روشهای اصولی و آسان تمیز کردن و خانه تکانی اتاق خواب برای عید - مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » روشهای اصولی و آسان تمیز کردن و خانه تکانی اتاق خواب برای عید

روشهای اصولی و آسان تمیز کردن و خانه تکانی اتاق خواب برای عید

  • منتشر شده در ۰۵-۱۱-۹۹
  • 474 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
خانه-تکانی-اتاق-خواب

خانه تکانی اتاق خواب برای عید نوروز ریزه کاری زیاد دارد. اتاق خواب یکی از آن بخش‌های مهم خانه است که تمیز کردن آن معمولاً در ابتدای لیست خانه تکانی عید قرار دارد. به طور معمولاً جزئیات این اتاق زیاد است. از آنجایی که معمولاً کمد لباس و لوازم آرایشی نیز در همین اتاق وجود دارد، لازم است در خانه تکانی اتاق خواب حتماً همه این کارها را با دقت انجام دهید. در این مقاله می‌توانید اصول خانه تکانی اتاق خواب را از وب‌سایت‌‌های wikihow و bhg را در مجله کوروش یاد بگیرید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

زباله‌ها و لباس‌های کثیف را از اتاق خارج کنید

 

در اصول خانه تکانی اتاق خواب اولین کاری که باید برای خانه تکانی اتاق خواب انجام دهید، خارج کردن همه زباله‌ها و لباس‌های کثیفی است که احتمالاً چندین روز و یا چندین هفته است گوشه اتاق یا کمد لباس‌ها جا خوش کرده‌اند. همه لوازم آلوده و دور ریختی را از روی زمین و داخل کمدها بردارید و از اتاق خارج کنید. سری به کمد لباس‌هایتان بزنید. هر لباسی که احساس می‌کنید نیاز به شستن دارد جدا کنید را از کمد خارج کنید و داخل سبد لباس چرک‌ها بیندازید.

 

 

مرتب کردن اتاق خواب را از کمد لباس‌ها شروع کنید

 

خانه-تکانی-اتاق-خواب

 

بهترین روش این است که برای شروع خانه تکانی اتاق خواب ابتدا همه لباس‌های کمد لباستان را تخلیه کنید. یک پارچه نم‌دار تمیز بردارید و داخل کمد و کشوها را کاملاً تمیز کنید. حال همه لباس‌ها را به صورت مرتب تا کنید و یا روی جالباسی آویزان کنید و داخل کمد قرار دهید. توجه داشته باشید که لباس‌های بافتنی و خیلی ضخیم احتمالاً در بهار دیگر کاربردی برایتان ندارند. آن‌ها را در یک کمد یا ساک جداگانه قرار دهید. می‌توانید برای روزهای سرد چند ژاکت در دسترس داشته باشید. سعی کنید لباس‌های خانگی را در کمد جداگانه‌ای از لباس‌های مهمانی قرار دهید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

 

برای تمیز کردن اتاق خواب روتختی و روبالشتی‌ها را عوض کنید

 

بعد از تمیز کردن کمد لباس‌ها، در این مرحله از خانه تکانی سریع اتاق به سراغ تخت خواب بروید. شاید جز آن دسته از افرادی باشید که هر شب دوش می‌گیرید و یا مراقب تمیز بودن روبالشتی و روتختی‌تان هستید. اما از مهم‌ترین نکات و ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب این است که ملحفه‌ روتختی و روبالشتی باید به طور مرتب عوض شود. پس روکش بالشت‌ها و روتختی‌تان را از تخت جدا کنید و یک روتختی جدید روی تخت قرار دهید.

