بهترین روغن های گیاهی برای جوانسازی و سفت شدن پوست

بهترین روغن های گیاهی برای جوانسازی و سفت شدن پوست


20 تیر 1400 . زمان مطالعه: 5 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
بهترین روغن های گیاهی برای جوانسازی و سفت شدن پوست
تخفیفات نیمه دوم شهریور افق کوروش

روغن‌های گیاهی خواص زیادی برای جوانی و سفت شدن پوست دارند. عوامل مختلفی می‌توانند باعث پیری، چین و چروک و شلی پوست شوند. خانم‌ها معمولاً شلی پوست را بیشتر تجربه می‌کنند. کاهش وزن و لاغری یا عوارض بعد از زایمان باعث شلی پوست می‌شوند. بالا رفتن سن هم در شلی پوست تاثیرگذار است. در طبیعت روغن‌‌های زیادی برای سفت شدن پوست و درمان افتادگی و یا شل شدن آن وجود دارند. در مجله کوروش برخی از روغن‌های گیاهی که برای جوانی و سفت شدن پوست صورت و بدن توصیه می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

فروش ویژه نوشیدنی و ماست افق کوروش

 

 

درمان پوست شل و افتاده و بستن منافذ

 

درمان پوست شل و افتاده و بستن منافذ

 

سفت شدن پوست صورت و بدن نوعی درمان ضد پیری و پروسه بستن منافذ ایجاد شده در پوست است. بنابراین برای اینکه از شل شدن پوست جلوگیری شود، نیاز است تا منافذ پوست جمع شده و تقریباً بسته شوند. محصولات زیبایی و شیمیایی زیادی در بازار برای این کار وجود دارد. اما بسیاری از روغن‌های گیاهی طبیعی بدون کوچک‌ترین عارضه‌ای تاثیر شگرفی در سفت شدن و جوانی پوست دارند.

 

گرچه استفاده از روغن‌‌ های گیاهی در روتین مراقبت از پوست و جوانی و سفت شدن پوست بسیار تاثیرگذار هستند، اما نباید سبک زندگی سالم را نیز فراموش کرد. مصرف دخانیات، نوشیدنی‌های الکلی و انرژی‌زا باعث تیرگی و افتادگی پوست می‌شود. تغذیه نامناسب حاوی چربی و گلوکوز فراوان هم در پوست بسیار تاثیر می‌گذارد. اما در مقابل ورزش و مصرف مناسب از در روز به شادابی و جوانی پوست بسیار کمک می‌کند.

 

جشنواره بازگشت به مدرسه

 

بیشتر بخوانید: راهنمای ۷ مرحله‌ای روتین مراقبت پوست روز و شب

 

 

تاثیر روغن یاس در جوانی و سفت شدن پوست صورت و بدن

 

تاثیر روغن یاس در جوانی و سفت شدن پوست صورت و بدن

 

روغن یاس یا گل یاسمین باعث افزایش گردش خون و بازسازی سلول‌های پوستی می‌شود. بدن به سلول‌های پوستی جدید به راحتی آبرسانی می‌کند. روغن یاس باعث کاهش چین و چروک و جوانسازی پوست صورت می‌شود و در جوانی پوست بسیار تاثیرگذار است. برخی روغن یاس و بادام را با هم مخلوط کرده و ترکیب این دو را استفاده می‌کنند. ترکیب روغن یاس و روغن بادام در جوانی و سفتی پوست بسیار تاثیرگذار است.

 

 

تخفیفات بستنی افق کوروش

بیشتر بخوانید: ۶ مرحله مهم مراقبت و پاکسازی پوست چرب

 

 

روغن اسطوخودوس برای سفت شدن پوست صورت و بدن

 

روغن اسطوخودوس برای سفت شدن پوست صورت و بدن

 

روغن گیاهی اسطوخودوس خواص ضد باکتریایی بسیار زیادی دارد. خاصیت ضد باکتریایی این روغن در جوانی پوست بسیار تاثیرگذار است. اسطوخودوس بوی خوشایندی دارد و یکی از کاربرد‌های دیگر آن کاهش استرس و کمک به بهبود خواب است. برای سفتی پوست معمولاً روغن اسطوخودوس را با روغن دانه گل محمدی ترکیب می‌کنند. این ترکیب باعث جوان سازی و سفت شدن پوست، بستن منافذ و جوان شدن آن می‌شود.

 

 

تاثیر شگرف روغن گیاه شمعدانی در جوانی و ترمیم پوست

 

تاثیر شگرف روغن گیاه شمعدانی در جوانی و ترمیم پوست

 

روغن شمعدانی یکی از بهترین روغن ها برای پوست است. این روغن حاوی میزان زیادی مواد کلاژن‌ساز است. کلاژن باعث ترمیم و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. مصرف مداوم روغن گیاه شمعدانی باعث کم شدن چین و چروک در پوست می‌شود. علاوه بر این، روغن شمعدانی خاصیت اکسیژن‌رسانی به پوست دارد. تغذیه پوست از روغن گیاه شمعدانی باعث درخشندگی، سفتی و جوانی آن می‌شود. معمولاً توصیه می‌شود که روغن گیاه شمعدانی را برای تاثیر بیشتر با روغن آرگان ترکیب کنند. مخلوط آرگان و شمعدانی یک مخلوط شگفت انگیز نه تنها برای پوست بلکه برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روغن جوانی در طب سنتی برای تقویت پوست

 

 

معجزه جوانسازی پوست با روغن گیاهی کندر

 

معجزه جوانی با روغن گیاهی کندر

 

ساختار مولکولی بسیار کوچک روغن ‌کندر بر روی پوست معجزه می‌کند. روغن‌ کندر با نفوذ در ساختار پوست از سلول‌های پوستی محافظت کرده و به رشد سلول‌های جدید کمک می‌کند. روغن کندر با حفظ اکسیژن به خاصیت ارتجاعی پوست کمک زیادی می‌کند. به همین دلیل معمولا کندر را به عنوان یکی از بهترین روغن ها برای جوان سازی و سفت شدن پوست به ویژه در نواحی اطراف چشم پیشنهاد می‌کنند. روغن کندر با روغن زیتون یک ترکیب ارگانیک و مناسب برای جوانسازی و سفتی پوست است. استفاده از این ترکیب برای کسانی که پوست خشک دارند بسیار توصیه می‌شود.

 

 

منبع: maribelleverdiales

 

کالابرگ الکترونیک