در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟ | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

  • منتشر شده در ۱۹-۰۲-۹۹
  • 2836 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

زمین لرزه پنجشنبه شب تهران به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتر در شرق تهران (دماوند) رخ داد که این زمین‌لرزه علاوه بر تهران و دماوند در قم، البرز، مازندران، زنجان و قزوین نیز احساس شد. گسلی که فعالیت آن منجر به زلزله پنجشنبه شب در تهران شد، گسل «مشا» بود. گسل مشافشم از سمت فیروزکوه و دماوند تا محدوده کندوان امتداد یافته و طول آن حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر است و توانمندی‌اش برای زلزله بیش از ۷ ریشتر است. با این همه طبق هشدارهای مرکز لرزه‌نگاری از آنجایی که وقوع زلزله پدیده‌ای غیر قابل پیش بینی است باید حتما همه بدانیم در زمان وقوع زلزله و بعد از آن چه بکنیم که زنده بمانیم . در مجله کوروش چند اینفوگرافیک آموزشی و ایمنی برای رعایت نکات ایمنی قبل از وقوع زلزله، در زمان وقوع زلزله و بعد از زلزله را مشاهده کنید و به خاطر بسپارید.

 

پیش از وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم و چه نکنیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

 

فروش اینترنتی افق کوروش

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم و چه نکنیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

 

حتما قبل از وقوع زلزله به تمام افراد خانواده خود آموزش بدهید که در صورتی وقوع زلزله چه باید بکنند و چه نکنند. حتما نقاط امن خانه را شناسایی کنید.

 

هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم ؛ مثلث حیات خطرناک است؟

 

اگر در خانه هستید محل را ترک نکنید و همان جا بمانید. به سرعت به یک نقطه امن، مثلا زیر میزهای محکم، یا در کنار دیوارهای داخلی بروید. در واقع شما باید خودتان را در مقابل اشیائی که ممکن است سقوط کنند حفظ کنید و در کنار قسمت های محکم سازه پناه بگیرید. از پنجره ها، آینه های بزرگ، اشیاء آویزان، مبلمان و دیگر وسایل سنگین و وسایل شعله ور دوری کنید.

اگر زلزله در طول روز رخ داد و مثلا در حال آشپزی بودید شعله گاز را خاموش کنید و در یک جای امن پناه بگیرید. هنگام وقوع زلزله «مثلث حیات» را فراموش کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام وقوع زلزله باید به آن توجه کنید هوشیار بودن و رعایت اصل «نشستن، پوشاندن، و ماندن» است. رعایت این اصل به این ترتیب است: قبل از اینکه تکان‌های شدید زلزله شما را روی زمین پرت کنید یک جای مطمئن ترجیحا کنار دیوارهای داخلی منزل انتخاب کنید، همانجا به حالت چمباتمه بنشینید و با دست و آرنج سر و گردن‌تان را بپوشانید. اینفوگراف‌های آموزشی را در ادامه دنبال کنید.

 

بعد از وقوع زلزله چه یکنیم و چه نکنیم؟

 

در هنگام وقوع زلزله چه بکنیم که زنده بمانیم؟ مثلث حیات خطرناک است؟

 

هنگام زلزله به بیرون از خانه یا اتاق های دیگر فرار نکنید. دیوارهای بیرونی خانه و آسانسور در هنگام وقوع زلزله خطرناک ترین نقاط هستند. مسئله اینجاست که هر جا هستید، چه بیرون و چه خارج از خانه، یک جای امن را برای نشستن و رعایت قانون «نشستن، پوشاندن، و ماندن» انتخاب کنید.

 

توصیه قدیمی در چارچوب در ایستادن را فراموش کنید

 

توصیه ایستادن در چارچوب‌های در مربوط به زمان خانه‌های سست و کلنگی است. در خانه‌های جدید، چارچوب در محکم‌ترین نقطه نیست و نمی تواند از شما در مقابل اشیاء در حال سقوط محافظت کند. بهتر است به جای چارچوب زیر یک میز محکم را انتخاب کنید.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۳.۷]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

12 + ده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

6 ایده برای تیپ و استایل شیک مردانه زمستانی کلاسیک، اسپرت و رسمی

۶ ایده برای تیپ و استایل شیک مردانه زمستانی کلاسیک، اسپرت و رسمی

هوا در حال سرد شدن است و به زودی باید به سراغ لباس‌های زمستانی برویم. اگر از آن دسته از افراد هستید که فکر می‌کنید در زمستان مهم گرم ماندن است و داشتن یک استایل زمستانی مردانه در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارد، باید این را بدانید که گرم ماندن و خوش استایل بودن جدا از هم نیستند. زمستان باید فرصتی برای شما باشد تا بتوانید گزینه ها و سبک‌های جدیدی را که معمولاً نمی‌پوشید، را پیدا کنید و به آن‌ها شانس امتحان بدهید. اگر برایتان سوال است که چطور یک استایل و تیپ زمستانی مردانه و پسرانه شیک و ...
  • 888 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۸-۹۹
معرفی کسب و کارهای موفق که در دوران پاندمی کرونا حسابی سود کردند

معرفی کسب و کارهای موفق که در دوران پاندمی کرونا حسابی سود کردند

شیوع پاندمی کرونا با همه جنبه‌های منفی که در زندگی ما ایجاد کرد، موجب شد تا برخی صنایع بیشتر دیده شوند و بتوانند به فروش و موفقیت بیشتری نسبت به قبل از دوران کرونا دست پیدا کنند. شناخت این شرکت‌ها کمک می‌کند تا دیگر کسب و کارها نیز بتوانند با به کار گیری استراتژی‌ها و اصلاح عملکرد خود در زمان پاندمی، بهتر امور تجاری خود را مدیریت کنند و از رکود در شرایط سخت و خاص جلوگیری کنند. در این مقاله می‌توانید لیستی از شرکت‌ های و کسب و کارهای موفق در دوران پاندمی کرونا که حسابی در این وضعیت ...
  • 189 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۱۰-۹۹
پیشنهاد کتاب؛ بهترین و پرفروش ترین کتاب های رمان کودک و نوجوان

پیشنهاد کتاب؛ بهترین و پرفروش ترین کتاب های رمان کودک و نوجوان

کودکی و نوجوانی، بهترین زمان ورود به دنیای رنگین ادبیات کودک و نوجوان و کتاب‌ها و قصه‌هاست؛ بچه‌ها ذهن بازتری دارند، انعطاف‌پذیرتر هستند و می‌توانید عادت‌های خوب و مفید را در این سنین، در آنها تقویت کنید. البته باید حواستان باشد که کتاب‌های مناسب سن خودشان را در اختیارشان بگذارید تا افکارشان آشفته نشود. در این مقاله مجله کوروش برای شما بهترین و پرفروش ترین کتاب های رمان کودک و نوجوان را معرفی کرده‌ایم.
  • 664 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۹-۹۹