راهنمای کامل عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، مراقبت‌ها و هزینه | مجله کوروش
خانه » سلامت » راهنمای کامل عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، مراقبت‌ها و هزینه

راهنمای کامل عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، مراقبت‌ها و هزینه

  • منتشر شده در ۱۲-۰۹-۹۹
  • 201 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
راهنمای کامل عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، مراقبت‌ها و هزینه

احتمالا در مورد جراحی ترمیمی بینی یا رینوپلاستی و البته انواع بینی چیزهای زیادی شنیده‌اید. بعضی افراد بینی‌ها را بر اساس قومیت و نژاد و برخی دیگر بینی را بر اساس ساختار، تحت عنوان بینی‌های گوشتی و استخوانی طبقه‌بندی می‌کنند. ولی تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در بافت و غضروف آنهاست. غضروف در بینی‌های استخوانی مقاوم‌تر و در بینی‌های گوشتی، ضعیف‌تر است. همچنین بینی‌های استخوانی اغلب در پل‌های خود خمیدگی و قوز بیشتری دارند و عمل بینی گوشتی و استخوانی نیز تفاوت‌هایی دارد. در این میان افرادی که از فرم بینی خود ناراضی هستند، برای تغییر حالت چهره‌شان به جراح‌ پلاستیک مراجعه می‌کنند. مانند بسیاری از نقاط دیگر در جهان، عمل بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران است. برخی زنان و مردان ایرانی تمایل به داشتن بینی‌های اروپایی دارند که به نظر آنها بهترین فرم بینی برای صورت است. در ادامه درباره جزییات کامل عمل بینی گوشتی و استخوانی و عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها خواهیم گفت.

 

راهنمای کامل و جزییات عمل زیبایی بینی گوشتی و استخوانی

 

ویژگی‌های بینی‌ استخوانی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها

 

همان‌طور که اشاره کردیم، برجسته‌ترین ویژگی بینی استخوانی، قوز، کشیدگی و برجستگی‌های خشن بینی است. معمولا عدم تقارن صورت به خاطر صدمه یا تصادف ایجاد می‌شود و برجستگی و عدم تطابق ناشی از آسیب‌دیدگی‌های تصادفی در نمای جانبی صورت این افراد مشهود است که باعث می‌شود ترکیب صورت نامطلوب باشد.

رشد غیرهماهنگ غضروف بینی نیز می‌تواند به دلیل عوامل ارثی یا شکستگی استخوان ناشی از حوادث گوناگون باشد. رشد منسجم غضروف بینی علت تشکیل بینی استخوانی است. گاهی اوقات، به دلیل آسیب‌دیدگی در دوران کودکی، در ابتدا شکل بینی تغییر زیادی نمی‌کند، اما بعد از رشد کودک، فرم بینی تغییر می‌کند.

به طور خلاصه،‌ بینی‌های استخوانی دارای سه ویژگی عمده هستند:

 

*قوز روی پل

*پوست انعطاف‌پذیر و نازک

*بافت‌ها و غضروف‌های قوی

 

عمل بینی استخوانی

 

مهم‌ترین وظیفه جراحان در تغییر شکل بینی استخوانی، بینی برداشتن قوز است. یک جراح کاربلد، ساختار بینی را به بهترین شکل ممکن تبدیل می‌کند تا چهره از زیبایی بیشتری برخوردار شود و پوست نازک‌‌تر و غضروف‌های قوی‌تر، نتایج بهتری خواهند داشت. پوست نازک به جراح کمک می‌کند تا در هنگام جراحی استخوان بینی، راحت‌تر بتوان به بینی کاملا تراشیده دست یافت و نتیجه جراحی بسیار بهتر خواهد بود.

 

در عمل بینی استخوانی، قسمت‌هایی از استخوان‌ها و غضروف‌ها، برداشته و ابعاد سوراخ بینی متناسب با سایر اجزای صورت تنظیم می‌شود. جراح با استفاده از ابزار کوچک و خاصی که برای شکستن و سنباده‌زنی استخوان‌ها استفاده می‌شود، قوز و لگن بینی را برطرف می‌کند. مهارت و تجربه جراح برای این کار حساس، تعیین کننده است.

 

ویژگی‌های بینی گوشتی

 

 

همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها

 

به بینی‌هایی با پوست ضخیم، غدد چربی فراوان و سوراخ‌های باز پوست، بینی گوشتی گفته می‌شود. در این نوع بینی معمولاً غضروف ضعیف است و قسمت عمده بینی شامل پوست و چربی در زیر آن و غدد چربی است.

