خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور | مجله کوروش
خانه » سلامت » خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

  • منتشر شده در ۲۸-۰۱-۹۹
  • 1031 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه
خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

از همان ابتدای شیوع ویروس بیماری کرونا کووید ۱۹ در چین و سایر کشورهای دنیا، امیدها برای کشف واکسن یا ساخت دارویی موثر برای کرونا وجود همواره داشت. با اینکه ساخت واکسن اختصاصی برای کرونا حداقل ۱۸ ماه زمان می‌برد اما دانشمندان امیدوارند با اضافه کردن بخشی از پروتئین‌های ویروس کرونا به واکسن‌هایی که در حال حاضر در دسترس هستند بتوانند واکسن بیماری کرونا را تولید کنند. در این زمینه خبرهای امیدوار کننده‌ای هم به گوش رسیده است و احتمال تولید واکسن کرونا تا شهریور را پر رنگ کرده است. دکتر میرشهرام صفری، فوق تخصص علوم اعصاب و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدیر آزمایشگاه دینامیک شبکه های عصبی قشر مغز خبرهای خوبی در مورد کشف واکسن کرونا برای ما دارد.

کشف واکسن کرونا؛ احتمال تولید واکسن کرونا تا شهریور

 

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

 

به نظر می‌رسد شکل تغییر یافته‌ای از واکسن سرخک در حال تولید برای مقابله با کرونا است. واکسن سرخک در واقع شکل زنده ولی ضعیف شده ویروس است. شکل ضعیف شده ویروس منجر به بیماری در فرد نمی‌شود ولی بدن را برای تولید پادتن علیه ویروس تحریک می‌کند. واکسن ویروس ضعیف شده به دلیل شباهت با عفونت واقعی پاسخ ایمنی قوی و طولانی مدت ایجاد می‌کند. محققین در حال اضافه کردن یک پروتئین ویروس کرونا به ساختار ضعیف شده سرخک هستند.

فروش اینترنتی افق کوروش

به خاطر تایید قبلی واکسن سرخک در صورت موفقیت این روش امکان استفاده از این واکسن تغییر یافته با سرعت بیشتری میسر خواهد شد. هم اکنون ۸۰ واکسن در دنیا در حال ساخت و آزمایش است که ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی بالینی در انسان رسیده است.

حتما بخوانید  چگونه بر ترس خود غلبه کنیم؛ 4 روش ایمن و اصولی در مواجهه با ترس از بیماری و ...

از این ۵ واکسن برای کرونا، کمپانی مدرنا و اینوویو از تکنولوژی جدید توالی اختصاصی RNA ویروس کرونا استفاده کرده‌اند، توالی خاص برای پروتئین خاصی از ویروس مانند اسپایک. دو کمپانی دیگر هم درصدد تولید واکسن «ادجوانت» کرونا هستند. یک کمپانی ترکیبات ادجوانت واکسن و دیگری پروتئین‌های ویروس را تولید می‌کند.

 

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

 

واکسن‌های ادجوانت سیستم ایمنی را بهتر تحریک کرده و پادتن مناسبی تولید می‌کنند. به علت سرعت عمل در شناسایی توالی ژنتیکی ویروس بلافاصله بعد از شیوع، سرعت تولید واکسن‌ها قابل توجه است. توالی ژنتیکی ویروس کرونا ۷۹ درصد شبیه ویروس سارس و ۵۰ درصد شبیه ویروس مرس است و تلاش‌های قبلی برای تولید واکسن برای این دو ویروس در حال حاضر کمک کننده هستند.

برای مثال گروه دانشگاه آکسفورد که قبلا روی واکسن مرس کار کرده‌اند قول آماده کردن واکسن کرونا را تا شهریور امسال داده‌اند. ۱۰۰۰ دوز اول این واکسن برای استفاده در انسان به زودی آماده خواهد شد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

9 + نوزده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

این نشانه‌ها و علائم می‌گویند احتمالا شما کرونای خفیف گرفته‌اید

این نشانه‌ها و علائم می‌گویند احتمالا شما کرونای خفیف گرفته‌اید

بیماری کرونا کووید 19 که در اثر ویروس کرونا این روزها تبدیل به یک پاندمی یا همه‌گیری جهانی شده است. اغراق نیست اگر بگوییم این روزها مهم‌ترین اخبار دنیا فقط حول و حوش این بیماری حاد تنفسی می‌گذرد و همه به دنبال یک خبر خوب از ساخت واکسن، کشف دارو یا روشی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هستند. اما مسئله اینجاست که علیرغم جنبه‌های ناشناخته ویروس کرونا تا اینجای کار می‌دانیم که 80% افراد به نوع خفیف بیماری مبتلا می‌شوند و 20% افراد هم نوع متوسط و شدید بیماری کرونا را تجربه می‌کنند. با این وجود تجربه افرادی که ...
  • 1496 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۰۱-۹۹
تاثیر-گلوتامین-عضله-سازی

تاثیر گلوتامین در عضله سازی ؛ مکمل گلوتامین حجم ماهیچه را افزایش می‌دهد؟

گلوتامین یک اسید آمینه مهم است که عملکردهای زیادی در بدن دارد. گلوتامین تاثیر اساسی در ساخت پروتئین دارد و نقشی مهم در سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کند. علاوه بر این، گلوتامین نقش ویژه‌ای در عضله سازی و سلامت روده دارد. بدن شما به طور طبیعی گلوتامین تولید می‌کند و در بسیاری از خوراکی‌ها و غذاها وجود دارد. با این حال، ممکن است گاهی نیاز به استفاده از مکمل بدنسازی گلوتامین داشته باشید. در این مقاله از مجله کوروش به تاثیر، فواید و عوارض گلوتامین در عضله سازی می‌پردازیم.
  • 124 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۱۰-۹۹
احساس مقایسه خود با دیگران به همراه راه حل های موثر

احساس مقایسه خود با دیگران به همراه راه حل های موثر

احساس مقایسه خود با دیگران از جمله تله های فکری است که بسیاری از ما انسان ها با آن دست به گریبانیم. واقعاً سخت است که در شبکه های اجتماعی باشید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. بدن شما به اندازه کافی خوب نیست، کمد لباس شما به اندازه کافی متناسب با مد نیست و خانه شما به اندازه کافی مجلل نیست. اینها به اضافه مسائل دیگر می تواند در ذهن شما حسابی باعث ناراحتی شود. در این مقاله از مجله کوروش قصد داریم به این مشکل بپردازیم. می خواهیم یاد بگیریم از مقایسه کردن خود با دیگران دست ...
  • 83 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۱۲-۹۹