نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی - مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

  • منتشر شده در ۰۹-۰۴-۰۰
  • 285 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
اومنی-چنل-خرده-فروشی

استفاده از بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی بسیار تاثیرگذار است. بر اساس آخرین آمار برندهایی که از شیوه بازاریابی اومنی چنل استفاده کرده‌اند ۹۰ درصد در حفظ مشتری موفق تر عمل کردند. نرخ تعامل با مشتری در این برندها ۱۹% بیشتر از سایر برندها بوده است. میانگین ارزش سفارش فروشگاه‌هایی که از شیوه استراتژی بازاریابی اومنی چنل بهره برده‌اند تقریباً ۱۳ درصد بیشتر از بازاریابی تک کاناله بوده است. بنابراین با استفاده درست از استراتژی بازاریابی اومنی چنل می‌توان تجربه موفقی در بازاریابی ثبت کرد. استفاده از چندین کانال در بازاریابی بسیار پر اهمیت است. این همان شیوه‌ای است که بازاریابی بر اساس اومنی چنل بر روی آن تمرکز دارد. بر اساس آخرین آمار، افزایش خرید فروشگاه‌های خرده فروشی که حداقل از سه کانال تعاملی با مشتری استفاده کرده‌اند، ۲۵۰ درصد بیشتر بوده است. در مجله کوروش برخی از نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی را توضیح می‌دهیم.

 

 

قبل از مطالعه این مقاله ” اومنی چنل چیست ”  را مطالعه کنید

فروش اینترنتی افق کوروش

اطمینان از نسخه موبایل وب سایت فروشگاه خرده فروشی

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

مبنای استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل فعالیت همزمان کانال‌های آفلاین و آنلاین است. اهمیت وب سایت فروشگاه خرده فروشی بسیار زیاد و حتی بیشتر فروشگاه‌های آنلاین و حضوری است. وبسایت باید درست کار کند و باگ نداشته باشد. همچنین نسخه موبایل وبسایت باید حتماً فعال باشد. کاربران باید به سادگی و راحتی بتوانند با نسخه موبایل وبسایت کار کنند. بر اساس آخرین آمار ۷۹ درصد کاربران در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ از طریق تجارت الکترونیک و با استفاده از تلفن هوشمند خرید کرده‌اند. بنابراین بروز مشکل در نسخه موبایل باعث عدم موفقیت در بازاریابی عمومی چنل خواهد شد. مشتریان پس از بروز مشکل به سختی بار دیگر به وبسایت خرید شما باز خواهد گشت. اگر نسخه موبایل سایت مشکل داشته باشد، تعداد زیادی از مشتریان را از دست می‌دهید و برای بازگشت آن‌ها باید هزینه دوچندان بکنید.

حتما بخوانید  3 راهکار بازآفرینی بازاریابی برای ایجاد تجربه فردی بهینه

 

تشخیص کانال‌های محبوب مشتریان شما در بازاریابی اومنی چنل

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

استفاده از بازاریابی اومنی چنل در فروشگاه خرده فروشی به معنای پرش در هر کانال بدون کوچکترین استراتژی نیست. شما باید کانال‌های پر رفت‌و‌آمد را شناسایی کنید. اینکه مشتریان در چه جاهایی بیشتر حضور دارند. اینکه آن‌ها از طریق چه کانال‌هایی بیشتر در پروسه خرید قرار می‌گیرند. بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها اینستاگرام با ثبت ۷۳% بیشترین کاربر بزرگسالان را جذب کرده است. با این حال همچنان فیسبوک پیشتاز است و رقم ۷۴ درصد را از آن خود کرده است. مشخص کردن کانال‌های پر رنگ و پر اهمیت در استراتژی بازاریابی اومنی چنل بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید تبلیغات خود را بر روی این کانال‌ها بیشتر متمرکز کنید. اما به خاطر داشته باشید که دائماً داده‌های خود را به روز کنید. شاید کاربران شما در یک کانال ویژه بسیار بیشتر باشند. کانالی که در سایر بیزینس‌ها چندان استراتژیک دیده نمی‌شود.

 

سفر مشتری در پلتفرم فروشگاه خرده فروشی را رصد کنید

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

هنگامی راه‌اندازی کمپین در استراتژی بازاریابی اومنی چنل رصد سفر مشتری را فراموش نکنید. ترسیم سفر مشتری در وبسایت و پلتفرم فروشگاه خرده فروشی بسیار مهم است. شما متوجه رفتار مشتری خواهید شد. همچنین اگر مشکلی در پلتفرم وجود داشته باشد، می‌توانید خیلی سریع آن را برطرف کنید. اگر مشتری به تبلیغات شما در وبسایت واکنش نشان ندهد، می‌توانید بر روی این تبلیغات بازبینی کنید و در حین کمپین از مزیت آزمون و خطا بهره ببرید.

