بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز

بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز

  • منتشر شده در ۱۶-۱۰-۹۹
  • 180 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
بهترین روش ‌های تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه‌ تکانی عید نوروز

نکات خانه تکانی برای عید نوروز یکی و دو تا نیستند. تمیز کردن لوستر کریستالی یکی از سخت‌ترین کارهایی است که اگر درست انجام نشود، بیشتر موجب کدر شدن و آسیب دیدن لوستر می‌شود. از طرف دیگر تمیز کردن به موقع لوستر می‌تواند موجب افزایش کیفیت نور خانه و درخشش بیشتر لوسترها شود. مهم نیست لوستر شما از کریستال اصل تهیه شده یا از جنس شیشه و پلاستیک است، در هر صورت برای تمیز کردن آن لازم است از دستورالعمل خاصی پیروی کنید. در این مقاله می‌توانید بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی برای خانه تکانی عید نوروز را از وب‌سایت wikihow را در مجله کوروش بخوانید.

 

 

تمیز کردن لوستر کریستالی بدون جدا کردن کریستال‌ها

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

مقدمات تمیز کردن لوستر را انجام دهید

 

در اولین مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی باید چراغ‌ها را خاموش کنید و چند دقیقه صبر کنید تا لامپ‌ها کاملاً خنک شوند. برای احتیاط بیشتر می‌توانید برق خانه را قطع کنید. سپس یک پارچه بزرگ زیر لوستر پهن کنید و یک نردبان روی آن قرار دهید. برای جلوگیری از شکستن کریستال‌ها با افتادن روی زمین، می‌توانید از یک پتوی کلفت یا چند لایه ملحفه روی هم در قیمت زیر لوستر استفاده کنید.

 

 

خاک روی لوستر را تمیز کنید

 

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

از نردبان بالا بروید و ابتدا با کمک یک گردگیر یا پارچه تمیز، خاک روی لوستر و کریستال‌ها را تمیز کنید. سعی کنید این کار را به آرامی و بدون چرخاندن و تکان دادن لوستر انجام دهید. اگر مقدار خاک روی لوستر زیاد است، بهتر است برای این کار از پارچه نمناک استفاده کنید و بعد با کمک پارچه دیگری لوستر را خشک کنید.

 

 

با استفاده از شیشه پاک‌کن و پارچه نخی شروع به تمیز کردن لوستر کنید

 

در این مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر یک اسپری شیشه پاک‌کن و یک پارچه نخی و میکروفیبر بردارید. از نردبان بالا بروید و روی محل مناسب که کنترل خوبی به کریستال‌های لوستر دارید، بایستید. مقداری شیشه پاک‌کن روی دستمال بزنید. سپس هر کریستال لوستر را به آرامی و به صورت جداگانه تمیز کنید. سپس به سرعت آن را با کمک پارچه میکروفیبر خشک کنید. بهتر است از پیشبند جیب‌دار استفاده کنید و پارچه و لوازمتان را داخل جیب پیشبند قرار دهید. در غیر این صورت می‌توانید لوازم را روی پله بالاتر نردبان بگذارید. این کار را برای همه بخش‌های شیشه‌ای لوستر انجام دهید.

 

 

بار دیگر لوستر را تمیز کنید

 

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

بعد از اینکه یک دور لوستر را تمیز کردید، بهتر است نگاهی کلی به آن بیندازید. اگر بخشی از لوستر هنوز لک دارد، بار دیگر پارچه را به شیشه پاک‌کن آغشته کنید و روی آن بکشید. از اسپری کردن شیشه پاک‌کن به صورت مستقیم روی لوستر اجتناب کنید، زیرا این کار موجب ایجاد لک روی آن می‌شود.

