۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان

۲۰۲۱ سال فرصت ها در صنعت خرده فروشی در جهان

  • منتشر شده در ۲۳-۱۰-۹۹
  • 108 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

سال ۲۰۲۰ را می‌توان سال تهدیدها در صنعت خرده فروشی جهان و ۲۰۲۱ را سال فرصت ها برای بازار خرده فروشی در دنیا نام‌گذاری کرد. مردم در زمان بحران کرونا سبک زندگی جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها با این سبک زندگی سازگاری پیدا کردند. مردم در اقصی نقاط جهان تا حدودی به زندگی در انزوا خو گرفتند. آن‌ها آموختند که نیازهای خود را در قالب خواسته‌های فوری محدود کنند. باید پذیرفت که زندگی و نوع آن در همه جای دنیا تغییر کرده است. فرصتها و تهدیدهای زیادی در بازار و صنعت خرده فروشی در جهان ایجاد شده است. مصرف‌کنندگان در بازار خرده فروشی رفتارهای متفاوتی نشان داده‌اند. آن‌ها انعطاف‌پذیر شده‌اند و روال گذشته خرید و زمانی که برای خرید صرف می‌کردند تا حد زیادی تغییر کرده است. در این میان مراکز خرده فروشی بدون تغییر نبوده‌اند. آن‌ها یا کاملا از بین رفته‌اند و ورشکسته شده‌اند و یا سود زیادی کرده‌اند. برندهای چون چون «تارگتو» یا «اولترا بیوت» در دوران پاندمی کرونا نه‌ تنها فرصت ها را از دست ندادند بلکه سود هم کردند. برخی از شرکت‌های خرده فروشی در جهان هم توانستند تنها از بحران نجات پیدا کنندو در دوره پرتنش پاندمی کرونا با شرایط سازگار شوند. اما شکل جدید تغییرات در زمان حاضر در صنعت خرده فروشی در جهان به چه صورت است. چه فرصت‌‌ هایی در سال ۲۰۲۱ پیش روی صنعت خرده فروشی است؟ در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می اندازیم به فرصت های صنعت خرده فروشی در جهان که تحت تاثیر پاندمی کرونا در دنیا ایجاد شده است.

 

قدرت دیجیتال در صنعت خرده فروشی به عنوان یک فرصت

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

در حال حاضر شرکت‌هایی برنده هستند که از فرصت‌ های فضای آنلاین و دیجیتال استفاده کرده و ارتباط پر رنگی را با مشتری در این فضا برقرار می‌کنند. برندگان واقعی خرده‌فروشانی هستند که کاملاً درک کردند که مشتریان بیشتر نیازهای خود را با استفاده از تجارت الکترونیک برآورده می‌کند.

 

 

کم شدن سفرها، یک فرصت برای صرفه‌جویی در کاهش هزینه‌ها

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

یکی از اتفاقاتی که در اکثر کشورها در زمان بحران کرونا در جهان افتاد، کم شدن سفرها بود. مسافرت به حالت تعلیق درآمد. گرچه دو تا سه سال آینده مردم به عادات سفری خود باز می‌گردند، اما یک حقیقت را باید پذیرفت. اکنون بازار به سمت و سویی رفته است که افراد ترجیح‌ می‌دهند جلسات را به صورت آنلاین برگزار کنند. این خود یک فرصت تلقی می‌شود. چرا که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه مالی، می‌شود زمان کمتری را هم برای شرکت در یک جلسه کاری اختصاص داد. بنابراین بهتر است تا با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین در فضای مجازی از فرصت برگزاری جلسات آنلاین استفاده کرد. تا هم در زمان و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

حتما بخوانید  لیدل، فروشگاه خرده فروشی با سریع ترین و بیشترین میزان رشد در آمریکا

 

 

اتحادی عمیق در میان صنف خرده فروشی در جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

آنچه در زمان بحران کرونا در سال ۲۰۲۰ به وضوح شاهدش بودیم، روند شکنندگی و ورشکستگی فروشنده‌های سنتی صنایع خرده فروشی بود. بحران برای تامین‌کنندگان در بازار خرده فروشی و از دیگر سو فروشندگان در این بازار را نمی‌توان نادیده گرفت. طرفین توانایی پرداخت هزینه‌ها را نداشتند. در سال جدید با از سرگذراندن چنین تجربه‌ای، قطعاً روابط جدید و عمیق‌تری بین طرفین در زنجیره تامین صنعت خرده فروشی در جهان شکل خواهد گرفت. فرصتی که منجر به مشارکت‌های طولانی مدت در راستای رشد فروش مداوم و سودآوری در بازار خواهد شد.

