۱۲ ترفند حرفه‌ ای بستن چمدان و جمع کردن وسایل مسافرت

۱۲ ترفند حرفه‌ ای بستن چمدان و جمع کردن وسایل مسافرت


9 خرداد 1401 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
12 ترفند و اصول حرفه‌ای بستن چمدان و جمع کردن وسایل مسافرت
تخفیفات افق کوروش

وقتی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید بستن چمدان سفر و تهیه چک لیست وسایل سفر بسیار راحت‌تر است. همان طور که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با چک‌کردن آب‌ و هوا، مکان و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، آنچه را که باید با خود ببرید، تعیین کنید. جمع کردن وسایل سفر دغدغه‌ای است که همه ما هنگام سفر به آن فکر می‌کنیم. هیچ نگران نباشید! ما در مجله کوروش ترفندهایی مؤثر و اصول بستن چمدان برای مسافرت را برایتان شرح داده‌ایم. در سرویس سبک زندگی با چند ترفند چمدان بستن همراه ما باشید.

 

 

۱- فضا را به حداکثر برسانید

 

برای بستن چمدان فضا را به حداکثر برسانید

تخفیفات افق کوروش

 

مهم نیست که برای مسافرت خود از ساک استفاده کنید یا چمدان؛ می‌توانید با دقت وسایل خود را بسته‌بندی کنید و فضای ساک یا چمدان را بهینه کنید. لوازم بهداشتی، دارویی و اشیای قیمتی مانند جواهرات را حتما در یک کیف مسافرتی جداگانه قرار دهید تا در صورت لزوم، سریع در دسترستان قرار بگیرند.

یکی از اصول بستن چمدان برای مسافرت و بهینه‌سازی فضا، رول‌ کردن لباس‌هاست. اگر به فضای بیشتری در چمدان خود احتیاج دارید و نگران وزن آن نیستید، لباس‌های خود را رول کنید.

لباس‌های رول ‌شده فضای کمتری نسبت به پیراهن‌ها و شلوارهای تا شده می‌گیرد. اگر فضای زیادی لازم ندارید و می‌خواهید وزن چمدان را پایین بیاورید، لباس‌های خود را تا کنید. در صورت‌ داشتن لباس‌های مستعد چروک‌شدن، آنها را نیز تا بزنید.

برای صرفه‌جویی بیشتر در فضا، تا جایی که ممکن است، لباس را محکم بپیچانید. حتی می‌توانید از نوارهای لاستیکی یا کش مو استفاده کنید تا لباس‌های رول ‌شده را در جای خودشان محکم کنید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی ۴ شهر خنک و بکر ایران برای مسافرت در فصل تابستان

 

۲- از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید

 

استخدام کارمند فروشگاه

برای بستن چمدان مسافرت از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید

 

از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید تا مطمئن شوید همه‌چیز با هم متناسب است. مکعب‌های بسته‌بندی در واقع کیسه‌های کوچک‌تری هستند که می‌توانید برای چیدمان چمدانتان، از آنها کمک بگیرید. این مکعب‌ها را می‌توان با توجه به لباس، وزن یا نوع اقلام تنظیم کرد.

به‌عنوان مثال، شما ممکن است یک مکعب سنگین، متوسط ​​و سبک داشته باشید، یا ممکن است یکی را برای همه پیراهن‌ها، یکی برای تمام لباس‌های زیر و غیره داشته باشید. مکعب‌های بسته‌بندی از بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ و همچنین خرده‌فروشان عمده و به‌ صورت آنلاین در دسترس است.

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی

 

۳- از فضای داخل کفش‌ها استفاده کنید

 

از داخل کفش‌های خود به‌ عنوان فضای ذخیره‌سازی استفاده کنید. اگر جای دیگری برای کفش‌هایتان نیست و ناچارید آنها را در چمدان بگذارید، جوراب‌های خود را داخل کفش بگذارید. سایر اقلام کوچک لباس، مانند لباس زیر نیز به‌ راحتی قابل جمع‌شدن و قراردادن در کفش شما هستند. خرده‌ریزها و سوغاتی‌های کوچک و شکننده نیز در کفش‌ها به‌خوبی جا می‌شوند.