حتما بخوانید  بهترین روش های آوردن و جذب انرژی مثبت در خانه

 

 

بدنه لوستر را تمیز کنید

 

بعد از اینکه کریستال‌های لوستر را تمیز کردید، باید یک پارچه خشک بردارید و بخش‌های فلزی یا سایر بخش‌های لوستر را تمیز کنید. برای تمیز کردن بخش فلزی لوستر باید از یک تمیز کننده مناسب و مخصوص استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است مواد شیمیایی موجب از بین رفتن رنگ لوستر شود.

 

جشنواره 100% افق کوروش

 

لامپ‌ها را تمیز کنید

 

در آخرین مرحله از نحوه تمیز کردن لوستر بعد از پاک کردن کریستال‌ها و بدنه لوستر، نوبت پاک کردن لامپ‌ها است. برای این کار باید یک به وسیله یک پارچه خشک، سطح روی لامپ را تمیز کنید. در زمان تمیز کردن می‌توانید لامپ‌های سوخته یا کم نور را جدا کنید و لامپ جدید به جای آن نصب کنید. اگر سطح لامپ خیلی کثیف و کدر است می‌توانید از یک پارچه با رطوبت خیلی کم استفاده کنید و یا در صورت نیاز لامپ را جدا کنید و بعد از تمیز کردن اجازه دهید خشک شود و سپس دوباره نصب کنید.

 

 

تمیز کردن لوستر کریستالی با جدا کردن کریستال‌ها

 

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

مقدمات اولیه را فراهم کنید

 

برای تمیز کردن لوستر کریستالی ابتدا باید همانند روش قبل، برق را کاملاً قطع کنید. سپس برای چند دقیقه صبر کنید تا لامپ‌ها کاملاً سرد شوند. در این فرصت یک پتوی ضخیم زیر لوستر پهن کنید که اگر در حین جدا کردن کریستال‌ها به زمین افتادند، نشکنند. نردبان را در ارتفاع و جهت مناسبی قرار دهید. سپس از جهت‌های مختلف از لوستر خودتان عکس بگیرید تا در انتهای کار بتوانید کریستال‌ها را همانند قبل نصب کنید.

 

 

کریستال‌های لوستر را جدا کنید

 

بعد از اینکه به محل قرارگیری هر کریستال توجه کردید و از آن عکس گرفتید، باید کریستال‌ها را از روی لوستر جدا کنید. به طور معمول کریستال‌ها به صورت گوشواره‌ای هستند و به راحتی جدا می‌شوند. یک سبد بزرگ که روی آن پارچه قرار داده‌اید، تهیه کنید و هر قطعه از لوستر را که جدا می‌کنید، به آرامی روی سبد قرار دهید.

 

 

با دقت اقدام به تمیز کردن کریستال‌ها کنید

 

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

بعد از جدا کردن کریستال‌های لوستر باید آن را در ظرف ظرفشویی قرار دهید. سپس داخل سینک یک محلول ملایم از آب گرم با مایع ظرفشویی تهیه کنید. با دست کریستال‌ها را داخل این محلول تکان دهید. هر کدام از کریستال‌ها را با دست بردارید و با دست مقداری کف روی آن بزنید و با کمک یک حوله خیس و تمیز روی آن بکشید. مراقب باشید که کریستال‌ها روی هم کشیده نشوند، زیرا ممکن است روی سطح آن‌ها خش ایجاد شود و یا ترک بخورند. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن کریستال‌های لوستر نیاز به استفاده از اسفنج با برس نیست. هر کریستال را پس از تمیز کردن آبکشی کنید و روی یک پارچه نرم و جاذب قرار دهید تا خشک شود.

حتما بخوانید  روشهای اصولی و آسان تمیز کردن و خانه تکانی اتاق خواب برای عید

 

 

سایر بخش‌های لوستر را تمیز کنید

 

بعد از تمیز کردن همه کریستال‌ها چند حوله کاغذی روی آن‌ها قرار دهید تا آب را به خود جذب کنند و خشک شوند. سپس باید قبل از نصب این کریستال‌ها سایر بخش‌های لوستر نظیر قاب، لامپ و بدنه آن را نیز تمیز کنید. برای این کار باید از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید. همانند روش قبل لامپ‌هایی که کم نور شده‌اند یا خراب هستند را جایگزین کنید. لوستر را بدون تکان دادن و چرخاندن و به آرامی پاک کنید. اگر از پارچه نمناک برای تمیز کردن لوستر استفاده می‌کنید، حتماً با یک پارچه خشک نیز روی لوستر بکشید تا خوب خشک شود.

