راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکات مهم خرید چمدان | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکات مهم خرید چمدان

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکات مهم خرید چمدان

 • منتشر شده در ۰۴-۰۹-۹۹
 • 322 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکات مهم خرید چمدان

هنگامی که مشغول برنامه‌ریزی برای تعطیلات بعدی خود هستید، به‌راحتی می‌توانید در تکاپو و هیجان سفر، جزئیات کوچک‌تر را نادیده بگیرید؛ جزئیاتی مانند اینکه، از چه نوع چمدانی استفاده کنید؟ اگر در انتخاب و خرید چمدان مورد نظرتان دقت کافی به خرج ندهید، ممکن است در میانه سفر با چرخ‌های شکسته، دسته پاره‌شده یا فضای ناکافی روبه‌و شوید. شما می‌توانید میلیون‌ها تومان خرج یک چمدان کنید؛ اما قیمت همیشه شاخص کیفیت نیست. قبل از خرید، بازرسی‌های شخصی خود از چمدان را انجام دهید تا مطمئن شوید که در نهایت بهترین چمدان برای مسافرت خود را پیدا کرده‌اید. در مجله کوروش ما راهنمای خرید چمدان مسافرتی را از سایت choice برایتان شرح داده‌ایم تا بتوانید درست انتخاب کنید.

راهنمای خرید چمدان مسافرتی و نکات مهم آن

 

۱. وزن

 

راهنمای خرید چمدان مسافرتی + تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

فروش اینترنتی افق کوروش

 

برای مسافرت خیلی اندازه چمدان خود را بزرگ انتخاب نکنید. به یاد داشته باشید که  هرچه چمدان بزرگ‌تر باشد، حمل آن سخت‌تر است. علاوه بر این، هر شرکت هواپیمایی دارای محدودیت‌های اندازه و وزن مخصوص خود برای ورود به سیستم و حمل بار است. به‌طور کلی، چمدان شما می‌تواند از ۱۵ کیلوگرم تا ۳۲ کیلوگرم وزن داشته باشد. محدودیت‌های شرکت‌های هواپیمایی را رعایت کنید تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

انتخاب چمدان در پروازهای خارجی

 

اندازه چمدان در هر شرکت هواپیمایی متفاوت است. اگر سفر چند بخشی داشته باشید و با چندین شرکت هواپیمایی، پرواز کنید؛ سیاست حمل چمدان برای مهم‌ترین شرکت هواپیمایی در برنامه سفر شما اعمال خواهد شد. اگر مطمئن نیستید، برنامه سفر خود را بررسی کنید یا از آژانس مسافرتی خود بپرسید.

 

۲. چرخ‌ها

 

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

 

چرخ‌ها و دسته تاشو مقداری از فضای داخلی را اشغال می‌کنند، بنابراین ابتدا بررسی کنید که قاب مورد نیاز شما از حجم مناسبی برخوردار باشد. اگر یک چمدان کوچک برای حمل وسایلتان می‌خواهید، مطمئن شوید که ابعاد آن را مطابق با الزامات شرکت هواپیمایی بررسی می‌کنید.

 

چرخ‌ چمدان مسافرتی باید به‌راحتی روی زمین کشیده شوند. بهتر است چهار چرخ چمدان، چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشند تا در هر جهت بچرخند و حمل وسایل را آسان‌تر کنند. می‌توانید آنها را در کنار خود، جلوی پایتان فشار دهید یا آنها را به پشت خود بکشید؛ درست همان‌طور که با یک دوچرخه کار می‌کنید)، اما کنترل آنها هنگام عبور از زمین با دست‌انداز دشوار است و اگر از زمین شیب‌دار عبور می‌کنید، ممکن است از کنترل خارج شوند. از طرف دیگر، دو مدل چرخ فقط به جلو و عقب حرکت می کنند اما معمولاً برای پاکسازی حاشیه و چرخش بهتر هستند

 

 

۳. نرمی یا سختی

 

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

 

 

چمدان‌های نرم و سبک وزن کمتری دارند و به شما امکان می‌دهند وسایل اضافی را در آن جای بدهید، در حالی که چمدان‌های سخت محافظت بیشتری از وسایل شما را ایجاد می‌کنند اما ممکن است قراردادن وسایل اضافی در یک فضای تنگ، مشکل‌تر باشد.

 

۴. دسته‌ها

 

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

 

چمدان همچنین باید ساختاری محکم داشته باشد؛ در چمدان به دنبال دستگیره‌هایی باشید که کاملا محکم به بدنه چمدان متصل شده باشند. شل‌بودن دسته‌های بغل چمدان، می‌تواند نقطه ضعف بزرگی باشد. اینها کمتر دارای نقاط ضعف و شکست هستند.
کشش و جمع‌شدن دسته اصلی باید آسان باشد، همچنین گرفتن آن نیز باید راحت باشد و هنگام کشیده‌شدن، باید در جای خود محکم قفل شود. دسته اصلی باید تا ارتفاع مشخصی، راحت امتداد یابد، بنابراین در حالی که آن را به سمت جلو می‌کشید، نباید کوتاه باشد یا به پاهایتان اصابت کند.

