تمهیدات فروشگاه های افق کوروش برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا | مجله کوروش
خانه » سلامت » انواع بیماری » برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

  • منتشر شده در ۰۸-۰۴-۰۰
  • 1707 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا فروشگاه‌های افق کوروش چه تمهیداتی دارد

در پی شیوع و گسترش ویروس Covid-19 یا همان کرونا ویروس جدید و عامل بیماری کرونا در اغلب کشورهای دنیا و از جمله ایران نگرانی‌های زیادی بابت حضور در مکان‌های عمومی ایجاد کرده است. عامل اصلی انتشار ویروس کرونا قطرات ناشی از عطسه و سرفه فرد بیمار است. اما چون ویروس کرونا یک ویروس سنگین با پوسته چرب است خیلی زود روی اجسام اطراف می‌نشیند و بسته به فضای محیط و تابش نور خورشید از ۵ ساعت تا ۹ روز ممکن است زنده بماند. اما برای مقابله با این وضعیت چه باید کرد؟ در مجله کوروش به شما می‌گوییم که فروشگاه‌های افق کوروش برای به حداقل رساندن امکان آلودگی و پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا چه تمهیداتی را اندیشیده است. در سرویس سلامت همراه ما باشید.

 

برای ضد عفونی کردن مکان‌های عمومی و فروشگاه‌های بزرگ جهت پیشگیری از ویروس

کرونا چه باید کرد؟

 

برای ضد عفونی کردن مکان‌های عمومی و فروشگاه‌های بزرگ جهت پیشگیری از ویروس کرونا چه باید کرد؟

فروش اینترنتی افق کوروش

 

به نظر می‌رسد بهترین گزینه در مکان‌های عمومی، وسایل نقلیه عمومی و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای ضدعفونی کردن و گندزدایی مکرر محیط با مواد شوینده معتبر با قدرت ضدعفونی کردن موثر و مفید است تا کروناویروس از روی سطوح زدوده شود. در همین زمینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در سرتاسر کشور اقدام به ضدعفونی کردن روزانه و به صورت منظم هر چند ساعت یک بار کرده است. در همین زمینه و برای اطمینان خاطر مشتریان گرامی بابت خرید از فروشگاه‌های افق کوروش در سرتاسر کشور توجه شما را به جزییات ضدعفونی کردن فروشگاه و رعایت بهداشت از سوی پرسنل جلب می‌کنیم.

 

 

بیشتر بخوانید:‌ چطور سطوح را گندزدایی و ضد عفونی کنیم؟

 

 

ضدعفونی کردن کف و درب‌های فروشگاه‌ها به صورت روزانه

 

ضدعفونی کردن کف و درب‌های فروشگاه‌ها به صورت روزانه

 

کف و درب‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش برای پیشگیری از آلوده شدن محیط به ویروس کرونا روزانه چندین بار با مواد ضدعفونی کننده معتبر و موثر مثل اکتیو (که ۵% کلر فعال دارد) ضدعفونی و تمیز می‌شود.

حتما بخوانید  6 حرکت ورزشی آسان برای درمان درد سیاتیک پا و کمر بدون عمل جراحی

 

 

ضد عفونی کردن ترولی‌های و دستگاه پوز فروشگاه‌های افق کوروش چندین بار به صورت

روزانه

 

ضد عفونی کردن ترولی‌های و دستگاه پوز فروشگاه‌های افق کوروش چندین بار به صورت روزانه

 

ترولی‌ها و دسته‌های آن‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در تمام شهرها از قم گرفته تا تهران و رشت و سایر شهرهای ایران روزانه به صورت مرتب و هر چند ساعت یک بار با مواد ضدعفونی کننده موثر و الکل ضدعفونی و تمیز می‌شوند تا مشتریان با خیال راحت به خرید از فروشگاه بپردازند.

 

ضد عفونی کردن دستگاه های پوز و تمیز کردن در افق کوروش برای پیشگیری از کرونا

 

از سوی دیگر به هنگام خرید مشتری با کارت خود از دستگاه پوز فروشگاه مبلغ را می‌پردازد و متصدی صندوق موظف است مبلغ و رمز مشتری را وارد کند. صفحه مانیتوز و صندوق‌های فروشگاه به صورت مرتب با الکل ضد عفونی می‌شوند به این ترتیب امکان آلودگی از طریق لمس دکمه‌های دستگاه پوز از جانب متصدی صندوق و مشتری به حداقل می‌رسد و سلامت هر دو طرف به خطر نمی‌افتد.

 

 

بهداشت روزانه کارکنان فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا

 

بهداشت روزانه کارکنان فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا

 

کارکنان فروشگاه‌های برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا موظف هستند روزانه دوش بگیرند و هر روز با لباس تمیز سر کار حاضر شوند. همچنین لباس فرم فروشگاه به صورت روزانه شسته و ضدعفونی می‌شود. علاوه بر این تمام کارکنان موظف هستند قبل از شروع کار دست‌های خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشورند و با الکل ضدعفونی کنند. هنگام کار دستکش یک بار مصرف و ماسک استفاده کنند. علاوه بر این کارکنان موظفند به صورت مکرر دست‌های خود را با آب و صابون شسته و دستکش یک بار مصرف و ماسک را عوض کنند. اگر شما هم در مناطق پر رفت و آمد کار می‌کنید یا حضور دارید بهتر است لباس بیرون و منزل را از هم جدا کنید و به صورت روزانه لباس‌های بیرون را با مواد شوینده معتبر بشورید.

