ربات ضدعفونی کننده مجهز به اشعه فرا بنفش در فروشگاه‌ها | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » ربات ضدعفونی کننده مجهز به اشعه فرا بنفش در فروشگاه‌ها

ربات ضدعفونی کننده مجهز به اشعه فرا بنفش در فروشگاه‌ها

  • منتشر شده در ۰۳-۱۲-۹۹
  • 200 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
ربات ضدعفونی کننده مجهز به اشعه فرا بنفش در فروشگاه‌ها

Badger Technologies اخیرا ربات ضدعفونی کننده با اشعه فرابنفش  Badger UV را به بازار عرضه کرده است. اینربات برای بالا بردن سلامت و ایمنی در فروشگاه های مواد غذایی و خرده فروشی معرفی شده است. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می‌اندازیم به راهکار روباتیک Badger در پاکسازی فروشگاه‌های خرده فروشی.

 

ضد عفونی آلودگی ویروس کرونا در فروشگاه های خرده فروشی

 

در دوران پاندمی کرونا شاهد مهاجرت خیل عظیمی از مشتریان فروشگاه‌های خرده فروشی به سمت پلتفرم‌های خرید آنلاین بودیم. اما برخی مشتریان فروشگاه‌های خرده فروشی همچنان عادت به خرید حضوری و آفلاین دارند. معمولا پروسه خرید آنلاین برای افراد سالمند کمی ناخوشاند و دشوار است. در پلتفرم‌های آنلاین فروشگاه‌های خرده فروشی فکری به حال دسترسی راحت برای سالمندان نشده است.

فروش اینترنتی افق کوروش

 

اما در عین حال سالمندان ترجیح می‌دهند به شیوه سنتی حضوری خرید کنند. بنابراین فراهم کردن محیطی امن برای خرید یکی از اولویت‌های فروشگاه‌های خرده فروشی محسوب می‌شود. اخیرا Badger با کمک دستگاه‌های فرابنفش و کارگذاری آن‌ها بر روی ربات‌هایی که مدام در فروشگاه‌های خرده فروشی چرخ می‌زنند، موفق شده تا حد زیادی آلودگی احتمالی اجسام و کالاها به ویروس کرونا را از بین ببرد. بر اساس آزمایش‌هایی که انجام شده، این ربات در مدت زمان دو ساعت قادر است تا تمام آلودگی‌های ناشی از ویروس کرونا را در فروشگاه خرده فروشی از بین ببرد.

 

 

۹۹ درصد، قدرت ضدعفونی کننده ربات

 

99 درصد، قدرت ضدعفونی کننده ربات

 

قدرت پاکسازی این ربات ۹۹ درصد است. بنابراین این میزان قدرت ضدعفونی کننده گزینه بسیار مناسبی برای فروشگاه‌های خرده فروشی آفلاین محسوب می‌شود. ربات ضدعفونی کننده مجهز به اشعه ماورا بنفش، در عین حال می‌تواند عوامل بیماری‌زا و پرخطر بر روی مواد غذایی را هم شناسایی کنند و در مرحله بعد با اسکن یو وی از بین ببرد. تولید کنندگان این ربات می‌گویند که ربات با چرخ‌زنی در فروشگاه‌های خرده فروشی می‌تواند آلودگی ناشی از ویروس کرونا در هوا را هم از بین ببرد. بنابراین دیگر نگرانی از خرید حضوری در فروشگاه وجود نخواهد داشت.

 

این ربات آزمایش‌های خود را پس داده  و مراحل تست را در Salmonella enterica و Influenza A انجام داده است. ربات Badger موفق به از بین بردن ۹۹ درصد آلودگی ناشی از ویروس کرونا شده است. نتایج آزمایش‌های اولیه همچنین نشان می‌دهد که ربات ضد عفونی کننده Badger UV می تواند مسافتی معادل ۴۰ هزار فوت مربع را ضد عفونی کند. این رباط در مدت زمان دو ساعت قادر به ضد عفونی سریع فضاهای معمول فروشگاه، از جمله قفسه ها، راهروها و قسمت های مرتبط با صندوق خواهد بود.

