مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و ... خانه و محل کار | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و … خانه و محل کار

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و … خانه و محل کار

  • منتشر شده در ۱۱-۰۵-۹۹
  • 744 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه
مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و ... خانه و محل کار

 

دانستن چگونگی انتخاب رنگ کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار یک مهارت است. علاوه بر این رنگ کف خانه در انتخاب رنگ در و دیوار و مبلمان و پرده هم نقش مهمی بازی می‌کند. ما در این مقاله در مجله کوروش مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب بهترین  و مناسب‌ترین رنگ کفپوش خانه و محل کار که به شما در انتخاب رنگ در و دیوار، رنگ چوب و حتی رنگ فرش و کفپوش موکتی خانه به شما کمک می‌کند را خواهیم گفت.

 

 

در بعضی شرایط بهترین کفپوش فرش و قالیچه است

 

فروش اینترنتی افق کوروش

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار

 

درست مثل سقف، کف خانه یا محل کار یک ششم مساحت یک اتاق در یک دکوراسیون داخلی مدرن و سنتی است بنابراین پوشش کف تأثیر عمده‌ای بر شخصیت رنگی فضا دارد. این مسئله می‌تواند به ایجاد یک فضای راحت و صمیمی یا تجملی کمک کند.

 

فارغ از اینکه می‌خواهید برای دکوراسیون داخلی یک منزل کوچک یا بزرگ برنامه‌ریزی کنید به این مسئله فکر کنید: اگر به خانه‌ای نقل مکان کنید که طرح کفپوش سرامیک، پارکت، طرح پارکت یا کفپوش سنگ پذیرایی و آشپزخانه و اتاق خواب آن را دوست ندارید چکار باید بکنید؟ فارغ از اینکه این کفپوش ارزان‌ترین یا گران‌ترین نوع کفپوش است شما طرح و رنگ آن را دوست ندارد اما گزینه‌های شما برای رفع این مشکل چه می‌تواند باشد؟ اگر کفپوش خانه یا محل کار شما موکت باشد خب به راحتی می‌توانید آن‌ها را جمع و تعویض کنید. اما اگر کفپوش منزل مسکونی یا محل کار شما پارکت، سنگ یا سرامیک باشد ممکن است در آن شرایط بودجه تعویض آن‌ها را نداشته باشید. در این صورت چه باید کرد؟

 

بهترین راه‌حل در تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی استفاده از فرش یا گلیم و قالیچه‌های سنتی و مدرن است. در واقع در این حالت مناسب‌ترین کفپوش برای خانه یا محل کار استفاده از موکت یا فرش است. بهترین کار این است که با یک فرش بزرگ یا چند تکه فرش کوچک بپوشانید و رنگ مبلمان و پرده و در و دیوار را با رنگ فرش هماهنگ کنید. یک روش دیگر هم این است که با توجه به رنگ مبلمان، پرده و رنگ در و دیوار رنگ فرش یا قالیچه‌ها را انتخاب کنید.

 

 

اگر کفپوش منزل مسکونی شما پارکت چوبی است

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار

 

شاید برخی بر این باور باشند که بهترین کفپوش برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما پارکت چوبی است. خب همه‌ی سلیقه‌ها شبیه هم نیست و ممکن است صاحب بعدی خانه چندان با این عقیده موافق نبوده یا رنگ پارکت چوبی را دوست نداشته باشد. یادتان باشد تمیز کردن و نگهداری پارکت چوبی هم کار سختی است و به دقت زیادی نیاز دارد که در حوصله‌ی همه نیست. در این شرایط چه باید کرد؟

 

رنگ کردن، لاک و الکل زدن یا عوض کردن. در این میان به نظر می‌رسد رنگ کردن کفپوش پارکت چوبی محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گزینه برای انتخاب بهترین رنگ کفپوش خانه طبق سلیقه شماست. اما هنوز هم باید بین پارکت چوب تیره یا کفپوش پارکت چوب رنگ روشن یک رنگ را انتخاب کنید و هرکدام تأثیر متفاوتی بر خلق و خوی اتاق دارند.

 

نقاشی و رنگ کفپوش هم یک گزینه دیگر است، اگرچه معمولاً نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی دارد. و در آخر اینکه  اگر کفپوش منزل مسکونی شما واقعا بد و غیر قابل تحمل است احتمالا باید به کاشی‌کاری روی پارکت چوبی، فرش یا لمینت فکر کنید تا این نقص را درست کنید.

حتما بخوانید  4 روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

 

 

پوشاندن کفپوش؛ بهترین راه‌حل برای پنهان کردن طرحی که دوست ندارید

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار

 

هماهنگی رنگ کفپوش با طرح کلی رنگ منزل می‌تواند مشکل‌ساز شود و حتی ترسناک باشد. ساده‌ترین راه برای مقابله با رنگ کف ناخواسته‌ای که نمی‌توانید تغییر دهید پوشاندن آن است. یک فرش با توجه به متراژ و اندازه‌های سالن یا اتاق خواب انتخاب کنید تا اثر رنگ و طرح سرامیک یا پارکتی که دلخواه‌تان نیست را به حداقل برسد. حتی اگر فرش در مرکز برجسته‌ترین قسمت اتاق قرار دارد یک قالیچه یا فرش کوچک‌تر هم می‌تواند به تغییر شخصیت اتاق کمک کند. کف زیرزمینی مرزی برای فرش منطقه می‌شود و تأثیر آن را به حداقل می‌رساند.

