بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی ۱۰ رمان بی‌نظیر موراکامی

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی ۱۰ رمان بی‌نظیر موراکامی

  • منتشر شده در ۱۴-۱۰-۹۹
  • 439 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

«هاروکی موراکامی» (Haruki Murakami) به‌عنوان نویسنده داستان‌های پیرو فلسفه عملی و مسحورکننده است. کتاب‌های هاروکی موراکامی بیشتر به‌خاطر گرایش اصلی برای بررسی و درک شخصیت درونی انسان و فضای اسرارآمیزشان مشهور شده‌اند. در این مقاله مجله کوروش ما بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

چرا موراکامی؟

 

فروش اینترنتی افق کوروش

هاروکی موراکامی، نویسنده با استعداد و با سبک متفاوت ژاپنی-آمریکایی است و برنده جایزه نوبل ادبیات است. افسانه‌های او به‌طور عمده در یک حوزه عرفانی، مکان فراموش‌شده، رؤیا، مکانی که در آن مرده‌ها وجود دارند، اتفاق می‌افتد. موراکامی یک نویسنده ژاپنی است، اما علاوه بر این او یک نویسنده «جهانی» است و این بدان معنی است که آثار او نه به‌عنوان بیان فرهنگ ژاپن، بلکه بهتر است به‌عنوان ارزیابی سؤالات نگران‌کننده، بهتر است مورد مطالعه قرار گیرند. در ادامه پرفروش ترین کتابهای هاروکی موراکامی معرفی می‌کنیم.

 

۱. تعقیب گوسفند وحشی

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

اولین کتاب در لیست پرفروش ترین آثار موراکامی کتاب «تعقیب گوسفند وحشی» است. در این کتاب، موراکامی سندیکای صنعت تجارت سیاسی را با پول و قدرت آشکارا بی‌حدوحصری به دست می‌گیرد و همه کارها را به‌تنهایی انجام می‌دهد. جذاب ‌ترین قسمت‌های این رمان، در مناطق وحشی استان «هوکایدو» اتفاق می‌افتد، که به‌عنوان مکانی خیالی برای مردگان شناخته شده است.

در قلب داستان، به همان شیوه همیشگی کتاب‌های موراکامی، اختلاف بین خواسته‌های فرد و درخواست‌های کشور مطرح می‌شود.

 

۲- سرگذشت پرنده کوکی

 

یکی دیگر از پرفروش ترین آثار موراکامی، «سرگذشت پرنده کوکی» است که «دنیای دیگری» را برجسته می‌کند، این بار به‌عنوان یک اقامتگاه و مکانی پیچ‌ و ‌تاب خورده ظاهر می‌شود. در این کتاب، یکی دیگر از شخصیت‌های مهم افسانه‌ای، «کومیکو»، توسط خواهر و برادر خود، واتایا نوبورو بازداشت می‌شود. این رمان به بررسی روابط، خاطرات از دست رفته و مسائل دیگر می‌پردازد.

 

۳- سرزمین عجایب بی‌رحم و ته دنیا

 

بی‌شک یکی از بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی، « سرزمین عجایب بی‌رحم و ته دنیا» است. در این رمان، ۲ داستان موازی روایت می‌شود و جاده‌های توکیو درگیر در یک جنگ با تلفات واقعی و یک سرزمین رؤیایی روستایی را به تصویر می‌کشد. این رمان تکان‌دهنده، ماهیت فهم و هوشیاری بشر را به تصویر می‌کشد.

 

۴- ۱ کیو ۸۴

 

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

این کتاب که در ۱ ماه، به ۱ میلیون فروش رسید؛ یکی دیگر از پرفروش ترین آثار موراکامی است. در این داستان، دختر جوانی وارد داستانی پر رمز و راز و سورئال می‌شود. شخصیت‌های مختلف داستان دست به خشونت و کارهای مختلفی می‌زنند و در کنار همه اینها، موراکامی با زیرکی به شناساندن جامعه، نهادها و سازمان‌های مخفی ژاپن به مخاطب می‌کند. دنیای متافیزیکی و عجیب این کتاب چنان به‌خوبی توصیف می‌شود که ممکن است تصور کنید تمام آنها حقیقت دارند!

 

۵- سوروکو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

تسوکورو تازاکی ۲۶ساله، بخش زیادی از داستان را صرف تلاش برای درک این مسئله می‌کند که چرا ۴ دوست صمیمی‌اش در دبیرستان، او را ترک کرده‌اند و موراکامی از این طریق، به بررسی انزوا و تنهایی انسان می‌پردازد.

بدون شک، گیج‌کننده‌ترین کتاب در میان همه کتاب‌های هاروکی موراکامی، این کتاب است؛ زیرا این رمان دارای ۳ قهرمان است، هر کدام سن متفاوتی دارند. اما آنها نقطه مشترکی دارند؛ همه آنها اثرات سوء  ناشی از آسیب‌دیدگی مهیبی را تجربه کرده‌اند که باعث شده است وارد «جهان دیگر» شوند.

 

۶- کافکا در کرانه؛ شاهکار هاروکی موراکامی

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

«کافکا» نام جوانی است که از خانه بیرون رفته و به دنبال سرنوشتش در شهری دیگر می‌گردد. البته در داستان حساب‌شده و دقیق موراکامی، شباهت نام این فرد با «کافکا»ی نویسنده، اتفاقی نیست.

 

کافکا تنها شخصیت اصلی این داستان نیست، شخص عجیب و مرموز دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند با گربه‌ها صحبت کند. شاید پیام اصلی این کتاب، این است که در صورتی که نتوانیم سرنوشت خود را تغییر دهیم، به هر حال می‌توانیم آن را برای خود سودمند کنیم. کتاب معروف و خواندنی کافکا در کرانه نیز یکی از پرفروش ترین آثار موراکامی است.

