شخصیت شناسی فصل ها | ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت شما | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » شخصیت شناسی فصل ها | ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت شما

شخصیت شناسی فصل ها | ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت شما

  • منتشر شده در 1400-08-29
  • 803 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
شخصیت شناسی فصل ها

حتما تا حالا به این موضوع دقت کرده‌اید که در برخی فصول سال، احساس بهتری دارید. مثلا شادتر هستید و زندگی را راحت‌تر می‌گیرید. درست است که درصد زیادی از مردم، سبزی و طراوت بهار را دوست دارند و روزهای آفتابی و دمای معتدل را ترجیح می‌دهند ولی در کنار آنها، کم نیستند افرادی که روزهای گرم طولانی تابستان را ترجیح می‌دهند. کسانی که عاشق پاییز یا شب‌های سرد اما آرام زمستان می‌شوند. به طور خلاصه، هر کس فصل مورد علاقه خودش را دارد‌. و این موضوع گاهی اوقات تحت تأثیر ماه تولد یا خاطرات خوش کودکی است. بد نیست بدانید که انتخاب هر یک از این فصل‌ها به عنوان فصل مورد علاقه، چیزهای زیادی را در مورد شخصیت ما آشکار می‌کند. این مطلب از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش را به شخصیت شناسی فصل ها و نکات جالب درباره ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت را با ما بخوانید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 چه عواملی بر ترجیح یک فصل تاثیر می‌ گذارند؟

 

 چه عواملی بر ترجیح یک فصل تاثیر می‌ گذارند؟

 

به بیان بهتر سوال این است که چرا حس می‌کنیم بعضی از فصول بیشتر از بقیه حال ما را خوب می‌کنند؟ آیا روانشناسی شخصیت زنان و مردان می‌تواند این ترجیحات فصلی را توضیح دهد؟ بنا بر تحقیقاتی که در مورد روانشناسی شخصیت زنان و مردان و ترجیحات فصلی وجود دارد‌، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که عوامل مختلفی مانند تغییر فصل، بالا و پایین‌ رفتن دما و کم و زیاد شدن میزان نور می‌تواند بر روحیه و رفتار انسان‌ها تأثیر بگذارد.

 

پس اگر حالتان در بعضی فصل‌ها به اندازه کافی خوش نیست، به خودتان زیادی خرده نگیرید. چون بدن شما کار خودش را می‌کند و احتمالا وقتی حواستان نیست از فاکتورهای زیادی تاثیر می‌گیرد. از طرف دیگر نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، تأیید می‌کند که سال، ماه، روز و ساعتی که ما در آن متولد می‌شویم‌، بر شخصیت بزرگسالی ما تاثیر می‌گذارد.

 

 

بیشتر بخوانید: رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی‌های شخصیتی شما

 

 

حتما بخوانید  9 مورد از ویژگی‌ها و خصوصیات یک دوست خوب و واقعی از نظر روانشناسی

شخصیت شناسی فصل ها بر اساس ماه تولد

 

از نظر روانشناسی شخصیت افرادی که در ماه‌های بهار و تابستان به دنیا آمده‌اند بیش از حد دارای مزاج‌های مثبت بوده و بیشتر دچار تغییرات سریع خلق و خو می‌شوند. از طرف دیگر، افرادی که در فصل زمستان به دنیا آمده‌اند، دارای مزاج‌های تحریک‌پذیر هستند. علاوه بر این ها مکانی که در آن زندگی می‌کنیم، آب و هوای معمول آن منطقه و همچنین تجربیات گذشته ما می‌توانند در انتخاب ما تأثیر بگذارند.

 

به عنوان مثال، اگر در کودکی از گذراندن اوقات فراغت در تابستان و خارج از منزل لذت می‌برده‌اید و خاطرات خوبی از این فصل داشته‌اید، احتمالا وقتی به دوران بزرگسالی قدم می‌گذارید، عاشق تابستان خواهید شد. در ادامه خصوصیات مشترک علاقه‌مندان به یک فصل خاص را بیان خواهیم کرد.

 

شخصیت شناسی فصل ها (ارتباط شخصیت افراد با فصل مورد علاقه)

 

شخصیت شناسی فصل ها (ارتباط شخصیت افراد با فصل مورد علاقه)

 

روانشناسی شخصیت مربوط به فصل بهار

 

وقتی بهار با روزهای نه چندان کوتاه و شب‌های نه چندان طولانی جای زمستان می‌گیرد، مناظر سبزتر شده و دوباره گل‌ها ظاهر می‌شوند این فصل به‌خاطر شروع تازه، حسابی پرطرفدار است.

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

 

از نظر روانشناسی شخصیت اگر ترجیح شما هم فصل بهار است و از بین همه فصول، آن را بیشتر دوست دارید در مورد شخصیتتان یاید بگوییم شما یک فرد اصیل و همیشه به دنبال تجربه‌های جدید هستید. شما فردی بسیار خونگرم و دوست داشتنی هستید و نیاز به توجه اطرافیان به ویژه عزیزان خود دارید.

 

 

رواشناسی شخصیت افراد علاقه‌مند به فصل تابستان

 

رواشناسی شخصیت افراد علاقه‌مند به فصل تابستان

 

با رسیدن فصل تابستان روزها طولانی‌تر‌، گرم‌تر و روشن‌تر می‌شوند و احتمالا به دنبال آن پوست شما در معرض آفتاب‌سوختگی قرار می‌گیرد، ولی اگر با این حال ترجیح می‌دهید روزهای طولانی‌تری داشته باشید و حس می‌کنید وقت بیشتری برای انجام کارها و تفریح دارید یا به بیان دیگر، در این فصل در بهترین حالت خود هستید، شما یک فرد تابستانی به حساب می‌آیید.

