ماست پاستوریزه و صنعتی یا سنتی کدام خوشمزه تر و سالم تر است؟ | مجله کوروش
خانه » سلامت » رژیم و تغذیه » ماست پاستوریزه یا سنتی کدام برای سلامتی بهتر است؟

ماست پاستوریزه یا سنتی کدام برای سلامتی بهتر است؟

  • منتشر شده در ۰۴-۰۳-۰۰
  • 48 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 12 دقیقه
ماست پاستوریزه یا سنتی

این سوال که ماست پاستوریزه گزینه بهتری است یا ماست سنتی، همیشه یک موضوع مورد بحث بوده است. برخی افراد بر این باورند که ماست سنتی به خاطر طی نکردن مراحل فرآوری و نداشتن افزودنی ها، سالم تر است. از طرف دیگر، برخی ایرادات اساسی به آن وارد می کنند. در این مطلب از مجله کوروش، به این پرسش که ماست پاستوریزه یا سنتی؛ کدام یک برای مصرف مناسب تر است، پاسخ می دهیم.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

کیفیت کدام شیر بالاتر است؛ ماست پاستوریزه یا سنتی؟

 

کیفیت کدام شیر بالاتر است؛ ماست پاستوریزه یا سنتی؟

 

ماده اصلی ماست سنتی هم مانند ماست پاستوریزه، شیر است اما مساله مهم این است که در طرز تهیه ماست از چه شیری استفاده می شود. هر چند شیرهای محلی سالم تر یا بهتر بگوییم طبیعی تر به نظر می رسند. ولی نباید از خاطر برد که شیرهای محلی عاری از آلودگی نیستند. این شیرها که معمولا و در بهترین حالت از گاوداری های کوچک به مغازه ها راه پیدا می کنند، هیچ پشتوانه و تاییدیه سلامتی ندارند.

اگر در مورد شیرهای پاستوریزه این شبهه وجود داشته باشد که در آن ها از روغن پالم استفاده شده است یا نه، در مورد شیرهای سنتی و محلی احتمال وجود میکروب یا باکتری های مضر بسیار قوی تر است. شیرهای صنعتی با طی کردن مراحل استرلیزه شدن، مواد مفید خود را تا حد زیادی حفظ می کنند. ولی این موضوع در مورد شیرهای محلی در هاله ای از ابهام وجود دارد.

 

 

آیا جوشاندن شیر میکروب ها را می کشد؟

 

آیا جوشاندن شیر میکروب ها را می کشد؟

 

اگر چه این اعتقاد وجود دارد که با جوشاندن شیر، میکروب ها از بین می روند. ولی باید بدانید لزوما چنین اتفاقی نمی افتد. این موضوع حتی وقتی چالش برانگیزتر می شود که مشخص می شود با جوشاندن، برخی پروتئین های شیر هم، کشته و نابود می شوند.

بعضی بیماری های مشترک انسان و دام مثل بروسلا (عامل تب مالت) و سل گاوی در شیر سنتی وجود دارد که با جوشاندن از بین می رود. اما اگر قبل از جوشاندن این شیرها با بدن انسان تماس پیدا کنند، باعث بروز بیماری می شوند. بیماری هایی مثل سل استخوانی که موجب بروز عوارض در مهره ها و لگن می شود. یا بیماری های پوستی مثل زگیل که نمونه های آن تاکنون به وفور مشاهده شده است.

 

 

بیشتر بخوانید » همه چیز درباره شیر پاستوریزه و هموژنیزه « 

 

 

تاثیر جوشاندن بر مواد معدنی موجود در شیر

 

به گفته متخصصان بعد از گذشت ۱۰ دقیقه از جوشاندن شیر، ۴۰ درصد کلسیم ته نشین شده و ۳۰ درصد از پروتئین موجود در شیر آسیب می بیند. همچنین بافت و ساختار اسید آمینه های شیر می شکند.

