درآمد میلیاردی فروشگاه خرده فروشی کاستکو با کارت شارژ و حق عضویت | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » درآمد میلیاردی فروشگاه خرده فروشی کاستکو با کارت شارژ و حق عضویت

درآمد میلیاردی فروشگاه خرده فروشی کاستکو با کارت شارژ و حق عضویت

  • منتشر شده در ۱۳-۱۱-۹۹
  • 107 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

فروشگاه خرده فروشی کاستکو با انجام کاری که بسیاری از مردم فکر می‌کردند دیوانه‌گی است به یک خرده فروشی جهانی تبدیل شد. کاستکو برای خرید از فروشگاه هایش کارت حق عضویت و اشتراک صادر کرده است. بسیاری از کارشناسان صنایع خرده‌فروشی معتقدند این شرکت دست به ترفند جالبی زده است. حالا کاستکو به یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های خرده فروشی در جهان تبدیل شده است. ایده پرداخت حق عضویت در فروشگاه کاستکو از price club بنیانگذار sol price شکل گرفت.در این مقاله از مجله کوروش نگاهی انداخته‌ایم به نکات جالب و عجیب در سیاست‌های تجاری فروشگاه خرده فروشی کاستکو.

 

 

نرخ ۹۰ درصدی شارژ دوباره کارت حق اشتراک

 

فروش اینترنتی افق کوروش

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

 

نرخ سالانه کارت حق عضویت فروشگاه خرده فروشی کاستکو حداقل ۶۰ دلار است.با این حال ۹۰ درصد است مشتریان کاستکو . اشتراک خود را برای سال جدید تمدید می‌کنند. این آمار مربوط به سال ۲۰۱۹ است. تمدید کارت شارژ کاستکو نشان‌ دهنده موفقیت این فروشگاه در جلب رضایت مشتری و وفادارسازی آن است. اما چه چیز باعث رضایت مشتریان از فروشگاه خرده فروشی کاستکو و تن دادن به تمدید حق عضویت سالانه می‌شود؟

 

 

قوانین عجیب

 

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

 

کاستکو از جمله فروشگاه های خرده فروشی است که قوانین عجیبی دارد. در کاستکو کیسه خرید وجود ندارد و مشتریان باید خریدهای خود را در کیسه‌ای که از قبل آورده‌اند قرار دهند. با این حال نرخ پایین کالاها باعث شده تا مشتریان بیش از پیش به سمت خرید از این فروشگاه خرده فروشی کشیده شوند. از آنجا که قیمت‌ها در کاسکو بسیار پایین است، معمولاً تخفیف‌های ویژه‌ای وجود ندارد. چرا که اکثر کالاها شامل تخفیف می‌شوند. کاستکو علاوه‌ بر ارائه کالا به مشتری، با نرخ کاملاً پایین، کیفیت کالا را فراموش نمی‌کند. این شرکت خرده فروشی خیلی راحت با کمپانی‌هایی که حاضر به تخفیف زیاد نیستند، قطع همکاری می‌کند. نمونه آن قطع همکاری با شرکت کوکاکولا بود. با این حال در برخی از مناسبت‌ها کاستکو برای مشتریان وفادار خود تخفیف‌های ویژه می‌گذارد.

 

 

حرکت کند کاستکو در زمینه فروش آنلاین

 

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

 

علی رغم استقبال زیاد از فروشگاه خرده فروشی کاستکو، سرمایه‌گذاران نگرانی‌هایی دارند. این شرکت بزرگ خرده فروشی در مسیر حرکت به سمت فروش آنلاین و تجارت الکترونیک کمی کند عمل کرده است. نفوذ آنلاین در این فروشگاه خرده فروشی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ تنها ۷ درصد بوده است. این در حالی است که نفوذ آنلاین فروشگاه های خرده فروشی به طور میانگین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰ درصد بوده است. با این حال مقامات این شرکت می‌گویند در تلاش هستند تا بخش تجارت آنلاین خود را تقویت کنند. آن‌ها نگرانی بابت کندی روند ندارند. چرا که معتقدند در مسیر تجارت آنلاین قرار گرفته‌اند. این در حالی است که در دوران پاندمی کرونا انتظار سرعت عمل بیشتری از کاستکو در زمینه حرکت در مسیر تجارت الکترونیک می‌رفت. اما این اتفاق نیفتاده است. شاید یکی از دلایل این موضوع نفوذ کافی این فروشگاه خرده فروشی در میان مردم است و اینکه پاندمی کرونا تاثیر چشمگیری در فروش آن نداشته است تا مجبور به اعمال تغییرات شود.

 

 

کاستکو یک فروشگاه خرده فروشی جوان پسند

 

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

 

یکی از نکات جالب و عجیب کاستکو توانایی در جذب خریداران جوان است. تخمین زده شده است که میانگین سن مشتری در کاستکو حدود ۵۰ سال است. این کمپانی در نظر دارد تا این کاهش سن را به ۴۰ تا ۴۵ سال برساند. کاستکو محصولات محبوب خریدار جوان مانند محصولات ارگانیک را در فروشگاه های خود به مقدار زیاد عرضه می‌کند. همین موضوع در جذب خریداران جوان بسیار تاثیرگذار است.

