۵ غذای رژیمی که با آن‌ها می‌توانید وزن خود را سریعا کاهش دهید

۵ غذای رژیمی که با آن‌ها می‌توانید وزن خود را سریعا کاهش دهید


3 تیر 1400 . زمان مطالعه: 6 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
معرفی ۵ غذای رژیمی که با آن‌ها می‌توانید وزن خود را سریعا کاهش دهید

زندگی پشت میز نشینی و عدم تحرک و خوردن غذاهای پرکالری و فست فودی در افراد باعث افزایش وزن و چاقی در افراد شده است. کافی است که فقط یک بار در خیابان های شهر خود قدم بزنید، به راحتی می توانید اضافه وزن و چاقی و داشتن شکم و پهلو را در بیشتر افراد مشاهده کنید. ما قصد داریم در مجله کوروش ما قصد داریم تا چند غذای رژیمی کنترل کننده کنترل وزن و لاغرتر شدن را در سرویس سلامت معرفی کنیم. فقط تاکید می‌کنیم که مصرف این غذاها به خودی خود نمی‌تواند باعث کاهش وزن شما شود، بلکه ورزش کردن و خودداری از مصرف دیگر غذاها را باید در برنامه خود بگنجانید.

 

در قدیم با اینکه زندگی مردم خیلی با تکنولوژی همسو نبود؛ اما تحرک افراد بالا بود و از این رو نرخ چاقی و اضافه وزن پایینی در کشور وجود داشت. با ورود تکنولوژی و انجام شدن سریع کارها با کامپیوتر، دیگر افراد نیازی به بیرون ندارند و تمامی فعالیت های خود را پشت دستگاه و بر روی صندلی انجام داده که این باعث عدم تحرک و در نتیجه اضافه وزن خواهد شد. خوردن غذاهای رژیمی، خودداری کردن از غذاهای فست و فودی پرکالری و  ورزش کردن بهترین راه برای کنترل وزن و جلوگیری از شکم آوردن و چاقی است. متاسفانه بسیاری از افراد در تعیین غذاهای رژیمی دچار اشتباه می شوند و غذاها و میان وعده هایی را انتخاب می‌کنند که نه تنها هیچ خاصیت غذایی ندارد، بلکه پر از کالری و چربی است و بیشتر باعث چاقی آن ها می شود.

حتما بخوانید  طرز تهیه رنگینک خرما به 2 روش رولی و قالبی

 

 

انواع غذاهای رژیمی

 

 

۱- تخم مرغ آب پز یکی از منابع غذایی 

 

تخم مرغ از جمله غذاهای رژیمی برای لاغری شدن سریع

 

یکی از بهترین غذاهای رژیمی است که می توان به عنوان میان وعده یا حتی یک وعده کامل نیز مصرف کرد. تخم مرغ از منابع غذایی بدون کربوهیدرات است. زرده تخم مرغ منبع غنی از ویتامین ها و سفیده آن نیز سرشار از پروتئین و بدون کربوهیدرات است. بیشتر آن هایی که ورزش های سنگین می‌کنند، از سفیده تخم مرغ به صورت آب پز شده نیز به عنوان یک میان وعده استفاده می کنند.

 

 

۲- سالاد الویه رژیمی با ماست کم چرب

 

سالاد الویه رژیمی با ماست کم چرب

 

تا اسم سالاد الویه می آید، همه ما به یاد سس مایونز آن می افتیم که در کل سالاد مخلوط شده است. با اینکه مواد تشکیل دهنده سالاد الویه خود می تواند به عنوان یک غذای رژیمی استفاده شود؛ اما وجود سس مایونز که خود یک ماده پرچربی است، ارزش غذایی این ماده را زیر سوال می برد. برای تهیه یک سالاد الویه رژیمی است، بهتر است که به جای سس از ماست کم چرب یا خانگی استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: دستور پخت و نکات طلایی سالاد الویه مجلسی

 

 

۳- غذاهای آب پز بهترین وعده برای شام

 

غذاهای آبپز برای رژیم غذایی

 

هیچ چیز مانند خوراک آب پز را نمی‌توان به عنوان یک غذای رژیمی در نظر گرفت. از آنجا که مواد آن به صورت آب پز تهیه می‌شود، خواص اصلی غذایی آن ها را از بین نمی‌رود و چون ماده با کربوهیدرات کم در تهیه آن‌ها استفاده شده است، بهترین منبع غذایی برای حتی وعده شام است.

حتما بخوانید  طرز تهیه اسپاگتی اسفناج به 3 روش

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۲ نمونه از بهترین و بدترین غذاها برای شام

 

 

۴- آجیل؛ یک ماده غذایی کم چرب برای رژیم

 

آجیل؛ یک ماده غذایی کم چرب برای رژیم

 

در نگاه اول شاید آجیل به عنوان یک میان وعده به حساب نیاید و بیشتر افراد ادعا می‌کنند که با آجیل نمی‌توان سیر شد؛ اما بهتر است بدانید که در هر کاسه متوسط آجیل حدود ۵۰ گرم کربوهیدرات وجود داشته باشد که این می‌تواند بسته به نوع آجیل‌ها و مقدار آن ها متغیر باشد، از این رو یک ماده غذایی کم چرب به حساب می‌آید. خود آجیل را می توان به عنوان یک میان وعده مصرف کرد؛ اما اگر قصد سیر شدن را دارید، همراه با مواد غذایی کم کربوهیدرات دیگر مانند غذاهای آب پز هم می‌توان مصرف کرد.

تخفیفات لبنیات افق کوروش

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی ۴ آجیل و خشکبار تقویتی برای درمان انواع بیماری

 

 

۵- مواد غذایی کم چرب؛ برای رژیم غذایی سریع

 

مواد غذایی کم چرب؛ برای رژیم غذایی سریع

 

چربی و کربوهیدارت در تمامی مواد غذایی وجود دارد و نمی توان ماده غذایی پیدا کرد که مقدار آن ها صفر باشد. اگر قصد مصرف غذاهای رژیمی را دارید، بهتر است که به دنبال مواد غذایی کم چرب باشید. ماست، شیر و انواع مواد غذایی کم چرب دیگری نیز در بازار وجود دارند که حتی میزان پروتئین بیشتری هم در آن ها وجود دارد. در برنامه رژیمی خود حتما مواد غذایی کم چرب و آب پز را قرار دهید.

 

 

بیشتر بخوانید: ۶ رژیم لاغری سریع بدون عوارض که از نظر علمی مورد تایید قرار گرفته‌اند

 

 

کالابرگ الکترونیک