خبر بد این که به خاطر ترکیب گروه های آمین با ازت پروتئین، ماده سرطانزای نیتروامین شکل می گیرد. در کنار همه این ها ویتامین «ب» که در متعادل سازی فعالیت های عصبی نقش اساسی بازی می کند، به خاطر حرارت از بین می رود.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه دوغ کفیر در خانه «

 

 

عمل میکروب کشی در ماست پاستوریزه

 

عمل میکروب کشی در ماست پاستوریزه

 

تا همین جای کار مشخص می شود که مصرف شیر سنتی که تنها راه میکروب زدایی آن در خانه، ۲۰ دقیقه جوشاندن آن عنوان شده است، چه مخاطراتی در پی دارد. این در حالی است که در طرز تهیه ماست سنتی، از همین شیرهای محلی یا سنتی هم استفاده می شود. اما در مورد ماست های پاستوریزه محلی، عمل پاستوریزه کردن شیر به صورت اصولی و بهداشتی انجام می شود.

در این شیرها، ویتامین هایی که بعد از گرم شدن از بین می روند دوباره طی فرآیند غنی سازی به شیر اضافه می شوند. همچنین برخی میکروب های شیر در دمای ۱۰۰ درجه از بین نمی روند. البته در مورد شیرهای پاستوریزه، به خاطر حرارت دیدن شیر با دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه این میکروب ها نیز کشته می شوند.

 

 

شیر سنتی و افزودنی های آن

 

هر چند باور عمومی بر این است که شیرهای سنتی مواد افزودنی ندارند و به همین دلیل سالم ترند، نتایج تحقیقات خلاف این موضوع را ثابت می کند. آزمایش های مکرر از سوی سازمان بهداشت نشان داده است که حدود ۳۸ درصد از شیرهای محلی دارای مواد افزودنی هستند. در این شیرها از جوش شیرین یا سودا استفاده می شود تا ماندگاری شان بالاتر برود. حتی به حدود ۲۸ درصد از شیرهای محلی، آب شهری اضافه می شود تا حجم آن بیشتر شود.

 

 

ماست پاستوریزه یا سنتی؛ کدام خوشمزه تر است؟

 

ماست پاستوریزه یا سنتی؛ کدام خوشمزه تر است؟

 

آیا شما هم ترجیح می دهید ماست سنتی یا محلی بخورید چون فکر می کنید طعم اصیل تر و بوی بهتری دارد؟ همین جا بگوییم که جوشاندن شیر باعث بخار شدن آب آن می شود. در نتیجه غلظت چربی در شیر سنتی افزایش پیدا می کند. تا جایی که با جوشاندن شیر، چربی آن گاهی به ۲ برابر حالت اول می رسد. این چربی متاسفانه مثل یک قاتل خاموش عمل می کند. چربی بالا باعث بروز بیماری ها و ناراحتی های قلبی و عروقی می شود و خطر سکته قلبی را افزایش می دهد. البته با همین شیر ماست محلی تهیه می شود.

از سوی دیگر ماست های پاستوریزه با طعم های مختلفی به بازار می شوند که هر یک ممکن است سلیقه طیفی از جامعه را برآورده کند. اما در انتخاب ماست پاستوریزه یا سنتی، مهم ترین نکته، افزودنی ها، مواد مغذی، چربی، ویتامین ها و مواردی است که باید به آن ها دقت کنید.

 

 

تنوع کدام یک بیشتر است؛ ماست پاستوریزه یا سنتی؟

 

ماست سنتی تهیه شده با شیرهای مختلف

 

در طرز تهیه ماست های سنتی و محلی از شیر گاو، گوسفند، بز و حتی شتر هم می توان استفاده کرد. این تنها تنوعی است که می توانید در روند تهیه ماست های محلی مشاهده کنید. این در حالی است که ماست ها پاستوریزه طیف متنوع تری را به خود اختصاص داده اند. از تنوع در مواد افزودنی گرفته تا تنوع در مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن.

