ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ 9 روش جمع کردن وسایل سفر | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ ۹ روش جمع کردن وسایل سفر

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ ۹ روش جمع کردن وسایل سفر

  • منتشر شده در ۱۲-۰۹-۹۹
  • 211 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ 9 روش جمع کردن وسایل سفر

وقتی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید بسته‌بندی وسایل سفر بسیار راحت‌تر است. همان طور که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با چک‌کردن آب‌وهوا، مکان و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، آنچه را که باید با خود ببرید، تعیین کنید. ما در این مقاله از سایت wikihow در مجله کوروش ترفندهایی مؤثر و اصول بستن چمدان برای مسافرت را برایتان شرح داده‌ایم.

۱. فضا را به حداکثر برسانید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ 9 روش جمع کردن وسایل سفر

 

فروش اینترنتی افق کوروش

مهم نیست که برای مسافرت خود از ساک استفاده کنید یا چمدان؛ می‌توانید بادقت وسایل خود را بسته‌بندی کنید و فضای ساک یا چمدان را بهینه کنید. لوازم بهداشتی، دارویی و اشیای قیمتی مانند جواهرات را حتما در یک کیف مسافرتی جداگانه قرار دهید تا در صورت لزوم، سریع در دسترستان قرار بگیرند. یکی از اصول بستن چمدان برای مسافرت و بهینه‌سازی فضا، رول‌کردن لباس‌هاست. اگر به فضای بیشتری در چمدان خود احتیاج دارید و نگران وزن آن نیستید، لباس‌های خود را رول کنید.

 

لباس‌های رول ‌شده فضای کمتری نسبت به پیراهن‌ها و شلوارهای تا شده می‌گیرد. اگر فضای زیادی لازم ندارید و می‌خواهید وزن چمدان را پایین بیاورید، لباس‌های خود را تا کنید. درصورت‌داشتن لباس‌های مستعد چروک‌شدن، آنها را نیز تا بزنید. برای صرفه‌جویی بیشتر در فضا، تا جایی که ممکن است، لباس را محکم بپیچانید. حتی می‌توانید از نوارهای لاستیکی یا کش مو استفاده کنید تا لباس‌های رول ‌شده را در جای خودشان محکم کنید.

 

۲. از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت؛ 9 روش جمع کردن وسایل سفر

 

از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید تا مطمئن شوید همه‌چیز با هم متناسب است. مکعب‌های بسته‌بندی در واقع کیسه‌های کوچک‌تری هستند که می‌توانید برای چیدمان چمدانتان، از آنها کمک بگیرید. این مکعب‌ها را می‌توان با توجه به لباس، وزن یا نوع اقلام تنظیم کرد. به‌عنوان مثال، شما ممکن است یک مکعب سنگین، متوسط ​​و سبک داشته باشید، یا ممکن است یکی را برای همه پیراهن‌ها، یکی برای تمام لباس‌های زیر و غیره داشته باشید. مکعب‌های بسته‌بندی از بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ و همچنین خرده‌فروشان عمده و به‌ صورت آنلاین در دسترس است.

 

۳. از فضای داخل کفش‌ها استفاده کنید

 

از داخل کفش‌های خود به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی استفاده کنید. اگر جای دیگری برای کفش‌هایتان نیست و ناچارید آنها را در چمدان بگذارید، جوراب‌های خود را درون کفش بگذارید. سایر اقلام کوچک، لباس مانند لباس زیر نیز به‌راحتی قابل جمع‌شدن و قراردادن در کفش شما هستند. خرده‌ریزها و سوغاتی‌های کوچک و شکننده نیز در کفش‌ها به‌خوبی جا می‌شوند.

 

برای جادادن لباس‌ زیر، می‌توانید همچنین از شکاف و فاصله بین چمدان و لباس‌ها استفاده کنید. لباس زیر و جوراب را در قسمت‌های کناری و در فضای بین لباس‌های خود قرار دهید و کیف را پر کنید. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که برای وسایل کوچک‌تر، از فضای ارزشمند وسط استفاده نمی‌کنید.

