کلاهبرداری مدیر سابق بازاریابی نایکی؛ حکم احتمالی 30 سال زندان | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » کلاهبرداری مدیر سابق بازاریابی نایکی؛ حکم احتمالی ۳۰ سال زندان

کلاهبرداری مدیر سابق بازاریابی نایکی؛ حکم احتمالی ۳۰ سال زندان

  • منتشر شده در ۱۸-۱۱-۹۹
  • 198 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
اختلاص مدیر سابق مارکتینگ نایکی

مدیر سابق بازاریابی برند محبوب نایکی متهم به ۱/۵ میلیون دلار کلاهبرداری شد. دادستان‌ فدرال امریکا با ارائه مدارکی موثق، مدیر سابق بازاریابی برند نایکی را پس از ارائه دادخواست از طرف شرکت نایکی، متهم به کلاهبرداری از کارفرمای سابق خود کرد. به گزارش مجله کوروش «بیلی جی ویلیامز» ، دادستان کل آمریکا روز پنجشنبه (۴فوریه ۲۰۲۱) اتهام «ارول آمورین آندام» ۴۹ ساله ساکن بیورتون را پولشویی و اظهارات دروغین در مورد درخواست وام مسکن و کلاهبرداری از کارفرمای قبلی خود، اعلام کرد.

 

آندام از سال ۲۰۰۱ تا سال ۲۰۱۸ در دفتر مرکزی شرکت نایکی در بیورتون مشغول به فعالیت بود. او تا همین چند سال پیش به عنوان مدیر بخش بازاریابی این برند خرده فروشی مستقر در آمریکای شمالی مشغول به فعالیت بود. آندام طراحی، ساخت و راه‌اندازی فروشگاه‌های پاپ آپ نایکی را بر عهده داشت. بخش اعظم کلاهبرداری او از همین فروشگاه‌های پاپ آپ کلید خورد. فروشگاه‌هایی که بر اساس استراتژی مارکتینگ برند نایکی، در نزدیکی مسابقات ورزشی و سایر رویدادهای ویژه در آمریکا ساخته می‌شد و بخشی از تبلیغات نایکی در آن‌ها صورت می‌گرفت.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

داستان اختلاس مدیر سابق مارکتینگ نایکی چیست؟

 

حکم آندام به اتهام کلاهبرداری در تاریخ ۵ مارس اعلام خواهد شد. گفته می‌شود مدیر سابق بازاریابی نایکی احتمالاً با حداکثر ۳۰ سال زندان و جریمه نقدی ۴/۵ میلیون دلار و ۵ سال آزادی تحت نظارت روبرو شود. پرونده کلاهبرداری مدیر سابق بازاریابی برند نایکی مستقیما از جانب اداره تحقیقات فدرال و جنایی بررسی شد. در حال حاضر «رایان دبلیو بانز»، دستیار دادستان ایالات متحده در منطقه اورگان این پرونده را پیگیری می‌کند.

 

بیانیه نایکی در مورد پرونده کلاهبرداری

 

اختلاص مدیر سابق مارکتینگ نایکی

 

برند نایکی در بیانیه روز پنجشنبه خود گفت که تیم تحقیقات داخلی شرکت در سال ۲۰۱۷ متوجه عملکرد مدیر بازاریابی شد و شروع به جمع‌آوری مدارک کرد. پس از پایان کار آندام در شرکت، شواهد و مدارک به دادستانی ایالات متحده داده شد. نایکی در بیانیه خود با اظهار تاسف اعلام کرده است که آقای آندام شغلی داشت که به او امکان دسترسی به هیجان‌انگیزترین رویدادهای دنیای ورزش را می‌داد. اما ترجیح داد از اعتمادی که نایکی به او داشته سوء استفاده کند.

برند نایکی از دادستان ایالات متحده به خاطر تلاش‌هایش برای پیگیری این کلاهبرداری تشکر کرده است. طبق بیانیه ارائه شده، ویلیامز آندام در تابستان ۲۰۱۶ از یکی از دوستان دوران کودکی خود خواسته است تا شرکتی مستقل ثبت کند. برنامه‌ریزی شده بود تا این شرکت برای طراحی اتاقک‌های پاپ آپ با نایکی وارد قرارداد شود.

 

اختلاص مدیر سابق مارکتینگ نایکی

 

آندام از نفوذ خود به عنوان مدیر بازاریابی نایکی استفاده کرده است.  او با شرکت دوستش به طور مداوم قراردادهای کاری بسته است. در حالی که آندام هیچ نقشی رسمی در شرکت دوست خود نداشت.  مشخص شد که بسیاری از عملیات مالی آن را بر عهده گرفته و حساب‌های مالی را مدیریت کرده است.

او برای نایکی فاکتور صادر می‌کند و گفته می‌شود که از نام مستعار فرنک لیتل (Frank Little) برای فاکتور نایک استفاده کرده است. مدیر سابق بازاریابی نایکی از این نام برای قرارداد با کمپانی موبایل Squer Inc هم استفاده کرده است. از سپتامبر ۲۰۱۶ تا دسامبر ۲۰۱۸، آدام ۱/۵ میلیون دلار از نایکی برای مصرف شخصی خود اختلاس کرده است. او در ژوئیه ۲۰۱۸ یک سند مالی جعلی درست می‌کند تا وام مسکن بگیرد. برای اسناد هم به طور دروغین چک‌های یک حساب بانکی متعلق به دوستش ارائه شده است.