 

 

ماست پاستوریزه پروبیوتیک

 

ماست پاستوریزه پروبیوتیک

 

شما می توانید در فروشگاه ها، انواع ماست ها را بر اساس مواد یا مواردی که به روش صنعتی حذف و اضافه شده اند، مشاهده کنید. برای مثال ماست های پروبیوتیک حسابی طرفدار دارند. این ماست ها برای کسانی مفید هستند که بعد از خوردن شیر یا ماست های سنتی، دچار مشکلات گوارشی می شوند. یا با مشکلاتی در هضم غذا یا یبوست مواجه اند.

ماست های پروبیوتیک همچنین به جذب کلسیم، ویتامین D و ویتامین K (که به ویتامین انعقاد خون معروف است)، کمک می کنند. فواید ماست پروبیوتیک به همین موارد ختم نمی شود. معمولا توصیه می شود به خاطر جذب بالای مواد مغذی، حتما این ماست در لیست غذایی افراد قرار داده شود. تنها کودکان زیر ۶ ماه و مبتلایان به بیماری اچ.آی.وی (ایدز) از خوردن ماست پروبیوتیک منع شده اند.

 

 

بیشتر بخوانید » آیا پروبیوتیک سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؟ «

 

 

ماست بدون لاکتوز

 

ماست های بدون لاکتوز مناسب کسانی هستند که به قند موجود در شیر، حساسیت دارند. در روند تولید ماست پاستوریزه صنعتی، فرآوری شیر این ماست ها لاکتوز موجود در شیر، به وسیله آنزیم تجزیه کننده اش، شکسته می شود.

اگر ماست یا شیر بدون لاکتوز خورده باشید متوجه می شوید که شیرین تر از ماست های معمولی است. این شیرینی نتیجه تبدیل لاکتوز به واحدهای گلوکز است که در این روند، مزه شیر، شیرین می شود.

 

 

ماست های غنی شده

 

ماست های غنی شده

 

همان طور که گفتیم، شیر در مرحله استرلیزه و پاستوریزه شدن، گرمای زیادی می بیند. این اتفاق برای شیرهای سنتی هم می افتد که حتما باید قبل از مصرف جوشانده شوند. اما در این پروسه، برخی مواد مغذی هم ته نشین شده یا از بین می روند.

در ماست های غنی شده، برای تامین ویتامین بدن، به آن ها ویتامین های مختلف، کلسیم و … اضافه می شود. این ویتامین ها، ماست را غنی می کنند و خیالتان راحت است که مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را به شما می رسانند.

 

 

ماست کم چرب یا پرچرب؟

 

یکی از راه های کم چرب تر کردن ماست های سنتی این است که بعد از تهیه ماست، سرشیر را از آن جدا کنید. اما این کار برای کم چرب شدن شیر کافی نیست. در کارخانجات تهیه لبنیات پاستوریزه، به روش تخصصی، چربی شیر کنترل می شود. در واقع چربی شیر لزوما مضر نیست.

حتی چربی موجود در لبنیات که به اسید لینولئیک معروف هستند، ممکن است چربی بدن را کاهش دهند. کاهش بیماری های قلبی، کنترل فشار خون و مبارزه با سلول های سرطانی، از دیگر مزایای این نوع چربی هاست. این چربی در انواع ماست ها وجود دارد. ولی فراموش نکنید که بدن به میزان مشخصی از آن نیاز دارد و مصرف بیش از اندازه چربی به بروز بیماری های دیگر منجر خواهد شد.

 

 

ماست های طعم دار

 

ماست های طعم دار 

 

ماست های طعم دار طرفداران زیادی دارند. این ماست ها بدون اضافه کردن میوه یا مواد خاصی به آن ها، طعم دلخواه را به صورت آماده ارائه می کنند. در ماست های سنتی، شما باید عمل ترکیب کردن ماست را با مواد دیگر انجام بدهید. اما در این مدل ماست ها نیاز به طی کردن این مرحله وجود ندارد.