 

 

ارایه محصولات بیشتر در بازار خرده فروشی، لزوماً نتایج مالی بهتری ندارند

 

تجربه بحران کرونا در جهان گهگاه شرکت‌ها را مجبور به حرکت در جهت کاهش عرضه برخی محصولات کرد. آن‌ها در شرایط بحران و فشار مجبور به تغییرات فوری در نحوه عرضه محصولات شدند. این خود یک آزمون بزرگ بود. آن‌ها فرصت پیدا کردند تا تغییر روند تقاضا در دنیا را درک کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن مطابق با این تغییرات حرکت کنند. آن‌ها آموختند که باید سرمایه‌گذاری‌های خود را بر اساس نیاز فعلی بازار تنظیم کنند. شرکت‌های فعال در صنعت خرده فروشی باید انعطاف‌پذیری فصلی داشته باشند و به طبقه بندی انواع تقاضا در زمان مناسب توجه کنند.

 

 

کاهش تقاضا به عنوان یک تغییر در بازار خرده فروشی در جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

این یک واقعیت است، اکثر مردم در دنیا پس از بحران کرونا در پروسه دورکاری قرار گرفتند. پروسه دورکاری باعث کاهش تقاضا در بسیاری از محصولات شد. حالا مصرف کنندگان کمتر به پوشاک، لوازم جانبی و کفش نیاز دارند. چرا که بیشتر زمان خود را در خانه سپری می‌کنند. مصرف کنندگان پول خود را صرف خرید کالاهایی می‌کنند که متناسب با نیاز آن‌ها در محیط خانه است. حالا شرکت‌های خرده فروشی با استفاده از این تحلیل در رفتار مشتری، شکست کمتری را تجربه می‌کنند. بازار خرده فروشی در سال ۲۰۲۱ فرصت تحلیل پیدا کرده است.

 

 

برندهای معروف و لوکس در بازار خرده فروشی طرفدار دارند

 

مصرف کنندگان در صنعت خرده فروشی علیرغم آنکه بیشتر زمان خود را در فضای خانه سپری می‌کنند، اما برای ظاهر خود همچنان هزینه می‌کنند. آن‌ها به دنبال احساس خوب هستند. این احساس خوب می‌تواند با یک کیف دستی از برند لویی ویتون ایجاد شود یا یک ژاکت از گوچی. همین موضوع باعث شده تا برندهای لوکس دنیا نگران شکست در بازار خرده فروشی نباشند. برندهای لوکس فرصت شناخت از مشتری در شرایط بحران بدست آوردند. ان‌ها حالا می‌دانند که انزوای مصرف‌کنندگان از عطش ان‌ها برای غرور و لذت استفاده از کالای لوکس کم نکرده است.بنابراین چه فرصتی از این بهتر برای ادامه پر قدرت در مسیر تولید.

حتما بخوانید  خرده فروشی سنتی یا خرده فروشی مدرن؛ ۵ گام اساسی برای نوسازی

 

 

سرعت یک مزیت مهم در صنعت خرده فروشی جهان

 

۲۰۲۱-سال-فرصت-ها-در-صنعت-خرده-فروشی

 

بهتر است از فرصت ایجاد شده در تشخیص نیاز مشتری در صنعت خرده فروشی استفاده شود. مصرف‌کنندگان یک تغییر مهم در جهان داشته‌اند. رفتار مصرف‌کننده به سمت سرعت و شتاب حرکت کرده است. این سرعت می‌تواند خود را خواه در زمان تحویل کالا یا غذا و کتاب نشان داده و خواه در استفاده از سریع‌ترین روند ثبت سفارش. فروشگاه‌های مهم اکنون با افزودن گزینه تحویل در همان روز به این نیاز مشتری پاسخ داده‌اند. آن‌ها موفق شده‌اند با تحلیل رفتار مصرف‌کننده خود را با شرایط جدید وفق دهند.