 

 

میز لوازم شخصی و آرایشی‌تان را تمیز کنید

 

حتما بخوانید  12 راز نقاشی و رنگ کردن دیوارها به روش حرفه ای ها

خانه-تکانی-اتاق-خواب

 

برای تمیز کردن میز لوازم آرایش‌تان باید یک پارچه تمیز پهن کنید و سطح روی میز و همه لوازم داخل کشو و کمد میز آرایشان را روی پارچه تخلیه کنید. سپس با یک پارچه نمناک میز و همه کشوهای آن را تمیز کنید. همه وسیله‌ها را ابتدا با یک پارچه تمیز و نم‌دار پاک کنید و داخل کمدها و روی میز قرار دهید. بهتر است لوازم آرایشی‌تان را در یک قسمت مشخص یا داخل یک باکس قرار دهید. از ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب این است که چیزهایی که بیشتر استفاده می‌کنید را جدا بگذارید و لوازمی که احتیاج ندارید را در کمد یا باکس دیگر قرار دهید.

 

در تمیزکاری منزل برای عید باید به جزئیات بیشتر توجه کنید و حواستان به تمیز کردن همه بخش‌ها باشد. اکسسوری‌های کوچک را داخل یک سبد مشخص قرار دهید. چند عطر، قاب عکس و چیزهایی که دوست دارید را روی میز بچینید. اگر تعداد باکس‌های داخل کمد زیاد شد، بهتر است با یک برچسب روی هر باکس بنویسید که چه چیزی در آن قرار داده‌اید. این کار باعث می‌شود که بعداً راحت‌تر لوازم مورد نیازتان را پیدا کنید. یک جعبه جواهرات جداگانه برای طلا و جواهرات و زیورآلات با ارزش خود داشته باشید. سعی کنید این لوازم را تنها داخل همین جعبه قرار دهید تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

 

در روال در تمیز کردن اتاق خواب،، لوازمی که احتیاج ندارید در کارتن جدا قرار دهید

 

احتمالاً در حین مرتب کردن اتاق خواب به لوازم زیادی برمی‌خورید که سال‌ها است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید. یا فکر می‌کنید دیگر به آن‌ها احتیاجی ندارید. یکی از ترفندهای خانه تکانی اتاق این است که همه کتاب‌هایی که در گوشه کتابخانه خاک می‌خورند و لباس‌هایی که دیگر اندازه‌تان نیستند را داخل یک کارتن مشخصی قرار دهید. تا انتهای تمیزکاری منزل برای عید این کارتن را داشته باشید. و در نهایت و بعد از اتمام خانه تکانی آن را به خیریه و یا کسی که احتیاج دارد، اهدا کنید.

 

 

در تمیزکاری منزل برای عید پرده‌های اتاق را فراموش نکنید

 

خانه-تکانی-اتاق-خواب

 

شستن پرده‌ یک کار کاملاً تخصصی و حساس است که باید با مهارت و دقت زیادی انجام شود. معمولاً طبق اصول خانه تکانی اتاق لازم است حداقل سالی یک بار و یا در برخی مواقع دو سال یک بار پرده‌ها را جدا کنید و بشویید. چنانچه پرده‌های شما جنس ضخیمی دارند تمیز کردن آن راحت‌تر است. اگر در خانه بخار شوی دارید، می‌توانید برای تمیز کردن آن‌ها از بخار شوی استفاده کنید. اگر هم خاک جزئی روی پرده‌ها ایجاد شده می‌توانید با کمک سری پرز بلند جارو برقی سطح پرده را با مکش پایین جاروکشی کنید.

حتما بخوانید  ترفندهای مرتب کردن کابینت آشپزخانه؛ بهترین چیدمان قفسه‌های کابینت

 

 

بعد از مرتب کردن اتاق خواب، همه سطوح را تمیز کنید

 

خانه-تکانی-اتاق-خواب

 

در این مرحله از خانه تکانی سریع اتاق خواب برای گردگیری سطوح اتاق خواب به یک اسپری تمیز کننده و شیشه پاک‌کن احتیاج دارید. با کمک پارچه همه بخش‌های میز، بدنه و پایه تخت، آینه و هر آن چیزی که در اتاق دارد را تمیز کنید. تمیز کردن هر سطحی که لازم است از اسپری تمیز کننده مناسبی استفاده کنید. آینه‌ها را حتماً با یک پارچه میکروفیبر تمیز و یک شیشه پاک‌کن پاک کنید. تمیز کردن مجسمه، آباژور، قاب عکس و لوازم ریز را نیز فراموش نکنید. اگر به نردبان دسترسی دارید، بعد از قطع کردن برق لوستر اتاق خواب را نیز تمیز کنید. برای اینکه خاک روی لوستر روی زمین نریزد، می‌توانید زیر آن یک پارچه پهن کنید و بعد لوستر را تمیز کنید.

