روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون

روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی؛ مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون

  • منتشر شده در ۰۲-۱۱-۹۹
  • 334 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

رنگ بنفش رنگ سلطنتی و خلاقیت است که با توجه به روانشناسی رنگ آن، می‌توان ترکیبی زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. رنگ بنفش ترکیبی از آبی آرام و قرمز مهیج است. این رنگ می‌تواند حس عجیب و در عین حال زیبایی به اتاق‌های مختلف خانه القا کند. بنفش بسته به میزان تناژ و سایه های مختلف می‌تواند نمایشی آرام در یک فضای داخلی داشته باشد. این رنگ سلطنتی می‌تواند یک فضای درام با یک معماری غنی را به نمایش بگذارد. در روانشناسی رنگ بنفش از این رنگ تحت عنوان یک رنگ برای ایجاد فضایی مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی یاد می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش به روانشناسی رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق

 

روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

 

فروش اینترنتی افق کوروش

در روانشناسی رنگ از بنفش به عنوان یک رنگ عمیق یاد می‌شود. همچنین شما به سادگی با ترکیب این رنگ با یک کتابخانه سفید در یک اتاق می‌توانید حس ویژه‌ای به اتاق پذیرایی از مهمان بدهید. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی دیوارها خاکستری بنفش باشند، اتاق شما حالت رسمی به خود می‌گیرد. اما منظور از رسمی، خشن و جدی نیست. منظور جلوه‌ای همراه با لطافت است.

 

حتی گاهی اوقات در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ بنفش با ترکیب خاکستری برای اتاق خواب نوجوانان استفاده می‌شود. چرا که اعتقاد بر این است که بنفش رنگ جوانی است. دیوارهای بنفش با ترکیبی از فضای خاکستری می‌تواند یک فضای ناهارخوری تند و تیز را ایجاد کند. اگر هیجان و تیزی بیشتری می‌خواهید، می‌توانید از رنگ بنفش بادمجانی با دیوارهای سفید براق استفاده کنید. بنفش با آبی یا سبز ملایم ترکیب رنگی بسیار آرامی را ایجاد می‌کند. بنابراین می‌توانید از رنگ بنفش با آبی و یا سبز برای ایجاد فضاهای کاری آرام و نیازمند به تمرکز استفاده کنید.

 

روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

 

روانشناسی بنفش تیره در طراحی دکوراسیون داخلی

 

رنگ بنفش تمشکی که به سیاهی می‌زند، غنای خاصی به اتاق‌ها می‌دهد. بنفش تیره در کنار رنگ های نقره‌ای و وسایل عتیقه محیطی دوست داشتنی و قدیمی را در روانشناسی رنگ و طراحی دکوراسیون داخلی به القا می‌کند. حتی رنگ بنفش گرم مانند بنفشه آفریقایی گاهی در طراحی دکوراسیون داخلی برای اتاق غذاخوری هم استفاده می‌شود. هدف از استفاده از این رنگ القای حس فضایی دنج است.

 

روانشناسی طیف‌های روشن بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی

 

اگرچه سایه‌های پر رنگ بنفش در روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار جذاب و غنی هستند، اما طیف‌های ملایم آن را فراموش نکنید. این رنگ‌ها القاکننده حس زنانه، آرامش، زیبایی و خیره کننده‌گی در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. بنابراین می‌توانید از ترکیب رنگ های ملایم بنفش و توناژهای کمرنگ آن یک اتاق مهمان آرام و یا یک دفتر کار شیک و ایده‌آل بسازید.

اگر با کم بودن رنگ در اتاق خواب مشکلی ندارید، ترکیب بنفش و آبی فضای خوبی را در طراحی دکوراسیون داخلی برای یک اتاق خواب ایجاد می‌کند. این ترکیب هم حس آرامش به همراه دارد و هم حس پویایی. در روانشناسی رنگ، ترکیب بنفش روشن و آبی برای طراحی یک اتاق خواب آرام کاملا تایید شده است.