حتما بخوانید  واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را نجات نمی‌دهد؛ رستگاری خرده فروشی با دیتا

 

پیتر ولوز ، مدیرعامل شرکت UltraViolet Devices Inc می‌گوید: ما افتخار می کنیم که با Badger Technologies موفق به پیشبرد ایمنی فروشگاه‌‎ها شده‌ایم. او می‌گوید تیم ما از ترکیب فناوری‌های مورد اعتماد جهانی استفاده کرده است. ترکیبی که شامل اشعه فرابنفش و تکنولوژی روباتیک است. تولید کنندگان Badger می‌گویند ما می توانیم ضد عفونی سطح پیشرفته را در فضاهای عمومی را فراهم کنیم. این تکنولوژی نه تنها برای فروشگاه‌های خرده فروشی بسیار مناسب است، بلکه در دیگر فضاهای عمومی که نگرانی انتقال ویروش وجود دارد، کاربرد زیادی دارد.

 

 

همکاری ربات و ضدعفونی کننده  UV-C

 

همکاری ربات و ضدعفونی کننده  UV-C

 

بر اساس چندین مطالعه بالینی منتشر شده ، در بیش از ۱۰۰۰ بیمارستان در دنیا از فناوری پیشرفته UV-C UVDI استفاده می‌کنند . اشعه فرا بنفش اثر خود را در محدود کردن عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی ثابت کرده است. اخیرا نتایج آزمایش مستقل انجام شده توسط Innovative Bioanalysis نشان داده است که فناوری ضد عفونی کننده UV-C UVDI بیش از ۹۹.۹۹٪ در غیرفعال سازی ویروس بیماری‌هایی چون سارس و کوید ۱۹ تاثیرگذار است. این تکنولوژی ویروس عامل ایجاد کننده COVID-19 را طی پنج دقیقه پس از استفاده در فاصله ۱۲ فوت شناسایی کرده و از بین می‌برد.

 

تیم رولند، مدیرعامل Badger Technologies می‌گوید که ضد عفونی کردن فروشگاه‌های خرده فروشی برای ربات‌ های ما یک شغل ایده‌آل است. زیرا آن‌ها می‌توانند به راحتی در راهروها حرکت کنند. او می‌گوید خوشحالیم که با  UVDI بتوانیم کمک چشمگیری خرده فروشان کنیم. تا سریعاً مشکلات آلودگی COVID-19 را برطرف کنند.

 

 

پیشرفت اتوماسیون در  فروشگاه‌‌های خرده فروشی

 

پیشرفت اتوماسیون در  فروشگاه‌‌های خرده فروشی

 

برای پیشبرد اتوماسیون خرده فروشی و پیشگیری از عفونت، Badger Technologies و UVDI در سه ماهه اول سال جاری آزمایش راندمان Badger UV Disinfect را انجام خواهند داد. ربات ضد عفونی کننده فرابنفش  Badger UV Disinfect به ربات Badger ™ Retail inSight، که یک ربات اسکن کننده قفسه است می‌پیوندد. Badger ™ Retail inSight رباتی است که در حالت عادی مسئولیت اسکن قفسه و بررسی مشکلات موجودی در انبار، مطابقت برنامه نویسی و یکپارچگی قیمت را بر عهده دارد.

حتما بخوانید  موفق ترین استارتاپهای خاورمیانه در سال 2020 ؛ امارات در صدر بهترین‌ها

 

ربات Badger ™ Retail inSpect، یک ربات اسکن کننده کف است. این ربات عملیات ردیابی خطر را به طور خودکار انجام می دهد. بنابراین ترکیب رباتیک این دو ربات باعث طی فرایند درست حرکت در فروشگاه‌های خرده فروشی و اسکن کالاها و قفشه ها با اشعه فرا بنفش خواهد شد. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ ربات مستقل Badger Technologies توسط این شرکت در سراسر ایالات متحده و استرالیا مستقر شده‌اند.