در این نوع بینی معمولاً نوک بینی پایین است و بال بینی، باز و ضخیم است. به دلیل هورمون جنسی مردانه و پوست چرب در مردان، این نوع بینی‌ها در مردان بیشتر از زنان دیده می‌شود.

 

عمل بینی گوشتی

 

در سال‌های پیش برای اصلاح این نوع بینی و در عمل بینی گوشتی، جراحان بیش از حد قسمت‌هایی از غضروف را از بین می‌بردند و نتیجه این عمل فرورفتگی و زخم شدن پوست به دلیل خالی بودن فضای زیر آن بود. اگر برخی بیماران فکر می‌کنند که از بین بردن پوست مفید است اما به نظر می‌رسد که برداشتن پوست می‌تواند باعث ایجاد زخم‌های شدید شود، بنابراین به انجام این کار توصیه نمی‌شود.

 

جشنواره 100% افق کوروش

بهترین روش برای جراحی بینی بیماران با پوست ضخیم جراحی باز است. در جراحی نزدیک، به دلیل اینکه نوک بینی خیلی خوب دیده نمی‌شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، گاهی  اوقات نتیجه عمل زیبایی بینی برای فرم دادن و کوچک کردن بینی گوشتی چندان خوب نیست. به هر حال بیماران با پوست ضخیم نیز باید انتظار معقولی نسبت به عمل بینی خود داشته باشند و باید بدانند که بینی آنها هرگز مانند بینی بیمارانی نخواهد بود که پوست نازک و منعطفی دارند.

 

آیا در عمل بینی گوشتی، ممکن است که بینی به حالت قبل از عمل برگردد؟

 

همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها

 

در عمل بینی گوشتی از یک طرف، پوست ضخیم روی بینی، نقص ساختار بینی را می‌پوشاند ولی از طرف دیگر بهبود آن بسیار بیشتر طول می‌کشد. طبق تحقیقات به عمل آمده، در صورت گرفتن نتیجه کامل، پس از شش ماه هیچ تغییر عمده‌ای در بینی اتفاق نمی‌افتد و به همان شکل باقی می‌ماند. در بینی گوشتی، از آنجایی که پوست ضخیم است، کاهش اندازه بینی مدت زیادی طول می‌کشد، بنابراین بیماران باید حداقل یک سال صبر کنند تا نتیجه نهایی را به‌دست آورند، اما معمولاً پس از شش ماه نتیجه ثابت می‌شود و به حالت گذشته برنمی‌گردد.

 

 مراقبت‌های قبل از عمل بینی گوشتی و استخوانی

 

همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها

 

*حتما قبل از عمل بینی سلامتی خود را در نظر بگیرید زیرا مشکلات تنفسی احتمالی بعد از عمل می‌تواند تا پایان عمر شما را آزار دهد.

 

*بیماری‌های داخلی مانند فشار خون، دیابت، کم‌کاری و پرکاری تیروئید و ناراحتی‌های کبدی باید حتما تحت نظر متخصص، تحت درمان و کنترل قرار گیرد.

 

* از دو هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین و داروهای ضد انعقاد خون، پرهیز کنید و در صورتی‌که نیاز حتمی به مصرف آنها دارید، با نظر متخصص مربوطه دوز آنها را تعدیل یا تبدیل کنید.

 

* از حدود یک ماه و حداقل دو هفته پیش از جراحی تا ۲ ماه بعد از آن از استعمال هر گونه دخانیات بپرهیزید.

 

* روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

 

* ۸ ساعت قبل از عمل، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

 

*از خوردن و آشامیدن در روز عمل خودداری کنید.

 

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی و استخوانی

 

 

همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و استخوانی؛ عوارض، بایدها و نبایدها و مراقبت‌ها

 

*حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل بینی گوشتی و استخوانی از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید.

 

* مایعات و غذاهای میکس‌شده و نرم بخورید.

 

* از خوردن غذاها و میوه‌هایی که نیاز به جویدن داشته باشد مانند هویج و سیب و … خودداری کنید.

 

* از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته‌های اول بپرهیزید.

 

*از مسواک نرم استفاده کنید.