 

۴. آب ‌و هوای مقصد خود را چک کنید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت

 

قبل از بستن چمدان مسافرت، آب‌و‌هوای مقصد یا مقاصد خود را بررسی کنید. به اخبار آنلاین نگاه کنید یا پیش‌بینی اخبار منطقه را بررسی کنید تا درمورد وضعیت هوا در حین سفر، دید واضحی داشته باشید. وسایلی را که برای آب‌و‌هوای مقصد مناسب است، بسته‌بندی کنید و لباس‌هایی را که به لحاظ فصلی مناسب نیستند، برندارید. اگر هوا بارانی خواهد بود؛ ژاکت یا بارانی که به‌سرعت خشک می‌شود بردارید و اگر هوا معتدل است، از لباس‌های سبک‌تر استفاده کنید.

 

۵. کیسه پلاستیکی به همراه داشته باشید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت

 

چند کیسه پلاستیکی را به همراه داشته باشید تا بتوانید کفش‌های کثیف و لباس‌های شسته نشده را بسته‌بندی کنید. این کار به شما این امکان می‌دهد تا لباس‌های شسته‌نشده و کثیف را به‌راحتی در گوشه چمدان و کنار لباس‌های تمیز قرار دهید و فضا را ذخیره کنید.

 

۶. وسایل شکننده را در مرکز چمدان قرار دهید

 

جشنواره 100% افق کوروش

قراردادن شکستنی‌ها در مرکز چمدان، بهتر است؛ به این ترتیب احتمال شکسته‌شدن آنها کمتر است. همچنین می‌توانید وسایل شکستنی خود را لابه‌لای پیراهن‌ها، تی‌شرت‌ها یا سایر لباس‌ها قرار دهید تا از پوشش و محافظت بیشتری برخوردار شوند. این یکی از مهم‌ترین ترفندهای بستن چمدان برای مسافرت است.

 

۷. از سنگین به سبک بچینید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت

 

یکی از ترفندهای بستن چمدان برای مسافرت، سازماندهی آن از سنگین به سبک است. چمدان خود را از سنگین‌ترین مورد در پایین چمدان، تا سبک‌ترین در بالا سازماندهی کنید. همیشه وسایل سنگین‌تر یا بزرگ‌تر را در پایین چمدان قرار دهید. با این کار یافتن وسایل آسان‌تر می‌شود و اجسام سنگین باعث خردکردن یا آسیب‌زدن به اجسام کوچک‌تر نمی‌شود. وسایل سبک‌تر مانند پیراهن‌ها و لباس‌های خانه را در قسمت بالا بسته‌بندی کنید. این کار به توزیع یکنواخت وزن و جلوگیری از چروک‌شدن لباس‌های سبک کمک می‌کند.

 

۸. چندین لایه لباس سبک بردارید

 

لایه‌لایه پوشیدن لباس‌های سبک معمولا برای آب‌وهوای گرم و هم آب‌وهوای سرد خوب کار می‌کنند. اگر می‌خواهید از چندین منطقه آب‌وهوایی بازدید کنید، وسایلی مانند پیراهن‌ها، کت‌ها و ژاکت‌های سبک وزن و روسری‌هایی را که می‌توانید به‌راحتی عوض کنید، بسته‌بندی کنید. لباس‌های سبک مفید هستند؛ اما پاسخ مناسبی برای هر مقصد نیستند. اگر در زمستان به شهر یا کشوری سرد سفر می‌کنید، یقینا باید لباس‌های گرم و سنگین بردارید.

