نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

  • منتشر شده در ۰۹-۱۱-۹۹
  • 163 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
اومنی-چنل-خرده-فروشی

استفاده از بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی بسیار تاثیرگذار است. بر اساس آخرین آمار برندهایی که از شیوه بازاریابی اومنی چنل استفاده کرده‌اند ۹۰ درصد در حفظ مشتری موفق تر عمل کردند. نرخ تعامل با مشتری در این برندها ۱۹% بیشتر از سایر برندها بوده است. میانگین ارزش سفارش فروشگاه‌هایی که از شیوه استراتژی بازاریابی اومنی چنل بهره برده‌اند تقریباً ۱۳ درصد بیشتر از بازاریابی تک کاناله بوده است. بنابراین با استفاده درست از استراتژی بازاریابی اومنی چنل می‌توان تجربه موفقی در بازاریابی ثبت کرد. استفاده از چندین کانال در بازاریابی بسیار پر اهمیت است. این همان شیوه‌ای است که بازاریابی بر اساس اومنی چنل بر روی آن تمرکز دارد. بر اساس آخرین آمار، افزایش خرید فروشگاه‌های خرده فروشی که حداقل از سه کانال تعاملی با مشتری استفاده کرده‌اند، ۲۵۰ درصد بیشتر بوده است. در این مقاله از مجله کوروش برخی از نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی را توضیح می‌دهیم.

اطمینان از نسخه موبایل وب سایت فروشگاه خرده فروشی

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

مبنای استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل فعالیت همزمان کانال‌های آفلاین و آنلاین است. اهمیت وب سایت فروشگاه خرده فروشی بسیار زیاد و حتی بیشتر فروشگاه‌های آنلاین و حضوری است. وبسایت باید درست کار کند و باگ نداشته باشد. همچنین نسخه موبایل وبسایت باید حتماً فعال باشد. کاربران باید به سادگی و راحتی بتوانند با نسخه موبایل وبسایت کار کنند. بر اساس آخرین آمار ۷۹ درصد کاربران در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ از طریق تجارت الکترونیک و با استفاده از تلفن هوشمند خرید کرده‌اند. بنابراین بروز مشکل در نسخه موبایل باعث عدم موفقیت در بازاریابی عمومی چنل خواهد شد. مشتریان پس از بروز مشکل به سختی بار دیگر به وبسایت خرید شما باز خواهد گشت. اگر نسخه موبایل سایت مشکل داشته باشد، تعداد زیادی از مشتریان را از دست می‌دهید و برای بازگشت آن‌ها باید هزینه دوچندان بکنید.

فروش اینترنتی افق کوروش
حتما بخوانید  مدیریت اعتبار آنلاین برند در صنعت خرده فروشی

 

تشخیص کانال‌های محبوب مشتریان شما در بازاریابی اومنی چنل

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

استفاده از بازاریابی اومنی چنل در فروشگاه خرده فروشی به معنای پرش در هر کانال بدون کوچکترین استراتژی نیست. شما باید کانال‌های پر رفت‌و‌آمد را شناسایی کنید. اینکه مشتریان در چه جاهایی بیشتر حضور دارند. اینکه آن‌ها از طریق چه کانال‌هایی بیشتر در پروسه خرید قرار می‌گیرند. بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها اینستاگرام با ثبت ۷۳% بیشترین کاربر بزرگسالان را جذب کرده است. با این حال همچنان فیسبوک پیشتاز است و رقم ۷۴ درصد را از آن خود کرده است. مشخص کردن کانال‌های پر رنگ و پر اهمیت در استراتژی بازاریابی اومنی چنل بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید تبلیغات خود را بر روی این کانال‌ها بیشتر متمرکز کنید. اما به خاطر داشته باشید که دائماً داده‌های خود را به روز کنید. شاید کاربران شما در یک کانال ویژه بسیار بیشتر باشند. کانالی که در سایر بیزینس‌ها چندان استراتژیک دیده نمی‌شود.

 

سفر مشتری در پلتفرم فروشگاه خرده فروشی را رصد کنید

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

هنگامی راه‌اندازی کمپین در استراتژی بازاریابی اومنی چنل رصد سفر مشتری را فراموش نکنید. ترسیم سفر مشتری در وبسایت و پلتفرم فروشگاه خرده فروشی بسیار مهم است. شما متوجه رفتار مشتری خواهید شد. همچنین اگر مشکلی در پلتفرم وجود داشته باشد، می‌توانید خیلی سریع آن را برطرف کنید. اگر مشتری به تبلیغات شما در وبسایت واکنش نشان ندهد، می‌توانید بر روی این تبلیغات بازبینی کنید و در حین کمپین از مزیت آزمون و خطا بهره ببرید.