 

انتخاب طرح و رنگ دلخواه‌تان برای یک فرش یا چند قالیچه می‌تواند بسیار از مشکلات کفپوش خانه یا محل کار شما را برطرف کند. حتی ممکن است در طراحی دکوراسیون داخلی بهترین و گران‌ترین یا کفپوش سرامیک و پارکت یا سنگ با طرح مورد علاقه شما همخوانی نداشته باشد که در این صورت انتخاب طرح فرش یا حتی موکت مورد علاقه شما برای اتاق خواب یا سالن پذیرایی حسابی کارساز است.

 

 

برای انتخاب بهترین رنگ کفپوش برای خانه و محل کار تُناژ رنگ‌ها را عوض کنید

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار

 

وقتی کفپوش در وضعیت خوبی قرار دارد بهتر است با رنگ‌ها بازی کنید و از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید تا ظاهری جدید ایجاد شود. خرید پارچه‌هایی برای پرده، کوسن، رومبلی، ملحفه‌های اتاق خواب و … با رنگ‌های مکمل که پالت کلی رنگ اتاق را در جهت جدید هدایت کند کاملا حال و هوای محیط را عوض می‌کند. بهتر است از رنگ‌های مکمل استفاده کنید.

 

در مرحله بعدی، اگر به منزل جدید نقل مکان کردید و رنگ و طرح کفپوش را دوست نداشتید به دنبال پرده‌هایی باشید که با رنگ دیوارها هماهنگ باشند. پارچه‌ها نیازی به همخوانی با رنگ کف یا رنگ دیوار ندارند. اگر رنگ ها شبیه به هم باشند و طیف های مختلفی از روشن تا تیره را شامل شوند، ترکیب جالب‌تری خواهید داشت و پارچه‌ها تفاوت چشمگیری بین رنگ دیوار جدید و رنگ کف قدیمی را ایجاد می‌کنند.

 

 

بهترین رنگ کفپوش و فرش را برای خانه و محل کار را چطور انتخاب کنیم

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار؛ انتخاب رنگ فرش و کفپوش

 

اگر کفپوش‌های شما قدیمی هستند گاهی اوقات شما هیچ راهی ندارید جز اینکه کف را جایگزین کنید. اگر تصمیم دارید از فرش روی کفپوش هم استفاده کنید باید حداقل کفپوش کناره‌های دیوار را که از زیر فرش بیرون می‌مانند عوض کنید. برای محدود کردن انتخاب خود، ابتدا در نظر بگیرید که چقدر می‌خواهید کفپوش در طرح پالت رنگی اتاق تأثیر بگذارد.

 

یک انتخاب ایده‌آل قالیچه‌های کرکی و پرز بلند معروف به مراکشی هستند که این روزها حسابی در بورس و محبوبند. قالیچه‌های مراکشی روی یک کفپوش چوبی تیره قرار بگیرند این زیبایی دوچندان می‌شود. برای ایجاد حال و هوایی لوکس و مجلل در خانه خود، این قالیچه‌های مراکشی را با دیوارهایی به رنگ طوسی متمایل به بژ ترکیب کنید و بهترین رنگ برای مبلمان هم رنگ‌های خنثی است.

 

در محیط‌هایی با مساحت کوچک بهتر است از رنگ های ملایم و یا روشن در دکوراسیون استفاده شود تا فضا بزرگتر و جادارتر به نظر برسد ولی در محیط‌های بزرگ‌تر می‌توانید هم از رنگ‌های مختلف (تیره، ملایم و یا روشن) استفاده کنید. یادتان باشد اگر بزرگ‌ترین وسیله چوبی اتاق‌تان به رنگ بلوطی روشن با رگه‌های تیره است، برای بهتر کردن ظاهر اتاق‌تان، می‌توانید یک رنگ تیره را برای پارکت انتخاب کنید.

حتما بخوانید  7 ایده جالب و ساده برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

 

در یک اتاق غربی یا جنوبی، یک رنگ گرم می‌تواند اتاق را بیش از حد تیره نشان بدهد پس بهتر است از رنگ‌های روشن برای اتاق‌های غربی و جنوبی استفاده کنید.

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار؛ نحوه انتخاب فرش

 

اگر نمی‌خواهید به یک رنگ اکتفا کنید، برای فرش یا کفپوش‌های چوبی از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. یک رنگ خنثی و سبک باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد و به شما امکان می‌دهد تا به جای کف توجه به وسایل اتاق جلب شود. بهترین رنگ‌های خنثی برای کفپوش یا لمینیت با رگه‌های قهوه‌ای یا طوسی هستند که به خصوص برای خانواده‌های بچه‌دار چرکتاب هستند و کثیفی و لکه را هم نشان نمی‌دهند.