حتما بخوانید  پیشگیری و درمان کرونا ویروس؛ بهترین خوراکی‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین نوع دستکش‌ برای مقابله با ویروس کرونا کدام است؟

 

 

ضدعفونی کردن قفسه‌های فروشگاه چندین بار در روز برای پیشگیری ویروس کرونا

 

ضدعفونی کردن قفسه‌های فروشگاه چندین بار در روز برای پیشگیری ویروس کرونا

 

یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا لمس سطوح آلوده به ویروس است. به همین منظور برای پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا قفسه‌های فروشگاه و ویترین و دسته‌های یخچال‌ها  به صورت روزانه چندین بار ضدعفونی می‌شوند.

 

 

تمام پخش کننده‌های کالا موظفند با دستکش اقدام به حمل کالا کنند

 

تمام پخش کننده‌های کالا موظفند با دستکش اقدام به حمل کالا کنند

 

تمام نیروهای پخش کننده‌ کالا به فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش موظفند که از بیرون تا داخل محیط فروشگاه با دستکش و ماسک به جا به جایی کالا بپردازند. همچنین کارکنان فروشگاه موظفند حین چیدن قفسه‌ها با دستکش و ماسک تمیز این کار را انجام دهند.

 

امیدواریم با این تدابیر و رعایت مسائل بهداشتی از سوی تمام اقشار جامعه و تمام نهادها به زودی ویروس کرونا را شکست دهیم و به روزهای عادی زندگی برگردیم.

 

 

بیشتر بخوانید: ۹ قانون پیشگیری از کرونا برای افراد شاغل

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

20 − نه =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

نوشیدنی درمان بی‌خوابی

۶ نوشیدنی خواب‌آور با شیر برای درمان بی‌خوابی که پایه علمی دارند

نوشیدنی خواب‌آور «شیر» برای شما هم حکم یک داروی خواب را دارد؟ منظورمان این است که شما هم از آن‌دسته افرادی هستید که قبل از رفتن به رختخواب یک لیوان شیر گرم می نوشید تا سریع‌تر به خواب بروید و صبح بتوانید سرحال و شاداب از خواب بیدار شوید؟ بد نیست بدانید این افسانه قدیمی بین‌المللی که یک لیوان شیر گرم، خواب شبانه را شیرین‌تر می‌کند ظاهرا پشتوانه علمی ندارد اما این به آن معنی نیست که با به روز کردن دستور علمی تهیه نوشیدنی‌های خواب‌آوری که با شیر تهیه می‌شوند نمی‌توانیم به جنگ بی‌خوابی برویم. با ما همراه باشد ...
  • 24835 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۵-۰۰
برای هضم سریع غذا چه بخوریم

۱۸ ماده غذایی برای هضم سریع غذا و درمان یبوست

دستگاه گوارش نقش مهمی در سلامتی شما دارد چون مسئول جذب مواد مغذی و از بین بردن مواد اضافی و سموم بدن است. متأسفانه بسیاری از افراد به دلایل مختلف از مشکلات گوارشی مانند نفخ، گرفتگی، گاز، درد شکم، اسهال و یبوست رنج می‌برند. از سوی دیگر برخی شرایط مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، بیماری رفلاکس معده، بیماری کرون یا التهاب دیوار روده، دیورتیکولیت و سوزش سر دل می‌تواند شما را در معرض مشکلات گوارشی شدیدتری قرار دهد. با این وجود، حتی یک فرد سالم از نظر گوارشی به دلیل مواردی مانند کمبود فیبر یا غذاهای غنی از پروبیوتیک ...
  • 63448 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۵-۰۰
پیشگیری از کرونا ویروس؛ چطور گوشی‌های اپل و سامسونگ را ضدعفونی کنیم؟

پیشگیری از کرونا ویروس؛ چطور گوشی‌های اپل و سامسونگ را ضدعفونی کنیم؟

برای پیشگیری از ابتلا به علائم کروناویروس فقط شستن دست‌ها با آب و صابون و ضدعفونی کردن سطوح منزل و محل کار کافی نیست. گوشی‌های موبایل و هندزفری، تبلت و لپ‌تاپ‌ها از جمله آلوده‌ترین لوازمی هستند که در طول روز به طور مستقیم و مستمر با آن‌ها سروکار داریم. اما چطور باید گوشی‌های اپل و سامسونگ را برای پیشگیری از کروناویروس ضدعفونی کنیم که هم آسیب نبینند و هم عامل بیماری‌زایی برای ما نباشند. اصلا برای پیشگیری از کروناویروس تا به حال به این فکر کرده‌اید که چطور گوشی موبایل خود را ضدعفونی کنید؟ در مجله کوروش به شما می‌گوییم ...
  • 2472 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۱۲-۹۸