 

تقسیم بندی مخاطبان فروشگاه خرده فروشی

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

در پلتفرم آنلاین می‌توانید با استفاده از تحلیل داده و رفتار مشتریان، آن‌ها را به چند دسته تقسیم کنید. داده‌ها سرنخ‌های جذابی در اختیار شما قرار می‌دهند. این داده‌ها می‌تواند در ساخت ایمیل‌های مرتبط با مشتریان تاثیر گذار باشد. این همان تبلیغات هدفمند است. شما می‌توانید مشتریان در لیست بازاریابی ایمیلی خود با چند روش تقسیم‌بندی کنید. جنسیت، موقعیت مکانی، خریدها و علایق قبلی، وفاداری و سردی و گرمی مشتریان بخشی از این تقسیم‌بندی‌ها هستند.

حتما بخوانید  موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا

 

 

انتشار محتوای مرتبط با کانال‌های مختلف در بازاریابی اومنی چنل

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

محتوا نقش مهمی در کانال‌های بازاریابی دارد. هر کانال باید محتوای مرتبط با خود را داشته باشد. به عنوان مثال عکس‌ها و فیلم‌ها باید در فیس‌بوک و اینستاگرام گذاشته شوند. فیلم‌های بازاریابی طولانی‌تر و تاثیر‌گذار را می‌توان در یوتیوب قرار داد. محتوای طولانی مبتنی بر متن را باید در وبلاگ و خبرنامه‌های الکترونیکی منتشر کرد. جای هر محتوا باید مشخص باشد. این یکی از اصول مهم در استراتژی بازاریابی اومنی چنل است. یک محتوا را در چندین کانال تکرار نکنید. چرا که فرم‌های محتوایی مختلف در کانال‌های مختلف، متفاوت هستند. بنابراین سعی کنید محتوای مناسب را در کانال مناسب آن قرار دهید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

شانزده − شش =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

ترند های دیجیتال مارکتینگ در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۱

ترند های دیجیتال مارکتینگ در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۱ با مطرح شدن بحث یادگیری ماشینی و استفاده از الگوریتم های پیچیده، ترند هایی چون سئو و جستجوی صوتی نقش پر رنگی را در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کنند. دیجیتال مارکتینگ روز به روز به سمت شخصی سازی شدن بیشتر پیش می رود. در این میان جای تعجب نیست که ترند ها هم مدام تغییر کنند. با این حال در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به ترند های موفق دیجیتال مارکتینگ که همچنان نقش اصلی در بازاریابی در صنعت خرده فروشی سال 2021 را ایفا می کنند، انداخته‌ ایم.
  • 84 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۱۲-۹۹
نرم-افزار-اومنی-چنل

بهترین نرم افزار های بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

یکی از کاربردهای مهم نرم افزار های بازاریابی اومنی چنل ارائه محتوای مناسب به کاربران است. اما این نرم افزار ها کارشان تنها ارائه محتوای مناسب نیست. اینکه اطلاعات در زمان مناسب و در لحظه مناسب و در یک بازار هدف مناسب ارائه شود، یکی از اهداف اصلی استفاده از این نرم افزار ها است. ارائه خدمات به مصرف کننده مهم است. اما به شرط آنکه این خدمات ارزشمند باشد. منظور از ارزشمندی شناخت مخاطب و ارائه خدماتی است که مخاطب به آن علاقه‌مند باشد. بنابراین شناخت بازار بسیار مهم است. بخشی از کار پلتفرم‌های نرم افزاری بازاریابی همین است. در ...
  • 145 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۱-۹۹
ترند های تجارت دیجیتال در سال ۲۰۲۱ در صنعت خرده فروشی

ترند های تجارت دیجیتال در سال ۲۰۲۱ در صنعت خرده فروشی

همه چیز با سرعت زیادی در حال تغییر است و تجارت دیجیتال نیز از این تغییرات مستثنا نیست. همه گیری بحران کرونا تاثیر زیادی در معادلات صنعت خرده فروشی داشته است. همانطور که تجارت الکترونیک با استقبال زیادی روبه رو شد، تجارت دیجیتال نیز دست خوش تغییرات چشمگیری شده است. هیجانات جدیدی وارد بازار شده است. چالش ها نیز همچنان برای ادامه کار ادامه دارد. انتظارات مشتری تغییر می‌کند و این تغییرات لحظه ای هستند. مشاغل باید خود را به سرعت با این انتظارات تطبیق دهند. همه گیری پاندمی کرونا باعث شده تا نیمی از خریداران که پیش از این ...
  • 118 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۱۲-۹۹