4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی سال ۲۰۲۰ | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۴ نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی سال ۲۰۲۰

۴ نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی سال ۲۰۲۰

  • منتشر شده در ۱۳-۱۰-۹۹
  • 125 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی سال ۲۰۲۰

ارتباط موفقیت‌آمیز کلید ایجاد یک استراتژی روابط عمومی موثر در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۰ بود. روش‌های مناسب برقراری ارتباط با مصرف‌کننده بسته به اندازه، مکان و اهداف در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی متفاوت است. با این حال اگر بتوانید یک استراتژی روابط عمومی قوی اجرا کنید، قطعا در این صنعت تغییرات چشمگیری ایجاد کرده‌اید؛ تغییرانی مثل فروش بیشتر، ارائه خدمات بهتر به مشتری و حتی ارتقای سطح محصولات. یک استراتژی خوب و موثر روابط عمومی می‌تواند تاثیر چشمگیری در بخش‌های مختلف صنایع خرده‌فروشی داشته باشد. در عصر دیجیتال روابط عمومی به دامنه وسیع‌تری از ابزار و منابع دست یافته است. ابزار و وسایل وسیع در این حوزه به معنای رویکردی گسترده‌تر و پررنگ‌تر و دست‌بازتر است. در سال ۲۰۲۰، نقش روابط عمومی در صنعت خرده‌فروشی بیش از پیش پررنگ بود؛ چراکه علاوه بر گسترش ابزار این کانال ارتباطی در فضای مجازی به طور کلی جهان با بحرانی چون کویید_۱۹ همراه بود. بحرانی که رفتار خرید مردم در صنعت خرده‌فروشی را تغییر داد. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی بهترین استراتژی‌های روابط عمومی در صنعت خرده‌فروشی می‌پردازیم.

 

روایت‌سازی در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی

 

4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی در سال ۲۰۲۰

 

فروش اینترنتی افق کوروش

روایت‌سازی یکی از نکات اصلی در استراتژی روابط عمومی محسوب می‌شود. روایت‌سازی در سال‌های اخیر به یکی از نکات کلیدی در روابط عمومی و ارتباطات تجاری تبدیل شده است. اما روایت‌سازی در صنعت خرده‌فروشی به چه معناست؟

شما باید یک ایده قوی در مورد چگونگی شکل‌گیری نام تجاری یک برند داشته باشید؛ اینکه برند شما چگونه شکل گرفته است. هر چقدر مشتری بتواند پیوند ذهنی و عاطفی محکم‌تری با روایت برند تجاری شما برقرار کند، شما گام‌های بعدی در بازاریابی فروش را با اطمینان بیشتری می‌پیمایید. مسئولیت روایت‌سازی بر عهده استراتژیست روابط عمومی است.

حتما بخوانید  خرده فروشی سنتی یا خرده فروشی مدرن؛ ۵ گام اساسی برای نوسازی

 

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در روابط عمومی

 

4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی در سال ۲۰۲۰

 

یکی از تاثیرگذارترین ابزارها در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی شبکه‌های اجتماعی هستند‌. کم نیستند تعداد افرادی که استفاده از شبکه اجتماعی را چندان تاثیرگذار در استراتژی روابط عمومی در صنعت خرده‌فروشی نمی‌دانند، اما باید گفت که این تفکر بسیار اشتباه است. آمار و ارقام سال ۲۰۲۰ در مورد شبکه‌های اجتماعی و تاثیر آنها در صنعت خرده‌فروشی چیز دیگری را نشان می‌دهد. گفت‌وگو با نزدیک کردن روابط در پلتفرم‌های تاثیرگذار عمومی، علاوه بر نزدیک شدن برند با مخاطب، باعث جلب اعتماد مصرف‌کننده می‌شود. با این حال آنچه در استراتژی روابط عمومی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی مهم است، شناسایی و انتخاب بهترین، کاربردی‌ترین و مرتبط‌ترین شبکه‌های اجتماعی است.

 

تمرکز روابط عمومی بر روی بازخورد مشتری در صنعت خرده‌فروشی

 

4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی در سال ۲۰۲۰

 

تنها زمانی تصویری واضح از سطح عملکرد روابط عمومی ایجاد می‌شود که بازخورد آن عملکرد، مشخص باشد. بنابراین در تدوین استراتژی روابط عمومی، بازخورد مشتری را در اولویت قرار دهید. این موضوع به بهبود روند تجاری صنایع خرده‌فروشی بسیار کمک می‌کند. معمولاً زمانی که بحث بازخورد مطرح می‌شود، تصورات اشتباه زیادی شکل می‌گیرد. بسیاری تصور می‌کنند، بازخورد گرفتن بسیار وقت‌گیر یا دشوار است، این در حالی است که سیستم‌های بازخورد و نظرسنجی رضایت مشتری در صنعت خرده‌فروشی بسیار زیاد هستند. سیستم‌هایی که بسیار ساده طراحی شده‌اند. تیم روابط عمومی باید بتواند با استفاده سریع از این ابزارها، از مشتری‌ها بازخورد بگیرد. نتیجه این بازخوردها، داده‌های ارزشمندی است که می‌توان از آنها استفاده‌های زیادی کرد؛ یکی از این استفاده‌ها تدوین استراتژی روابط عمومی است.