 

همان‌طور که تابستان گردابی از انرژی است‌، احتمالا شما هم نمی‌توانید لحظه‌‌ای متوقف شوید. از نظر روانشناسی شخصیت شما عاشق این هستید که از کنج عزلت خود خارج شوید‌، حرکت کنید‌، سفر بروید، مردم را ببینید و از فضای باز لذت ببرید. شخصیت شناسی فصل شما این است که بیش از آن‌که درون‌گرا باشید، فردی شوخ‌طبع‌، خوش بین و خوش فکر هستید.

حتما بخوانید  10 فرمول عملی برای مثبت اندیش شدن

 

 

بیشتر بخوانید: رابطه رنگ مورد علاقه و شخصیت و خصوصیات اخلاقی

 

 

روانشناسی شخصیت افراد در فصل پاییز

 

روانشناسی شخصیت افراد در فصل پاییز

 

پاییز با رنگ‌های جذاب و خیره‌کننده نارنجی‌، قهوه‌ای و قرمز با آب و هوای خنک‌تر از تابستان توصیف می‌شود. اگر عاشق این فصل سراسر زیبایی هستید، شخصیتی آرام‌، عاشقانه و خلاق دارید. با این حال‌، خلق و خوی شما مدام در حال تغییر است. شما منبع آرامش برای خودتان و اطرافیانتان به حساب می‌آیید و همیشه به دنبال آرامش در زندگی خود هستید.

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی‌های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

 

 

روانشناسی و شناخت ویژگی افراد علاقه‌مند به فصل زمستان

 

روانشناسی و شناخت ویژگی افراد علاقه‌مند به فصل زمستان

 

دوست دارید در سرما و در زیر روسری و کلاه گرم خود پناه بگیرید. یا اینکه در زیر پتو جلوی یک فیلم خوب با یک نوشیدنی گرم‌، به خواب زمستانی بروید. زمستان قطعا فصل شماست. شما خیلی دوست ندارید از منطقه راحتی خود خارج شوید. ما می‌توانیم شما را فردی درونگرا و دارای شخصیتی آرام توصیف کنیم.

 

نکته: همانطور که گفتیم عوامل زیادی در انتخاب یک فصل به عنوان فصل مورد علاقه دخیل هستند اما شما می‌توانید با تحلیل شخصیت خودتان به شناخت بیشتری در مورد روحیاتتان برسید. اگر به این مباحث علاقمند هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارتباط میان روانشناسی شخصیت و افسردگی زمستانی را هم بخوانید.

 

 

منبع: safe365

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

7 + نوزده =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
جشنواره کوپا
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

معرفی و بررسی والمارت و سون الون؛ دو شرکت بزرگ خرده‌فروشی در جهان

معرفی و بررسی والمارت و سون الون؛ دو شرکت بزرگ خرده‌فروشی در جهان

حتما شما هم نام فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت و سون الون را زیاده شنیده‌اید. دو فروشگاه زنجیره‌ای موفق در صنعت خرده‌فروشی. خرده‌فروشی شامل فروش کالاها و لوازم برای مصرف مستقیم خریدار است که از محلی معین مانند فروشگاه فیزیکی یا مرکز خرید، در قالب بخش‌های کوچک تشکیل شده باشد. فروشگاه خرده فروشی گاهی همراه با خدمات جانبی مثل تحویل نیز است. در دنیا شرکت‌های بزرگی وجود دارند که در صنعت خرده‌فروشی پرچم‌دار هستند. دو شرکت معروف در این زمینه والمارت (Walmart) و سون الون (7‑Eleven) هستند. در این مطلب از سایت‌های walmart و NRF که در مجله‌ کوروش می‌خوانید، ما به معرفی ...
  • 1957 بازدید
  • انتشار: 1399-08-27
خرید رضایت‌بخش

چگونه خریدی رضایت‌بخش داشته باشیم؟

تصور کنید که به یک فروشگاه رفته‌اید، فکر می‌کنید تا کالاهایی که نیاز دارید را به خاطر آورید. دوست دارید خریدی رضایت بخش داشته باشید چند مورد را به یاد می­ آورید و خیلی فوری برای انتخاب و خرید آنها اقدام می‌کنید. انتخاب که هیچ، آن‌قدر عجله دارید که گاه به قیمت، تاریخ انقضا و حتی کیفیت و بسته‌بندی محصولات هم نگاهی نمی‌اندازید. پس از پرداخت هنگامی‌که در ماشین، مترو یا اتوبوس نشسته‌اید تازه یادتان می‌افتد که چند مورد ضروری را از قلم انداخته‌اید. خسته از این حواس‌پرتی به خانه بازمی‌گردید و تازه آنجا متوجه اجناس تاریخ گذشته و خراب ...
  • 3158 بازدید
  • انتشار: 1397-01-26
سفر ماه عسل در ایران

بهترین مکان‌های گردشگری برای سفر ماه عسل در ایران

سفر ماه عسل را می‌توان یکی از خاطره‌انگیزترین و به یادماندنی‌ترین سفرهای زندگی یک زوج تعریف کرد که حتی پیش از سفر برنامه‌ریزی برای انتخاب مقصد هم لذت بخش است. اما بهترین جا برای سفر ماه عسل در ایران کجاست؟ در این مقاله از مجله کوروش به معرفی برخی از بهترین مکان‌های گردشگری داخلی در ایران برای سفر ماه عسل می‌پردازیم. با ما در سرویس سبک زندگی همراه باشید.
  • 764 بازدید
  • انتشار: 1400-05-30