 

 

پنجره اتاق خواب را تمیز کنید

 

در این مرحله از خانه تکانی سریع اتاق باید به سراغ پنجره‌ها بروید. یک پارچه مرطوب بردارید و ابتدا با کمک آن خاک روی شیشه و قاب پنجره را تمیز کنید. سپس با کمک پارچه میکروفیبر و شیشه پاک‌کن شیشه را به خوبی و در یک جهت تمیز کنید. پنجره‌ها نقش مهمی در تمیز کردن اتاق خواب دارند، پس بهتر است این کار را دقت انجام دهید. بعد از تمیز کردن بخش جلوی اگر به پشت آن نیز دسترسی دارید، همین کار را در آن سمت پنجره نیز انجام دهید تا شیشه به خوبی تمیز شود.

 

 

اتاق را جارو بزنید

 

خانه-تکانی-اتاق-خواب

 

طبق اصول خانه تکانی اتاق خواب باید در انتها و بعد از تمیز کردن همه بخش‌های اتاق به سراغ جارو زدن بروید. برای این کار همه گوشه‌ها، زیر تخت و اطراف کمد را با دقت جارو بزنید. بهتر است ابتدا فرش اتاق را جارو بزنید و آن را بردارید و سپس زیر فرش را نیز جاروکشی کنید. در نهایت فرش و همه لوازم را سر جای خود قرار دهید و از تماشای اتاق تمیزتان لذت ببرید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

3 × 3 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

عادت خواب افراد موفق

با عادت خواب افراد موفق دنیا بیشتر آشنا شوید

آیا تا به حال فکر کرده اید که خواب افراد موفق چقدر است و این دست افراد چقدر می خوابند؟ به نظر شما، عادت خواب افراد موفق به چه صورت است؟ آیا همه ی آنها آن اَبر انسان های قدرتمند هستند که برخلاف ما به سختی تمایلی به خوابیدن دارند؟ یا برعکس؟ در سرویس سبک زندگی  مجله کوروش در این رابطه بیشتر بخوانید.
  • 454 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۵-۰۰
معرفی بهترین برنامه ها و اپلیکیشن ادیت عکس برای افراد آماتور

معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها و برنامه های ادیت عکس برای افراد آماتور

چه قصد راه اندازی یک کسب و کار و اینترنتی را داشته باشید و چه دوست داشته باشید عکس‌های خودتان را در شبکه اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید، به هر حال باید عکس‌هایتان را ویرایش کنید. این روزها هر کسی که تنها یک گوشی هوشمند داشته باشد، می‌تواند بهترین عکس‌ها را از خودش و دیگران بگیرد و آن را به هر سبکی که دوست دارد ویرایش کند. استفاده از فیلترهای مختلف روی عکس و از بین بردن نقص‌های صورت و عوض کردن پس زمینه و هزاران کار دیگری که تنها با نصب یک برنامه ادیت و ویرایش عکس ساده حتی برای ...
  • 774 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۹-۹۹
معرفی مشهورترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی دنیا

معرفی مشهورترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی دنیا

وال مارت یکی از مشهورترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که مردم سر تا سر جهان آن‌ را به عنوان بزرگ‌ترین کسب و کار در صنعت خرده‌فروشی می‌شناسند. به جز این فروشگاه زنجیره‌ای تخفیفی، چند فروشگاه زنجیره‌ای تخفیفی مشهور دیگر مانند کارفور، آلدی، هفت/یازده و... نیز مشغول به کار هستند. در این مقاله به مناسبت روز جهانی فست فود به بررسی تعداد شعبه و نحوه کار فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت و سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف در صنعت خرده‌فروشی می‌پردازیم.
  • 2824 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۰۸-۹۸