برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد | مجله کوروش
خانه » سلامت » برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

  • منتشر شده در ۱۳-۱۲-۹۸
  • 1436 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد؟

در پی شیوع و گسترش ویروس Covid-19 یا همان کرونا ویروس جدید و عامل بیماری کرونا در اغلب کشورهای دنیا و از جمله ایران نگرانی‌های زیادی بابت حضور در مکان‌های عمومی ایجاد کرده است. عامل اصلی انتشار ویروس کرونا قطرات ناشی از عطسه و سرفه فرد بیمار است. اما چون ویروس کرونا یک ویروس سنگین با پوسته چرب است خیلی زود روی اجسام اطراف می‌نشیند و بسته به فضای محیط و تابش نور خورشید از ۵ ساعت تا ۹ روز ممکن است زنده بماند. اما برای مقابله با این وضعیت چه باید کرد؟ در مجله کوروش به شما می‌گوییم که فروشگاه‌های افق کوروش برای به حداقل رساندن امکان آلودگی و پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا چه تمهیداتی را اندیشیده است.

 

برای ضد عفونی کردن مکان‌های عمومی و فروشگاه‌های بزرگ جهت پیشگیری از ویروس

کرونا چه باید کرد؟

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

فروش اینترنتی افق کوروش

 

به نظر می‌رسد بهترین گزینه در مکان‌های عمومی، وسایل نقلیه عمومی و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای ضدعفونی کردن و گندزدایی مکرر محیط با مواد شوینده معتبر با قدرت ضدعفونی کردن موثر و مفید است تا کروناویروس از روی سطوح زدوده شود. در همین زمینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در سرتاسر کشور اقدام به ضدعفونی کردن روزانه و به صورت منظم هر چند ساعت یک بار کرده است. در همین زمینه و برای اطمینان خاطر مشتریان گرامی بابت خرید از فروشگاه‌های افق کوروش در سرتاسر کشور توجه شما را به جزییات ضدعفونی کردن فروشگاه و رعایت بهداشت از سوی پرسنل جلب می‌کنیم.

 

ضدعفونی کردن کف و درب‌های فروشگاه‌ها به صورت روزانه

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌ها موظفند چه کارهایی انجام دهند؟

 

کف و درب‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش برای پیشگیری از آلوده شدن محیط به ویروس کرونا روزانه چندین بار با مواد ضدعفونی کننده معتبر و موثر مثل اکتیو (که ۵% کلر فعال دارد) ضدعفونی و تمیز می‌شود.

 

ضد عفونی کردن ترولی‌های و دستگاه پوز فروشگاه‌های افق کوروش چندین بار به صورت

روزانه

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌ها موظفند چه کارهایی انجام دهند؟

 

ترولی‌ها و دسته‌های آن‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در تمام شهرها از قم گرفته تا تهران و رشت و سایر شهرهای ایران روزانه به صورت مرتب و هر چند ساعت یک بار با مواد ضدعفونی کننده موثر و الکل ضدعفونی و تمیز می‌شوند تا مشتریان با خیال راحت به خرید از فروشگاه بپردازند.

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

 

از سوی دیگر به هنگام خرید مشتری با کارت خود از دستگاه پوز فروشگاه مبلغ را می‌پردازد و متصدی صندوق موظف است مبلغ و رمز مشتری را وارد کند. صفحه مانیتوز و صندوق‌های فروشگاه به صورت مرتب با الکل ضد عفونی می‌شوند به این ترتیب امکان آلودگی از طریق لمس دکمه‌های دستگاه پوز از جانب متصدی صندوق و مشتری به حداقل می‌رسد و سلامت هر دو طرف به خطر نمی‌افتد.

