بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی ۱۰ رمان بی‌نظیر موراکامی

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی ۱۰ رمان بی‌نظیر موراکامی

  • منتشر شده در ۱۴-۱۰-۹۹
  • 162 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

«هاروکی موراکامی» (Haruki Murakami) به‌عنوان نویسنده داستان‌های پیرو فلسفه عملی و مسحورکننده است. کتاب‌های هاروکی موراکامی بیشتر به‌خاطر گرایش اصلی برای بررسی و درک شخصیت درونی انسان و فضای اسرارآمیزشان مشهور شده‌اند. در این مقاله مجله کوروش ما بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

چرا موراکامی؟

 

هاروکی موراکامی، نویسنده با استعداد و با سبک متفاوت ژاپنی-آمریکایی است و برنده جایزه نوبل ادبیات است. افسانه‌های او به‌طور عمده در یک حوزه عرفانی، مکان فراموش‌شده، رؤیا، مکانی که در آن مرده‌ها وجود دارند، اتفاق می‌افتد. موراکامی یک نویسنده ژاپنی است، اما علاوه بر این او یک نویسنده «جهانی» است و این بدان معنی است که آثار او نه به‌عنوان بیان فرهنگ ژاپن، بلکه بهتر است به‌عنوان ارزیابی سؤالات نگران‌کننده، بهتر است مورد مطالعه قرار گیرند. در ادامه پرفروش ترین کتابهای هاروکی موراکامی معرفی می‌کنیم.

فروش اینترنتی افق کوروش

 

۱. تعقیب گوسفند وحشی

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

اولین کتاب در لیست پرفروش ترین آثار موراکامی کتاب «تعقیب گوسفند وحشی» است. در این کتاب، موراکامی سندیکای صنعت تجارت سیاسی را با پول و قدرت آشکارا بی‌حدوحصری به دست می‌گیرد و همه کارها را به‌تنهایی انجام می‌دهد. جذاب ‌ترین قسمت‌های این رمان، در مناطق وحشی استان «هوکایدو» اتفاق می‌افتد، که به‌عنوان مکانی خیالی برای مردگان شناخته شده است.

در قلب داستان، به همان شیوه همیشگی کتاب‌های موراکامی، اختلاف بین خواسته‌های فرد و درخواست‌های کشور مطرح می‌شود.

 

۲- سرگذشت پرنده کوکی

 

یکی دیگر از پرفروش ترین آثار موراکامی، «سرگذشت پرنده کوکی» است که «دنیای دیگری» را برجسته می‌کند، این بار به‌عنوان یک اقامتگاه و مکانی پیچ‌ و ‌تاب خورده ظاهر می‌شود. در این کتاب، یکی دیگر از شخصیت‌های مهم افسانه‌ای، «کومیکو»، توسط خواهر و برادر خود، واتایا نوبورو بازداشت می‌شود. این رمان به بررسی روابط، خاطرات از دست رفته و مسائل دیگر می‌پردازد.

 

۳- سرزمین عجایب بی‌رحم و ته دنیا

 

بی‌شک یکی از بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی، « سرزمین عجایب بی‌رحم و ته دنیا» است. در این رمان، ۲ داستان موازی روایت می‌شود و جاده‌های توکیو درگیر در یک جنگ با تلفات واقعی و یک سرزمین رؤیایی روستایی را به تصویر می‌کشد. این رمان تکان‌دهنده، ماهیت فهم و هوشیاری بشر را به تصویر می‌کشد.

حتما بخوانید  معرفی ۱۰ کتاب و رمان پرفروش خارجی ترجمه شده در در ایران

 

۴- ۱ کیو ۸۴

 

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

این کتاب که در ۱ ماه، به ۱ میلیون فروش رسید؛ یکی دیگر از پرفروش ترین آثار موراکامی است. در این داستان، دختر جوانی وارد داستانی پر رمز و راز و سورئال می‌شود. شخصیت‌های مختلف داستان دست به خشونت و کارهای مختلفی می‌زنند و در کنار همه اینها، موراکامی با زیرکی به شناساندن جامعه، نهادها و سازمان‌های مخفی ژاپن به مخاطب می‌کند. دنیای متافیزیکی و عجیب این کتاب چنان به‌خوبی توصیف می‌شود که ممکن است تصور کنید تمام آنها حقیقت دارند!

 

۵- سوروکو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

تسوکورو تازاکی ۲۶ساله، بخش زیادی از داستان را صرف تلاش برای درک این مسئله می‌کند که چرا ۴ دوست صمیمی‌اش در دبیرستان، او را ترک کرده‌اند و موراکامی از این طریق، به بررسی انزوا و تنهایی انسان می‌پردازد.

بدون شک، گیج‌کننده‌ترین کتاب در میان همه کتاب‌های هاروکی موراکامی، این کتاب است؛ زیرا این رمان دارای ۳ قهرمان است، هر کدام سن متفاوتی دارند. اما آنها نقطه مشترکی دارند؛ همه آنها اثرات سوء  ناشی از آسیب‌دیدگی مهیبی را تجربه کرده‌اند که باعث شده است وارد «جهان دیگر» شوند.

 

جشنواره 100% افق کوروش

۶- کافکا در کرانه؛ شاهکار هاروکی موراکامی

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

«کافکا» نام جوانی است که از خانه بیرون رفته و به دنبال سرنوشتش در شهری دیگر می‌گردد. البته در داستان حساب‌شده و دقیق موراکامی، شباهت نام این فرد با «کافکا»ی نویسنده، اتفاقی نیست.