 

طراحی یک فضای سنتی از ترکیب بنفش و قهوه‌ای

 

روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

 

ترکیب رنگ بنفش با رنگ قهوه‌ای در طراحی دکوراسیون داخلی یک ترکیب سنتی است. از نظر روانشناسی رنگ اگر در اتاق نشیمن از این ترکیب استفاده شود، حس خانواده و سنت‌های خانوادگی به افراد القا می‌شود. شما می‌توانید از ترکیب بنفش و قهوه‌ای در اتاق نشیمن استفاده کنید. این ترکیب حس آشنایی و استقبال را نیز القا می‌کند. اگر تمایل دارید می‌توانید برای استفاده بیشتر از رنگ ها در اتاق نشیمن، ترکیب سبز آبی هم در کنار بنفش و قهوه‌ای استفاده کنید.

 

روانشناسی ترکیب سایه‌های مختلف بنفش

 

روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

 

در روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی از ترکیب سایه‌های کمرنگ بنفش در کنار یکدیگر می‌توان یک محیط آرام و خاکی را ایجاد کرد. اما چنین ترکیبی بیش از هر چیز حس تمیزی را القا می‌کند. بنابراین شاید برای طراحی دکوراسیون داخلی در بخش حمام، مدرن‌ترین ترکیب استفاده از تناژهای مختلف روشن رنگ بنفش باشد.

 

ترکیب بنفش و زرد در طراحی دکوراسیون داخلی

 

روانشناسی-رنگ-بنفش-دکوراسیون

 

معمولاً در طراحی دکوراسیون داخلی از ترکیب رنگ بنفش با زرد برای محیط‌هایی با پویایی و ظاهر تثبیت شده استفاده می‌شود. در روانشناسی رنگ این ترکیب بسیار ایده‌آل است. چرا که هم ترکیبی مدرن و هم رنگی خاکی‌ست. اگر از ترکیب رنگ بنفش و زرد در طراحی دکوراسیون داخلی برای اتاق استفاده می‌کنید، سعی کنید تا رنگ زرد شما تا حدودی متمایل به سبز باشد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

پنج × دو =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

18 روش آسان و خانگی برای تولید کود گلدان و باغچه

۱۸ روش آسان و خانگی برای تولید کود گلدان و باغچه

تهیه و تولید کود های خانگی از جمله اهدافی است که اگر به گل و گیاه علاقه داشته باشید حتما به دنبال آن بوده اید. کودهای تقویتی کاملاً طبیعی زیادی وجود دارد که می توانید در باغچه یا خاک گلدان گلهای آپارتمانی استفاده کنید. برخی از این کودها را می توان در خانه با استفاده از وسایل خانگی تهیه و جمع آوری کنید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی مجله کوروش، چند گزینه ساده و ارزان برای تهیه و تولید کود و کمپوست خانگی را برای شما توضیح می دهیم.
  • 343 بازدید
  • انتشار: ۰۷-۰۲-۰۰
چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی‌های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی‌های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

احتمالا شما هم شنیده‌اید که نحوه نگاه کردن و حالت چشم‌ها، نوع تکان دادن دست‌ها، دستخط و زبان بدن ارتباط نزدیکی به نوع شخصیت افراد دارد. اما آیا می‌دانستید میان عطر مورد علاقه شما و ویژگی‌های شخصیتی که دارید رابطه نزدیکی وجود دارد؟ در حقیقت روانشناسان کشف به این نتیجه رسیده‌اند که عطر مورد علاقه یک فرد ارتباط تنگاتنگی با شخصیت او دارد. سوای این مسئله که اساسا استفاده از عطر و ادکلن به صورت روزانه سبب حال خوش و اعتماد به نفس بیشتر فرد می‌شود حقایق زیادی را هم در مورد شخصیت او برای اطرافیانش آشکار می‌کند. اما رابطه ...
  • 9234 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۰۸-۹۷
معرفی-اماکن-تفریحی-و-تاریخی-استانبول

معرفی اماکن تفریحی و تاریخی استانبول که حتما باید ببینید

اماکن تفریحی و تاریخی استانبول هر سال گردشگران زیادی را به این شهر هیجان انگیز می کشاند. مساجد کلیساها و بازارهای باستانی از میراث تاریخی جذاب استانبول هستند. فریبندگی بزرگترین شهر ترکیه انکارناپذیر است. در این مقاله از مجله کوروش به معرفی برخی از مکانهای دیدنی تفریحی و تاریخی استانبول می‌پردازیم.
  • 177 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۱۰-۹۹