 

 

کریستال‌ها را روی لوستر نصب کنید

 

بهترین روش‌ها برای تمیز کردن لوستر کریستالی

 

بعد از تمیز کردن لوستر و کریستال‌ها بهتر است چند ساعت صبر کنید تا کاملاً خشک شود. سپس با نگاه کردن به عکس‌هایی که از قبل از جدا کردن کریستال‌ها تهیه کرده بودید، نگاه کنید و هر قطعه را درست سر جای خودش نصب کنید. به یاد داشته باشید که گردگیری کردن مرتب لوسترها و تمیز کردن کریستال‌ها هر چند هفته یک بار می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهر لوستر شما همیشه درخشان و زیبا به نظر برسد. شما هم اگر نکات خانه تکانی برای عید و فوت و فنی برای تمیز کردن لوستر کریستال به ذهن‌تان می‌رسد در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاه‌ها

چهار × سه =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

آداب جالب و عجیب غذا خوردن و رستوران رفتن در کشورهای مختلف دنیا

15 فوریه روز جهانی غذا خوردن است. در راستای اهمیت غذا خوردن همین بس که هنگام مسافرت به هند، به گردشگران توصیه می‌شود -به هر قیمتی- از غذا خوردن روی میز شام با دست چپ خودداری کنند. اگر در ایتالیا دستان خود را زیر میز گذاشته باشید، به عنوان یک مهمان غیر قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شوید. ممکن است تعجب کنید؟ اما یک حرکت ساده در یک کشور ممکن است در کشور دیگر تفسیر کاملا متفاوتی داشته باشد. در واقع، فرهنگ کشورهای مختلف در سراسر جهان دارای مجموعه‌های منحصر به فرد است که از نسلی به نسل دیگر منتقل ...
  • 194 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۱-۹۹
عجیب‌ترین سازه‌های معماری دنیا با ظاهری خاص و جالب و حیرت‌انگیز

عجیب‌ترین سازه‌های معماری دنیا با ظاهری خاص و جالب و حیرت‌انگیز

نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که این جهان، پر از شاهکارها و سازه‌های معماری غیرسنتی است. چندین چیز منحصر‌به‌فرد در این سیاره وجود دارد؛ از جمله رستوران‌های عجیب‌و‌غریب و غیرمعمول جهان، معابد منحصر‌به‌فرد و موزه‌های غیر معمول در سراسر کره زمین. بسیاری از معماران سازه‌هایی را ایجاد کرده‌اند که نه تنها بازدیدکنندگان را متحیر می‌کند؛ بلکه از مرزهای طبیعت نیز فراتر رفته‌اند. ساختمان‌های باورنکردنی بی‌شماری در جهان وجود دارد که به‌خاطر اشکال بسیار عجیب، طرح‌های تحسین برانگیز و سبک‌های منحصر‌به‌فرد معروف هستند. ما در این مقاله، برخی از عجیب‌ترین سازه‌های معماری دنیا را شرح داده‌ایم.
  • 168 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۱۰-۹۹
4 روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

۴ روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

  تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت به نحوی که آسیبی نبینند و کیفیت خود را از دست ندهند معمولا یکی از دغدغه‌های کسانی است که سطح کف منزل یا محل کارشان با کف‌پوش پارکت یا لمینت پوشیده شده است. 4 روش برای تمیز کردن کف‌پوش‌های پارکت و لمینت از سایت How to clean stuff در مجله کوروش بخوانید.  
  • 22955 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۴-۹۷