زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

  • منتشر شده در ۲۵-۰۹-۹۹
  • 628 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گل ‌ها و گیاهان دنیا؛ از گل جسد تا گوسفندی

دنیا پر از موجودات و گیاهان عجیبی است که ظاهر برخی از آن‌ها حتی در تصور ما هم نمی‌گنجد. گل‌هایی ترسناک و زشت که به جای زینت بخشیدن به باغ، حسی متفاوت را در ما ایجاد می‌کنند. ظاهر برخی از گیاهان آن قدر غیر معمول، عجیب و زشت است که دنیا آن‌ها را در لیست زشت‌ ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان قرار داده است. در این مقاله می‌توانید در ترجمه‌ وب‌سایت gardenbuildingsdirect در مجله کوروش با لیست زشت ‌ترین گل‌ ها و گیاهان دنیا که شما را متعجب می‌کنند، بیشتر آشنا شوید.

 

 

گل جسد (Corpse) از ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا

 

فروش اینترنتی افق کوروش

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

گل جسد یا مرده یکی از زشت ‌ترین و ترسناک‌ ترین گیاهان دنیا است که به دلیل بوی تندی شبیه به یک جسد پوسیده هوش از سرتان خواهد بود. این گل آن قدر بد بو و غیر قابل تحمل است که بهتر است اگر جایی آن را دیدید، سریع فرار کنید. این گیاه درست مثل یک هیولا ساختاری عظیم و بزرگ دارد و به ندرت گل می‌دهد. این گیاه عمری ۴۰ ساله دارد و معمولاً اگر در شرایط مساعدی باشد هر ۴ تا ۶ سال گل می‌دهد. جالب است بدانید که ارتفاع گل این گیاه می‌تواند به ۳ متر هم برسد.

 

گل ماهی مرکب بدبو (Stinky Squid) از ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از عجیب‌ ترین گل ‌های دنیا همین گیاه ماهی مرکب بدبو است که برای اولین بار در سال ۱۹۱۵ در آمریکای شمالی کشف شد. این گیاه زشت بوی گندیدگی شدیدی دارد و حشراتی مثل مگس را به شدت به خود جذب می‌کند.

 

گیاه گوسفندی (Vegetable Sheep)

 

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یک گیاه زشت که به جای اینکه شبیه گیاه باشد، همانند گوسفند است. گیاه گوسفندی بیشتر در کوه‌های آلپ جنوب نیوزلند رشد می‌کند و همانند تپه‌هایی پشمی و خاکستری به نظر می‌رسد. اگر از نزدیک به این گل نگاه کنید برگ‌های ریزی دارد که سراسر آن از مو پوشیده شده است. این گل می‌تواند تا پهنایی حدود یک متر و نیم رشد کند و از دور درست شبیه به یک تپه به نظر می‌رسد.

 

گیاه Birthwort

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

این گیاه علفی که در اکثر مناطق آب و هوایی یافت می‌شود و در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد. گیاه Birthwort به شدت بوی بدی می‌دهد و توسط سوسک‌ها و مگس‌ها گرده افشانی می‌شود.

 

گیاه خار صلیبی (Thorn of the Cross)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یک درختچه با اصالت آفریقای جنوبی که نام علمی آن Colletia Paradoxa است. این گیاه خارهایی خاکستری رنگ و برگ‌هایی به شکل بیضی دارد که به عنوان تاج صلیب نیز شناخته می‌شود. این گیاه عطر خوبی دارد و از آن به عنوان یک گل زینتی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که گیاه خار صلیبی در معرض انقراض قرار دارد.

 

جشنواره 100% افق کوروش

گیاه پیاز دریایی (Sea Onion)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

اصالت گیاه پیاز دریایی که با نام پیاز کوهنوردی نیز شهرت دارد، از آفریقای جنوبی است. این گیاه که در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد، دارای یک پیاز بزرگ در بخش رویش است و برگ‌های نازک و خاص به همراه گل‌هایی ستاره‌ای شکل دارد.