 

 

رشد کم سرعت خرده فروشی کاستکو

 

این شرکت در حال توسعه فروشگاه های خود در سطح بین‌المللی است. اگرچه برخی کارشناسان معتقدند که کاستکو در زمینه توسعه فروشگاهی رشد کافی ندارد. چین یکی از بازارهای ناب برای فروشگاه خرده فروشی کاستکو به حساب می‌آید. تجربه فروش در شانگهای این موضوع را ثابت کرده است. کاستکو وقتی که برای اولین بار مغازه‌ای در شانگهای افتتاح کرد با شمار زیادی از انبوه مشتریان مواجه شد.

 

 

وفاداری زیاد مشتریان

 

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

 

علیرغم اینکه بسیاری از تحلیلگران نگران این هستند که مصرف‌کنندگان ممکن است تصمیم به لغو کارت اشتراک سالانه خود بگیرند، اما کاستکو نگرانی بابت این موضوع ندارد. لغو کارت اشتراک و عضویت بستگی زیادی به میزان وفاداری مصرف‌کنندگان دارد. کمپانی کاستکو معتقد است، مصرف‌کنندگان خود را با ارائه کالاهای باکیفیت و با نرخ پایین وفادار نگه داشته است. با این حال برخی می‌گویند که سنگین شدن هزینه‌ها و بالا رفتن بودجه مصرفی خانوارها، ممکن است کاستکو رو با مشکل مواجه کند. اما کاستکو، اعتقادی به این موضوع ندارد. چرا که مدیران این کمپانی معتقدند بسیاری از لوازم ضروری مانند دستمال توالت و محصولات مصرفی روزانه، نیاز کثر مردم هستند. محصولاتی که از سبد خرید به سختی حذف می‌شوند. بنابراین مشتریانی که وفادار به خرید و استفاده از کالاهای این فروشگاه خرده فروشی هستند، عضویت خود را به این سادگی لغو نخواهد کرد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

20 + دو =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

راهکارهای-ساده-ارائه-خدمات-به-مشتری

راهکارهای ساده در نحوه ارائه خدمات به مشتری که همه خرده فروشی‌ها باید بدانند

چه صاحب یک فروشگاه کوچک خرده فروشی باشید و چه یک کسب و کار حرفه‌ای را اداره می‌کنید، اولین موضوعی که در کار شما اهمیت دارد، مشتریان هستند. شما تا زمانی که خدماتی خوب به مشتریان خود ارائه ندهید، نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید و فروش بیشتری را تجربه کنید. در این مقاله می‌توانید با راهکارهایی ساده در مورد نحوه ارائه خدمات به مشتری و جلب رضایت مشتریان را از وب‌سایت shopkeep در مجله کوروش بخوانید.
  • 247 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۱۰-۹۹
آینده بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

آینده بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

برندهای تجاری زیادی با چشم انداز آینده بازاریابی اومنی چنل در مسیر تجارت الکترونیک و دنیای خرید و فروش دیجیتال قرار گرفته اند. مصرف گرایی دیجیتال از حالت عادی پیشی گرفته و حالا به یک قاعده تبدیل شده است. سال 2020 و به دنبال آن سال 2021 مردم را تا حد زیادی به سمت خرید آنلاین سوق داد. حالا شرکت های کوچکی که با اهداف خرید و فروش دیجیتال در مسیر بازاریابی اومنی چنل قرار گرفته اند در خط مقدم درآمدزایی هستند. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به آینده استراتژی بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی انداخته ایم.
  • 112 بازدید
  • انتشار: ۰۸-۰۲-۰۰
باشگاه-مشتریان-استراتژی-بازاریابی

دسته‌بندی باشگاه مشتریان وفادار برای تدوین یک استراتژی مناسب بازاریابی

باشگاه مشتریان یا همان باشگاه وفاداری مشتری یکی از بخش‌های پررنگ در استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. استراتژی‌های مختلفی برای حفظ مشتریان و یا عضویت آن‌ها در باشگاه وفاداری مشتریان هر برند استفاده می‌شود. اما پیش از هر چیز باید مشتریان فروشگاه خرده فروشی را به درستی شناخت. تا بتوان برنامه‌های بازاریابی مناسب را برای آن‌ها اجرا کرد. اگر مشتریان فروشگاه به درستی شناسایی و طبقه‌بندی شوند با یک استراتژی بازاریابی مناسب در باشگاه مشتریان می‌توان وفادارسازی خوبی در مشتری ایجاد کرد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به دسته بندی انواع مشتری در باشگاه مشتریان فروشگاه های زنجیره‌ای می‌اندازیم.
  • 235 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۱۱-۹۹