حتما بخوانید  ۳ مقصد بکر و زیبا برای مسافرت تابستان در مرداد و شهریور

برای جا دادن لباس‌ زیر، می‌توانید همچنین از شکاف و فاصله بین چمدان و لباس‌ها استفاده کنید. لباس زیر و جوراب را در قسمت‌های کناری و در فضای بین لباس‌های خود قرار دهید و کیف را پر کنید. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که برای وسایل کوچک‌تر، از فضای ارزشمند وسط استفاده نمی‌کنید.

 

۴- آب ‌و هوای مقصد خود را چک کنید

 

برای بستن چمدان و وسایل مورد نیاز آب ‌و هوای مقصد خود را چک کنید

 

قبل از بستن چمدان مسافرت، آب‌ و‌ هوای مقصد یا مقاصد خود را بررسی کنید. به اخبار آنلاین نگاه کنید یا پیش‌بینی اخبار منطقه را بررسی کنید تا در مورد وضعیت هوا در حین سفر، اطلاعات کاملی داشته باشید.

وسایلی را که برای آب‌ و‌ هوای مقصد مناسب است، بسته‌بندی کنید و لباس‌هایی را که به لحاظ فصلی مناسب نیستند، برندارید. اگر پیش‌بینی برای هوای بارانی است ژاکت یا بارانی که به‌سرعت خشک می‌شود بردارید و اگر پیش‌بینی برای هوا معتدل است، از لباس‌های سبک‌تر استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: ۸ ترفند کاربردی برای گردشگری و سفر کم هزینه و ارزان

 

۵- کیسه پلاستیکی به همراه داشته باشید

 

ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت- کیسه پلاستیکی به همراه داشته باشید

 

چند کیسه پلاستیکی را به همراه داشته باشید تا بتوانید کفش‌های کثیف و لباس‌های شسته نشده را بسته‌بندی کنید. این کار به شما این امکان می‌دهد تا لباس‌های شسته‌ نشده و کثیف را به‌راحتی در گوشه چمدان و کنار لباس‌های تمیز قرار دهید و فضا را ذخیره کنید.

 

۶- وسایل شکننده را در مرکز چمدان قرار دهید

 

قراردادن شکستنی‌ها در مرکز چمدان، بهتر است؛ به این ترتیب احتمال شکسته‌ شدن آنها کمتر است. همچنین می‌توانید وسایل شکستنی خود را لابه‌لای پیراهن‌ها، تی‌شرت‌ها یا سایر لباس‌ها قرار دهید تا از پوشش و محافظت بیشتری برخوردار شوند. این یکی از مهم‌ترین ترفندهای بستن چمدان برای مسافرت است.

 

۷- وسایل را از سنگین به سبک بچینید

 

 برای ترفندها و اصول بستن چمدان برای مسافرت از سنگین به سبک بچینید

 

استخدام کارمند انبار

یکی از ترفندهای بستن چمدان برای مسافرت، سازماندهی آن از سنگین به سبک است. چمدان خود را از سنگین‌ترین مورد در پایین چمدان، تا سبک‌ترین وسیله در بالا سازماندهی کنید.

همیشه وسایل سنگین‌تر یا بزرگ‌تر را در پایین چمدان قرار دهید. با این کار پیدا کردن وسایل آسان‌تر می‌شود و اجسام سنگین باعث خرد کردن یا آسیب‌ زدن به اجسام کوچک‌تر نمی‌شود. وسایل سبک‌تر مانند پیراهن‌ها و لباس‌های خانه را در قسمت بالا بسته‌بندی کنید. این کار به توزیع یکنواخت وزن و جلوگیری از چروک‌شدن لباس‌های سبک کمک می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: زیباترین جاذبه های گردشگری شمال ایران

 

۸- چندین لایه لباس سبک بردارید

 

لایه‌ لایه پوشیدن لباس‌های سبک معمولا هم برای آب‌ و هوای گرم و هم آب‌ و هوای سرد یک ترفند موثر است. اگر می‌خواهید در سفر خود از چندین منطقه آب‌ و هوایی دیدن کنید، وسایلی مانند پیراهن‌ها، کت‌ها و ژاکت‌های سبک وزن و روسری‌هایی را که می‌توانید به‌راحتی عوض کنید، بسته‌بندی کنید.

