فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی

فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی

  • منتشر شده در ۲۵-۰۹-۹۹
  • 175 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و رفاه همگانی
فروشگاه های زنجیره ای از جمله نهادهایی هستند که در ادامه فرایند نهادسازی با تکمیل نهادهای ابتدایی، جهت تحقق دو آرمان “فراوانی” و ” امکان دسترسی همگانی” ایجاد شده‌اند. این صنعت که روش نوینی از تأمین و توزیع کالا به شمار می‌رود محصول تجربه تاریخی انسان در بستر اجتماع است و توانسته است روند فراوانی امکانات و دسترسی همگانی به آن را که یکی از شاخص‌های توسعه است تا حدی بهبود بخشند. این بخشی از یادداشت دکتر حسین صبوری، قائم مقام مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در خبرگزاری برنا است. ادامه‌ی این یادداشت را در مجله کوروش بخوانید.

تلاش در جهت بهبود زندگی؛ هدف انسان از فعالیت‌های اقتصادی

 

فروشگاه های زنجیره ای رفاه همگانی

تلاش در جهت بهبود کیفیت زندگی، یکی از مهم‌ترین اهداف انسان از انجام فعالیت‌های اقتصادی بوده است. تغییر نوع نگرش به طبیعت و به تبع آن تغییر فهم بشر از طبیعت، باعث شد تا انفعال در برابر طبیعت به باور به امکان و توان تغییر آن تغییر یافته و در نتیجه انقلاب فرهنگی-اجتماعی (رنسانس) و در ادامه، انقلاب صنعتی و افزایش چشمگیر سطح دانش بشر، بهبود کیفیت زندگی بیش از گذشته اهمیت یافته و به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه، بخشی از مطالعات توسعه و رویکردهای اجتماعی را به خود اختصاص دهد.

“فراوانی” و ” امکان دسترسی همگانی” بیشتر افراد جامعه به این “فراوانی” که برخاسته از جهش و رشد خارق العاده و کم سابقه تکنولوژی و عبور انسان از مالکیت بر ابزار ساده کسب و کار به فناوری هایی که تسلط بر طبیعت و تغییر آن بر اساس میل و اراده انسان را ممکن سازد از نتایج توسعه اقتصادی جامعه است؛ که در طی آن، بشر توانست با ایجاد سازمان‌ها و نهادهای مختلف اجتماعی ” کمبود” اقلام مورد نیاز را به خاطره ای کمرنگ در اعماق ذهن تبدیل نموده و “فراوانی” را بر زندگی خود حاکم گرداند.

حتما بخوانید  10 نکته و ترفند مهم و کاربردی برای پیدا کردن مسیرهای مختلف در گوگل مپ مکان یاب

فروشگاه های زنجیره ای از جمله نهادهایی هستند که در ادامه فرایند نهادسازی با تکمیل نهادهای ابتدایی، جهت تحقق دو آرمان “فراوانی” و ” امکان دسترسی همگانی” ایجاد شده اند. این صنعت که روش نوینی از تأمین و توزیع کالا به شمار می رود محصول تجربه تاریخی انسان در بستر اجتماع است و توانسته است روند فراوانی امکانات و دسترسی همگانی به آن را که یکی از شاخص های توسعه است تا حدی بهبود بخشند.

فروش اینترنتی افق کوروش

https://blog.okcs.com/?p=22377

ایده “فراوانی” تا حد زیادی منوط به پی‌ریزی شیوه‌هایی جهت “تولید” و “تامین” بهینه محصولات و خدمات است که می تواند موجب افزایش تولید و در نتیجه افزایش اشتغال و درآمد سرانه ملی شود. فروشگاه های زنجیره‌ای که “تامین” کالا ماموریت اصلی آنهاست با فعالیت در زمینه” تامین” کالا و خدمات، مستقیم و غیرمستقیم نقش موثری در اشتغال، تولید و افزایش درآمد ملی کشور ایفا می‌کنند. از سوی دیگر “توزیع” به عنوان مهم‌ترین ماموریت فروشگاه های زنجیره ای، برآورنده دیگر مؤلفه توسعه اقتصادی یعنی” امکان دسترسی همگانی” به کالا، امکانات و خدمات است. شواهد نشان می دهد که فروشگاه های زنجیره‌ای چگونه توانسته‌اند در جوامع توسعه یافته، “فراوانی” و “امکان دسترسی همگانی” را  که در شمار شاخص‌های توسعه قرار دارند بهبود دهند.