البته به خاطر داشته باشید که ماست های طعم دار معمولا کالری بیشتری دارند. در صورت استفاده از آن ها حتما به برچسب روی ظرف ماست دقت کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه ماست موسیر خانگی  «

 

 

آگاهی از مواد معدنی، چربی و کالری

 

دوباره روی صحبتمان با کسانی است که می خواهند رژیم غذایی سالمی را دنبال کنند. در ماست های پاستوریزه، یک برچسب یا جدول می تواند خریدار را در مورد مشخصات کامل ماست، راهنمایی کند. ولی این امکان در مورد ماست های سنتی وجود ندارد.

حتی در ماست های سنتی، به خاطر نداشتن تاییدیه از وزارت بهداشت، احتمال وجود هر نوع مسمومیت یا آلودگی قابل تشخیص نیست.

 

 

سخن پایانی درباره ماست پاستوریزه یا سنتی

 

سخن پایانی درباره ماست پاستوریزه یا سنتی

 

اگر چه ناظران بهداشت بر سلامت شیر پاستوریزه یا سنتی نظارت دارند ولی بد نیست بدانید که نظارت بهداشتی دامپزشکی بر فرآورده های خام دامی یعنی شیر و گوشت است. هر فرآورده ای به جز این ها مثل ماست، سرشیر و … مشمول نظارت بهداشتی دامپزشکی نیست. پس اگر بین دوراهی انتخاب ماست پاستوریزه یا سنتی گیر کرده اید، به خاطر مقرون به صرفه و خوشمزه بودن ماست سنتی، سلامت خود و خانواده تان را به خطر نیندازید.

از سوی دیگر در صورت استفاده از ماست های پاستوریزه صنعتی نیز حتی الامکان از ماست هایی استفاده کنید که در آن از افزودنی های کمتری استفاده شده باشد. ترجیحا ماستی را بخرید که افزودنی های غیرطبیعی نداشته باشد. همچنین حتما به تاریخ انقضای ماست دقت کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه ماست خانگی  «

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

1 × 3 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

9 سوال مهم که قبل از باردار شدن باید از پزشک متخصص بپرسید

۱۰ سوال مهم که قبل از باردار شدن باید از پزشک متخصص بپرسید

سوالات متداول قبل از بارداری همواره ذهن زوجین را به خود مشغول می‌کنند. علتش هم این است که تصمیم برای بچه دار شدن یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی یک زوج است که  از حساسیت  زیادی برخوردار است. مهم‌ترین سوالات متداول قبل از بارداری و انواع آزمایش لازم قبل از بارداری را در  مجله کوروش  بخوانید.
  • 213 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۰۳-۰۰
درمان-چروک-دور-چشم

چند روش خانگی برای درمان چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی دور چشم

خطوط پنجه کلاغی دور چشم در واقع خطوط ریز و چین و چروک هایی هستند که در اطراف چشمان شما ظاهر می‌شود. این خطوط و چین و چروک‌ها بخشی طبیعی و غیرقابل اجتناب از روند پیری محسوب می‌شوند. با این حال، با یک رژیم مراقبت از پوست می‌توانید خطوط پنجه کلاغی دور چشم را تا حد امکان برطرف کنید. پوست شما از پروتئین‌های الاستین و کلاژن برای حفظ چهره جوان استفاده می‌کند. با گذشت زمان، بدن شما کمتر از این پروتئین‌های ارزشمند تولید می‌کند. پوست در سنین پیری قابلیت کشسانی و بازگشت‌پذیری (ارتجاعی) خود را از دست می‌دهد. از این ...
  • 214 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۱۱-۹۹
خواص و فواید درمانی زردچوبه

بررسی ۱۳ خواص و فواید درمانی زردچوبه

در طب سنتی به خواص و فواید درمانی زردچوبه مانند بسیاری از ادویه ها بسیار پرداخته شده است. این ادویه پر از عطر و طعم  از ریزوم ها یا ریشه های یک گیاه گلدار در هند و مناطق جنوب شرقی آسیا تهیه می شود. زردچوبه معمولا با خاصیت ضد التهاب و میزان بالای آنتی اکسیدانش در بین ادویه ها شناخته شده است. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی 13 خواص و فواید درمانی زردچوبه برای سلامت بدن پرداخته ایم.
  • 57 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۳-۰۰