 

در طی همه گیری COVID-19 ، این ربات‌های چند منظوره صدها هزار مایل را در کنار کارگران راه رفته‌اند. آن‌ها به قفسه‌های مواد غذایی سر زده‌اند. مسئولیت ربات‌ها چک کردن قفسه‌ها در فروشگاه‌های خرده فروشی است. همچنین بررسی موجودی در انبار و حتی کنترل شرایط تمیزی و مرتب بودن فروشگاه بخش دیگری از مسئولیت این ربات‎‌ها است.

 

 

درباره ربات های  Badger Technologies

 

درباره ربات های  Badger Technologies

 

Badger Technologies یک بخش محصول از شرکت Jabil است. شرکتی که با ارائه راهکارهای مناسب در زمینه تولید وخدمات جامع طراحی، ساخت، زنجیره تامین و مدیریت محصول، کمک‌های بسیار زیادی به صنعت خرده فروشی کرده است. Badger Technologies با ارائه راه‌حل‌های مناسب در زمینه اتوماسیون در صنعت خرده فروشی، ربات های مستقلی را طراحی کرده است.

 

این ربات‌ها داده های ارزشمند طراحی شده برای بهبود عملیات و عملکرد مالی را ضبط و به اشتراک می‌گذارند. فروشگاه‌های خرده فروشی معمولا با انبوهی از موجودی کالا و قطع ارتباط داده‌ها مواجه هستند. ربات‌ها برای بهبود سودآوری و تجارب خرید، خطرات را به طور خودکار تشخیص می‌دهند. آن‌ها سرعت حل مسائل را تسریع می کنند. Badger Technologies همچنین یک ربات ضد عفونی کننده اشعه ماورا بنفش خودکار را هم طراحی کرده است. هدف از طراحی این ربات از بین بردن عوامل بیماری زا با خطر بالا در بخش مربوط به نگهبانی است.

 

منبع: bloomberg

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

نه − یک =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

اشتباهات رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۰

برخی اشتباه‌ های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی، خسارت‌های جبران ناپذیری به فروشگاه‌های خرده فروشی وارد می‌کنند. معمولاً در اکثر فروشگاه‌های خرده فروشی که با شکست و تعطیلی مواجه شده‌اند، شاهد اشتباهات مشترکی در زمینه بازاریابی هستیم. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی می‌پردازیم.
  • 304 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۱۱-۹۹
موانع تجارت الکترونیک معلولین

تجارب تجارت الکترونیک برای خدمت به سالمندان و افراد معلول در بحران کرونا

تجارب تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا بیش از هرچیز ثابت کرد که باید امکانات ویژه‌ای را برای سالمندان، افراد مسن و معلول در نظر گرفت. در دوران پاندمی کرونا، نیاز افراد به استفاده از وبسایت‌های خرده فروشی آنلاین افزایش پیدا کرد. در این میان بسیاری از نکات مهم در تجارت الکترونیک که باید در آن‌ها تجدید نظر کرد، مشخص شد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می‌اندازیم به نکات مهمی که نیاز است تا در تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی برای سالمندان، افراد مسن و معلول در نظر گرفته شود.
  • 114 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۱-۹۹
تعریف گردشگری خرید و نقش آن در صنعت خرده فروشی و توریسم

تعریف گردشگری خرید و نقش آن در صنعت خرده فروشی و توریسم

اقتصاد جهان در طی سال‌های اخیر تغییرات فراوانی را در تمام بخش‌ها به خود دیده است. در این میان صنعت خرده فروشی هم از جمله اساسی‌ترین و در عین حال جالب‌ترین رخدادها را تجربه کرده است. صنعت خرده فروشی در تعامل با سایر صنایع، راه‌های جدیدی را برای تجارت باز کرده است. در سال های اخیر گردشگری خرید در حال نشان دادن قدرت خود به عنوان یک محرک تجاری بوده است. در عین حال، این نوع گردشگری که با خرید گره خورده به رشد و توسعه در کوتاه مدت و بلند مدت منجر می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش ...
  • 180 بازدید
  • انتشار: ۰۲-۱۲-۹۹