 

 

فرصت شناخت پرسنل در صنعت خرده فروشی جهان

 

شرایط یک سال گذشته در تمام نقاط جهان نشان داد که بازار خرده فروشی و به خصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای در صنعت خرده فروشی دنیا با پرسنل خود هویت می‌گیرند. فرصتی پیش آمد تا مدیران سطح از خود گذشتگی پرسنل را بسنجند. در طول بحران کرونا شمار زیادی از کارگران صنعت خرده فروشی در معرض ویروس کرونا قرار گرفتند. کارگرانی که سخت کار کردند و از جسم و جان‌شان مایه گذاشتند. این شرایط فرصتی ارزشمند برای مدیران بود. اینکه بدانند هویت برند آن‌ها کارگرانی هستند که از جان خود مایه گذاشتند. بنابراین باید در حفظ و پرداخت حق و حقوق این نیروی کار بیشتر تلاش کنند. چرا که نیروی کار در نقطه کلیدی در این بازار قرار گرفته و نقش پر رنگی را ایفا می‌کند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

11 − هشت =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

12 ترفند ساده برای اینکه همیشه خانه مرتب باشد

۱۲ ترفند روزانه ساده برای داشتن خانه مرتب و منظم

همه ما دوست داریم تا خانه مان همیشه مرتب و منظم به نظر برسد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر آمریکایی به طور متوسط یک ساعت از شبانه روز را به نظافت منزل خود اختصاص می دهد و گاهی اوقات در انتهای روز باز هم خانه آن طور که باید مرتب نیست. برای این که بدانیم چگونه خانه مرتب داشته باشیم لازم است تا با ترفندهای مرتب بودن خانه آشنا شویم و بتوانیم خانه خود را اصولی و طبق یک برنامه مشخصی تمیز نماییم. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با بهترین ترفندهای تمیزی یک خانه مرتب ...
  • 100 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۲-۹۹
خرید مواد غذایی در ماه رمضان

برنامه ریزی برای خرید مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان

ماه رمضان ضیافت پربرکتی از دوستی‌ها،عبادت و خودسازی است. سفره‌ی افطار ماه رمضان هم همیشه مملو از خوردنی‌های لذیذ که به ما چشمک می‌زنند. علاوه براین جنب و جوش و ازدحام در بازارهای عصرگاهی برای خرید ماه رمضان بسیار دیدنی است. مردم روزه داری که بالطبع هوس خوردنی‌هایی را برای افطار می‌کنند و فروشندگان هم که از این موضوع آگاه هستند بهترین‌های اجناسشان را جلوی ویترین می‌گذارند.   ولی باید بدانید که هرچند خرید ماه رمضان بسیار دلچسپ است ولی معمولا به سبد خرید شما اقلام دیگری هم اضافه می‌شوند . مانند شیرینی زولبیا بامیه، خرما و حلیم‌ها و آش‌هایی که جزیی ...
  • 2837 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۰۲-۹۷
جدیدترین مدل و ترندهای شال و روسری سال 2021/1400

جدیدترین مدل و ترندهای شال و روسری سال ۲۰۲۱/۱۴۰۰

شاید روسری و شال برای خیلی از ما تنها جنبه حجاب داشته باشد، اما باید بدانید که در دنیای مد از روسری و شال برای رنگ بخشیدن به استایل و زیباتر نشان دادن لباس نیز استفاده می شود. بسیاری از برندهای مشهور دنیا از ژیوانشی (جیوانچی) گرفته تا فندی هر سال مدل های جدید روسری خود را طراحی و با قیمت های گزاف به بازار می فرستند. بد نیست بدانید رنگ و مدل روسری جدید ۱۴۰۰ تفاوت های زیادی با روسری های چند سال گذشته دارد. استفاده از مدل شال و روسری جدید می‌تواند استایل شما را به روز تر ...
  • 434 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۱۲-۹۹