 

تقسیم بندی مخاطبان فروشگاه خرده فروشی

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

در پلتفرم آنلاین می‌توانید با استفاده از تحلیل داده و رفتار مشتریان، آن‌ها را به چند دسته تقسیم کنید. داده‌ها سرنخ‌های جذابی در اختیار شما قرار می‌دهند. این داده‌ها می‌تواند در ساخت ایمیل‌های مرتبط با مشتریان تاثیر گذار باشد. این همان تبلیغات هدفمند است. شما می‌توانید مشتریان در لیست بازاریابی ایمیلی خود با چند روش تقسیم‌بندی کنید. جنسیت، موقعیت مکانی، خریدها و علایق قبلی، وفاداری و سردی و گرمی مشتریان بخشی از این تقسیم‌بندی‌ها هستند.

حتما بخوانید  5 اصل کلیدی تجربه کاربری موفق تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی

 

 

انتشار محتوای مرتبط با کانال‌های مختلف در بازاریابی اومنی چنل

 

اومنی-چنل-خرده-فروشی

 

محتوا نقش مهمی در کانال‌های بازاریابی دارد. هر کانال باید محتوای مرتبط با خود را داشته باشد. به عنوان مثال عکس‌ها و فیلم‌ها باید در فیس‌بوک و اینستاگرام گذاشته شوند. فیلم‌های بازاریابی طولانی‌تر و تاثیر‌گذار را می‌توان در یوتیوب قرار داد. محتوای طولانی مبتنی بر متن را باید در وبلاگ و خبرنامه‌های الکترونیکی منتشر کرد. جای هر محتوا باید مشخص باشد. این یکی از اصول مهم در استراتژی بازاریابی اومنی چنل است. یک محتوا را در چندین کانال تکرار نکنید. چرا که فرم‌های محتوایی مختلف در کانال‌های مختلف، متفاوت هستند. بنابراین سعی کنید محتوای مناسب را در کانال مناسب آن قرار دهید.

 

 

منبع: campaignmonitor

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

یک × 1 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل

روز مادر برای اکثر ما روز مهمی است و سعی می‌کنیم اگر برای روز مادر هدیه می‌خریم، خریدی مطابق با سلیقه مادران انجام دهیم. اما نقطه دیگر این ماجرا فروشندگان و بازارهای خرده‌فروشی هستند. مناسبت‌هایی چون روز مادر، عید پاک و اعیاد مختلف در شکستن رکوردهای خرید در سرتاسر دنیا بسیار تاثیرگذار هستند. از سوی دیگر در همه جای دنیا اکثر مادران سخت خرید می‌کنند و در عین زمان کمی که دارند، برای خرید بسیار زیاد وقت می‌گذارند. اگر پای خرید هدیه روز مادر یا هدیه تولد مادر و سایر مناسب‌ها به میان بیاید که کار کمی سخت‌تر می‌شود. و ...
  • 443 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۰۵-۰۰
پنج دلیل برای راه اندازی فرانچایز ( فرانشیز) در دنیای امروز کسب و کار

۵ دلیل برای راه اندازی فرانچایز در دنیای امروز کسب و کار

راه اندازی فرانچایز (فرانشیز) یکی از راه های عالی برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای امروزی محسوب می شود. در سال های اخیر دنیا دستخوش تغییرات و حوادثی شد که به اقتصاد جهانی آسیب زیادی وارد کرده است. افراد زیادی بدون تقصیر و بی دلیل بیکار شده اند. در این میان شاید بهترین پیشنهاد برای این افراد استفاده از سرمایه اندک خود برای راه اندازی کسب و کارهای زنجیره ای باشد. فرانشیز فرصت های منحصر به فردی را برای پیشرفت شخصی، اقتصادی و شغلی فراهم می کند. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به برخی از این فرصت ها ...
  • 137 بازدید
  • انتشار: ۰۲-۰۶-۰۰
اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا

برندهای خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا تجربه‌های موفقی در بازاریابی از طریق اومنی چنل به ثبت رساندند. مشتریان مقاوم به خرید از بازار آفلاین، به ناچار از خرید آفلاین به سمت خرید آنلاین روی آوردند. بر اساس آمار ۷۲ درصد از دارندگان تلفن هوشمند حتی زمانی که از فروشگاه آفلاین خرید می‌کنند، برای جستجوی اطلاعات محصول و موارد مورد پسند، حتی در داخل فروشگاه هم اطلاعات ذخیره شده در تلفن هوشمند خود را مرور می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که مشتریان در بحران کرونا پتانسیل ویژه‌ای برای خرید از بازار آنلاین نشان داده‌اند. بنابراین استفاده از بهترین استراتژی بازاریابی ...
  • 223 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۴-۹۹