 

۹. از لباس‌های چند منظوره استفاده کنید

 

 

اگرچه ممکن است در برخی از سفرها، برای موارد خاص نیاز به لباس خاصی داشته باشید؛ بیشتر سفرها اینگونه نیست. در این نوع سفرها، سعی کنید لباس‌هایتان را در یک پالت رنگی نگه دارید تا مطمئن شوید همه چیزهایی که بسته‌بندی می‌کنید، با هم ترکیب می‌شوند. مثلا به جای آوردن لباس متفاوت برای گردش در روز و بیرون‌رفتن در شب، سعی کنید یک لباس مشکی زیبا و راحت به همراه داشته باشید؛ تا برای تنوع بتوانید آن را با یک ژاکت بافتنی یا پشمی جفت کنید یا با اکسسوری‌های دیگر، ست کنید.

 

با انتخاب یک یا دو جفت کفش با رنگ خنثی که می‌تواند با چندین لباس همراه باشد‌؛ فضای زیادی را ذخیره می‌کنید؛ به‌عنوان مثال؛ داشتن یک جفت چکمه یا کفش ساده مشکی می‌تواند در موقعیت‌های معمولی و رسمی استفاده شود.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاه‌ها

هشت + 14 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

معرفی بهترین مقاصد و اقامتگاه های بوم گردی در ایران و جهان

معرفی بهترین مقاصد و اقامتگاه های بوم گردی در ایران و جهان

بهترین مقاصد و اقامتگاه های گردشگری بوم گردی در ایران و جهان برای هر سلیقه‌ای متفاوت است اما همیشه مکان‌هایی هستند که در دسته برترین‌ها قرار می‌گیرند. امیدواریم به‌زودی با واکسیناسیون جهانی از شر ویروس کرونا خلاص شویم و دوباره سفر را از سر بگیریم. آیا شما یک ماجراجوی محیط زیست هستید؟ اگر می‌خواهید با مقصدهای رویایی برای بوم گردی در ایران و جهان آشنا شوید با ما همراه باشید. از جنگل‌‌های سرسبز و صخره‌های مرجانی رنگارنگ گرفته، تا دشت‌های شگفت انگیز و اماکن باستانی در این نوشته به شما معرفی می‌‎شوند. نکته‌ای که اشاره به آن ضروری است، جهان ...
  • 38 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۱۱-۹۹
همه چیز درباره فلسفه و نمادهای سفره هفت سین ایرانی

همه چیز درباره فلسفه و نمادهای سفره هفت سین ایرانی

وقتی قرار است سال عوض شود، مناسبات هم باید تغییر کند و رسم و رسوم هم باید خودی نشان دهند. حالا اگر این رسم و رسوم‌ها از زمان‌های خیلی دور به ما رسیده باشد که دیگر همه چیز باید پرشکوه‌تر هم باشد. در کتاب های تاریخی آمده است که از قدیم الایام، مردم برای مراسم عید نوروز، خانه هایشان را تمیز می‌کردند و می‌آراستند و بازارها پر می‌شدند از خوراکی ها، نوشيدنی‌ها، پوشیدنی‌ها و کالاهای دیگر. در این ایام مردم به کنار رودخانه‌ها می‌آيند و در هر کاری آزادی عمل دارند. همچنین در دوره ساسانی، نوروز به قدری اهمیت داشت ...
  • 39 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۲-۹۹
راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای و همه چیزهایی که باید بدانید

راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای و همه چیزهایی که باید بدانید

امروزه ما از دوربین‌های خود، بیشتر از قبل استفاده می‌کنیم؛ با این حال بیشتر ما با کمترین دانش ممکن از دوربین‌های خود استفاده می‌کنیم. اگر می‌خواهید از عکس گرفتن با دوربین گوشی همراه خود فراتر روید، بهترین دوربین عکاسی را بشناسید و عکس‌های حرفه‌ای‌تری را ثبت کنید؛ این مقاله مجله کوروش که یک راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای است و در خرید دوربین حرفه ای و غیر حرفه ای به شما کمک خواهد کرد را مطالعه کنید.
  • 124 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۱۰-۹۹