 

کافکا تنها شخصیت اصلی این داستان نیست، شخص عجیب و مرموز دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند با گربه‌ها صحبت کند. شاید پیام اصلی این کتاب، این است که در صورتی که نتوانیم سرنوشت خود را تغییر دهیم، به هر حال می‌توانیم آن را برای خود سودمند کنیم. کتاب معروف و خواندنی کافکا در کرانه نیز یکی از پرفروش ترین آثار موراکامی است.

 

۷- به آواز باد گوش بسپار

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

کتاب «به آواز باد گوش بسپار» طرحی خلاقانه، ساده، سبک و اساسی است. ماجراجویی‌های مختلف، بررسی احساسات و ناخودآگاه، فضای مبهم و بررسی نسل جوان همه از ویژگی‌هایی است که هر فرد عاشق کتابی را به خود جذب می‌کند. در واقع با خواندن این کتاب، موراکامی برایتان با زبان آشنای خودش، ژاپن سال ۱۹۷۰ را بازگو می‌کند.

حتما بخوانید  روز کتاب و کتاب‌خوانی؛ معرفی بهترین و پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی

 

۸- پین بال، ۱۹۷۳

 

بهترین و پرفروش ترین آثار هاروکی موراکامی؛ معرفی 10 رمان بی‌نظیر موراکامی

 

کتاب «پین بال، ۱۹۷۳» که قبلا در بعضی از کشورها، همراه با کتاب «به آواز باد گوش بسپار» چاپ می‌شد، یکی دیگر از آثار پرفروش موراکامی است. ۲ خواهر دوقلو اسرارآمیز، در صبح روزی به خانه راوی قصه می‌روند و زندگی او را تغییر می‌دهند. راوی عاشق پین بال است. این راوی، که طبق انتظار، شخصیتی جالب توجه دارد؛ دوستی دارد که موش صحرایی است. داستان حول زندگی این ۲ نفر، یعنی راوی و موش صحرایی روایت می‌شود.

۹- چوب نروژی

 

 

بهترین و پرفروش ترین آثار موراکامی؛ با این ۱۰ رمان آشنا شوید

 

«چوب نروژی» اثری متفاوت است که خود موراکامی، از آن به‌عنوان چالش و ماجراجویی یاد می‌کند. خط داستانی این رمان، یکنواخت‌تر از داستان‌های دیگر است و سرراست‌تر روایت می‌شود. به گفته خود موراکامی، او می‌خواسته با نوشتن این اثر، خودش را محک بزند. این رمان، به بررسی احساسات و فقدان‌ها می‌پردازد و در واقع، داستانی عاشقانه است.

 

۱۰- برقص برقص

 

لیست بهترین و پرفروش ترین کتاب های موراکامی، بدون این کتاب ناقص است. همه کارشناسان و منتقدان، این رمان را ترجیح نمی‌دهند. برخی گفتند که این رمان کمی متوسط ​​حرکت می‌کند. بررسی موضوعات مختلفی که در این اثر مطرح می‌شود؛ مثل همیشه عمیق و فوق‌العاده است و ارزش خواندن دارد.

 

این ۱۰ کتاب گفته شده، جزو بهترین و پر فروش ترین آثار موراکامی هستند. بررسی و رتبه‌بندی این کتاب‌ها خوب است و میلیون‌ها نسخه از آنها در بازار به فروش رسیده است. اگر این کتاب‌ها را بخوانید، با سبک نوشتن هاروکی موراکامی آشنا می‌شوید و  روش نوشتن او را دوست خواهید داشت.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

شانزده + پانزده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ 9 روش جمع کردن وسایل سفر

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ ۹ روش جمع کردن وسایل سفر

وقتی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید بسته‌بندی وسایل سفر بسیار راحت‌تر است. همان طور که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با چک‌کردن آب‌وهوا، مکان و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، آنچه را که باید با خود ببرید، تعیین کنید. ما در این مقاله از سایت wikihow در مجله کوروش ترفندهایی مؤثر و اصول بستن چمدان برای مسافرت را برایتان شرح داده‌ایم.
  • 214 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۰۹-۹۹
چگونه با خرید هوشمندانه کالای ایرانی اقتصاد خانه و کشورمان را متحول کنیم

چگونه با خرید هوشمندانه کالای ایرانی اقتصاد خانه و کشورمان را متحول کنیم

«کالای ایرانی» الویت چندم شما در خرید محصولات مورد نیاز است؟ به نظر می‌رسد مهم‌ترین فاکتورها برای یک خرید خوب و موفقیت‌آمیز در نزد افراد دو فاکتور قیمت مناسب و کیفیت بالای کالاست. از سوی دیگر همواره این سوال وجود دارد که آیا با خرید کالای ایرانی می‌توان به هر دو این معیارها به طور همزمان دست پیدا کرد؟ یعنی هم یک کالای با کیفیت خرید و هم قیمت مناسبی برای آن پرداخت کرد؟ ما در مجله افق کوروش به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید با خرید هوشمندانه کالای ایرانی اقتصاد خانه و کشورمان را متحول کنیم.  
  • 2148 بازدید
  • انتشار: ۳۰-۰۵-۹۷
آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

15 فوریه روز جهانی غذا خوردن است. در راستای اهمیت غذا خوردن همین بس که هنگام مسافرت به هند، به گردشگران توصیه می‌شود -به هر قیمتی- از غذا خوردن روی میز شام با دست چپ خودداری کنند. اگر در ایتالیا دستان خود را زیر میز گذاشته باشید، به عنوان یک مهمان غیر قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شوید. ممکن است تعجب کنید؟ اما یک حرکت ساده در یک کشور ممکن است در کشور دیگر تفسیر کاملا متفاوتی داشته باشد. در واقع، فرهنگ کشورهای مختلف در سراسر جهان دارای مجموعه‌های منحصر به فرد است که از نسلی به نسل دیگر منتقل ...
  • 193 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۱-۹۹