 

بهتر است قبل از خرید پارکت سه نمونه انتخاب کنید و تکه‌هایی از این نمونه‌ها را به منزل ببرید تا بتوانید درست تصمیم‌گیری کنید. برای این کار نمونه‌ها را در محل مورد نظر قرار داده و آن‌ها را زیر نور طبیعی و نیز زیر نور چراغ در هنگام شب، مشاهده کنید.

ترکیب رنگ نمونه‌های انتخابی در کنار لوازم چوبی، لوازم خانگی، کف‌های مجاور و دیوارها را ارزیابی کنید. اتاق را ترک کنید و بعد از چند دقیقه مجددا برگرید. این کار را روز بعد هم تکرار کنید. این روش بسیار خوبی برای سنجیدن احساس‌تان نسبت به اتاقی است که قرار است کف آن با رنگ انتخابی پوشیده شود.

 

در نهایت، بدترین نمونه را از میان سه نمونه انتخابی کنار بگذارید و کار خود را با دو نمونه دیگر ادامه دهید تا در نهایت تصمیم بگیرید کدام یک از آن‌ها انتخاب نهایی‌تان است.

 

 

با رنگ‌ها بازی کنید

 

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش خانه و محل کار

 

اگر به رنگ‌ها علاقه دارید از قانون ترکیب رنگ پیروی کنید. رنگ‌ اصلی را انتخاب کنید که آن را بیش از رنگ‌های دیگر دوست دارید و دیوارها یا سطح پشتی داخلی قفسه‌های کتاب را به این رنگ درآورید. سپس یک قالیچه زیبا را انتخاب کنید که همین رنگ در طرح‌ها و نقش‌های آن به کار رفته است. ترکیب منسوجات بافت‌دار مانند قالیچه با رنگی غنی و کف پوش‌هایی تیره فضایی خوشایند و دنج را ایجاد می‌کند.

 

اگر کفپوش منزل شما تیره است بهتر است رنگ دیوارها را روشن کنید (استخوانی، فیلی یا آبی روشن) و از فرشی استفاده کنید که رنگ کفپوش هم در طرح و نقش آن به کار رفته باشد. در واقع بهترین کار در این حالت رنگ کردن دیوارها به رنگ آبی کم‌رنگ، استفاده از چارچوب‌های سفید رنگ، استفاده از پرده‌هایی از جنس بامبو یا رنگ روشن و خنثی و پهن کردن یک قالیچه بزرگ به رنگ روشن است.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

چهار × چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

4 روش برای تمیز کردن زیورآلات طلا، نقره و جواهر و روش نگهداری آن‌ها

۴ روش برای تمیز کردن زیورآلات طلا،نقره و جواهر و روش نگهداری آن‌ها

تمیز کردن زیورآلات قیمتی مثل طلا و جواهر کار حساسی است. استفاده از برخی مواد تمیز کننده و پاک کننده سبب آسیب رساندن به زیورآلات می‌شود. برای تمیز کردن زیورآلات مختلف در منزل می‌توانید از موادی استفاده کنید که به آن‌ها صدمه‌ای نزده و درخشش و جلوه طلا و سایر سنگ و جواهرات قیمتی شما حفظ شود. 4 روش تمیز کردن و برق انداختن زیورآلات قیمتی را از سایت Good House Keeping را در مجله افق کوروش بخوانید.  
  • 10194 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۰۷-۹۷
معرفی رنگ سال پنتون برای سال 2021/ 1400؛ پای کرونا هم وسط است

معرفی رنگ سال پنتون برای سال ۲۰۲۱/ ۱۴۰۰؛ پای کرونا هم وسط است

هر ساله کمپانی بزرگ پانتون یا پنتون رنگ سال را با در نظر گرفتن وقایع و شرایط زندگی مردم و حس و حال حکم‌فرما در دنیا انتخاب می‌کند. این شرکت به تازگی 2 رنگ را به عنوان رنگ مد سال 2021 اعلام کرده است. ترکیبی از رنگ زرد روشن لیمویی در کنار رنگ خاکستری روشن که انتخاب این دو رنگ، به شرایط قرنطینه و شیوع ویروس کرونا در سال 2020 بسیار مرتبط است. امسال احتمالاً این دو رنگ قوی‌ترین رنگ‌ها در دنیای مد و دکوراسیون هستند و آشنا بودن با آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون خانه و ...
  • 121362 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۰۹-۹۹
بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانگی رنگ و جلوه‌ای زیبا به فضای خانه ما می‌بخشند. برای اینکه گیاهان شما همیشه فرم و شکل زیبایی داشته باشند و به خوبی رشد کنند، باید با بهترین روش هرس گیاهان و زمان انجام این کار آشنا باشید. درواقع هرس کردن به معنای حذف کردن شاخ و برگ‌های خشک شده گیاه و همچنین سبک کردن گیاه از برگ‌های انبوه و شلوغ است. این کار به رشد بهتر گیاه کمک می‌کند و موجب تقویت گلهای آپارتمانی می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید روش نگهداری از گلهای آپارتمانی و هرس کردن گیاهان بیشتر آشنا شوید.
  • 163 بازدید
  • انتشار: ۳۰-۱۱-۹۹