 

 گیاه جام میمون (Monkey Cups)

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا گیاه جام میمون است که بیشتر از ۱۲۰ گونه مختلف دارد. این گیاه بیشتر در مناطق گرمسیر آسیا مثل مالزی، فیلیپین، تایلند، اندونزی، سنگاپور و گینه نو یافت می‌شود. مواد و ترشحات داخل این گل نوعی شهد است که حشرات و حیوانات را نیز به خود جذب می‌کند و گیاه آن‌ها را گرفتار می‌کند و توسط این مایع گوشتی را که داخل آن است، هضم می‌نماید. شاید در نگاه اول تصور کنید این گیاه کمی جذاب به نظر می‌رسد، اما باید بدانید که گیاه جام میمون یکی از بزرگ‌ترین انواع گیاهان گوشت‌خوار است که حتی قادر به خوردن پرندگان و حیوانان کوچک است و علاقه زیادی به خوردن موش صحرایی دارد.

 

گیاه Bastard Cobas

 

زشت‌ترین و ترسناک‌ترین گل‌ها و گیاهان دنیا را بیشتر بشناسید

 

یکی دیگر از گیاهانی که در لیست زشت ‌ترین و ترسناک ‌ترین گیاهان دنیا قرار دارد، Bastard Cobas است. این گیاه زینتی که رشدی آهسته دارد، تا ۲ متر رشد می‌کند و نام دیگر آن Cyphostemma Juttae است. برگ‌های این گیاه براق و بزرگ هستند و در طول زمستان می‌ریزند و گل‌های انگوری این گیاه در اواخر تابستان ظاهر می‌شوند.

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۳.۳]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

سه × 3 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

بهترین روش‌های تمیز کردن ماشین ظرفشویی + استفاده از سرکه و جوش‌شیرین

بهترین روش‌های تمیز کردن ماشین ظرفشویی + استفاده از سرکه و جوش‌شیرین

معمولاً در بروشور ماشین ظرفشویی نوشته شده است که هر یک ماه یک بار آن را تمیز کنیم. اما اگر از آن درست استفاده کنیم، تمیز کردن آن هر سه ماه یک بار هم کافیست. تمیز کردن ماشین ظرفشویی چندان نظر زمان‌بر نیست و به ابزار و وسایل خیلی خاصی هم نیازی نیست. بسیاری پیشنهاد می‌کنند در تمیز کردن آن از مواد تمیز کننده شیمیایی استفاده نکنید. ماشین ظرفشویی از وسایل پر اهمیت و کاربردی آشپزخانه است، بنابراین دقت در تمیز کردن آن بسیار مهم است. در این مقاله از مجله کوروش روش‌های تمیز کردن ماشین ظرفشویی را توضیح می‌دهیم.
  • 189 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۰۹-۹۹
6 تغییر اساسی که در زمان پاندمی کرونا در صنایع خرده فروشی ایجاد شد

۶ تغییر اساسی که در زمان پاندمی کرونا در صنایع خرده فروشی ایجاد شد

از اوایل سال 2020 که بحران ویروس کرونا شروع به تغییر دادن دنیا کرد، تنها تعداد کمی از صنایع خرده فروشی خودشان را برای مقابله با این ویروس منحوس آماده کرده بودند. شاید در ابتدا کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که بیماری سارس کووید-19 روزی در تمام دنیا پخش شود و رکودی عظیم در کسب و کارها ایجاد کند. بسیاری از مشاغل در ابتدا به عنوان یک چالش کوتاه مدت به این موضوع نگاه کردند و بر این باور بودند که این ویروس نمی‌تواند بر استراتژی‌های بلندمدت آن‌ها تأثیر بگذارد. با شیوع ویروس کرونا بیشتر مردم دنیا به قرنطینه ...
  • 200 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۹-۹۹
چگونه یخچال و فریزر مرتبی داشته باشیم+راهنمای تمیز و مرتب کردن یخچال

چگونه یخچال و فریزر مرتبی داشته باشیم+راهنمای تمیز و مرتب کردن یخچال

می‌دانستید 15نوامبر (25 آبان) روز ملی تمیز کردن یخچال و فریزر است؟ یک روز خاص برای تمیز کردن یخچال و فریزر که معمولا برای اغلب افراد کار سختی است و معمولا تا زمانی که مجبور نشوند مواد کهنه و قدیمی را از یخچال خارج کنند آن را پشت گوش می‌اندازند. اگر وظیفه دلهره‌آور تمیزکردن یخچال فریزر خانه را بر عهده گرفته‌اید و نمی‌دانید بعد از خارج‌کردن تمام مواد از یخچال باید چکار کنید؛ ناامید نشوید. ما در مجله کوروش به شما می‌گوییم که برای سازماندهی و مرتب‌کردن یخچال فریزر خود باید چکار کنید و چگونه یخچال و فریزر مرتبی داشته ...
  • 379 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۰۸-۹۹