همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

  • منتشر شده در ۰۶-۱۰-۹۹
  • 421 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمی یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار است که تقریباً از ۴۰ تا ۵۰ سال پیش برای اولین بار ظاهر شد و هنوز هم عده زیادی از افراد برای دکوراسیون منازل خود از این سبک پیروی می‌کنند. به هواداران سبک دکوراسیون بوهو، بوهمیان هم می‌گویند. استفاده از رنگ‌های مختلف، عناصر جدید و قدیمی در کنار هم، به کار بردن انواع گیاهان، عتیقه‌جات و عناصر چوبی و حصیری از مهم‌ترین بخش‌های یک دیزاین بوهمین یا بوهو برای نقاطه مختلف خانه از آشپزخانه گرفته تا پذیرایی و اتاق خواب است. یک دکوراسیون رنگی و راحت که معمولاً محدودیتی برای چیدمان آن وجود ندارد و در دسته جذاب‌ترین انواع دکوراسیون در تمام دنیا قرار می‌گیرد. در این مقاله می‌توانید ترجمه وب‌سایت poshpennies و designdecordecoded در مورد سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین برای نقاط مختلف خانه را در مجله کوروش بخوانید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

با سبک دکوراسیون بوهو بیشتر آشنا شوید

 

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

 

واژه بوهو یا بوهمی درواقع یک لغت فرانسوی به معنی کولی است. به نظر می‌رسد ریشه این سبک مربوط به مردمان بوهمیا، منطقه‌ای در چک که کولی‌ها در آن زندگی می‌کردند برمی‌گردد. نوعی دکوراسیون که در آن علایق بیشتر از استانداردها اهمیت دارد. در این سبک دکوراسیون شما ناچار به رعایت هنجارهایی که دوست ندارید، نیستید و می‌توانید آزادانه در مورد رنگ و سبک لوازم منزل خود تصمیم بگیرید. بارزترین ویژگی این سبک ترکیب بافت‌ها، رنگ‌ها و الگوهای مختلف در دکوراسیون است. امروزه بسیاری از مردم دنیا از سبک لباس پوشیدن بوهمی (حتی لباس عروس سبک بوهو) و دکوراسیون بوهو پیروی می‌کنند. به یاد داشته باشید که برای تکمیل دکوراسیون بوهمی هیچ عجله‌ای وجود ندارد. شما مجبور نیستید همه کارها را در یک مرحله انجام دهید. در ادامه می‌توانید با بهترین راهکارها برای تکمیل سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه آشنا شوید.

 

استفاده از رنگ‌های مختلف در سبک دکوراسیون بوهو

 

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

 

در سبک دکوراسیون بوهو شما در ترکیب رنگ‌ها و الگوها و بافت‌ها آزاد هستید. می‌توانید در دیزاین بوهو از لوازمی با طر‌ح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده کنید. بهترین رنگ‌های مناسب برای این سبک بنفش، طلایی، نارنجی، سرمه‌ای و قرمز است. در آشپزخانه بوهو خودتان از لوازم رنگی با طرح‌های مختلف استفاده کنید و از قرار دادن هر رنگی در کنار رنگ دیگر نترسید.

 

استفاده از چرم در دکوراسیون بوهو

 

بافت طبیعی چرم یک جنس بی‌نظیر برای استفاده در سبک دکوراسیون بوهمی است. شما می‌توانید برای تکمیل این سبک از مبلمان یا کوسن‌های چرمی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مبلمان مدرن بهترین گزینه برای سبک بوهمی است و شما می‌توانید با استفاده از یک مبلمان چرمی یا کوسن‌های چرمی روی این مبلمان دکوراسیون خانه‌تان را جذاب‌تر کنید.

 

استفاده از اکسسوری‌ها در سبک دکوراسیون بوهو

 

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

 

استفاده از اکسسوری‌ها در دکوراسیون بوهمی نقش مهمی دارند. به کار بردن انواع سبدهای حصیری، گلدان‌های ساخته شده از جنس‌های مختلف، فرش‌هایی با الیاف طبیعی، به کار بردن فرش‌هایی با طرح‌های زیاد، مبلمان چوبی و استفاده از آثار هنری مختلف در سبک دکوراسیون بوهو اهمیت زیادی دارد و جذابیت ویژه‌ای به دکوراسیون بوهمی شما می‌بخشد. از شلوغ شدن خانه‌تان نترسید و هر آن چیزی را که دوست دارید در چیدمان منزلتان به کار ببرید.

 

حذف کردن رنگ مشکی از سبک دکوراسیون بوهو

 

اگر دوست دارید چیدمان منزل خود را به سبک بوهمی طراحی کنید، بهتر است بدانید که رنگ مشکی جایی در این سبک دکوراسیون ندارد. پس تا می‌توانید از رنگ مشکی در دکوراسیون بوهو دوری کنید. شما می‌توانید از رنگ‌های روشن و مختلف در هر شکلی که دوست دارید در دکوراسیون بوهو استفاده کنید، اما تا می‌توانید به کار بردن رنگ مشکی را محدود کنید.

 

لوازم چوبی، بهترین گزینه برای دیزاین بوهو

 

استفاده از چوب درختان و به کار بردن لوازم چوبی با طرح‌های طبیعی چوب، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای سبک دکوراسیون بوهو است. سعی کنید از لوازم چوبی با طرح‌های طبیعی چوب استفاده کنید و از چوب روشن و تیره در کنار هم استفاده کنید. می‌توانید برای مبلمان و تختخواب خود از جنس چوب استفاده کنید و یا با اضافه کردن دیوار پوش‌های چوبی و میزهای چوبی دکوراسیون داخلی منزل خود را تکمیل کنید.