اگر چه شکوفایی فعالیت‌های اقتصادی تا حد زیادی مرهون بخش خصوصی است که به عنوان موتور توسعه موجب رشد اقتصاد می شود، اما از آنجا که  دولت در معنای حاکمیت با در اختیار داشتن ابزار مختلف اجبار و نیز قدرت برخاسته از قانون یا هر نوع منبع دیگر اقتدار و به ویژه انحصار قانونگذاری، نقش موثری در تحقق و یا عدم تحقق توسعه اقتصادی دارد. فراهم نمودن زمینه هایی جهت کارکرد بهینه فروشگاه های زنجیره ای، انتظاری است که از دولت وجود دارد چرا که اگر دولت نواقص قانونی و موانع مختلف اداری و آن چه را که در ذیل عنوان بوروکراسی اداری وجود دارد رفع نماید بستر بسیار مناسبی برای توسعه و فعالیت فروشگاه های زنجیره ای ایجاد می‌شود که می‌تواند با ارتقاء استانداردهای زندگی، خدمات مفید و موثری در زمینه “تامین” و  “توزیع” کالا و خدمات و در نتیجه، ” فراوانی” و ” امکان دسترسی همگانی” را برای شهروندان فراهم کند.

حتما بخوانید  چرا تخفیف و فروش ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به نفع مشتری و فروشنده است؟

منبع: خبرگزاری برنا

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]

دیدگاه‌ها

20 − 6 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

معرفی انواع اکسسوری شیک زنانه برای تیپ و استایل زمستانی

معرفی انواع اکسسوری شیک زنانه برای تیپ و استایل زمستانی

اکسسوری چیست؟ در واقع هر چیز تزیینی به جز لباس اصلی که تیپ شما را تکمیل، شیک و زیبا کند اکسسوری زنانه یا مردانه است. استفاده از اکسسوری‌های مناسب هر فصل در زیباتری نشان دادن تیپ و استایل خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. به کار بردن برخی اکسسوری‌ها در فصل زمستان نه تنها روی ظاهر شما تأثیر می‌گذارد، بلکه برای محافظت در برابر سرما و سلامت پوست شما نیز حائز اهمیت هستند. خوش‌پوش بودن همیشه به این معنا نیست که باید از لوازم گران‌قیمت و برند استفاده کنید. گاهی تنها با اضافه کردن یک اکسسوری مناسب و کم هزینه می‌توانید جلوه‌ای ...
  • 319 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۸-۹۹
راهنمای انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب؛ چطور یک فرش مناسب بخریم؟

راهنمای انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب؛ چطور یک فرش مناسب بخریم؟

  هر اتاق در خانه شما می تواند از یک فرش خوش رنگ و زیبا بهره مند شود. به خصوص اتاق خواب هر خانه باید فضایی صمیمی و آرامش‌بخش باشد که یک فرش با گرمایی که به محیط می‌بخشد، می‌تواند اتاق را تبدیل به یک اتاق خواب ایده‌آل کند. اگر کف اتاق بدون هیچ کفپوش نرمی باشد، یک فرش اتاق خواب می‌تواند علاوه بر زیبایی، دمای اتاق را کنترل کند، صدا را جذب کند و راه رفتن روی کف را راحت‌تر کند؛ از این گذشته، چه کسی دوست ندارند صبح‌ها بعد از خارج شدن از تخت، پایش را روی سطح گرم ...
  • 473 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۰۸-۹۹
معرفی گران‌ترین بستنی‌ها و دسرهای دنیا با تزیین الماس و طلا

معرفی گران‌ترین بستنی‌ها و دسرهای دنیا با تزیین الماس و طلا

  «دسر» از جمله قدیمی‌ترین وعده‌های جذاب غذایی انسان است، که در فرهنگ‌های آشپزی کشورهای سراسر جهان معمولاً در پایان یک وعدهٔ غذایی سرو می‌شود. «دسر» از واژه فرانسوی کهن " desservir " به معنی «جمع کردن روی میز» گرفته شده‌است. ریشهٔ اولین دسرهای محبوب، مثل بستنی‌های منجمد شده، به قرون‌وسطی بر‌می‌گردد یعنی زمانی که خانواده‌های سلطنتی یخ تازه طعم‌دار شده با عسل یا شربت میوه سفارش می‌دادند. اما امروزه برای میل کردن بعضی از همین وعده‌های غذایی شیرین و به ظاهر نه چندان مهم باید چنان قیمت‌های گزافی بپردازید که حتی در مخیله‌تان هم نمی‌گنجد. در این نوشتار با ما ...
  • 5580 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۲-۹۷