حتما بخوانید  موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا

 

نقش محتوا در استراتژی روابط عمومی در صنعت خرده‌فروشی

 

4 نکته در استراتژی روابط عمومی صنعت خرده‌فروشی در سال ۲۰۲۰

 

تغییرات در روند بازاریابی و روابط عمومی در صنعت خرده‌فروشی در سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده است، با این حال یک موضوع همچنان ثابت باقی مانده است؛ محتوا مهم‌ترین ابزار شما در روابط عمومی و بازاریابی است. اینکه چه محتوایی متناسب با زمینه فعالیت شرکت تولید می‌شود، بسیار مهم است. این محتوا می‌تواند تاثیر مستقیمی در چهره برند تجاری یک شرکت داشته باشد.

 

اگر می‌خواهید مشتریان شما را به عنوان یک فروشگاه حرفه‌ای در صنعت خرده‌فروشی ببینند، بهتر است درک درستی از برند و روند فعالیت آن، در ذهن مشتری ایجاد کنید. این موضوع مستلزم تولید محتوای مناسب و استفاده از آن در کانال انتشار مناسب محتوا مثل بلاگ یا صفحه اینستاگرام شرکت است. از محتوای خود برای کسب ارزش استفاده کنید. استفاده از یک محتوای باارزش در استراتژی روابط عمومی در واقع نوعی فریاد زدن بلند نام تجاری برند و برنامه‌های رو به رشد آن است.

 

روابط عمومی حوزه‌ای است که تغییرات را خیلی سریع پشت سر می‌گذارد. این تغییرات از استراتژی گرفته تا ابزار و‌ روش‌های ارتباطی را شامل می‌شوند. برای تدوین استراتژی روابط عمومی در صنعتی چون صنعت خرده‌فروشی، باید وقت زیادی گذاشت. علاوه بر این، داده‌ها و آمارها مهمترین ابزار و همیار یک استراتژیست روابط عمومی هستند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

سه × چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

عجیب‌ترین قوانین کشورهای مختلف دنیا که احتمالا باور نمی‌کنید

عجیب‌ترین قوانین کشورهای مختلف دنیا که احتمالا باور نمی‌کنید

عجیب‌ترین قوانین کشور ها که باورشان برایمان سخت باشد، کدامند؟ قوانین عجیب در کشورهای مختلف نشات گرفته از فرهنگ‌ها و باورهای قانونگذاران آن کشورها است. گاهی اوقات بسیاری از قوانینی که در یک کشور اجرا می‌شوند در کشور دیگر جزو عجیب‌ترین و حتی مضحک‌ترین قوانین به حساب می‌آیند. به نظر می آیند گاهی نیز تشابه بسیاری از قوانین به دلیل مطابقت آن با معیارهای اخلاقی جهانی بسیار زیاد است. عجیب ترین قوانین در کدام کشور ها وضع شده‌اند؟ این قوانین چه چیزهایی را منع کرده‌اند؟ در این مقاله از مجله گروه به مرور برخی از عجیب‌ ترین قوانین کشور های ...
  • 110 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۱۰-۹۹
بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های خارجی جدید سال ۲۰۲۰ در ژانرهای مختلف

بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های خارجی جدید سال ۲۰۲۰ در ژانرهای مختلف

دیدن فیلم‌ها و سریال‌های تأثیرگذار و الهام‌بخش برای زندگی شخصی و حرفه‌ای بسیار مهم است. می‌توانید شب‌ها که می‌خواهید استراحت کنید، ژانر سریال مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سریال مورد نظر را تماشا کنید. اگر هنوز نمی‌دانید که چه سریالی دوست دارید؛ ما در مجله کوروش بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های خارجی ۲۰۲۰ در ژانرهای مختلف از نگاه تماشاگران و منتقدان را به شما معرفی می‌کنیم.
  • 504 بازدید
  • انتشار: ۰۶-۰۹-۹۹
بهترین مدل شلوار جین برای فرم اندام شما کدام است؟ مشهورترین مدل‌های جین زنانه

بهترین مدل شلوار جین برای فرم اندام شما کدام است؟ مشهورترین مدل‌های جین زنانه

  شلوار جین به جرات می‌توان گفت محبوب‌ترین شلوار نزد زنان و مردان جوان و میانسال برای موقعیت‌های مختلف است. شلوار جین مد روز هر چه که باشد فرقی ندارد، تمام انواع مدل و بهترین و حتی بدترین رنگ شلوار جین در موقعیت‌های مختلف به کار می‌آیند یا به قول معروف کار راه انداز هستند. با این‌همه مهم است شلوار جینی که انتخاب می‌کنید برای اندام شما مناسب باشد. اما می‌دانید بهترین مدل شلوار جین برای اندام شما کدام است؟ در این نوشتار بهترین مدل شلوار جین زنانه برای فرم اندام ‌های مختلف را بررسی می‌کنیم و در مقاله‌ای دیگر به ...
  • 2812 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۱۱-۹۸