 

۵. جیب‌های داخلی و خارجی

 

جیب‌های داخلی و خارجی برای سازماندهی وسایل شما مفید هستند. جیب های خارجی برای دسترسی سریع بسیار مناسب هستند؛ اما اگر می خواهید از آنها برای وسایل استفاده کنید، می‌توانید آنها را قفل کنید.

 

۶. زیپ‌ها

 

راهنمای خرید چمدان؛ تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

 

زیپ‌ها باید به آرامی باز و بسته شوند. اندازه زیپ‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا به‌راحتی باز و بسته شوند؛ از طرفی زیپ‌ها نباید به پارچه داخل چمدان گیر کنند و خراب شوند. همچنین بهتر است امکان قفل زیپ‌ها وجود داشته باشد.

 

۷. تسمه‌های داخلی

 

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی؛ تمام نکاتی که باید در نظر بگیرید

 

تسمه‌های داخلی به فشرده‌سازی و نگهداری وسایل شما کمک می‌کند. آنها باید طول مناسبی داشته و دکمه‌های آزادکننده سریع داشته باشند؛ یعنی به‌راحتی باز و بسته شوند.

 

۸. ضدآب بودن

 

هیچ چمدانی کاملا ضد آب نیست و چمدان‌های سخت نیز لزوما در برابر آب،  از پارچه مقاوم ساخته نشده‌ناد. آب هنوز می‌تواند از شکاف‌های دسته اصلی و زیپ‌ها عبور کند.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  10 + 3 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  راهنمای انتخاب رنگ سایه چشم و آموزش اصولی سایه زدن

  راهنمای انتخاب رنگ سایه چشم و آموزش اصولی سایه زدن

  استفاده از سایه چشم یک راهکار فوق العاده برای زیباتر نشان دادن چشم های ما است. برای سایه زدن اصلاً لازم نیست پشت پلک هایتان را به رنگی خاص درآورید و یا یک آرایش تند و پررنگ داشته باشید. گاهی تنها با انتخاب یک رنگ مناسب می توانید گیرایی و جذابیت چشم هایتان را تا چندین برابر افزایش دهید. اما چگونه سایه چشم مناسب انتخاب کنیم. استفاده از ترکیب مناسب برای انتخاب رنگ سایه چشم و همچنین در نظر گرفتن تناژ پوست و رنگ چشم های ما نقش مهمی بر آرایش چشم هایمان دارند. در این مقاله از مجله کوروش ...
  • 345 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۲-۹۹
  مسائل و مشکلات چپ دست ها در محیط کار

  بررسی مسائل و مشکلات چپ دست ها در محیط کار

  13 آگوست (22 مرداد 1400) روز جهانی چپ دست هاست. چپ دست ها معمولا در محیط کار با مسائل و مشکلات زیادی روبرو می شوند. این مسائل در زندگی روزمره نیز به طور معمول برای آن ها اتفاق می افتد. ظاهرا این مشکلات بین المللی است. بر اساس تحقیقاتی که به مناسبت روز ملی چپ دست ها در انگلیس انجام شده، تعداد زیادی از کارمندان انگلستان از این شکایت کرده اند که معمولا با مشکلات زیادی در محیط کار به خاطر دست چپ بودن روبرو می شوند. در این مقاله از مجله کوروش به بهانه روز جهانی چپ دست ها ...
  • 22 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۵-۰۰
  بهترین ابزار خانه هوشمند در سال 2021 که زندگی شما را آسان می‌کنند

  بهترین ابزار خانه هوشمند در سال ۲۰۲۱ که زندگی شما را آسان می‌کنند

  بهترین ابزار خانه هوشمند در سال 2021 که در ابتدای آن هستیم می‌توانند امسال برای شما معجزه کنند. این وسیله ها به کمک اینترنت می‌خواهند زندگی آسان و بدون دغدغه‌ای را برایتان به ارمغان آورند. اگر همه دستگاه‌های خانگی بتوانند به اینترنت وصل شوند، شما یک خانه هوشمند خواهید داشت. اینترنت فقط برای رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند نیست و می‌تواند در خانه شما معجزه کند. ساعت، بلندگو، چراغ، زنگ در، دوربین‌های حفاظتی، پنجره، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، لوازم خانگی، وسایل آشپزی و... از جمله این ابزار هستند. در سرویس سبک زندگی از مجله کوروش به برترین ابزار و وسایلی که می‌توانند ...
  • 296 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۰۴-۰۰