موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا

موفق ترین برندهای خرده فروشی در بازاریابی اومنی چنل در دوران پاندمی کرونا

  • منتشر شده در ۱۲-۱۱-۹۹
  • 157 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

برندهای خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا تجربه‌های موفقی در بازاریابی از طریق اومنی چنل به ثبت رساندند. مشتریان مقاوم به خرید از بازار آفلاین، به ناچار از خرید آفلاین به سمت خرید آنلاین روی آوردند. بر اساس آمار ۷۲ درصد از دارندگان تلفن هوشمند حتی زمانی که از فروشگاه آفلاین خرید می‌کنند، برای جستجوی اطلاعات محصول و موارد مورد پسند، حتی در داخل فروشگاه هم اطلاعات ذخیره شده در تلفن هوشمند خود را مرور می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که مشتریان در بحران کرونا پتانسیل ویژه‌ای برای خرید از بازار آنلاین نشان داده‌اند. بنابراین استفاده از بهترین استراتژی بازاریابی و اجرای درست بازاریابی اومنی چنل، برگ برنده بزرگی برای فروشگاه‌های خرده فروشی است. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می‌اندازیم به برندهای خرده فروشی که بهترین استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل را در دوران پاندمی کرونا داشته‌اند.

 

همکاری تارگت(Target) با پینترست(Pinterest) در پاندمی کرونا

 

اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

فروش اینترنتی افق کوروش

 

«تارگت» به عنوان یک برند خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا موفق شده است تا بهترین استفاده از استراتژی بازاریابی اومنی چنل را داشته باشد. تارگت در این دوران توانست همکاری مشترکی را با «پینترست» رقم بزند و «پینترستز لنز» را به اپلیکیشن خود اضافه کند. افراد با استفاده از پینترستز لنز و با کمک تلفن هوشمند خود تصویر چیزی را که برای خرید می‌پسندیدند، منتشر کرده و پینترست تصویر محصولات مشابه را در فروشگاه تارگت در اختیار آن‌ها قرار می‌داد‌. این همکاری یک برد بزرگ برای تارگت بود. چراکه تارگت توانست علاوه بر پوشش‌دهی همه کانال‌های تبلیغاتی خود چه در فضای انلاین و چه در فضای آفلاین، یک کانال اضافه به پلتفرم آنلاین خود بیفزاید.

 

کانالی که از قدرت زیادی برخوردار بود. چرا که شمار زیادی از مردم از پلتفرم پینترستز استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از پینترستز لنز محصولات مشابه با آنچه در نظر دارید را، ببینید و در صورت علاقه‌مندی، خریداری کنید. تارگت با استفاده از این استراتژی ده درصد فروش خود را افزایش داد. این استراتژی درست در بهترین زمان به کار گرفته شد‌. چرا که در دوران پاندمی کرونا مردم بیشتری به سمت خرید آنلاین و استفاده از تلفن هوشمند برای جستجو روی آورده‌اند.

 

 

صفورا(Sephora) یک نمونه موفق در بازاریابی اومنی چنل در پاندمی کرونا

 

اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

 

صفورا از جمله برندهای زیبایی و آرایشی است که در لیست موفق ترین تجربه‌های بازاریابی اومنی چنل در پاندمی کرونا در صنعت خرده فروشی قرار گرفته است. صفورا همان اندازه که تجربه موفقی از فروشگاه آفلاین خود بر جای گذاشته، توانسته است با کمک استراتژی همه جانبه اومنی چنل و با استفاده از زیرساخت‌های قوی، تجربه خوبی را در ذهن مشتری برجای بگذارد. صفورا یکی از نکات مهم تحویل رایگان کالا به مقصد را مد قرار داد.

 

همچنین در اپلیکیشن خود محصولی تحت عنوان Beauty Bag یا همان کیف زیبایی را طراحی کرد. مشتریان محصولاتی را که مورد علاقه آن‌هاست در لیست بیوتی بک قرار می‌دهند. در بیوتی بک هر فرد می‌تواند فیلم آموزشی محصل خود را به صورت رایگان مشاهده کند. مشتریان علاوه بر آموزش آنلاین و رایگان، با ارایه محصولات تازه، لیست مورد علاقه خود را به روز می‌کنند.