 

بهداشت روزانه کارکنان فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌ها موظفند چه کارهایی انجام دهند؟

 

کارکنان فروشگاه‌های برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا موظف هستند روزانه دوش بگیرند و هر روز با لباس تمیز سر کار حاضر شوند. همچنین لباس فرم فروشگاه به صورت روزانه شسته و ضدعفونی می‌شود. علاوه بر این تمام کارکنان موظف هستند قبل از شروع کار دست‌های خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشورند و با الکل ضدعفونی کنند. هنگام کار دستکش یک بار مصرف و ماسک استفاده کنند. علاوه بر این کارکنان موظفند به صورت مکرر دست‌های خود را با آب و صابون شسته و دستکش یک بار مصرف و ماسک را عوض کنند. اگر شما هم در مناطق پر رفت و آمد کار می‌کنید یا حضور دارید بهتر است لباس بیرون و منزل را از هم جدا کنید و به صورت روزانه لباس‌های بیرون را با مواد شوینده معتبر بشورید.

 

ضدعفونی کردن قفسه‌های فروشگاه چندین بار در روز برای پیشگیری ویروس کرونا

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

 

یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا لمس سطوح آلوده به ویروس است. به همین منظور برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا قفسه‌های فروشگاه و ویترین و دسته‌های یخچال‌ها  به صورت روزانه چندین بار ضدعفونی می‌شوند.

 

تمام پخش کننده‌های کالا موظفند با دستکش اقدام به حمل کالا کنند

 

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌ها موظفند چه کارهایی انجام دهند؟

 

تمام نیروهای پخش کننده‌ کالا به فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش موظفند که از بیرون تا داخل محیط فروشگاه با دستکش و ماسک به جا به جایی کالا بپردازند. همچنین کارکنان فروشگاه موظفند حین چیدن قفسه‌ها با دستکش و ماسک تمیز این کار را انجام دهند.

 

امیدواریم با این تدابیر و رعایت مسائل بهداشتی از سوی تمام اقشار جامعه و تمام نهادها به زودی ویروس کرونا را شکست دهیم و به روزهای عادی زندگی برگردیم.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

1 × 5 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

برنامه غذایی برای عضله سازی

۱۶ خوراکی ضروری در برنامه غذایی برای عضله سازی

تغذیه درست و انجام فعالیت بدنی در حجیم تر شدن عضلات بدن بسیار مؤثر است. خوردن غذاهایی با پروتئین بالا در کنار ورزش های منظم قدرتی می‌تواند ظاهر فیزیکی شما را به طور کل تغییر دهد. اگر دوست دارید عضلات شما برجسته شود و ظاهری به اصطلاح ورزشکاری پیدا کنید، باید در کنار ورزش از یک رژیم غذایی و برنامه غذایی برای عضله سازی نیز پیروی نمایید. در این مقاله از مجله کوروش می‌تواند با لیستی از خوراکی های مفید برای عضله سازی آشنا شوید.
  • 18 بازدید
  • انتشار: ۱۷-۰۳-۰۰
سندرم پیش از قاعدگی

علائم سندرم پیش از قاعدگی یا PMS و روش های درمان

سندرم پیش از قاعدگی یا PMS یکی از سخت ترین مشکلاتی است که از هر 4 خانم 3 نفر آن را تجربه می کنند. مشکلاتی که با نزدیک شدن به دوران پریودی آغاز می شود. طی این دوره فرد تغییرات خلقی، درد سینه، اشتهای زیاد، احساس خستگی، تحریک پذیری و گاهی افسردگی را تجربه می کند. شدت علائم در برخی افراد بیشتر و در برخی دیگر کمتر است. اما علت بروز این مشکل سلامت بانوان چیست؟ چگونه می توان دردهای ناشی از این سندرم را کاهش داد و این دوران را راحت تر سپری نمود؟ در این مقاله از مجله ...
  • 27 بازدید
  • انتشار: ۳۱-۰۳-۰۰
بهترین و سالم ترین ماهی ها برای خوردن

بهترین و سالم ترین ماهی های شمال و جنوب برای خوردن

ماهی به خاطر میزان بالای امگا ۳ و پروتئین، یکی از مواد غذایی است که توصیه می شود برای سلامت بدن حتما در رژیم غذایی هفته ای قرار داده شود. زیرا اسیدهای چرب موجود در ماهی، برای سلامتی مفید بوده و ماهی نقس مهمی در رساندن این چربی به ارگان های بدن دارد. این بار در مجله کوروش به شما درباره بهترین و سالم ترین ماهی ها شمال و جنوب برای خوردن و طبع و مصلح خواهیم گفت.
  • 55 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۳-۰۰