آندام امضای دوست خود را جعل کرده و مقدار زیادی از پول را بدون اطلاع او از حساب خارج می‌کند. دادستان‌ها مدعی هستند که آندام با کلاهبرداری و ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود واقع در اورگان به عنوان یک شرکت ظاهری، درآمد حاصل از نایکی و شرکت دوستش را به حساب‌های تحت کنترل خود منتقل کرده است.

 

پاپ آپ، بهانه کلاهبرداری مدیر بازاریابی نایکی

 

اختلاص مدیر سابق مارکتینگ نایکی

 

فروشگاه‌های پاپ آپ یا فروشگاه‌های موقت خرده فروشی، نمایشگاه موقتی هستند که خیلی سریع ساخته می‌شوند. این فروشگاه‌ها که بهانه کلاهبرداری مدیر بازاریابی نایکی بودند، رویکرد جدیدی را در مقابل تبلیغات سنتی شکل داده‌اند. از آن‌ها معمولا در کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و کانادا استفاده می‌شود. اجاره این فروشگاه‌ها بسیار کم است و معمولاً در مواقع رویدادها از جانب برندهای معتبر برای اهداف بازاریابی و برندینگ استفاده می‌شوند.

 

مزایای فروشگاه پاپ آپ اجاره بهای پایین آن‌ها است. آن‌ها در فرم‌های دکه، کانتینر و حتی مغازه‌های کوچک ساخته می‌شوند. معمولاً برندهای معروف در تعطیلات و کمپین‌های معروف خود از این فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند. یکی از مزایای اصلی فروشگاه‌های پاپ آپ ارتباط بیشتر با مشتری است. فرصتی در اختیار خرده‌فروشان قرار می‌گیرد تا در تعامل بیشتر با مشتریان قرار بگیرند. مشتریان هم می‌توانند از نزدیک با اجناس فروشگاه خرده فروشی آشنا شود. هزینه ساخت و اجاره فروشگاه پاپ ‌آپ بسیار ارزان‌تر از فروشگاه‌های سنتی است. بسیاری از برندها چون تارگت و آمازون بارها در استراتژی بازاریابی خود از فروشگاه‌های پاپ آپ استفاده کرده‌اند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

یک × دو =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

نگاهی به ترندهای مدیریت برندینگ در فضای دیجیتال

ترند های مدیریت برندینگ در فضای دیجیتال در سال ۲۰۲۱

امروزه مدیریت برندینگ در فضای دیجیتال و توجه به ترند های آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حضور دیجیتالی یک برند به اندازه حضور آن در فضاهای فیزیکی و بازاریابی سنتی آن برند اهمیت دارد. حتی گاهی اهمیت این موضوع از بازاریابی سنتی به مراتب بیشتر است. پیشرفت های زیادی در این زمینه صورت گرفته است. بسیاری از مشاغل به سرعت در مسیر مدیریت برندینگ در فضای دیجیتال قرار گرفته اند. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به ترند های مهم مدیریت برندینگ در فضای دیجیتال در سال 2021 انداخته ایم.
  • 32 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۰۳-۰۰
استراتژی بازاریابی اومنی چنل و آینده صنعت خرده فروشی

استراتژی بازاریابی اومنی چنل و آینده صنعت خرده فروشی

استراتژی بازاریابی اومنی چنل که از آن به عنوان آینده صنعت خرده فروشی یاد می شود چیست؟ در عصر حاضر تنها کافیست تا نوک انگشت خود را تکان دهیم تا بتوانیم هر چیزی که می خواهیم بخریم. چه مداد باشد چه خودرو و یا حتی خانه. زمانه تغییر کرده است و تجربه خرید مشتریان نیز متعاقبا در سراسر جهان تغییر یافته است. دیگر چندان نیازی به بازدید حضوری از یک فروشگاه یا بازار بزرگ نداریم. دستگاه های ما از تلفن هوشمند گرفته تا لپ تاپ و کامپیوتر شخصی هر کدام دریچه ای برای ورود به یک بازار جدید هستند. آن ...
  • 204 بازدید
  • انتشار: ۱۶-۱۲-۹۹
تاثیرات جانبی اما جبران پذیر پاندمی کرونا بر صنعت خرده فروشی

تاثیرات جانبی اما جبران پذیر پاندمی کرونا بر صنعت خرده فروشی

پاندمی کرونا تاثیرات زیادی بر صنعت خرده فروشی گذاشت. تاثیراتی که بسیاری از آن ها غیرقابل پیش‌بینی بودند. تجربیات پیشین خرده فروشان در زمان بحران کرونا چندان کاربردی نبود. اما این بحران درس های زیادی با خود به همراه داشت. بسیاری از تاثیرات جانبی بحران کرونا بر صنعت خرده فروشی قابل جبران هستند. تنها نیاز به اندکی بازنگری در سیاست های خرده فروشان است. سال ۲۰۲۱ سال روشن تری برای صنعت خرده فروشی خواهد بود. اگر چه تغییرات اجباری برای خرده فروشی ها قطعا وجود دارد. اما حرکت به سمت این تغییرات به نفع آن ها است. بسیاری از این ...
  • 131 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۲-۹۹