 

* هر روز بخیه داخل و خارج بینی را با گوش پاک‌کن مرطوب، به آرامی تمیز کنید تا جایی که نخ بخیه و پوست دیده شود و اثری از دلمه یا لخته خشک‌شده نماند‌.

 

*برای شست‌وشو و ضدعفونی بینی، می‌توان از آب اکسیژنه ۲ درصد نیز کمک گرفت.

 

* بخیه‌هایی که در حاشیه بالای داخل بینی هستند و سایر بخیه‌های خارج بینی با پماد ویتامین آ چشمی بپوشانید.

 

*استخوان‌های بینی بعد از یک ماه استحکام نسبتا خوبی پیدا می‌کنند، بعد از سه ماه تقریبا بسیار محکم می‌شوند، و در نهایت بعد از ۶ ماه کاملا جوش می‌خورند. بنابراین باید مراقب باشید که در ماه اول ضربه آهسته و در ماه‌های بعد ضربات متوسط تا شدید نخورد.

 

* در بیمارانی که دارای استخوان‌بندی قوی هستند باید ماساژ بینی طبق آموزش جراح تا یک ماه انجام شود.

 

هزینه عمل جراحی بینی

 

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلف بستگی دارد از نوع بینی گرفته تا مشکلات بینی و شهری که عمل جراحی بینی در آن انجام می‌شود و تجربه و تخصص جراح متخصص زیبایی یا گوش و حلق بینی.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ها

2 × 2 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

مواد-غذایی-عضله-سازی

برای عضله سازی و داشتن بدنی عضلانی چه بخوریم؛ ۱۳ ماده غذایی عضله ساز

اگر بخواهید مواد غذایی عالی برای عضله سازی را در برنامه خوراکی خود قرار دهید، با ما همراه شوید تا بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم. در صورتی که خواستار داشتن اندامی عضلانی هستید، تغذیه و فعالیت بدنی اصل اساسی است. برای شروع لازم است بدن خود را از طریق تمرین به چالش بکشید. با این حال بدون تغذیه مناسب، پیشرفت شما متوقف خواهد شد. غذاهای با پروتئین بالا برای به دست آوردن عضله بسیار مهم هستند. البته کربوهیدرات و چربی نیز از منابع لازم انرژی هستند. اگر هدف شما به دست آوردن استایلی عضلانی است، باید روی ورزش منظم ...
  • 86 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۱۱-۹۹
علائم-و-دلایل-حساسیت-و-عدم-تحمل-لاکتوز

علائم و دلایل حساسیت و عدم تحمل لاکتوز در نوزادان و بزرگسالان+روشهای درمان

حدود 75 درصد از جمعیت دنیا از مشکلی به نام عدم تحمل لاکتوز رنج می‌برند و با خوردن شیر و لبنیات به مشکلات گوارشی مبتلا می‌شوند. بدن این افراد قادر به هضم لاکتوز موجود در شیر و لبنیات نیست و از همین رو با خوردن این مواد غذایی به دل درد، دل پیچه و نفخ شکمی دچار می‌شوند. این مشکل هم در بزرگسالان و هم در نوزادان شایع است و شناخت علائم و روش‌های درمانی این مشکل می‌تواند به این افراد کمک کند تا بهتر با این سندرم مقابله کنند. در این مقاله می‌توانید رایج‌ترین علائم حساسیت به لاکتوز در ...
  • 102 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۰-۹۹
4 آجیل و خشکبار تقویتی برا کاهش خطر سکته قلبی، اضافه وزن و دیابت و...

۴ آجیل و خشکبار تقویتی برا کاهش خطر سکته قلبی، اضافه وزن و دیابت و…

فواید و خواص انواع آجیل و خشکبار تقویتی برای درمان انواع بیماری و پیشگیری از آن‌ها از قرن‌ها پیش توسط پزشکان اثبات شده است. دلیلش هم این است که تمام انواع آجیل حاوی حجم بالایی از اسیدهای تک و چند زنجیره‌ای اشباع هستند و در نتیجه نقش مهمی در کاهش کلسترول بد بدن و افزایش چربی یا کلسترول خوب بدن دارند. به نظر می‌رسد اهمیت این میان‌وعده خوشمزه برای سلامت بدن آن‌قدر زیاد است که روز 22 اکتبر هر سال روز جهانی «آجیل» است، یعنی ترکیبی از انواع مغزها و اسنک‌هایی مثل میوه خشک و مویز. در این مقاله از ...
  • 12432 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۰۸-۹۹