 

۷- به آواز باد گوش بسپار

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

کتاب «به آواز باد گوش بسپار» طرحی خلاقانه، ساده، سبک و اساسی است. ماجراجویی‌های مختلف، بررسی احساسات و ناخودآگاه، فضای مبهم و بررسی نسل جوان همه از ویژگی‌هایی است که هر فرد عاشق کتابی را به خود جذب می‌کند. در واقع با خواندن این کتاب، موراکامی برایتان با زبان آشنای خودش، ژاپن سال ۱۹۷۰ را بازگو می‌کند.

 

۸- پین بال، ۱۹۷۳

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

کتاب «پین بال، ۱۹۷۳» که قبلا در بعضی از کشورها، همراه با کتاب «به آواز باد گوش بسپار» چاپ می‌شد، یکی دیگر از آثار پرفروش موراکامی است. ۲ خواهر دوقلو اسرارآمیز، در صبح روزی به خانه راوی قصه می‌روند و زندگی او را تغییر می‌دهند. راوی عاشق پین بال است. این راوی، که طبق انتظار، شخصیتی جالب توجه دارد؛ دوستی دارد که موش صحرایی است. داستان حول زندگی این ۲ نفر، یعنی راوی و موش صحرایی روایت می‌شود.

۹- چوب نروژی

 

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

«چوب نروژی» اثری متفاوت است که خود موراکامی، از آن به‌عنوان چالش و ماجراجویی یاد می‌کند. خط داستانی این رمان، یکنواخت‌تر از داستان‌های دیگر است و سرراست‌تر روایت می‌شود. به گفته خود موراکامی، او می‌خواسته با نوشتن این اثر، خودش را محک بزند. این رمان، به بررسی احساسات و فقدان‌ها می‌پردازد و در واقع، داستانی عاشقانه است.

 

۱۰- برقص برقص

 

لیست بهترین و پرفروش ترین کتاب های موراکامی، بدون این کتاب ناقص است. همه کارشناسان و منتقدان، این رمان را ترجیح نمی‌دهند. برخی گفتند که این رمان کمی متوسط ​​حرکت می‌کند. بررسی موضوعات مختلفی که در این اثر مطرح می‌شود؛ مثل همیشه عمیق و فوق‌العاده است و ارزش خواندن دارد.

 

این ۱۰ کتاب گفته شده، جزو بهترین و پر فروش ترین آثار موراکامی هستند. بررسی و رتبه‌بندی این کتاب‌ها خوب است و میلیون‌ها نسخه از آنها در بازار به فروش رسیده است. اگر این کتاب‌ها را بخوانید، با سبک نوشتن هاروکی موراکامی آشنا می‌شوید و  روش نوشتن او را دوست خواهید داشت.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

4 − چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی

۱۱ ایده عالی و آسان برای دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی و دکوراسیون و چیدمان آن معمولا از جمله مهم‌ترین دغدغه‌ها به خصوص در منازل امروزی است که هال و اتاق پذیرایی از هم جدا نیستند و همه چیز جلوی چشم است. بهره‌گیری از کاغذ دیواری‌های شیک و مدرن و لوسترها و آباژور با سبک‌های مدرن می‌توانند بخشی از اکسسوری‌های یک اتاق پذیرایی دلپذیر باشند. کارشناسان سایت دکوراسیون به ما می‌گویند که چطور با 10 ایده عالی و آسان دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی داشته باشیم. در این مقاله با از بخش سبک زندگی در  مجله کوروش همراه ما باشید.  
  • 6136 بازدید
  • انتشار: ۱۶-۰۱-۰۰
روشهای تعیین رنگ پوست صورت

بهترین روش های تشخیص تناژ پوست؛ پوست شما گرم است یا سرد؟

پوست هر فرد رنگی مخصوص به خود دارد و تشخیص تناژ رنگ پوست می‌تواند به شما کمک کند تا آرایش و لباس خود را متناسب‌تر با رنگ چهره خود انتخاب کنید. موضوع جالبی که در مورد تشخیص رنگ پوست صورت وجود دارد این است که حتی اگر در فصل‌های مختلف رنگ پوست شما دچار تغییراتی شود، باز هم تناژ اصلی رنگ پوست شما تغییر نخواهد کرد. در این مقاله می‌توانید روش تشخیص تناژ پوست را از وب‌سایت‌ healthline در مجله کوروش یاد بگیرید.
  • 275 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۱-۹۹
انواع استراتژی بازاریابی؛ تفاوت «اومنی چنل» با «مولتی چنل»

انواع استراتژی بازاریابی؛ تفاوت «اومنی چنل» با «مولتی چنل»

تفاوت بازاریابی به شیوه «اومنی‌ چنل» با بازاریابی «مولتی چنل» در چیست؟ پیش‌بینی رفتار مشتری در دنیای مدرن امروز بسیار غیرممکن است. بنابراین شاید بتوان گفت بهترین راهکار برای خرده‌فروشان استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل است. استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل، تجربه‌ای به یاد ماندنی و بی نقص را در ذهن مشتری ثبت خواهد کرد. اینکه مشتری‌ها در هر کجا که هستند و بتوانند بدون کوچکترین نقص آنچه را که از طریق یک کانال خرید سفارش داده‌اند، دریافت کنند. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی تفاوت‌های این‌ دو روش بازاریابی می‌پردازیم.
  • 337 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۱۰-۹۹