 

استفاده از انواع گیاهان در خانه

 

استفاده از گلدان‌هایی از گل‌های سبز و بزرگ در خانه موجب ایجاد نشاط و زیبایی طبیعی در دکوراسیون می‌شود. گل و گیاهان از مهم‌ترین عناصری هستند که در سبک بوهمی اهمیت زیادی دارند. شما می‌‌توانید برای تکمیل این سبک تا می‌توانید از گیاه در خانه خود استفاده کنید و جلوه زیبایی به دکوراسیون بوهمی خود ببخشید. کاکتوس یکی از بهترین انواع گیاهان این سبک است که انتخاب خوبی برای دیزاین بوهو محسوب می‌شود. برای طراحی یک اتاق خواب بوهو می‌توانید از تختخواب چوبی استفاده کنید و اطراف تخت را با گلدان گیاهان طبیعی، سبدهای حصیری و لوازم چوبی تزئین کنید.

 

استفاده از فرش و گلیم در سبک دکوراسیون بوهو

 

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

 

فرش و گلیم در سبک دکوراسیون بوهمی نقش مهمی دارد. شما می‌توانید از انواع فرش و گلیم‌های رنگی برای زمین و حتی تزئین دیوار استفاده کنید. نقوش به کار رفته در گلیم‌های سنتی و فرش‌های ایرانی بهترین گزینه برای تکمیل دکوراسیون بوهو هستند.

 

به کار بردن عود و خوشبوکننده هوا

 

تأثیر استفاده از عود و رایحه‌ها را در سبک دکوراسیون بوهمی یا بوهمین دست کم نگیرید. برای تکمیل سبک دکوراسیون بوهمی از بوی عود و خوشبو کننده‌های هوا غافل نشوید. این کار حس و حالی به خانه شما می‌بخشد که با سبک دکوراسیون و رنگ‌های به کار رفته در چیدمان منزلتان هماهنگی خاصی دارد.

 

استفاده از لوازمی که دوست دارید

 

همه چیز درباره سبک دکوراسیون داخلی بوهو برای نقاط مختلف خانه

 

اگر دوست دارید خانه‌تان را به سبک دکوراسیون بوهمین یا بوهمی بچینید، می‌توانید هر چیزی که دوست دارید را در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید. هر چیزی که به داستان زندگی شما، سفرها و علایق شما وابسته است، می‌تواند در دکوراسیون بوهمی منزلتان از آن‌ها استفاده کنید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

17 + سیزده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

انتخاب رنگ رژ لب

۴ روش حرفه‌ای انتخاب رنگ رژ لب و آموزش رژ لب زدن برای افراد مبتدی

«هر وقت غمگین بودید یک رژ لب قرمز به لب‌های‌تان بمالید و بتازید». این جمله مشهور از کوکو شنل، بنیانگذار یکی از مشهورترین خانه‌های مد دنیا نشان می‌دهد که رژ لب در دنیای زن‌ها چقدر اهمیت دارد. 4 روش حرفه‌ای آموزش رژ لب زدن و انتخاب انواع رنگ رژ لب مایع، رژ لب مخملی و رژ لب مات و آموزش حرفه‌ای رژ لب زدن را در مجله کوروش بخوانید.
  • 44882 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۳-۰۰
کالا با قیمت مناسب

چگونه می توان کالایی با قیمت مناسب خریداری کرد؟

  قیمت مناسب – تکنیک ها و روش ها   دو عامل وجود دارد که مشتری خرید خود را بر اساس آن‌ها انجام می‌دهد: قیمت مناسب و کیفیت بالای کالا. ازاین‌ رو شرکت‌ها و کارخانه‌ها سعی می‌کنند که از این مزیت‌های رقابتی استفاده کرده و با ارائه کالای باکیفیت و قیمت مناسب بتوانند گوی رقابت را به دست بیاورند. شرکت‌ها برای اینکه بتوانند فروش کالای خود را افزایش دهند، استراتژی‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند و حال اینکه آیا این استراتژی موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر، بسته به این دارند که تحقیقات بازار خود را چگونه انجام داده‌اند؟ شما به‌عنوان یک خریدار، به دنبال ...
  • 3815 بازدید
  • انتشار: ۰۸-۰۲-۹۷
روز جهانی گردشگری؛ 10 کشور پرطرفدار و جذاب دنیا برای توریست‌ها

روز جهانی گردشگری؛ ۱۰ کشور پرطرفدار و جذاب دنیا برای توریست‌ها

گردشگری و سفر از جمله قدیمی‌ترین عادات بشر از همان ابتدا تاکنون است. در ایران هم از دیرباز گردشگری و سفر چه به صورت مهمان شدن و چه میزبان بودن رونق داشته است. وجود کاروانسراها و چاپارخانه‌های بی‌شمار در بافت قدیمی اغلب شهرهای ایران، ساخت جاده ابریشم و به تدریج توسعه راه‌ها و امکانات مناسب برای سفر دلیلی بر این مدعاست. 27 سپتامبر (5 مهر) روز جهانی گردشگری است. جذاب‌ترین و پرطرفدارترین کشورهای دنیا که تا به حال بیشترین میزان گردشگر را در میان سایر کشورها داشته‌اند را از سایت تخصصی جهانگردی Worldatlas در مجله کوروش بخوانید.  
  • 3373 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۰۷-۹۷