در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟ | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 • منتشر شده در ۱۹-۰۲-۹۹
 • 3140 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

زمین لرزه پنجشنبه شب تهران به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتر در شرق تهران (دماوند) رخ داد که این زمین‌لرزه علاوه بر تهران و دماوند در قم، البرز، مازندران، زنجان و قزوین نیز احساس شد. گسلی که فعالیت آن منجر به زلزله پنجشنبه شب در تهران شد، گسل «مشا» بود. گسل مشافشم از سمت فیروزکوه و دماوند تا محدوده کندوان امتداد یافته و طول آن حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر است و توانمندی‌اش برای زلزله بیش از ۷ ریشتر است. با این همه طبق هشدارهای مرکز لرزه‌نگاری از آنجایی که وقوع زلزله پدیده‌ای غیر قابل پیش بینی است باید حتما همه بدانیم در زمان وقوع زلزله و بعد از آن چه بکنیم که زنده بمانیم . در مجله کوروش چند اینفوگرافیک آموزشی و ایمنی برای رعایت نکات ایمنی قبل از وقوع زلزله، در زمان وقوع زلزله و بعد از زلزله را مشاهده کنید و به خاطر بسپارید.

 

پیش از وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم و چه نکنیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

فروش اینترنتی افق کوروش

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم و چه نکنیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

 

حتما قبل از وقوع زلزله به تمام افراد خانواده خود آموزش بدهید که در صورتی وقوع زلزله چه باید بکنند و چه نکنند. حتما نقاط امن خانه را شناسایی کنید.

 

هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

اگر در خانه هستید محل را ترک نکنید و همان جا بمانید. به سرعت به یک نقطه امن، مثلا زیر میزهای محکم، یا در کنار دیوارهای داخلی بروید. در واقع شما باید خودتان را در مقابل اشیائی که ممکن است سقوط کنند حفظ کنید و در کنار قسمت های محکم سازه پناه بگیرید. از پنجره ها، آینه های بزرگ، اشیاء آویزان، مبلمان و دیگر وسایل سنگین و وسایل شعله ور دوری کنید.

اگر زلزله در طول روز رخ داد و مثلا در حال آشپزی بودید شعله گاز را خاموش کنید و در یک جای امن پناه بگیرید. هنگام وقوع زلزله «مثلث حیات» را فراموش کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام وقوع زلزله باید به آن توجه کنید هوشیار بودن و رعایت اصل «نشستن، پوشاندن، و ماندن» است. رعایت این اصل به این ترتیب است: قبل از اینکه تکان‌های شدید زلزله شما را روی زمین پرت کنید یک جای مطمئن ترجیحا کنار دیوارهای داخلی منزل انتخاب کنید، همانجا به حالت چمباتمه بنشینید و با دست و آرنج سر و گردن‌تان را بپوشانید. اینفوگراف‌های آموزشی را در ادامه دنبال کنید.

 

بعد از وقوع زلزله چه یکنیم و چه نکنیم؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

 

هنگام زلزله به بیرون از خانه یا اتاق های دیگر فرار نکنید. دیوارهای بیرونی خانه و آسانسور در هنگام وقوع زلزله خطرناک ترین نقاط هستند. مسئله اینجاست که هر جا هستید، چه بیرون و چه خارج از خانه، یک جای امن را برای نشستن و رعایت قانون «نشستن، پوشاندن، و ماندن» انتخاب کنید.

 

توصیه قدیمی در چارچوب در ایستادن را فراموش کنید

 

توصیه ایستادن در چارچوب‌های در مربوط به زمان خانه‌های سست و کلنگی است. در خانه‌های جدید، چارچوب در محکم‌ترین نقطه نیست و نمی تواند از شما در مقابل اشیاء در حال سقوط محافظت کند. بهتر است به جای چارچوب زیر یک میز محکم را انتخاب کنید.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  ده − 9 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  سلولوزی

  مواد سلولزی – معرفی و دسته بندی آن ها

    هر چیزی که باید در خصوص محصولات سلولزی بدانیم   اجسام از آنچه در آینه مشاهده می‌کنید، به شما نزدیک است. این جمله را بارها خوانده‌اید. درواقع، شاید بهتر است که به این صورت بیان کنیم:" اجسام از آنچه که ما فکر می‌کنیم، به ما نزدیک‌تر هستند." محصولات زیادی در کنار ما وجود دارد که نام همه آن‌ها را می‌دانیم اما در خصوص ساختار و دسته‌بندی که قرار دارند، اطلاعاتی نداریم؛ محصولات سلولزی هم جز این موارد است. خیلی از ما فکر می‌کنیم محصولات سلولزی موادی هستند که فقط در عناصر خاصی مانند گیاهان وجود دارد و از طریق آزمایشگاه تجزیه می‌شوند، اما خیلی از ...
  • 6540 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۷
  معرفی 12 کتاب از بهترین و پرفروش‌ترین رمان‌های دنیا در تمام تاریخ

  معرفی ۱۲ کتاب از بهترین و پرفروش‌ترین رمان‌های دنیا در تمام تاریخ

  کتاب خوب، صادق‌ترین و بی‌ریاترین دوست انسان است. این روزها که به خاطر شیوع ویروس کرونا کووید 19 و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در خانه مانده‌ایم و خودمان را قرنطینه کرده‌ایم یکی از بهترین سرگرمی‌ها خواندن کتاب است. در میان میلیون‌ها کتابی که در سرتاسر دنیا وجود دارد برخی شاهکارهای ادبیات برای عاشقان کتابخوانی در همه کشورهای دنیا محبوب و پرفروشند.  اگر شما هم مثل ما اعتقاد دارید که باید کتاب‌های خوب و مفید را برای مطالعه به همدیگر معرفی کنیم پس یک لیست معرفی کتاب 12 تایی از شاهکارها و بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های رمان دنیا که ...
  • 145955 بازدید
  • انتشار: ۰۶-۰۱-۹۹
  ابزار ارزان خانه هوشمند

  بهترین ابزار ارزان قیمت برای خانه هوشمند در سال ۲۰۲۱

  اگر با مجله کوروش همراه بوده باشید، در گذشته به اهمیت و جذابیت خانه هوشمند پرداختیم. بهترین دستگاه های ارزان قیمت خانه های هوشمند به شما کمک می کنند تا نبض زمان را در دست بگیرید و هوشمندانه زندگی کنید. تعدادی گجت مقرون به صرفه وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید چراغ ها را روشن کنید ، دمای خانه را تغییر دهید ، موسیقی پخش کنید و حتی در زمانی که در منزل نیستید خانه را تحت نظر داشته باشید. در سرویس سبک زندگی بهترین ابزار و گجت های ارزان قیمت خانه هوشمند با قیمتی کمتر از ...
  • 201 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۴-۰۰