خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور | مجله کوروش
خانه » سلامت » خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

 • منتشر شده در ۲۸-۰۱-۹۹
 • 1118 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه
خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

از همان ابتدای شیوع ویروس بیماری کرونا کووید ۱۹ در چین و سایر کشورهای دنیا، امیدها برای کشف واکسن یا ساخت دارویی موثر برای کرونا وجود همواره داشت. با اینکه ساخت واکسن اختصاصی برای کرونا حداقل ۱۸ ماه زمان می‌برد اما دانشمندان امیدوارند با اضافه کردن بخشی از پروتئین‌های ویروس کرونا به واکسن‌هایی که در حال حاضر در دسترس هستند بتوانند واکسن بیماری کرونا را تولید کنند. در این زمینه خبرهای امیدوار کننده‌ای هم به گوش رسیده است و احتمال تولید واکسن کرونا تا شهریور را پر رنگ کرده است. دکتر میرشهرام صفری، فوق تخصص علوم اعصاب و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدیر آزمایشگاه دینامیک شبکه های عصبی قشر مغز خبرهای خوبی در مورد کشف واکسن کرونا برای ما دارد.

کشف واکسن کرونا؛ احتمال تولید واکسن کرونا تا شهریور

 

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

 

فروش اینترنتی افق کوروش

به نظر می‌رسد شکل تغییر یافته‌ای از واکسن سرخک در حال تولید برای مقابله با کرونا است. واکسن سرخک در واقع شکل زنده ولی ضعیف شده ویروس است. شکل ضعیف شده ویروس منجر به بیماری در فرد نمی‌شود ولی بدن را برای تولید پادتن علیه ویروس تحریک می‌کند. واکسن ویروس ضعیف شده به دلیل شباهت با عفونت واقعی پاسخ ایمنی قوی و طولانی مدت ایجاد می‌کند. محققین در حال اضافه کردن یک پروتئین ویروس کرونا به ساختار ضعیف شده سرخک هستند.

به خاطر تایید قبلی واکسن سرخک در صورت موفقیت این روش امکان استفاده از این واکسن تغییر یافته با سرعت بیشتری میسر خواهد شد. هم اکنون ۸۰ واکسن در دنیا در حال ساخت و آزمایش است که ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی بالینی در انسان رسیده است.

از این ۵ واکسن برای کرونا، کمپانی مدرنا و اینوویو از تکنولوژی جدید توالی اختصاصی RNA ویروس کرونا استفاده کرده‌اند، توالی خاص برای پروتئین خاصی از ویروس مانند اسپایک. دو کمپانی دیگر هم درصدد تولید واکسن «ادجوانت» کرونا هستند. یک کمپانی ترکیبات ادجوانت واکسن و دیگری پروتئین‌های ویروس را تولید می‌کند.

 

خبر خوب برای کشف واکسن کرونا؛ احتمال رسیدن واکسن کرونا تا شهریور

 

واکسن‌های ادجوانت سیستم ایمنی را بهتر تحریک کرده و پادتن مناسبی تولید می‌کنند. به علت سرعت عمل در شناسایی توالی ژنتیکی ویروس بلافاصله بعد از شیوع، سرعت تولید واکسن‌ها قابل توجه است. توالی ژنتیکی ویروس کرونا ۷۹ درصد شبیه ویروس سارس و ۵۰ درصد شبیه ویروس مرس است و تلاش‌های قبلی برای تولید واکسن برای این دو ویروس در حال حاضر کمک کننده هستند.

برای مثال گروه دانشگاه آکسفورد که قبلا روی واکسن مرس کار کرده‌اند قول آماده کردن واکسن کرونا را تا شهریور امسال داده‌اند. ۱۰۰۰ دوز اول این واکسن برای استفاده در انسان به زودی آماده خواهد شد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  هجده + 16 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  بهترین روش تغذیه سحری و افطاری در ماه رمضان برای تقویت سیستم ایمنی بدن

  بهترین روش تغذیه سحری و افطاری در ماه رمضان برای تقویت سیستم ایمنی بدن

  بهترین غذاهای مناسب افطاری و سحری برای تغذیه مناسب ماه مبارک رمضان چه غذاهایی هستند؟ مصرف غذاهای سالم و مفید در وعده‌های سحری و افطاری ماه مبارک رمضان برای سپری کردن یک ماه پر‌برکت و البته از نظر علمی مفید برای سلامت بدن، امری لازم و ضروری است. اما چگونه در ماه رمضان می‌توانیم یک تغذیه سالم داشته باشیم؟غذاهای مناسب افطاری و سحری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند. در این نوشتار به شما می‌گوییم چگونه در ماه رمضان سالم و اصولی غذا بخورید تا هم تناسب اندام‌تان حفظ شود و هم بدن‌تان دچار کمبود مواد غذایی مورد نیاز برای رشد ...
  • 5931 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۰۴-۰۰
  رژیم های لاغری خطرناک برای کاهش وزن

  ۷ رژیم لاغری مضر و خطرناک برای کاهش وزن در سال ۲۰۲۱

  استفاده از یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن، سلامت بدن و تناسب اندام بسیار مهم است. اما برای انتخاب رژیم غذایی مناسب باید دقت زیادی کرد و حتما از پزشک تغذیه مشورت گرفت.در سال‌های اخیر رژیم‌های زیادی مطرح و باب شده‌اند که بسیاری از افراد بدون مشاوره و تحقیق خیلی سریع خود را درگیر آن‌ها می‌کنند. پیش از از استفاده از هر رژیم غذایی چه برای کاهش و چه برای اضافه کردن وزن ابتدا باید شرایط بدن هر فرد سنجیده شود. ممکن است استفاده از رژیم‌های نامناسب خسارات و آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد کند. در این ...
  • 282 بازدید
  • انتشار: ۱۷-۰۳-۰۰
  لاغری با آر اف

  لاغری موضعی و لیفت پوست با دستگاه آر اف (rf)

  این روزها هر لحظه خبر جدیدی در مورد تکنیک‌ های مؤثرتر و راحت تر برای لاغری شنیده می شود. لاغری موضعی با دستگاه rf یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی اضافی شکم و پهلو است. بسیاری از افراد اندام متناسبی دارند، تنها از تجمع چربی در قسمت شکم و پهلو رنج می برند. استفاده از آر اف برای لاغری موضعی در چنین شرایطی بسیار مؤثر است. در سرویس سلامت مجله کوروش می‌توانید با روش لاغری با دستگاه آر اف و لیفت پوست با rf آشنا شوید.
  • 107 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۰۲-۰۰