 

اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

 

آن‌ها در جریان که چه محصولاتی مشابه آنچه می پسندند، به بازار عرضه شده قرار می‌گیرند. صفورا با استفاده از این تجربه موفق در بازاریابی اومنی چنل خود را به یک برند موفق در بخش زیبایی در صنعت خرده فروشی تبدیل کرده است. بر اساس آمار، سفارشات صفورا از طریق تلفن هوشمند، ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

 

 

ولیو سیتی فرنیچر (Value City Furniture) اومنی چنل را را به خانه آورد

 

اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

 

یکی از تجربیات موفق در بازاریابی اومنی در دوره پاندمی کرونا، برند مبلمان «ولیو سیتی فرنیچر» است. خرید مبلمان به صورت آنلاین تا حدودی زیادی ریسک دارد. بنابراین بحران کرونا می‌توانست، تجربه شکستی سنگین برای این بیزینس باشد. با این حال این برند مبلمان بسیار هوشمندانه عمل کرد. آن‌ها در بخشی از بازاریابی اومنی چنل خود، یک پلتفرم تحت عنوان «ایزی پس» (Easy Pass) ارائه دادند.

 

اومنی-چنل-پاندمی-کرونا

 

مشتریان در این پلتفرم می‌توانند لیست خرید آنلاین تهیه کنند. سپس نزدیک‌ترین موقعیت فروشگاه آفلاین به خریدار نمایش داده می‌شود. خریدار می‌تواند با رزرو وقت به نزدیک‌ترین فروشگاه آفلاین سر بزند. کارمندان فروش لیست مورد علاقه مشتری را در اختیار دارند. بنابراین مشتری می‌تواند در دنیای واقعی، مبلمان مورد پسند خود را تست کند. این شرکت خرده فروشی مبلمان، به راحتی توانسته است تاکنون ۵۵ درصد از فروش خود را از این طریق افزایش دهد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

19 − یازده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

اهمیت روزافزون تکنولوژی در رشد و توسعه صنعت خرده فروشی

اهمیت روزافزون تکنولوژی در رشد و توسعه صنعت خرده فروشی

صنعت خرده فروشی برای رشد و بقای خود در شرایط خاص حال حاضر جهان مخصوصا در بحث همه گیری کرونا به فناوری پیشرفته نیاز دارد. حتی اگر از این بحران هم عبور کنیم، نمی‌توان یک خرده فروشی را بدون فناوری، موفق و در مسیر رشد بببینیم. در این مقاله از مجله کوروش به اهمیت روزافزون فناوری و نرم افزار و تکنولوژی در رشد و توسعه صنعت خرده فروشی می‌پردازیم.
  • 129 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۱۲-۹۹
5 اصل کلیدی تجربه کاربری موفق تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی

۵ اصل کلیدی تجربه کاربری موفق تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی

تجربه کاربری موفق تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی وفادار سازی زیادی در مشتریان ایجاد می کند. بحران پاندمی کرونا بسیاری از کسب و کار ها را به سمت فروش آنلاین و تجارت الکترونیک سوق داده است. فروشگاه های خرده فروشی تجربه کاربری زیادی از فروشگاه های آفلاین دارند. اما فاصله اجتماعی ایجاد شده ناشی از همه گیری بحران کرونا و حرکت به سمت پلتفرم‌ های فروش آنلاین همه چیز را تغییر داده است. حالا باید تجربه کاربری در فضای آنلاین و بر بستر تجارت الکترونیک را گسترش داد. فروشگاه ها در طی سال گذشته علی رغم دست و پنجه ...
  • 199 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۲-۹۹
بررسی آینده بازار خرده فروشی تجربی در سال 2021

بررسی آینده بازار خرده فروشی تجربی در سال ۲۰۲۱

بازاریابی خرده فروشی تجربی تا قبل از پاندمی کرونا یکی از موضوعات داغ در این صنعت بود. اما از زمان همه گیری کرونا میزان فروش آنلاین به طور چشمگیری افزایش یافت و بسیاری از فروشگاه های خرده فروشی فیزیکی درهای خود را برای همیشه بستند. اما همچنان این سوال مطرح است که آیا پس از تجربه تلخ پاندمی کرونا، بار دیگر بازاریابی خرده فروشی تجربی رونق پیدا خواهد کرد یا نه. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به بحث خرده فروشی تجربی در سال 2021 انداخته ایم.
  • 38 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۳-۰۰