ESTJ : برون‌گرا – حسی- منطقی و قضاوتی؛  سرآشپز

ISTJ: درون‌گرا – حسی – منطقی – قضاوتی؛  مدیر سیستم‌های اجرایی

ISFJ: درون‌گرا – حسی – احساسی- قضاوتی؛ مربی مهدکودک

ESTP: برون‌گرا – حسی – منطقی – ادراکی؛ افسر نظامی

ISTP: درون‌گرا – حسی – منطقی – ادراکی؛ افسر پلیس

ESFP: برون‌گرا – حسی – احساسی – ادراکی؛ مسئول پذیرش

ISFP: درون‌گرا – حسی – احساسی – ادراکی؛ جواهرساز یا هنرمند

ENTJ: برون‌گرا – شهودی – منطقی – قضاوتی؛  پزشک، درمان‌گر

INTJ: درون‌گرا – شهودی – منطقی – قضاوتی؛ میکروب‌شناس

حتما بخوانید  نگاهی به بیوگرافی و دستاورد های هنری فورد خالق کمپانی فورد

ENFJ: برون‌گرا – شهودی – احساسی – قضاوتی؛  وزیر و سیاست‌مدار

INFJ: درون‌گرا – شهودی – احساسی – قضاوتی؛ دامپزشک

ENTP: برون‌گرا – شهودی – منطقی – ادراکی؛ گزارش‌گر یا خبرنگار

INTP: درون‌گرا – شهودی – منطقی – ادراکی؛ استاد دانشگاه

ENFP: برون‌گرا – شهودی – احساسی – ادراکی؛ معمار

INFP: درون‌گرا – شهودی – احساسی – ادراکی؛ هنرمند

ESFJ: برون‌گرا – حسی – احساسی – قضاوتی؛ پرستار

 

جالب است بدانید که این شغل‌ها، از افراد موفق و مشهوری که در این مشاغل هستند، به دست آمده است.

 

 

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

 

 

تفاوت تست MBTI با سایر تست‌ها

 

تفاوت تست MBTI با سایر تست‌ها

 

تست شخصیت‌شناسی در واقع از خود شما خبر می‌دهد؛ یعنی پاسخ درست یا غلطی در این آزمون وجود ندارد و اگر شرکتی می‌خواست از شما این تست را بگیرد، نیازی به داشتن استرس نیست. هدف این تست اصلا مقایسه نیست؛ بلکه می‌خواهد شخصیت منحصربه‌فرد هر شخص را نشان دهد و به شما کمک کند تا به بقیه بگویید چه شخصیتی دارید تا بهتر شما را درک کنند و با شما رفتار کنند. این تست بسیار محبوب، شغل‌های مناسب هر تیپ شخصیتی را به شما نشان می‌دهد و می‌تواند در مسیر آینده شغلی‌تان تأثیرگذار باشد.

 

 

شخصیت شناسی جالب ۴ گروه خونی؛میان گروه خونی و شخصیت افراد رابطه‌ای هست؟

 

 

پس برای یافتن پاسخ چه شغلی برای تیپ شخصیتی شما مناسب است؟ زیاد عجله نکنید و بیشتر تحقیق کنید.

 

 

منبع: indeed

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هفت + 6 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

خرید تخفیف دار

خرید تخفیف دار، چگونگی برخوردار شدن از تخفیف خوب

  چگونه می توانیم خرید تخفیف دار خوبی داشته باشیم؟   همه ما برای تهیه مایحتاج زندگی روزمره خود، نیاز به خرید اقلام مورد نظرمان داریم و چه بهتر اینکه خرید تخفیف دار و با کیفیتی داشته باشیم. از این رو، بیشتر مردم دنبال مکان هایی هستند که اقلامشان با قیمت کمتری به فروش می رساند؛ اما قبل از اینکه با روش های  خرید تخفیف دار آشنا شویم، باید اول از همه باید هدف و تعریف خود را از این موضوع بیان کنیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر و مطلوبمان برسیم.     خرید تخفیف دار چیست؟   اگر بخواهیم دریک جمله بیان کنیم، خریدی است که ...
  • 2740 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۷
نگاهی به بیوگرافی و دستاورد های هنری فورد خالق کمپانی فورد

نگاهی به بیوگرافی و دستاورد های هنری فورد خالق کمپانی فورد

هنری فورد، بنیان گذار شرکت فورد موتور تغییرات زیادی در دنیای صنعت و اقتصاد ایجاد کرد. در بیوگرافی هنری فورد آمده که او که از یک خانواده یک انگلیسی پروتستان بود پس از مهاجرت والدینش در سال 1847 به آمریکا در این کشور چشم به جهان گشود. هنری فورد که تغییرات زیادی در دنیای صنعت ایجاد کرد مدتی در مدرسه بازرگانی به تحصیل پرداخت اما به دلیل علاقه زیاد به صنعت خودروسازی به این رشته گرایش پیدا کرد. در این مقاله از مجله کوروش مروری بر بیوگرافی و دستاوردهای هنری فورد خواهیم داشت.
  • 261 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۰۴-۰۰
روز جهانی ریلکس کردن؛ 7 روش کاربردی و راهنمای مدیتیشن در خانه و محل کار

روز جهانی ریلکس کردن؛ ۷ روش کاربردی و راهنمای مدیتیشن در خانه و محل کار

ابتدا بد نیست بدانیم که اصلا مدیتیشن چیست و مراقبه یعنی چه؟ مدیتیشن، مراقبه، ریلکس کردن یا آرام کردن ذهن و جسم از طریق تمرکز کردن ذهنی و رسیدن به نگرش مثبت، آرامش ذهنی و جسمی یکی از پرطرفدارترین روش‌های دستیابی به آرامش و خودشناسی است. مدیتیشن و ریلکس کردن روش‌های مختلفی دارد و از جمله فوایدش این است که از طریق آن‌ها می‌توان هم استرس را مدیریت کرد و از آن رها شد و هم برخی بیماری‌های روحی و جسمی را درمان کرد. 15 آگوست روز جهانی «ریلکس کردن» است. از آنجایی که یکی از ارکان اساسی ریلکس کردن ...
  • 14142 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۰۵-۹۸