حتما بخوانید  زیباترین مکان های گردشگری ایران از نگاه توریست ها

لباس‌های سبک مفید هستند؛ اما گزینه مناسبی برای تمام مقاصد مناسب نیستند. اگر در زمستان به شهر یا کشوری سرد سفر می‌کنید، حتما باید لباس‌های گرم و سنگین بردارید.

 

۹- از لباس‌های چند منظوره استفاده کنید

 

برای بستن چمدان مسافرت از لباس‌های چند منظوره استفاده کنید

 

اگر چه ممکن است در برخی از سفرها، برای موارد خاص نیاز به لباس خاصی داشته باشید؛ بیشتر سفرها این گونه نیست. در این نوع سفرها، سعی کنید لباس‌هایتان را در یک پالت رنگی نگه دارید تا مطمئن شوید همه چیزهایی که بسته‌بندی می‌کنید، با هم ست و هماهنگ می‌شوند.

مثلا به جای آوردن لباس متفاوت برای گردش در روز و بیرون‌ رفتن در شب، سعی کنید یک لباس مشکی زیبا و راحت به همراه داشته باشید؛ تا برای تنوع بتوانید آن را با یک ژاکت بافتنی یا پشمی یا با اکسسوری‌های دیگر، ست کنید.

با انتخاب یک یا دو جفت کفش با رنگ خنثی که می‌تواند با چندین لباس همراه باشد‌؛ فضای زیادی را ذخیره می‌کنید؛ به‌ عنوان مثال؛ داشتن یک جفت چکمه یا کفش ساده مشکی می‌تواند در موقعیت‌های معمولی و رسمی استفاده شود.

 

۱۰- در هنگام جمع کردن وسایل برای مسافرت، لباس‌ها را فشرده‌سازی کنید

 

در هنگام جمع کردن وسایل برای مسافرت، لباس‌ها را فشرده سازی کنید

 

یکی از بهترین ترفندها برای جمع کردن وسایل سفر و بستن چمدان این است که لوازم و لباس‌هایتان را فشرده‌سازی کنید. برای پیاده کردن این ترفند مسافرت باید لباس‌ها را داخل پلاستیک‌های فشرده سازی قرار دهید و سپس هوای داخل پلاستیک را به طور کامل تخلیه کنید تا حجم لباس شما کوچک شود. این روش به خصوص برای لباس‌های زمستانی و حجیم بسیار کاربردی است.

 

۱۱- لوازم آرایشی و بهداشتی‌تان را در اندازه کوچک‌تر انتخاب کنید

 

چگونه وسایل سفر را جمع کنیم تا حجم کمتری را اشغال کنند؟ قطعاً لوازم بهداشتی و آرایشی فضای زیادی را در چمدان به خود اختصاص می‌دهد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است لوازم بهداشتی‌تان را داخل قوطی‌های کوچک مسافرتی بریزید و به جای برداشتن بسته‌بندی اصلی هر محصول، تنها مقداری از آن را که احتیاج دارید همراهتان به سفر ببرید.

پیشنهاد می‌شود در زمان جمع کردن چمدان تنها لوازم آرایش ضروری را بردارید و به جای بردن انواع سایه و رژ لب و لوازم آرایشی، از پک‌های مسافرتی که اندازه کوچک‌تری دارند استفاده کنید.

 

۱۲- قبل از برداشتن هر لباس ابتدا فکر کنید

 

برای جمع کردن لباس و بستن چمدان سفر بهتر است هوشمندانه عمل کنید. ابتدا لباس‌هایتان را با هم ست کنید و برای روزهایی که در سفر هستید مشخص کنید. با این ترفند چمدان بستن دیگر نیازی نیست که هیچ لباس اضافه‌ای با خودتان داشته باشید و از قبل نیز برای استایل سفرتان برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارید.

 

 

منبع: wikihow

 

کالابرگ الکترونیک