طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر


7 دی 1399 . زمان مطالعه: 6 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

چیزکیک لیمویی یکی از لذیذترین انواع چیز کیک است که به دلیل ترکیب عطر جذاب لیمو با پنیر طعمی غیرقابل وصف دارد. یک چیز کیک با بافتی نرم که با برش‌های لیمو ترش تزئین شده و ظاهر جذاب و طعم دلچسب آن هر فردی را شیفته خود می‌کند. در این مقاله می‌‌توانید طرز تهیه چیزکیک لیمویی در فر و با سس مخصوص که یک چیزکیک آسان و خوشمزه با پایه بیسکویت است را از وب‌سایت tasteandtellblog در مجله کوروش بخوانید.

 

 

طرز تهیه چیز کیک لیمویی با فر

 

طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

 

زمان تقریبی پخت و آماده‌سازی: ۹۰ دقیقه

مواد لازم برای پایه یا کراست زیر چیزکیک

 

بیسکویت: یک بسته (می‌توانید از بیسکویت ساقه طلایی یا پتی بور یا اوریو استفاده کنید)

شکر: ۳ قاشق غذاخوری

کره ذوب شده: ۴ قاشق غذاخوری

 

مواد پنیری یا فیلینگ چیزکیک

 

شکر: ۱ و ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پوست رنده شده لیمو: ۱ قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه: ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پنیر خامه‌ای: ۲۲۰ گرم

تخم مرغ درشت در دمای اتاق: ۴ عدد

عصاره وانیل: ۲ قاشق چای خوری

نمک: ۱/۴ قاشق چای خوری

خامه سنگین: نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار

 

سس لیمویی روی چیزکیک

 

آب لیمو ترش تازه: ۱/۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار

تخم مرغ درشت: ۲ عدد

شکر: نصف لیوان فرانسوی دسته‌دار

کره سرد: ۲ قاشق غذاخوری

خامه سنگین: ۱ قاشق غذاخوری

عصاره وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری

نمک: به مقدار لازم

 

طرز تهیه

مرحله اول

 

طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

 

در اولین مرحله از طرز تهیه چیزکیک لیمویی با فر ابتدا باید فر را در دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سینی فر را در قسمت پایین فر قرار دهید و اجازه دهید تا آماده شدن چیز کیک به خوبی گرم شود. بیسکویت‌ها را در غذاساز بریزید و تا کاملاً خرد شوند. شکر را به بیسکویت‌ها اضافه کنید و مواد را برای چند ثانیه هم بزنید. حال کره آب شده را به مواد اضافه کنید. غذاساز را هر ثانیه یک بار روشن و خاموش کنید تا مواد با هم ترکیب شوند و در یک طرف جمع شوند.

 

مرحله دوم

یک قالب فنری ۲۰ سانتی‌متری انتخاب کنید و داخل آن را با برس و کمی روغن چرب کنید. سپس ترکیب بیسکویت و کره را رو قالب قرار دهید و با پشت قاشق مواد را کاملاً در همه بخش‌های قالب پخش کنید. برای ۱۳ تا ۱۵ دقیقه مواد را در فر قرار دهید تا طلایی شوند. سپس از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. بعد قالب را در فویل آلومینیوم بپیچید تا خشک نشود.

 

مرحله سوم

 

طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

 

در این مرحله از طرز تهیه چیزکیک لیمویی باید مواد داخل چیزکیک را آماده کنید. ۱/۴ شکر را به همراه پوست لیمو در غذا ساز بریزید و مواد را آن قدر هم بزنید تا شکر کمی زرد و لیمویی شود. سپس باقی مانده شکر را اضافه کنید و باز هم مواد را هم بزنید. در یک ظرف جداگانه، پنیر خامه‌ای را برای ۵ دقیقه هم بزنید. سپس شکر و پوست لیمو را به آن اضافه کنید و شروع به هم زدن مواد با سرعت بیشتر کنید. این کار را آن قدر ادامه دهید که ترکیب یک دست و کرمی ایجاد شود. سرعت همزن را کم کنید و تخم مرغ‌ها را اضافه کنید. مواد را کمی هم بزنید و سپس وانیل، نمک و آب لیمو ترش را اضافه کنید. بعد از اینکه مواد با هم ترکیب شدند، خامه را اضافه کنید و برای ۵ دقیقه مواد را با همزن با هم ترکیب کنید.

 

مرحله چهارم

 

در حین مخلوط کردن مواد چند بار اطراف ظرف را با لیسک تمیز کنید تا همه مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. بعد از آماده شدن مواد چیزکیک، آن را روی بیسکویت‌هایی که از قبل ته قالب زده بودید، بریزید. خوب مواد را پخش کنید. سپس برای جلوگیری از سوختن و خشک شدن چیزکیک، یک قالب بزرگ‌تر زیر قالب چیز کیکتان قرار دهید و بین دو قالب یک ورق آلومینیوم بگذارید تا آب به داخل مواد نفوذ نکند. تا نیمه داخل قلب زیرین را از آب گرم پر کنید. چیز کیک را برای حدود ۱ ساعت در فر قرار دهید تا زمانی که سطح چیز کیک شروع به پف کردن کند.

 

مرحله پنجم

 

طرز تهیه چیزکیک لیمویی بدون ژلاتین با سس مخصوص در فر

 

در این مرحله از طرز تهیه چیز کیک لیمویی با فر تا آماده شدن چیز کیک باید سس روی آن را درست کنید. برای این کار مقداری آب لیمو ترش تازه را در ظرفی مناسب بریزید و با حرارت متوسط روی گاز قرار دهید. اجازه دهید کمی داغ شود ولی به جوش نیاید، سپس در یک کاسه جدا تخم مرغ‌ها را بزنید و بعد شکر را به آرامی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. همه مواد را به لیمو ترش‌ها اضافه کنید و مرتب هم بزنید. زمانی که سس کمی غلیظ شد، مواد را از روی حرارت بردارید و کره سرد را به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا کره ذوب شود.

خامه، وانیل و نمک را به سس اضافه کنید و مواد را با پشت قاشق خوب هم بزنید تا گلوله نشوند. حال این سس را در یک کاسه بریزید و سطح آن را با سلفون بپوشانید و در یخچال قرار دهید. زمانی که چیزکیک کاملاً آماده و سرد شد و هنوز در قالب است این سس را روی چیز کیک بریزید. سپس ۵ ساعت تا ۲۴ ساعت صبر کنید و سپس چیزکیک را از قالب خارج کنید و سرو کنید.

 

کالابرگ الکترونیک